Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

McCandless

Komputer do 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam dla kolegi komputera do 2500zł na samą jednostkę. Przeznaczenie jedynie do gier typu cs:go, Fornite, League of legends. Zależy mu żeby wziąć na raty 0% przez allegro, ale mogę mu przedstawić inne propozycje. Czy takie oferty są w ogóle opłacalne? Link

Musi posiadać windowsa, jeśli możecie to podajcie też polecane monitory.

 

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest przedpotopowe i5 przypudrowane GTX1050Ti, nie ma sensu.

 

i3-8100 - 450zł (8gen)

Asrock Z370 Pro4 - 430zł

DDR4 2x4GB 2666-3000mhz - 400zł

GTX1050 2GB - 550zł do gier które wymieniłeś i innych esportowych w zupełności wystarczy.

1TB Toshiba - 160zł

zasilacz Chieftec iArena 500w - 140zł

obudowa Zalman Z1 - 120zł

 

razem: 2250zł + W10 (keyshop 50zł) lub oficjalna dystrybucja 399zł.

 

można jeszcze tańszą wersję kompa zbudować ale prawie równie wydajną i z dyskiem SSD:

 

G4560 - 210zł (7gen)

Asrock/MSI h110 - 160zł z aktualnym biosem na allegro nowa,

DDR4 2x4GB 2133-2666 - 350-400zł

GTX1050 2GB - 550zł do gier które wymieniłeś i innych esportowych w zupełności wystarczy.

SSD Goodram Iridium 120GB MLC - 170zł

1TB Toshiba - 160zł

zasilacz Chieftec iArena 500w - 140zł

obudowa Zalman Z1 - 120zł

 

razem: 1860zł + W10 (keyshop 50zł) lub oficjalna dystrybucja 399zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest przedpotopowe i5 przypudrowane GTX1050Ti, nie ma sensu.

 

i3-8100 - 450zł (8gen)

Asrock Z370 Pro4 - 430zł

DDR4 2x4GB 2666-3000mhz - 400zł

GTX1050 2GB - 550zł do gier które wymieniłeś i innych esportowych w zupełności wystarczy.

1TB Toshiba - 160zł

zasilacz Chieftec iArena 500w - 140zł

obudowa Zalman Z1 - 120zł

 

razem: 2250zł + W10 (keyshop 50zł) lub oficjalna dystrybucja 399zł.

 

można jeszcze tańszą wersję kompa zbudować ale prawie równie wydajną i z dyskiem SSD:

 

G4560 - 210zł (7gen)

Asrock/MSI h110 - 160zł z aktualnym biosem na allegro nowa,

DDR4 2x4GB 2133-2666 - 350-400zł

GTX1050 2GB - 550zł do gier które wymieniłeś i innych esportowych w zupełności wystarczy.

SSD Goodram Iridium 120GB MLC - 170zł

1TB Toshiba - 160zł

zasilacz Chieftec iArena 500w - 140zł

obudowa Zalman Z1 - 120zł

 

razem: 1860zł + W10 (keyshop 50zł) lub oficjalna dystrybucja 399zł.

 

A czy 2/4 nie przegrywa z 4/4 ?? Chodzi o rdzenie/wątki ?? Tez składam kompa a raczej czekam na nowe płyty h310 pod i3 8100.

Więc teraz mi się nasuwa pytanie czy złożenie Pentiuma będzie tak samo wydajne jak złożenie Intela 8 gen??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest jeszcze gotowy zestaw podobny do mojego 2 za 2290zł już W10 https://sklep.ntt.pl/komputery-do-gier/6510-komputer-ntt-game-110g-w71.html#/55-system_operacyjny-windows_10

tylko trzebaby się z nimi dogadać, żeby dali 2x4GB zamiast 1x8GB RAM.

 

W maksymalnych fpsach prawie tak samo, w min będzie lepiej na 4/4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niezły składak:

 

i3-8100 - 450zł (8gen)

Asrock Z370 Pro4 - 430zł

DDR4 2x4GB 2666-3000mhz - 400zł

GTX1050 2GB - 550zł do gier które wymieniłeś i innych esportowych w zupełności wystarczy.

1TB Toshiba - 160zł

zasilacz Chieftec iArena 500w - 140zł

obudowa Zalman Z1 - 120zł

 

jednak wg mnie:

 

Warto dołożyć do zestawu z kartą graficzną 1050Ti 4GB w tym budżecie. z procesorem to samo: 4 wątki to 4, nie warto inwestować w 2 przy budżecie 2500 zł. 2x4GB zastanowiłbym się czy nie wziąć 1x 8GB jeśli w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy bedzie planowany upgrade. Zasilacz także mógłby być lepszy ale i droższy np polecany często Corsair VS Series VS550

 

@down a niech tłumaczą, nieomylny nie jestem :) a prawie zawsze lubię i chcę stawać się mądrzejszym od wczorajszego siebie. Także lubię ludzi mających własne zdanie którzy potrafią je potwierdzić argumentem, gdy taka potrzeba zajdzie. Ja kupując cokolwiek wolę to zrobić raz a dobrze, dlatego zgłosiłem do szeregu 1050Ti by za dwa lata kolega mógł pograć komfortowo w nowe gry przy odpowiednich ustawieniach graficznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krsone1 Zaraz Co koledzy od CS Go wytłumaczą, tak jak mi kiedyś :) a tu ode mnie

2x4GB to konieczność, bo daje ok. 10% fpsów gratis, GTX1050Ti nic nie zmienia przy tego typu grach, bo one nie potrzebują 4GB vRAM, więc to tylko strata kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o tej ofercie Link ? Lub taki tylko trochę ponad budżet link

