Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kross01

[Zestaw]3500-5000zł Sama skrzynka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od jakiegoś czasu przeglądam forum i różnego rodzaju artykuły bo chcę złożyć komputer stacjonarny.

Początkowo zakładałem budżet ok 3,5tyś ale czytając posty artykuły budżet rozszerzył się aż do 5tyś- taka magia...

 

Nie znam się na tym, oraz żadnym PRO playerem nie jestem ale zależy mi na tym, aby pieniądze które wydam były wydane najlepiej jak to możliwe oraz aby ten komputer był ok na kilka lat. Do tej pory używałem lapropa lenovo y700 z monitorem iiyama black hawk czy jakoś tak (ten zestaw przejmie moja przyszła małżonka) ale w grach typu PUBG pojawił się problem gdyż lenovo nie daje rady.

 

 

Przeglądając forum złożyłem coś takiego:

 

Intel Core i5-8600K /3.6GHz, 9MB, LGA1151, BOX/ Procesora nie umiem podkręcać, ale chyba możną się nauczyć jak będzie potrzeba- czy 8400 starczy na długi czas?

SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Gigabyte GA-Z370-HD3 /intel Z370, LGA1151/ Udźwignie ten procesor? Nawet w razie podkręcenia?

Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper Planowo miało być 3000Hz za ok 90zł mniej... Warto dopłacić czy wsadzić słabszy niż 3000Hz?

A-Data SU800 128GB SATA3 (560/300MB/s) 3D TLC NAND

Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm

Gigabyte GeForce GTX1060 Gaming G1 6GB DDR5 192bit (1847/8008) Niby jedno i to samo a jednak nie- jest ok? Ceny są kosmiczne ale chcę złoży raz i nie otwierać kompa

Asus DRW-24D5MT SATA (black)

TP-Link TL-WN781ND /N150, PCI-E/ Mam niestety problem z połączeniem kompa kablem....

Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny Pociągnie to?

SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)

 

Ten zestaw został złożony na esc cena to 5080zł

 

Z takich różnic cenowych to ram na morele znajdę taniej za ok 50zł...

 

Grywam w sumie tylko w CS go PUBG jakby był nowy komputer to pewnie jakiś COD batllefield albo coś podobnego.

 

 

Skrzynka prawdopodobnie będzie współpracować z monitorem:

https://www.pcworld.co.uk/gbuk/computing/pc-monitors/pc-monitors/samsung-c24fg73-full-hd-24-curved-qled-gaming-monitor-black-10166854-pdt.html rozważam zakup tego za ok 3tyg

 

Jakieś propozycje? Coś zmienić? Pisałem do sklepu i odpisali, że zestaw "jak najbardziej poprawny" - opinie wśród znajomych mają dobrą ale wolę zasięgnąć zdania jeszcze większego grona speców czy to nie będzie kasa wywalona w błoto ;)

 

Chciałem coś tańszego (i3 mniej ramu inna grafa) ale narzeczona mnie namawia na sprzęt który długo posłuży aby nie musiała słuchać mojego marudzenia że coś działa słabo :P

 

 

Liczę na Waszą nieocenioną pomoc!

Komputer chciałbym zamówić dziś aby dotarł do mnie do świąt

 

Aaaaa jeszcze jedno mam uraz do AMD więc wolałbym zostać przy intelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podkręcaniu procesora nie ma żadnej trudności :) Są poradniki, spokojnie się nauczysz.

