Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ingwarm

Zestaw 5000/4000zł Gry/M-OC/Moc

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Chcę złożyć sobie komputer możliwie jak najlepszy do gier. Po starym komputerze mam dosyć dobry wentylator SilentiumPC Fera 3, obudowę SilentiumPC Gladius m20 i dysk zarówno hdd jak i ssd, ale całą resztę chcę wymienić. Tutaj jest taki prowizoryczny zestaw (wszystko chcę zamawiać na x-kom.pl):

Procesor: Intel Core i7-8700K

Karta graficzna: gtx 1060 6gb nwm dokładnie jaka(moglibyście doradzić ;) )

ram: Predator DDR4, 2x8GB, 2666MHz, CL13

Płyta główna: MSI Z370 SLI PLUS (chciałbym korzystać równolegle z nowej i starej kary (gtx 750ti))

zasilacz: SilentiumPC 750W Supremo FM2 Gold

Nie przywiązuje się do, żadnego z tych podzespołów, tylko zależy mi na tym, żeby procesor był coffee lake. Jakbyście mogli powiedzieć, czy jest ok, poprawić lub doradzić jaką kartę graficzną pod ten zestaw to byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link nie działa poniżej moja propozycja:

 

i5-8400 - 735zł x-kom

Asrock Z370 Pro4 - 430zł

DDR4 2x8GB Goodranm 3000mhz - 690zł x-kom

SSD 240GB Goodram Iridium 2gen - 289zł - x-kom

GTX 1060 6GB - 1500-1700zł (Zotac nowy allegro 1500zł)

zasilacz SIlentiumPC Vero L2 500w - 180zł

 

 

razem: 4100-4300zł

 

jeżeli pod OC to zmiana 4 rzeczy:

i5-8600k - 1019zł x-kom

Asrock z370 extreme4 - 620zł

chłodzenie Grandis - 150zł - twoje jest za słabe do kręcenia.

zasilacz 550-600w 200-250zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link nie działa poniżej moja propozycja:

 

i5-8400 - 735zł x-kom

Asrock Z370 Pro4 - 430zł

DDR4 2x8GB Goodranm 3000mhz - 690zł x-kom

SSD 240GB Goodram Iridium 2gen - 289zł - x-kom

GTX 1060 6GB - 1500-1700zł (Zotac nowy allegro 1500zł)

zasilacz SIlentiumPC Vero L2 500w - 180zł

 

 

razem: 4100-4300zł

już poprawiłem i wypisałem podzespoły, ale myślałem jednak o trochę większym zapasie mocy i lepszym ramie, a co do kary graficznej zastanawiałem się czy nie dołożyć i kupić MSI GeForce GTX 1060 6GT V1 GDDR5.

Ps. Tak jak pisałem w poście zależało by mi na możliwości podłączenia dwóch kart graficznych marki Nvidia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w ogóle nie widzę linku.

Jaki masz cel w korzystaniu z GTX750 i 1060? Nie korzystałem nigdy z SLI ale z tego co kojarzę to wydajność mocniejszej ograniczana jest do poziomu słabszej ale nie jestem pewien.

 

RAM dałeś gorszy, bo wolniejszy i niższy CL tutaj nic nie zmieni, chyba, że da się podkręcić do 3200-3600mhz.

Do podkręcenia i7-8700k Fera3 będzie za słaba Fortis3-Grandis ale jeszcze coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja właśnie o tym czytałem i to jednak nie ma sensu. Sorry za wprowadzanie w błąd ale jestem w tym dosyć zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w ogóle nie widzę linku.

Jaki masz cel w korzystaniu z GTX750 i 1060? Nie korzystałem nigdy z SLI ale z tego co kojarzę to wydajność mocniejszej ograniczana jest do poziomu słabszej ale nie jestem pewien.

 

RAM dałeś gorszy, bo wolniejszy i niższy CL tutaj nic nie zmieni, chyba, że da się podkręcić do 3200-3600mhz.

Do podkręcenia i7-8700k Fera3 będzie za słaba Fortis3-Grandis ale jeszcze coś lepszego.

A jest sens kupna i7-8700, MSI GeForce GTX 1060 6GT OC V1 GDDR5 do podkręcenia karty graficznej i ram PDP Patriot 16GB 3200MHz Viper 4 CL16 (2x8192)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1509zł w Promocji Inno3d jak już kupujesz to łap od razu tą kartę, też podkręcisz, a sporo kasy zaoszczedzisz. https://www.x-kom.pl/p/392372-karta-graficzna-nvidia-inno3d-geforce-gtx-1060-x2-6gb-gddr5.html

 

drożej to jest sens płacić tylko za na prawdę podkręconego Gigagyte G1 z trybem pasywnym ale możliwe, że inno3d sam podkręcisz do tych samych zegarów, a cena G1 to ok. 1800zł i to nie ma sensu.

 

Co do i7-8700 to świetny proc ale na razie w grach niewiele bardziej wydajny od i5-8400, tyle co na zegarach. Róznica w cenie 450zł, czyli więcej niż 50% to sporo za dużo.

 

Patrioty bardzo fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1509zł w Promocji Inno3d jak już kupujesz to łap od razu tą kartę, też podkręcisz, a sporo kasy zaoszczedzisz. https://www.x-kom.pl/p/392372-karta-graficzna-nvidia-inno3d-geforce-gtx-1060-x2-6gb-gddr5.html

 

drożej to jest sens płacić tylko za na prawdę podkręconego Gigagyte G1 z trybem pasywnym ale możliwe, że inno3d sam podkręcisz do tych samych zegarów, a cena G1 to ok. 1800zł i to nie ma sensu.

ok dzięki, a jak z ramem i prockiem?

