Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

macio07

[3000] Laptop głównie do intenetu 15"

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Z racji tego, że wyjeżdżam, starego laptopa zmuszony jestem zabrać ze sobą i w zamian wybrać nowego z którego będzie korzystała głównie żona. Laptop wykorzystywany będzie do łączenia z internetem i do gier przeglądarkowych np. z Facebooka, naszym zdaniem wielkość matrycy 15" będzie odpowiednia, zależy nam na dobrej jakości wykonania, cichej pracy i bardzo dobrej matrycy, gdyż często przeglądamy zdjęcia i chciałbym aby wyglądały jak najlepiej, ciekawym i przydatnym dodatkiem byłoby podświetlenie klawiatury, do żadnych wymagających gier, czy programów laptop nie będzie wykorzystywany, głównie Facebook, Skype, więc sugerując się naszymi wymaganiami, co możecie z czystym sumieniem polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 520-15 i5-8250U/8GB/256 MX150 Szary 3099 złotych

Dobrze wykonany laptop z matową matrycą FHD IPS i w miarę cichym systemem chłodzenia. Matryca jest dobra jak na ten budżet. Wydajności wystarczy do gier na Facebooku i mniej wymagających tytułów na PC. Ten laptop ma solidną obudowę, chociaż ThinkPad to nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajności wystarczy do gier na Facebooku i mniej wymagających tytułów na PC. Ten laptop ma solidną obudowę, chociaż ThinkPad to nie jest.

MX150 spokojnie wystarcza do grania w "normalne" gry ;)

 

Grałem nawet na tym w PUBGa, co prawda nie było to komfortowe granie ale podaję jako przykład ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada w porównaniu do Lenovo Acer z serii Aspire ? Wiele osób tu na forum poleca właśnie Acera i z stąd moja ciekawość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie najbardziej opłacalny na którym spokojnie zagrasz nawet w lepsze gry

 

Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/256 FHD RX560

Matryca FULL HD IPS matowa, wygodna podświetlana klawiatura, procesor 4 rdzeniowy 7 generacji Kaby Lake, dobre głośniki od Harman (firma od JBL), USB Typu C, bardzo dobrze rozmieszczone porty, dysk SSD M2 PCIe NVMe. RX560 jest na poziomie GTX1050 sporo wydajniejszy od MX150. Wygląd może co niektórym nie pasować lecz po za tym jest to dobry sprzęt który praktycznie nie ma równych w tak cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze Panie Czekoladka2, że trafiłeś w dziesiątkę jeśli chodzi o gusta moja żony, chodzi mi o to, że ma fioła na punkcie czerwonego, znasz się na kobietach. Problem w tym, że polecany Lenovo jest bez systemu i nie wiem, czy jest opcja aby w X-komie wgrali mi system do tego modelu o tej specyfikacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę droższy, ale myślę, że warto rozważyć:

Lenovo Ideapad 720-15 i5/8GB/256/Win10X RX550 za 3299zł

Najwyższy model z linii Ideapad. Ma matową matrycą FHD IPS, procesor ósmej generacji, szybki 256GB dyskiem SSD na PCIe oraz systemem operacyjnym Windows 10. Klawiatura jest podświetlana na biało, dodatkową zaletą są cienkie ramki wokół ekranu, przez co laptop wygląda po prostu lepiej. Kamera internetowa ma rozdzielczość 1MPix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze Panie Czekoladka2, że trafiłeś w dziesiątkę jeśli chodzi o gusta moja żony, chodzi mi o to, że ma fioła na punkcie czerwonego, znasz się na kobietach. Problem w tym, że polecany Lenovo jest bez systemu i nie wiem, czy jest opcja aby w X-komie wgrali mi system do tego modelu o tej specyfikacji ?

 

Nie ma za co, w sumie kiedyś też miałem dużego fioła na punkcie czerwono czarnej kolorystyki.

 

Rzucili się jak hieny :)

Wersje podane wyżej z dwoma dyskami mają HDD zewnętrzny na USB.

 

Jeżeli chcesz mieć wersję z dwoma dyskami SSD i HDD trzeba wybrać podstawkę

Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/1TB/Win10X FHD RX560

Dodatkowo zamontować SSD.

