Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JeRRy_F3D

GTX 1070 - ile uda się podkręcić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam overclockerów.

 

Postanowiłem soki powyciskać, dorzucić sobie kilka FPSów...

CPU wymieniony i podkręcony.

Czas na GPU.

 

Chciałbym prosić o pomoc fachowców od OC GPU.

Sporo filmów na YT, sporo wątków na googlu... jednak nie potrafiłem odłowić rzeczy mnie interesujących, które pomogłyby zrozumieć istotę.

 

GTX 1070 Jet Stream.

 

Odczyty z GPU-Z:

 

default = GPU 1506 Mhz = boost 1683 Mhz

MSI AB dorzuciłem (+250 Mhz) = GPU 1756 Mhz = boost 1933 Mhz

 

Dla VRAM dałem (+500Mhz) = z 2002 Mhz - pokazuje 2252 Mhz (dlaczego taki dziwny odczyt skoro dorzuciłem 500? sprawia wrażenie dzielonego na pół :) )

 

W testach typu: Heaven Benchmark czy Valley Benchmark pokazują:

= GPU 2151 Mhz  /  VRAM 4500 Mhz   (jednak w grach - na OSD AB - pokazuje odczyty GPU równe 2088 Mhz - skąd różnice vs odczyty bench'ów ? to ledwie 60 Mhz różnicy... 2151Mhz vs 2088Mhz... więc nie o MHz chodzi, tylko odpowiedź, z czego wynika ta różnica).

 

I pytanie na deser.

Jaki jest średnio - przyzwoity wynik OC dla GTX 1070?

Jak to u Was wygląda? Kręcić (dla sportu) jeszcze, czy jest ok?

Temp. zwykle 60... max 65'C.

 

dziękuję z góry i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwość RAM liczy się x2 (DDR5 razy 4 w niektórych przypadkach, ale nie w MSI AB), czyli zwiększyłeś o 250MHz (chodzi tu o częstotliwość rzeczywistą).

2002MHz = efektywne 4004MHz

2002MHz + 500MHz (efektywne) = 2252MHz rzeczywiste, co daje nam 4504MHz efektywnego. Ogólnie to w MSI AB jest bajzel z tymi częstotliwościami ;)

W benchach masz monitoring na żywo, czyli zobaczysz chwilowe boosty częstotliwości. To, że podkręciłem core na dajmy na to 2000Mhz, to nie znaczy, że zawsze będzie boostować do tej częstotliwości.

Co do reguły kręcenia 24/7 to od maksymalnych zegarów odejmujesz 10MHz od rdzenia i 25 od pamięci.A co do temperatur, to Twoja w tym głowa - czym lepiej schłodzisz, tym wyższe i bardziej stabilne zegary będziesz mieć (bliżej wartości maksymalnych). Będziesz mieć za ciepło, to zrzuci szybciutko.

PS

Pamiętaj o power limicie, który na dzień dobry możesz ustawić na max (bez tego może nie uzyskiwać zegarów wyższych niż domyślne). No i nie szalej z VCore, osobiście nie daje więcej jak +0,050V.

Co do możliwości, to ciężko powiedzieć. Ten Palit ma bez szału sekcję zasilania, także cudów nie będzie. Jednak wszystkie w grach będą się zachowywać bardzo podobnie właśnie ze względu na to jak zachowuje się boost zegarów w GTXach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem.

 

No i nie szalej z VCore, osobiście nie daje więcej jak +0,050V.

A ja nawet nie tknąłem tego suwaka ;) z defaulta.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

OC to loteria ale każdy 1070 osiąga 2000MHz na GPU. Dużo zależy tak że czy grasz z Vsync czy bez Vsync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC to loteria ale każdy 1070 osiąga 2000MHz na GPU. Dużo zależy tak że czy grasz z Vsync czy bez Vsync.

 

VSync i inne synchronizacje pozwolą ograniczyć nadprodukcję klatek, tak więc i temperaturę. Nie wpływa to w inny sposób na osiągi OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy tak że czy grasz z Vsync czy bez Vsync.

Właśnie gram z Vsync na 60.

 

VSync i inne synchronizacje pozwolą ograniczyć nadprodukcję klatek, tak więc i temperaturę. Nie wpływa to w inny sposób na osiągi OC.