Ps. Nie będzie problemu z podkręceniem tej grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1060 i tak są mocno wyżyłowane, podobnie jak RX, 10-15% pewnie się da ale tamta karta z OC w nazwie od razu ma rdzeń bardzo wysoko podkręcony i to "OC" właśnie to oznacza, że jest już podkręcona, a nie to, że da się więcej podkręcić.

RAM i CPU bardzo dobre.

 

Z GTX1060 nie zrobisz GTX1070 przez podkręcanie zegarów, bo różnica jest 50% na stockowej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1060 i tak są mocno wyżyłowane, podobnie jak RX, 10-15% pewnie się da ale tamta karta z OC w nazwie od razu ma rdzeń bardzo wysoko podkręcony i to "OC" właśnie to oznacza, że jest już podkręcona, a nie to, że da się więcej podkręcić.

RAM i CPU bardzo dobre.

Dzięki bardzo za wyjaśnienia i sorry bardzo za moje nieogarnięcie :)

 

Trochę się spieszę z zakupem, a płyta główna ASRock Z370 Pro4 nie jest teraz dostępna. Polecasz coś w zamian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci zasilacz 750w do karty 1060. SLI Chcesz robić? :lol2: Kup sobie Supremo 550w. Spokojnie Ci pod ten zestaw wystarczy.

 

Pod kartę 1060 wystarczy Procesor i5-8600 bez K. Na dniach zapewne pojawi się w sklepach. i7-8700 jest bardzo dobry, ale swoje kosztuje. i5 spokojnie do karty 1060 Ci wystarczy. 8700K do karty 1060 raczej bym odpuścił. Duże koszta procesora i wydajnego chłodzenia i nieopłacalny przysost wydajnośći przy karcie 1060 w stosunku do 8600, czy 8700 bez K. Fera3 z i5-8600 bez K, czy 8700 da radę. Z wersją K mogła by po OC sobie nie poradzić.

 

Co do płyty wolał bym Prime z linku użytkownika xtn zamiast Pro4.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci zasilacz 750w do karty 1060. SLI Chcesz robić? :lol2: Kup sobie Supremo 550w. Spokojnie Ci pod ten zestaw wystarczy.

 

Pod kartę 1060 wystarczy Procesor i5-8600 bez K. Na dniach zapewne pojawi się w sklepach. i7-8700 jest bardzo dobry, ale swoje kosztuje. i5 spokojnie do karty 1060 Ci wystarczy. 8700K do karty 1060 raczej bym odpuścił. Duże koszta procesora i wydajnego chłodzenia i nieopłacalny przysost wydajnośći przy karcie 1060 w stosunku do 8600, czy 8700 bez K. Fera3 z i5-8600 bez K, czy 8700 da radę. Z wersją K mogła by po OC sobie nie poradzić.

 

Co do płyty wolał bym Prime z linku użytkownika xtn zamiast Pro4.

 

 

Pozdrawiam.

Dzięki za pomoc. Wiem już, że przesadziłem z zasilaczem, myślę teraz o SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze, ale jestem otwarty na propozycje, a procka to chcę takiego, żeby mi na jak najdłużej starczył, a w dodatku na i7-8700 jest przecena

 

A jest sens kupowania "droższych" płyt głównych typu MSI Z370 GAMING PLUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kręcenia CPU serii K, dla mnie nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supremo 550w jest znacznie lepszy niż Vero 600w. Chodziło mi o to, że 750w to do Twojego zestawu za duża moc. Pod kartę 1060 nie wykorzystasz potencjału możliwości procesora 8700. Nawet po przecenie za i7 te około 1200zł trzeba dać a i5-8600 bez K dostaniesz zapewne nie więcej jak 900zł. 300zł do przodu. :glodny:

 

Bez kręcenia CPU serii K, dla mnie nie ma sensu.

też myślę, że nie ma sensu. Droższa płyta nie przyniesie korzyści w postaci większej ilości FPS w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc.

Uwzględniajac wasze uwagi mój koszyk wygląda tak:

ASUS PRIME Z370-P

SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold

Intel i5-8400 2.80GHz 9MB BOX

Patriot 16GB 3400MHz Viper 4 (2x8192)

Inno3D GeForce GTX 1060 X2 6GB GDDR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo ładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ok. Zasilacz dał bym Pure Power 10 500W BN273. Zawsze to kilkadziesiąt zł taniej od Supremo a do karty 1060 i procesora i5 spokojnie Ci wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne M2 od SPC. Praktycznie w tej cenie masz Seasonic Focus 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne M2 od SPC. Praktycznie w tej cenie masz Seasonic Focus 550W

Trochę jestem już skołowany. Mógłbyś napisać, dlaczego własnie ten zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza jednostka do 400 zł. Myślę, że tyle wystarczy. Masz dobry test na konkurencyjnym portalu tez na p. Nie zestawiajmy SPC z nowym Seasoniciem bo to zniewaga dla tego drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne M2 od SPC. Praktycznie w tej cenie masz Seasonic Focus 550W

Nie orientuje się do końca w zasilaczach i jestem trochę skołowany. Mógłbyś napisać czemu akurat ten?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caps

 

Jeśli można to chciałem Cie zapytać; jaka jest różnica pomiędzy Seasonic Focus+ 550 a Corsair RM550x ?

Bo w kilku tematach uwziąłeś się na tego pierwszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...