 

W przypadku jednego dysku

Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/256/Win10X RX560

 

Ostatnia opcja kupno systemu z tego co mi się wydaje jest możliwość instalacji systemu lecz odpłatnie. Wtedy będzie wersia BOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, tak czytam i czytam i doczytałem, że matryca w tym modelu ma skłonności do cloudingu, bandingu nie wiem na ile w tym prawdy, ale mam telewizor Sony gdzie zjawisko cloudingu jest na porządku dziennym, więc wiem co to oznacza i wolałbym tego uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W matrycach IPS clouding banding jest nie unikniony to zależy od sztuki jaki występuje większy lub mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale czy matryca w modelu Lenovo Ideapad MX150 i Y520 to to samo, wyczytałem również, że w modelu Y520 touchpad nie jest najwyższej jakości i może występować nierównomierne podświetlenie klawiszy, ale wiadomo, mogą to być skrajnie występujące usterki, choć nie powiem ciekawi mnie czy nikt z użytkowników wspomnianego modelu nic takiego nie zauważył?

Sam użytkuję starego wysłużonego Lenovo B570 i złego słowa nie powiem, wiadomo, zależy jak się trafi, ale w miarę możliwości chciałbym kupić model dobry jakościowo i bezawaryjny, choćby tak jak mój B570, dlatego tak dopytuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca nie jest identyczna lecz oba są IPS więc z tymi problemami jak clouding banding jest identyczna sytuacja, tak jak już pisałem problem występuję losowo (gorzej-lepiej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Cały czas siedzę czytam i czytam, bo chciało by się wybrać jak najlepiej, wiadomo 3tyś na ulicy nie leży, więc ważne aby je wydać jak najlepiej. Ostatecznie znalazłem jeszcze :

https://www.x-kom.pl/p/388429-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-i5-8250u-8gb-2561000-win10-gt940mx-fhd.html

i mój faworyt:

https://www.x-kom.pl/p/373407-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y520-15-i5-8gb-1281000-win10x-rx560.html?partnerid=100607683&sm12=MA==&ts=1521570624&token=3ad463cbb790e4c07d7e3928e9d93726

I tu ostatnie pytanie, który model z tych dwóch polecacie ?

Kontaktowałem się z X-kom w sprawie właśnie Lenovo Y520 i dostałem odpowiedź, że zdarzają się awarie matryc jak również pod względem jakości wykonania całości oraz matryc lepiej wypada Acer jak również patrząc pod kątem jakości obrazu.

Jak Wy się do tego odniesiecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acera na bank bym dla siebie nie wybrał po tym jak widziałem w starszym modelu wypadające klawisze podczas czyszczenia klawiatury szmatką. Y520 nie podoba mi się z wyglądu, bo ma taki jakby szpic na górze a ja lubię proste laptopy.

 

Zobacz w tej kwocie

Lenovo Ideapad 720-15 i5/8GB/256/Win10X RX550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jeśli chodzi o kwestię wizualną, to rzecz gustu, osobiście najbardziej podoba mi się Lenovo Y520. Pytanie tylko jak wypada pod względem awaryjności i jakości wykonania w porównaniu do Acera? Sam jestem już w kropce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumam o co Ci chodzi. Jak Chcesz niezniszczalny laptop w stylu y520 jak chodzi o wygląd, to polecam HP Omen.

 

15,6''cala

HP OMEN i5-7300HQ/8GB/1TB+240SSD/Win10 GTX1050

 

17,3''cala

HP OMEN i5-7300HQ/8GB/1TB+240SSD/Win10 GTX1050

 

Jak byś zdecydował się na zakup, to wejdź do sklepu przez mój link i wrzuć do koszyka laptop a potem kup, bo jak ktoś wchodzi przez moje linki zapełniając koszyk, to dostaję od sklepu prowizję.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pabloesc koniecznie przeczytaj regulamin działu. To co robisz to nie jest żadna pomoc.

 

Siema

Cały czas siedzę czytam i czytam, bo chciało by się wybrać jak najlepiej, wiadomo 3tyś na ulicy nie leży, więc ważne aby je wydać jak najlepiej. Ostatecznie znalazłem jeszcze :

https://www.x-kom.pl/p/388429-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-i5-8250u-8gb-2561000-win10-gt940mx-fhd.html

i mój faworyt:

https://www.x-kom.pl/p/373407-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y520-15-i5-8gb-1281000-win10x-rx560.html

I tu ostatnie pytanie, który model z tych dwóch polecacie ?

