Skocz do zawartości
Szczota

[Poradnik] modyfikacja biosu H110/H170/B150/B250/Z170/Z270

Rekomendowane odpowiedzi

Z gigabyte nie miałem jeszcze problemu, z MSI na jednej nie dałem rady klipsem się dobrać - na z87i. Ale na B150M wyżej już poszło. Konsekwencja... :hmm:

 

Paradoksalnie teraz przez to akcesorium wolę płyty GB z jedną kością bios, a oni jak na złość prawie wszędzie ładują dual bios :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim dziękuję za odp. Wylutować kość dla mnie to 30sekund.

A gotowe adaptery gdzie można kupic? I jak wygląda powrót do oryginalnego biosu

Edytowane przez KawiorS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie jak wyglądała by sprawa z I7 8700K na Asrocku z170 Extreame 4? Posiadam stary bios wgrany który umożliwiał SkyOC jak wyszło (11.22.2016) (x2 bo płyta z dual biosem). Jeżeli ktoś by by tak miły i podesłał wszystkie potrzebę pierdoły. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie jak wyglądała by sprawa z I7 8700K na Asrocku z170 Extreame 4? Posiadam stary bios wgrany który umożliwiał SkyOC jak wyszło (11.22.2016) (x2 bo płyta z dual biosem). Jeżeli ktoś by by tak miły i podesłał wszystkie potrzebę pierdoły. Dzięki

 

Programator + coffetime nic więcej nie potrzeba łatwizna przy tym asroku biorąc pod uwagę że eprom wyjmowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczota, spóźnione ale szczere wyrazy współczucia. Nie zazdroszczę Ci świąt... A coś o tym wiem bo moja mama zmarła na nowotwór chociaż miała wyzdrowieć...

 

Panowie, wszedłem w temat bo mam coraz większą ochotę zmienić płytę pod aktualny cpu na ddr4 z możliwością OC ram czyli z170/270. Jaką płytę powinienem kupić, żeby w przyszłości modyfikacja pod 8700 lub 9700 była jak najłatwiejsza? Asrock na Z270? Tam wystarczy modyfikacja biosu (pewnie już są gotowe?) oraz zaklejenie pinów cpu?

Edytowane przez Pioy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczota, spóźnione ale szczere wyrazy współczucia. Nie zazdroszczę Ci świąt... A coś o tym wiem bo moja mama zmarła na nowotwór chociaż miała wyzdrowieć...

 

Panowie, wszedłem w temat bo mam coraz większą ochotę zmienić płytę pod aktualny cpu na ddr4 z możliwością OC ram czyli z170/270. Jaką płytę powinienem kupić, żeby w przyszłości modyfikacja pod 8700 lub 9700 była jak najłatwiejsza? Asrock na Z270? Tam wystarczy modyfikacja biosu (pewnie już są gotowe?) oraz zaklejenie pinów cpu?

 

Najłatwiej coś ze zdejmowanym epromem lub gniazdem spi . Co do pinów

post-321738-15467613439394_thumb.png

Edytowane przez Legtom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółte oznacza, że pod płyty każdego producenta trzeba te pady zaizolować, czy jak?

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wink.gif

 

A w formule z170 wystarczy jeden zaizolować. Ten schemat to tak na prawdę na czuja mógł być wrzucony i nie zostało to dokładnie sprawdzone.

 

Na hwbocie wypalają piny i opowiadają, że nie trzeba izolować szczerbaty.gif

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hwbocie wypalają piny i opowiadają, że nie trzeba izolować szczerbaty.gif

 

Te mobasy są tam tak pozajeżdżane że nawet wypalone piny już im nie zaszkodzą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Asusach i Asrokach izoluje tylko niebieskie i nie było skarg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy dal mojej płyty wystarczy tylko ten CofeeTime? Przypominam Z170X-Gaming 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do modyfikacji biosu wystarczy bez problemu, radzę tylko używać trybu advanced.

No i musisz się liczyć z faktem że wymagane będzie podłożenie SKU od Z370 a to bardzo prawdopodobna droga do sytuacji w której jakaś część wyposażenia płyty straci funkcjonalność. Poprzedzając fakty tak jest na to sposób, jak robiłem mod na swoim poprzednim Asusie Z170 Deluxe problem obszedłem tworząc własny template SKU zasada jest prosta, SKU podstawiasz od Z370, ale za pomocą Intel FIT modyfikujesz ustawienia organizacji linii PCIe/HSIO tak aby uzyskać zgodność z Z170, po takim zabiegu wszystko działa zgodnie z fabryką. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Intel FIt to dla mnie czarna magia, chyba nie jestem sam w stanie tego zrobić. Chętnie komuś to zlecę. Jak coś zapraszam na PW (modyfikacje bios)

 

Do modyfikacji biosu wystarczy bez problemu, radzę tylko używać trybu advanced.

No i musisz się liczyć z faktem że wymagane będzie podłożenie SKU od Z370 a to bardzo prawdopodobna droga do sytuacji w której jakaś część wyposażenia płyty straci funkcjonalność. Poprzedzając fakty tak jest na to sposób, jak robiłem mod na swoim poprzednim Asusie Z170 Deluxe problem obszedłem tworząc własny template SKU zasada jest prosta, SKU podstawiasz od Z370, ale za pomocą Intel FIT modyfikujesz ustawienia organizacji linii PCIe/HSIO tak aby uzyskać zgodność z Z170, po takim zabiegu wszystko działa zgodnie z fabryką. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Intel FIt to dla mnie czarna magia, chyba nie jestem sam w stanie tego zrobić. Chętnie komuś to zlecę. Jak coś zapraszam na PW (modyfikacje bios)

 

Zobacz, tu rusek pokazał o co mniej więcej chodzi.

 

https://overclockers.ru/blog/MessiercodeBK201/show/20349/zapusk_intel_core_i5_8400_na_materinskoj_plate_asus_b150_mitxgamingaura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie startuje mi, coś źle robię ;/

Jak flashujesz? Programatorem?

Jaki BIOS? Daj plik do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa jakies stronki z bazami biosow?

 

mam gigabyte z170x gaming 7

 

a nie chce mi sie szczerze zagłebiac w ten temat i samemu instalowac jakichs programow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, bo jestem nie na bierząco, czy odpalił ktoś 9900K na Asus IX Maximus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, kupiłem niedawno nieużywaną płytę główną Asus ROG Z270E i proszę mi powiedzieć czy na Asusie trudno robi się to całe odblokowanie? Czy jest to trudne przedsięwzięcie jeżeli nie miałem do tej pory nic wspólnego z takimi rzeczami? Pytam, gdyż stoję przed wyborem CPU, a waham się między generacją 7 a 8 o ile uda mi się coś zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz predyspozycje do robienia takich rzeczy to jakoś bardzo trudne to nie jest, zwłaszcza że to Z270 więc w teorii nawet bez podmiany SKU powinno to działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mógłbym się tego podjąć, ale od czego zacząć? Czy powinienem już posiadać procesor 8 generacji? Czy mogę przygotować Bios na "sucho"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz posiadać procesora 8-9 Gen, wystarczy jakikolwiek wspierany przez płytę, za pomocą coffetime mod można zintegrować większą ilość mikrokodów i mieć multisupport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli i tak kiepsko to wygląda, bo nie mam innego procesora, a mam i7 4770k a jest w używanym aktualnie komputerze.

Edytowane przez Ceramic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i7 4770k jest w ogóle na inną podstawkę LGA 1150 a ta płyta ma LGA 1151. Musisz mieć procesor 6 lub 7 generacji.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...