I to tłumaczy pytanie, którego nie zadałem, czyli:

dlaczego - pomimo podkręcenia GPU i Vram - jakoś drastycznie nie skoczyła mi temperatura?

(żeby nie powiedzieć, że wcale nie widzę różnicy w temperaturach).

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to tłumaczy pytanie, którego nie zadałem, czyli:

dlaczego - pomimo podkręcenia GPU i Vram - jakoś drastycznie nie skoczyła mi temperatura?

(żeby nie powiedzieć, że wcale nie widzę różnicy w temperaturach).

 

Nie rośnie temperatura, bo nie rośnie taktowanie. Nie potrzebuje maksymalnych zegarów, żeby wyprodukować 60 FPSów, boost sobie elegancko dopasuje zegary do potrzeb. Skoro jest tak jak mówisz, to nie potrzebujesz IMO ani Herza więcej ponad stock ;) ja bym sobie OC darował. Jestem w identycznej sytuacji co Ty z moim 1080. Gram w WoT'a, Fortnite i ETS 2 gdzie osiągam bez problemu FPSy jakie chce, dlatego nie potrzebuje OC :)

PS

Wywal VSync, a ogranicz klatki jakimś Riva Tunerem (często instalowany razem z MSI AB). VSync często powoduje Input Laga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rośnie temperatura, bo nie rośnie taktowanie. Nie potrzebuje maksymalnych zegarów, żeby wyprodukować 60 FPSów, boost sobie elegancko dopasuje zegary do potrzeb. Skoro jest tak jak mówisz, to nie potrzebujesz IMO ani Herza więcej ponad stock ;) ja bym sobie OC darował. Jestem w identycznej sytuacji co Ty z moim 1080. Gram w WoT'a, Fortnite i ETS 2 gdzie osiągam bez problemu FPSy jakie chce, dlatego nie potrzebuje OC :)

Nie do końca. 

Spodziewałem się takiego "zarzutu". Sam wręcz miałem to napisać (po co komu OC prz stałym 60 fps?). Takie "zbyteczne" OC z zablokowanym 60 fps wbrew pozorom nie jest pozbawione sensu, bo - o ile nie oczekiwałem skoku fps w górę (logiczne! lock na 60 :) ), ale to próba zniwelowania sporadycznych, ewentualnych minimalnych fps (!), gdy występują. 1070 jest w moim przekonaniu na styk do FHD. I mam zwykle 60 fps z wymaksowanymi configami (lub prawie wymaksowanymi) i tak sobie pykam ciesząc się 60 fps przez 90% czasu, aż zdarzy się stado wilków w W3, albo 15 przeciwników w AC:O i... nagle chrup... na 50, czy 55 fps! Nawet chrupnięcie na 58 z 60 się wtedy widzi! :) Jak to wkurza!!! Chyba bardziej, niż jak masz stałe 50 fps. Wtedy trudno. Trzeba zjechać z czymś w lewo ;). I to oczywiste. Gdy masz prawie zawsze 60 fps (a prawie robi duża róznicę) ;) i tak sobie chrupnie raz na godzinę, to szlag trafia! ;)

 

A takie podkręcenie GPU i VRam dało mi dokładnie to, czego oczekiwałem. Zniwelowało niemal całkowicie min. fps poniżej 60!

Więc nie o max fps mi szło, a min. fps! I to dziwne OC - przy 1070ce - załatwia super. Łata dziurkę tego mini, mini braku mocy w extremalnych okolicznościach FullHD. 

 

Więc Ty - na 1080 - jesteś w lepszej sytuacji.

Większych FPS nie oczekujesz.

Ale nie dotykają Cię min. fps poniżej 60 ;)

 

Wywal VSync, a ogranicz klatki jakimś Riva Tunerem (często instalowany razem z MSI AB). VSync często powoduje Input Laga.

O! Na to nie wpadłem! Co prawda nie gram zawodowo w strzelanki, więc aż tak laga nie czuję, ale... lepiej nie mieć laga, niż mieć. :) Sprawdzę. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Ci nie zaglądam czy spada poniżej 60 :E

Ale jak zadowolony jesteś to bdb :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...