Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Neward1

[zestaw] pomoc! komputer gamingowy 4000/4500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zamierzam kupić komputer stacjonarny do grania, lecz nie znam się na tym a wiem że bardziej opłaca się składać niż kupować gotowce, mimo wielu prób samodzielnego złożenia nie ma szans aby moje propozycje ruszyły XD. Wiec szukam osoby która się zna oraz ma chęci aby pokazać swoją propozycje w cenie +/- 4000/4500 zł. z takich informacji to chciałbym aby komputer posiadał moduł wifi lub wejście na kabel, oraz w miare mozliwości dysk dvd/cd :P

Za każdą propozycje serdecznie Dziekuję :D

 

P.S: jeśli była by mozliwość prosiłbym o użycie strony morele.net

A tu coś co próbowałem sam :P ( z racji iz nie działa linka XD ):

-Procesor Intel Core I5-7600K, 3.8GHz, 6MB BOX

-Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING X 4GB GDDR5 (128 Bit) HDMI, DP, DVI-D, BOX

-Płyta główna MSI B250M MORTAR

-Pamięć HyperX Fury DDR4, 8GB, 2133MHz, CL14 (HX421C14FB2/8)

-Zasilacz Corsair VS 550W (CP-9020097-EU)

-Obudowa SilentiumPC Gladius M35W Pure Black (SPC156)

-Dysk SSD GoodRam IRIDIUM GEN2 120GB SATA III 2.5" (IR-SSDPR-S25A-120)

-Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA)

-System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM

-Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB

-Karta sieciowa TP-LINK TG-3468

-Karta sieciowa TP-LINK TL-WN881ND

-Chłodzenie CPU Raijintek Themis (0P105255)

 

cena 4016 zł

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel i5-8400

Inno3D GeForce GTX 1060 X2 6GB GDDR5

ASRock Z370 Pro4

GOODRAM 8GB 3000MHz IRDM X CL16 Black

GOODRAM 240GB MLC IRDM GEN2

Toshiba 1TB

SilentiumPC 500W Vero L2

SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black

Microsoft Windows 10

TP-Link TL-WN722N

 

4426 zł, x-kom

 

8400 to wydajność Stock 7700K

więc daruj sobie starą gen.

Do tego szybkie pamięci 3000MHz, większy dysk SSD, opcjonalnie chłodzenie na CPU.

Jak nie masz w planach dołożenia pamięci w najbliższym czasie, wtedy 2 kości = większa wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOJA PROPOZYCJA

 

Intel i5-8400 2.80GHz - 8gen masz 6 rdzeni, w 7gen tylko 4,

ASRock Z370 Pro4 - dobrej jakości płyta główna pod ten procesor, w przyszłości spokojnie możesz wrzucić na nią jakieś i7 z możliwością podkręcania,

Alternatywa: ASUS PRIME Z370-P - bardziej uboga sekcja zasilania, ale za to ASUS, który mi osobiście najbardziej pasuje jeżeli chodzi o bios, stabilność i zaufanie do marki,

GOODRAM 16GB 3000MHz IRDM X CL16 (2x8GB) Red

ASUS GeForce GTX 1060 Expedition 6GB GDDR5 - 1060 w wersji 6GB, dobry model z 36m gwarancją,

BIWIN 120GB 2,5'' SATA A3 Series MLC

WD 1TB 7200obr. 64MB BLUE + 1 rok gwarancji

SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze - markowy zasilacz z certyfikatem 80+ bronze,

SilentiumPC Brutus M10 Pure Black - obudowa ok, chciałem się zmieścić w budżecie - dobrze by było dorzucić do SPC RG4,

Windows 10 - no i windows.

Do tego jakaś karta WIFI, na tym się nie znam - łączę się kablem, ze względu na jak najlepszy ping.

 

Nie wiem jak długo będzie ta promocja na pamięci RAM i dyski więc trzeba się pośpieszyć jeżeli chcesz się załapać.

W X-Kom bardzo fajnie składają komputery - możesz zlecić taką usługę przy zamówieniu. Można zapytać też o wgranie Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brutus M10 to klitka z jednym 80mm wentylatorem, więc radzę nie pakować do niej tych gratów.

RG4 jest lepiej wykonana i wentylowana, no i w standardzie masz 3x120mm, do tego zestawu w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

GOODRAM 240GB MLC IRDM GEN2

 

 

No właśnie. Ma być druga generacja, nie pierwsza (pierwsza była na TLC, druga jest już na MLC). Jak do tej pory wszyscy polecali iridium pro 240 (mlc) ale wydaje się że nie ma ich już nigdzie w sklepach wiec zostaje chyba właśnie od goodrama tylko ta propozycja. Tylko 1 pytanie mam, jak odróżnić 1 generacje od 2? Bo w niektórych sklepach, np. w komputroniku https://www.komputronik.pl/product/447763/goodram-irdm-240gb.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo nie ma podanej informacji ani co do generacji ani co do tego na jakich kościach owe dyski są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ma być druga generacja, nie pierwsza (pierwsza była na TLC, druga jest już na MLC). Jak do tej pory wszyscy polecali iridium pro 240 (mlc) ale wydaje się że nie ma ich już nigdzie w sklepach wiec zostaje chyba właśnie od goodrama tylko ta propozycja. Tylko 1 pytanie mam, jak odróżnić 1 generacje od 2? Bo w niektórych sklepach, np. w komputroniku https://www.komputronik.pl/product/447763/goodram-irdm-240gb.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo nie ma podanej informacji ani co do generacji ani co do tego na jakich kościach owe dyski są.

Masz zniżkę i pewność, że to GEN2: GOODRAM 240GB 2,5" SSD MLC IRDM PRO (GEN2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz nawet napisane na dysku samo IRDM albo IRDM Pro. Wejdź na stronę producenta i szukaj po kodzie

 

240 GB IRDM PRo to IRP-SSDPR-S25B-240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...