Forum PCLab.pl: Najlepsza jakość dźwięku z dyktafonu w telefonie - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Najlepsza jakość dźwięku z dyktafonu w telefonie Najlepszy telefon odnośnie dźwięku z dyktafonu i nagrań video

#1 Użytkownik jest niedostępny   detektyFF 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Marzec 2018 - 10:56

Przyjaciele kupiłem ostatnio Xiaomi Redmi 4 - bardzo sobie chwalę - ale jakość dźwięku z dyktafonu i video - DRAMAT do kwadratu!
Potrzebuję telefon nie gorszy niż Xiaomi Redmi 4 (może być nawet koło 1000 zł - czy więcej) - ale jakość dźwięku ma być CACYŚ GLANCUŚ
zarówno z dyktafonu jak i dźwięk nagrywanych filmów.

Miło by było gdyby w ustawieniach dało się ustawić gain nagrywanego materiału / lub dodawać i zdejmować limiter (który jest chyba w niektórych telefonach jak w Huawei P9)
Stabilizacja obrazu przy nagrywanych filmach też by się przydała ;)

Doradźcie, pozdrawiam
DetektyFF

Ten post był edytowany przez detektyFF dnia: 19 Marzec 2018 - 11:10

#2 Użytkownik jest niedostępny   detektyFF 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 20 Marzec 2018 - 20:10

Help ;)

#3 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Marzec 2018 - 21:41

W stabilizacja masz
Moto g5 plus - elektroniczna ale jest. Niestety, sporo zgłaszanych problemów właśnie ze dźwiękiem na filmach.
Asus ze520kl - ma IOS i eos, do fhd 30fps wykorzystuje obie, fhd60/4k elektroniczną tylko. Ja mam ustawione 4k i nagrania są stabilne. Wyraźnie widać dzialanie stabilizacji. Dzięki jak dla mnie normalny. Wada? Problemy z ostrością, których jak do tej pory nie zauważyłem. A są trzy tryby dla ostrości (inteligentny af, CAF - blokada ostrości na wskazanym obiekcie insledsenie go w trakcie ruchu).

Innych ze stabilizacja w tych pieniądzach nie znam.

Możesz popatrzeć po dawnych liniach serii 8/9 lub dawnych flagowcach sprzed kilku lat.

Możesz też wytypować sobie konkretne modele, które Cię interesują i obejrzeć porównanie ich, głównie materiału wideo. Zazwyczaj jest pokazana jakość nagranego dźwięku, także jakieś zdanie możesz sobie wyrobić. Na pewno wylapiesz te ze zła jakością, z tym najlepszym może być gorzej. Co do dyktafonu to nie mam pojęcia, nie korzystam. Ale jakość nagrań z dyktafonu powinna być zbierana z jakością dźwięku z nagrań wideo lub rozmów (to jak nas słyszą) w zależności od tego, który mikrofon jest wykorzystywany przez dyktafon (a może oba).

#4 Użytkownik jest niedostępny   detektyFF 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Marzec 2018 - 08:46

A istnieje jakiś smartfon do którego można podłączyć wyjście z dyktafonu by tak nagrywać dźwięk z dyktafonu/video? :)

#5 Użytkownik jest niedostępny   sprzetowiec90 

• Departament wkurzania ludzi
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Marzec 2018 - 02:26

Nie lepiej kupic po prostu dobry dyktafon? Wielu ludzi na youtube uzywa dyktafonu i dokleja audio do video.

#6 Użytkownik jest niedostępny   detektyFF 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Marzec 2018 - 07:54

Dzięki sprzętowiec za trafną podpowiedź :)
U mnie sytuacja wygląda tak, że mam profesjonalny sprzęt do nagrań w tym dyktafon Zoom H1 (cudownie się sprawdza).
Chodzi o sytuacje spontaniczne, gdzie nie mam czasu na zabawę w kabelki, a potem w łączenie tego w programach.
Stąd poszukuję smartfona, który da jednocześnie doskonały obraz jak i dźwięk (chociaż wiem, że dźwiękowo daleko mu będzie do chociażby Zoom H1)

Byłem w sklepach i okazało się, że Samsung Galaxy S9, A8 wymiatają pod tym kątem - kładą konkurencję na łopatki :) Szkoda, że nie mają większej baterii na pokładzie...

#7 Użytkownik jest niedostępny   szoszostak 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 14 Kwiecień 2019 - 12:17

Spy shop ma fajne modele - MQ-U350 to jednocześnie pendrive :D

#8 Użytkownik jest niedostępny   fliperpl 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Kwiecień 2019 - 14:44

samsungi mid-high zawsze były topką jeśli chodzi o dźwięk nagrywanego audio.
Bardzo mnie też zaskoczyła jakość nagrywanego audio w zenphone 5. Koncert, blisko sceny i głośników. Zero przesterów. Dźwięk czysty i mięsisty. Co do mikrofonu rozmów motorole z serii plus - g6 plus np

Ten post był edytowany przez fliperpl dnia: 14 Kwiecień 2019 - 14:46

#9 Użytkownik jest niedostępny   Frytejr0 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Kwiecień 2019 - 14:27

Mate10pro na androidzie 8. Na 9 już okrili ten dyktafon. Wczesniej to było potężne narzędzie biurowe. Miałeś rozne jakości zapisu, rozne wybory trybów. Potrafil nagrac wszystko. Teraz jest tylko dykrafon, wciąż działa bardzo dobrze, ale nie tak idealnie (wcześniej z 2 końca sali wykladowce nagrales wyraźnie, teraz jest ciszej). Natomiast w obu przypadkach wersji jesteś w stanie nagrac koncert, czy probe zespołu rockowego i slychac wszystko idealnie. Wlasciwie to od P9 zauwazylem ze koncerty to tylko huawei, w Samsungach etz jest super, ale więcej potrafi zarejestrować huawei

Ten post był edytowany przez Frytejr0 dnia: 18 Kwiecień 2019 - 14:29

Strona 1 z 1