Do zmiany :

https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-premier-pro-sp920-128gb-sata3-asp920ss3-128gm-c-635787/ - Jest na kościach MLC-dłuższa żywotność

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-dual-6gb-gddr5-ne51060015j9d-774580/ - Karta nie jest pół pasywna,ale wentylatory nie przekraczają 800rpm i karta nie jest słyszalna nawet i podczas obciązenia :) i przede wszystkim tańsza :) Video z recenzją karty:

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-extreme4-1533536/ - Bardzo dobra sekcja zasilania, Nowa dzwiękówka ALC1220 , 1 kliknięciem możesz podkręcić procesor z automatu na 4,3GHz [tryb Enhanced Turbo]

 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentz-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-16gtz-827456/, 2x8GB, 3200MHz, CL16 - Pamięci o lepszych opóżnieniach CL 16-16-16

 

https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-aquarius-x70w-spc141-773995/ - W zestawie 3 wentylatory SigmaPro 120mm , filtry przeciw kurzowe, okno pleksi, regulator obrotów wentylatorów, dużo miejsca na okablowanie.

 

https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx450m-450w-cp-9020101-eu-nastepca-cp-9020058-eu-855754/ - Wystarczy ci zasilacz 450w :)

 

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2-spc130-707501/ - Bardzo wydajne chłodzenie w porównaniu Jakość>Cena, wystarczająca do OC procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podkręcania i5-8600k który idzie na 5ghz kupno zasilacza 450w to spore ryzyko przynajmniej nie stabilności zestawu, moim zdaniem 550-600w to minimum.

Podkręcanie to nie zabawa tylko ciągła walka z zestawem. Jak zaczynasz podkręcać to więcej na tym spędzasz i różnych testach niż na graniu.

Weź i5-8400 lub I7-8700 i po prostu ciesz się kompem.

Ten Gigabyte nie nadaje się do podkręcania, min to Asrock z370 extreme 4, jak nie będziesz podkręcał to wystarczy

Asrock z370 pro4 lub coś z MSI do 500zl. Ram 3000 czy 3200 różnica w wydajności ńiewielka, a 3000 pewnie i tak da się ustawić na 3200mhz.

Ssd najlepiej 240gb Goodram iridium na MLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za polecenie dysku

Ten ram ma takie same opóźnienie (czy jestem w błędzie?) a jest trochę tańszy.

Jeśli zasilacz słabszy starczy to super - trochę taniej

?

 

Co do chłodzenia to to co wybrałem nie da rady bez podkręcania? Jakbym miał podkręcać to chyba jeszcze nie teraz a za jakiś czas to wtedy mógłbym zmienić.

 

Niestety nie chce przekroczyć tej kwoty co mam już na esc -5100 to max niestety

 

Na i7 mnie nie stać. I5 8400 starczy na dłuższy czas? Jest jeszcze 8600 ale bez k. Warto? Nigdy nie bawiłem się w podkręcanie ale skoro to taka zabawa to chyba nie dla mnie (jeśli i5 8400 starczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-8400 spokojnie na kilka lat wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtn już zamówiłem Ok 18/19 ale dzięki za pomoc ?

Taki oto zestaw mam nadzieje niedługo przyjdzie

Procesor: Intel Core i5-8600 /3.1GHz, 9MB, LGA1151, BOX/ 730,89zł

Chłodzenie: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 89,43zł

Płyta główna: Gigabyte GA-Z370-HD3 /intel Z370, LGA1151/ 381,30zł

Pamięć RAM: Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper 593,50zl

Dysk SSD: GoodRam Iridium 120GB SATA3 (550/540MB/s) MLC 150,41zł

Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm 137,40zł

Karta graficzna: Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit (1708/8000, Micron) 1381,30zł

Nagrywarka DVD/BluRay: Asus DRW-24D5MT SATA (black) 47,97zł

Karta sieciowa Wi-Fi: TP-Link TL-WN781ND /N150, PCI-E/ 39,84zł

Zasilacz: Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny 218,70zł

Obudowa: SilentiumPC Gladius M35W (Pure Black, okno) 170,73zł

 

Całość 4848zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zestaw tylko ta płyta... ale może nie będzie złe bez kręcenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kross01

Daj linka do sklepu gdzie karta graficzna Palit Jetstream gtx1060 6gb kosztuje 1381,30zł.

