Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

detektyFF

Najlepsza jakość dźwięku z dyktafonu w telefonie

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjaciele kupiłem ostatnio Xiaomi Redmi 4 - bardzo sobie chwalę - ale jakość dźwięku z dyktafonu i video - DRAMAT do kwadratu!

Potrzebuję telefon nie gorszy niż Xiaomi Redmi 4 (może być nawet koło 1000 zł - czy więcej) - ale jakość dźwięku ma być CACYŚ GLANCUŚ

zarówno z dyktafonu jak i dźwięk nagrywanych filmów.

 

Miło by było gdyby w ustawieniach dało się ustawić gain nagrywanego materiału / lub dodawać i zdejmować limiter (który jest chyba w niektórych telefonach jak w Huawei P9)

Stabilizacja obrazu przy nagrywanych filmach też by się przydała ;)

 

Doradźcie, pozdrawiam

DetektyFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stabilizacja masz

Moto g5 plus - elektroniczna ale jest. Niestety, sporo zgłaszanych problemów właśnie ze dźwiękiem na filmach.

Asus ze520kl - ma IOS i eos, do fhd 30fps wykorzystuje obie, fhd60/4k elektroniczną tylko. Ja mam ustawione 4k i nagrania są stabilne. Wyraźnie widać dzialanie stabilizacji. Dzięki jak dla mnie normalny. Wada? Problemy z ostrością, których jak do tej pory nie zauważyłem. A są trzy tryby dla ostrości (inteligentny af, CAF - blokada ostrości na wskazanym obiekcie insledsenie go w trakcie ruchu).

 

Innych ze stabilizacja w tych pieniądzach nie znam.

 

Możesz popatrzeć po dawnych liniach serii 8/9 lub dawnych flagowcach sprzed kilku lat.

 

Możesz też wytypować sobie konkretne modele, które Cię interesują i obejrzeć porównanie ich, głównie materiału wideo. Zazwyczaj jest pokazana jakość nagranego dźwięku, także jakieś zdanie możesz sobie wyrobić. Na pewno wylapiesz te ze zła jakością, z tym najlepszym może być gorzej. Co do dyktafonu to nie mam pojęcia, nie korzystam. Ale jakość nagrań z dyktafonu powinna być zbierana z jakością dźwięku z nagrań wideo lub rozmów (to jak nas słyszą) w zależności od tego, który mikrofon jest wykorzystywany przez dyktafon (a może oba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A istnieje jakiś smartfon do którego można podłączyć wyjście z dyktafonu by tak nagrywać dźwięk z dyktafonu/video? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupic po prostu dobry dyktafon? Wielu ludzi na youtube uzywa dyktafonu i dokleja audio do video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sprzętowiec za trafną podpowiedź :)

U mnie sytuacja wygląda tak, że mam profesjonalny sprzęt do nagrań w tym dyktafon Zoom H1 (cudownie się sprawdza).

Chodzi o sytuacje spontaniczne, gdzie nie mam czasu na zabawę w kabelki, a potem w łączenie tego w programach.

Stąd poszukuję smartfona, który da jednocześnie doskonały obraz jak i dźwięk (chociaż wiem, że dźwiękowo daleko mu będzie do chociażby Zoom H1)

 

Byłem w sklepach i okazało się, że Samsung Galaxy S9, A8 wymiatają pod tym kątem - kładą konkurencję na łopatki :) Szkoda, że nie mają większej baterii na pokładzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsungi mid-high zawsze były topką jeśli chodzi o dźwięk nagrywanego audio.

Bardzo mnie też zaskoczyła jakość nagrywanego audio w zenphone 5. Koncert, blisko sceny i głośników. Zero przesterów. Dźwięk czysty i mięsisty. Co do mikrofonu rozmów motorole z serii plus - g6 plus np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mate10pro na androidzie 8. Na 9 już okrili ten dyktafon. Wczesniej to było potężne narzędzie biurowe. Miałeś rozne jakości zapisu, rozne wybory trybów. Potrafil nagrac wszystko. Teraz jest tylko dykrafon, wciąż działa bardzo dobrze, ale nie tak idealnie (wcześniej z 2 końca sali wykladowce nagrales wyraźnie, teraz jest ciszej). Natomiast w obu przypadkach wersji jesteś w stanie nagrac koncert, czy probe zespołu rockowego i slychac wszystko idealnie. Wlasciwie to od P9 zauwazylem ze koncerty to tylko huawei, w Samsungach etz jest super, ale więcej potrafi zarejestrować huawei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...