Nie ukrywam, że przy tym budżecie fajnie by było złożyć coś z GTX1050Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mądrze wydać dwa i pół tysiąca złotych to nie kupuj gotowych składaków, zwłaszcza że w żadnym z nich nie masz podanej fundamentalnej rzeczy w komputerze -> czyli marki, modelu oraz mocy zasilacza. Masz masę podobnych tematów na tym forum jaką stworzyć jednostkę centralną do 2500 zł i z pewnością coś znajdziesz, naprawdę :) Zestawy mogą zostać złożone przed wysyłką/odbiorem w sklepie przez dedykowane do tego typu zajęć osoby i jeśli jest to dla Ciebie przeszkodą to myślę, że ją wyeliminowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mądrze wydać dwa i pół tysiąca złotych to nie kupuj gotowych składaków, zwłaszcza że w żadnym z nich nie masz podanej fundamentalnej rzeczy w komputerze -> czyli marki, modelu oraz mocy zasilacza. Masz masę podobnych tematów na tym forum jaką stworzyć jednostkę centralną do 2500 zł i z pewnością coś znajdziesz, naprawdę :) Zestawy mogą zostać złożone przed wysyłką/odbiorem w sklepie przez dedykowane do tego typu zajęć osoby i jeśli jest to dla Ciebie przeszkodą to myślę, że ją wyeliminowałem

Chyba nie piszesz o gotowych kompach, które proponuję z NTT, bo tam masz dokładnie markę i moc zasilacza: FSP 500W 85+, APFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Komp jest podłączony do tp-link LS105G, a ten do routera. Nie wiem jak sprawdzić przepustowość. Na drugim komputerze z tą samam płyta główna nie ma w ogóle problemów. 
    • Mam LG C2 42 i Aorus FO27Q3 czyli inne wydania tych samych matryc, o które pytasz.  To dwa różne podejścia, w moim przypadku nawet dwa różne komputery. Pytanie o opłacalność trzeba jakoś zmierzyć dodatkowo, bo chyba nie chodzi Ci tylko o to, czy warto dołożyć/zaoszczędzić 400zł. 1) rozmiar: większy lepszy jak masz biurko 80cm. Na płytszym się umęczysz w grach.  2) rodzaj gier: teoretycznie LG do fabuły, QD-OLED do strzelania, ale na LG wyświetlisz w customowej rozdzielczości obraz 27-32 calowy, więc wzrokiem ogarniesz łatwo cały ekran. 3) odświeżanie: wiadomo, więcej herzów lepsze a puryści mówią nawet, że do ideał zacznie się od oleda 1000hz. Ale już przy 4K 120Hz natykasz się na możliwości GPU. Pomijając kwestię CPU, 120 klatek na 4K to 270 klatek na 1440p. Poniżej 80 klatek na LG mi się już obraz nie podoba, a te 80 klatek w 4K to 180 klatek w 1440p więc dalej bardzo płynnie. Pytanie ile realnie Twoja karta wyciąga teraz w 1440p, bo:. 4) skalowanie: w mojej opinii lepiej wygląda obraz przeskalowany w dół na oledzie niż na IPS. Ale cudów nie ma, to nie będzie wyglądać jak natywne 4K.  5) HDR: jak grasz w fabułę i cenisz sobie ładne widoki: LG zrobi to lepiej, ale jak nie masz do domu TV oleda i nie porównywałeś, to QD-OLED też Cię zachwyci. To ta sama liga i przepaść do fake'owych HDR-ów z typowych monitorów 6) uniwersalność: LG to TV, co nie tylko jest miłym dodatkiem, ale daje możliwość większej regulacji obrazu pod własne upodobania. Nie tylko w zakresie kolorów, jasności i itp, ale np. w zakresie upłynniania ruchu, czyli generacji klatek po stronie TV - niektórzy z małym fps używają tego godząc się z dużym input lagiem. Na monitorze się już tak nie pobawisz. Kolejna cecha TV, to serwisy streamingowe, które na TV wyglądają bdb, a na PC są ograniczane w jakości obrazu (tak, są ewentualnie wtyczki do Chrome). Więc jak oglądasz Netflixy na kompie, to LG będzie tu lepszy.   Ogólnie podsumowując, zacząłbym od punktu pierwszego, jak nie masz odpowiedniego biura, nie czytaj dalej  i kupuj Della.    
    • tak, ppi jest podobne, ale siedząc metr od wielkiego ekranu 4k i grając w 4k będzie miał większą ostrość i klarowność obrazu, niż siedząc 40 cm od 27 calowego 1440p grając w 1440p - kwestia większej rozdzielczości i wielkości ekranu ja u siebie widzę różnicę między 3440x1440 34 cale vs 4k 42 cale
    • A co powiesz o tym chłodzeniu? Nigdy nie montowałem w żadnym zestawie AIO. Będzie dużo wydajniejsze od zwykłego Fortisa czy innego powietrznego? Ten poniższy podejdzie pod obudowę z twojej wrzutki?  https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-iii-360-black-acfre00136a-13177667/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwrIixBhBbEiwACEqDJSNh2JAbKuqLu-L8s3mOolc9sDLiDgCG4TeIg29mvBR9b8GF3RrJ3xoCfNYQAvD_BwE
    • Ok fajne cacko tylko trzeba 4090 ażeby ogarnąć stabilnie 360 klatek... i też, czy wypluje ponad te 360 ??  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...