 

@xtn

Autor wybrał procesor i5-8600 bez K to chyba nie ma w planie podkręcania CPU a napięcie do karty graficznej płynie kablem z zasilacza, to może podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta zmieniona na Asrock z370 pro4

No i procesor na i5 8400 bo nie mieli na stanie i5 8600

 

Fakt cena netto- kopiowane na telefonie i jakoś tak wyszło- wybaczcie za zamieszanie - niestety o takich cenach możemy narazie pomarzyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtn już zamówiłem Ok 18/19 ale dzięki za pomoc ?

Taki oto zestaw mam nadzieje niedługo przyjdzie

Procesor: Intel Core i5-8600 /3.1GHz, 9MB, LGA1151, BOX/ 730,89zł

Chłodzenie: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 89,43zł

Płyta główna: Gigabyte GA-Z370-HD3 /intel Z370, LGA1151/ 381,30zł

Pamięć RAM: Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper 593,50zl

Dysk SSD: GoodRam Iridium 120GB SATA3 (550/540MB/s) MLC 150,41zł

Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm 137,40zł

Karta graficzna: Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit (1708/8000, Micron) 1381,30zł

Nagrywarka DVD/BluRay: Asus DRW-24D5MT SATA (black) 47,97zł

Karta sieciowa Wi-Fi: TP-Link TL-WN781ND /N150, PCI-E/ 39,84zł

Zasilacz: Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny 218,70zł

Obudowa: SilentiumPC Gladius M35W (Pure Black, okno) 170,73zł

 

Całość 4848zł

 

Tragiczny dysk SSD. Zamiast tego dziadostwa trzeba było już brać Patriot Scorch 128GB M.2 PCIe NVMe, co prawda TLC ale na NVME w cenei 210 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dziadostwo? Kilka osób polecało taki dysk tylko ze przeważnie większy a mi 120 GB starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecały Ci osoby, które nie mają, nie mieli zielonego pojęcia co polecają.

W zwykłym IRDM Gen2 masz kiepski kontroler Phision S11, jednordzeniowy, dwukanałowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... zlecenie jest już gotowe do wysyłki wiec już nawet nie zmienia. Mówi się trudno. Jakaś gwarancja jest. Dzięki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... zlecenie jest już gotowe do wysyłki wiec już nawet nie zmienia. Mówi się trudno. Jakaś gwarancja jest. Dzięki za informacje

Caps tez tego dysku nie testował ale dzisiaj na forum prowadzi prywatna wojnę z tym Ssd. Może ma racje, ze będzie wolniejszy niż wersja Pro ale tez jest tańszy, a do systemu będzie świetny i kilka razy szybciej Windows będzie startował niż na Hdd. Nie przejmuj się :)

 

Nigdy na system nie poleciłbym zwykłych TLC, min 3D nand, a MLC nawet ze słabszym kontrolerem pod system i tak będzie lepszy, bo trwalszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są testy tego dysku i mówią one jasne, że jest to bardzo słaby dysk

To nie jest żadna prywatna wojna. Po prostu kompletnie nie wiem dlaczego polecacie taki dysk? Bo Iridium? Nie jest to świetny SSD. Gdyby był świetny, to nie byłoby droższej wersji Pro.

 

Co ma TLC w przypadku trwałości dysku systemowego. Trwałość takiego dysku jest ograniczona zapisem a nie odczytem. Ile to będzie instalowania na dysku systemowym na przestrzeni lat? Tutaj taki Scorch na NVME i TLC jest 1000 razy lepszym wyborem od tego IRDM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tutaj mieliśmy dyskusje o pliku stronnicowym, użytkownik zwracał uwagę na na bardzo duża ilość danych zapisywanych codziennie przez ten plik i niestety mial racje. Jeszcze dodtkwowo hibernacja systemu. Dysk używany do gier, czy nawet obróbki foto/wideo zużywa tylko mała cześć zapisu tego co Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk używany do obróbki video, to i kilkadziesiąt GB dziennie może być więc tak trochę chyba nie bardzo.

Jakby jednak nie patrzeć w kwestii trwałości, to i tak nie jest to największą bolączką TLC bo zajechać te kości i tak jest ciężko.

 

Wracając do pamięci wirtualnej. Jest 16 GB DDR4 i to już na plus. Dodatkowo zawsze można ją przekierować z SSD, wtedy chyba nawet i system będzie szybciej działać (chyba?) a dysk nie będzie katowany zapisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obróbka wideo, szczególnie 4K to trochę przeszarżowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a mówię, ten plik stronnicowania można ogarnąć żeby nie katował SSD. Nie tyle go wyłączać (stabilność sys i pro padnie) co przekierować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • w pełni wyczerpując temat: Włączenie opcji TPM 2.0 Security w BIOSie na starszych laptopach z procesorami Intel 8. generacji i systemem Windows 10 64-bit może mieć wpływ na zabezpieczenia systemu, ale głównie w kontekście niektórych zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i funkcji uwierzytelniania. Oto kilka możliwych korzyści z włączenia TPM 2.0: - BitLocker i szyfrowanie danych: Włączenie TPM 2.0 może umożliwić skuteczniejsze korzystanie z funkcji szyfrowania danych, takich jak BitLocker. BitLocker wykorzystuje moduł TPM do przechowywania klucza szyfrowania, co może zwiększyć bezpieczeństwo danych na dysku. - Funkcje bezpieczeństwa systemu Windows: System Windows może korzystać z funkcji TPM do różnych zastosowań, takich jak uwierzytelnianie sprzętowe, uwierzytelnianie systemowe i uruchamianie zaufanej ścieżki (Trusted Platform Module). - Zwiększone bezpieczeństwo autoryzacji: Włączenie TPM może wpłynąć na zabezpieczenia autoryzacji na poziomie sprzętowym, co może zapobiegać niektórym atakom związanym z próbami przejęcia konta użytkownika. - Zarządzanie kluczami: TPM może być używany do generowania, przechowywania i zarządzania kluczami kryptograficznymi, co może być przydatne w przypadku aplikacji wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jednakże, jeśli użytkownik korzysta jedynie z zwykłego hasła w swoim profilu systemu Windows, to włączenie TPM 2.0 może nie mieć znaczącego bezpośredniego wpływu na zabezpieczenia jego systemu, ponieważ TPM jest bardziej przydatny w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami uwierzytelniania i szyfrowania danych. W takim przypadku włączenie TPM może być bardziej korzystne, gdy użytkownik korzysta z funkcji takich jak BitLocker lub wymagane są zwiększone zabezpieczenia na poziomie sprzętowym.
    • Manipulując krzywą napięć i taktowania, możemy też jednocześnie wykonać OC. UV nie musi wiązać się z obniżeniem wydajności. Można uzyskać jedno i drugie zarazem np podnosząc max taktowanie i jednocześnie obniżając dla niego napięcie. Poza samym podniesieniem taktowania, jednoczesne obniżenie napięcia pozwala obniżyć nieco temp rdzenia co też pozwoli utrzymać dłużej wysokie takty. Mamy więc 3 zalety za jednym posunięciem. 
    • W poprzedniej części też nawet dużo zmian zajmowało parę kilobajtów. Całość to fixy w skryptach LUA. Największy Update w poprzedniej części chyba miał 1 MB z groszami. Bardzo dobre rozwiązanie niż pobieranie paru GB.
    • Ja już od lat lecę na jakiś kartach czy dac'ach żeby wzmocnienie było na słuchawki bo inaczej kroków w multi to prawie że nie słychać  w 3 ostatnich płytach miałem i mam alc 892 to jest dramat na słuchawkach, nie mając osobnej karty/daca podłączałem jakiś czas pod głośnik słuchawki aby robił za wzmacniacz  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...