Kontaktowałem się z X-kom w sprawie właśnie Lenovo Y520 i dostałem odpowiedź, że zdarzają się awarie matryc jak również pod względem jakości wykonania całości oraz matryc lepiej wypada Acer jak również patrząc pod kątem jakości obrazu.

Jak Wy się do tego odniesiecie ?

 

Obie matryce to IPS więc bleeding będzie w obu modelach występował. Bardziej opłacalną konfiguracją jest

Lenovo Legion Y520-15 i5/8GB/256+1000/Win10X RX560

Praktycznie dokładasz 50 zł dostajesz dwa razy większy dysk SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam jeszcze jedno pytanie, ale już odnośnie systemu. Mam na swoim Lenovo zainstalowanego Windowsa 7, który nie był aktualizowany do 10 i teraz pytanie, czy da radę tą aktualizację zainstalować na nowym laptopie ? Nie za bardzo to ogarniam, więc wolę zapytać, zawsze to kilka stówek w kieszenie by zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czekoladka

Link który podałeś przekierowuje do wersji 128GB+1TB, a nie 256GB + 1TB .

 

@macio07

Zwróć uwagę, że kupując Y520 z dwoma dyskami, zazwyczaj ten drugi dysk jest w obudowie zewnętrznej, a nie w laptopie. Żeby z niego skorzystać (dysku) musisz go nosić ze sobą-nie dla każdego jest to komfortowe.

W dobrej cenie i z dwoma dyskami wewnątrz jest ta wersja Y520:

Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/256+1000/Win10X RX560

Ewentualnie z mniejszym dyskiem SSD, ale za to z GTX'em 1050, dyskiem twardym wewnątrz i praktycznie w identycznej cenie (jak z RX560M):

Lenovo Legion Y520-15 i5/8GB/128+1000/Win10X FHD GTX1050

 

Co do systemu, to generalnie takie przenoszenie nie jest zgodne z prawem-chyba że masz wersję BOX. Oficjalnie Microsoft nie pozwala już upgrade'ować Windows 7->Windows 10 . wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę moje wykorzystanie laptopa, to czy wielkość pamięci karty graficznej między 2 a 4 GB będzie miała jakiś wpływ na korzystanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę moje wykorzystanie laptopa, to czy wielkość pamięci karty graficznej między 2 a 4 GB będzie miała jakiś wpływ na korzystanie ?

Do tych zastosowań ilość pamięci ram nie ma najmniejszego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam jeszcze jedno pytanie, ale już odnośnie systemu. Mam na swoim Lenovo zainstalowanego Windowsa 7, który nie był aktualizowany do 10 i teraz pytanie, czy da radę tą aktualizację zainstalować na nowym laptopie ? Nie za bardzo to ogarniam, więc wolę zapytać, zawsze to kilka stówek w kieszenie by zostało.

Chyba na dwóch laptopach jednego systemu i aktualizacji chyba nie można mieć jeżeli oby dwa mają polączenie z internetem i są używane, to będą zapewne komunikaty typu nieoryginalny Windows itp.. . Najlepiej jak by laptop miał dołączony system Windows 10 i o to też zadbałem wybierając Ci laptop Lenovo Ideapad 720. Zapewne te nowsze modele od Acera są solidniejsze niż budżetowe sprzed lat i trochę nie potrzebnie Cię odstraszyłem. Jak podoba Ci się y520 to go kup. Bardzo ważny jest też wygląd zewnętrzny. To ma cieszyć oko kupującego. Osobiście lubię srebrne metaliczne proste laptopy. Podświetlana klawiatura najlepiej jak by też była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na dwóch laptopach jednego systemu i aktualizacji chyba nie można mieć jeżeli oby dwa mają polączenie z internetem i są używane, to będą zapewne komunikaty typu nieoryginalny Windows itp.. . Najlepiej jak by laptop miał dołączony system Windows 10 i o to też zadbałem wybierając Ci laptop Lenovo Ideapad 720. Zapewne te nowsze modele od Acera są solidniejsze niż budżetowe sprzed lat i trochę nie potrzebnie Cię odstraszyłem. Jak podoba Ci się y520 to go kup. Bardzo ważny jest też wygląd zewnętrzny. To ma cieszyć oko kupującego. Osobiście lubię srebrne metaliczne proste laptopy. Podświetlana klawiatura najlepiej jak by też była.

 

Myślę, że dla autora jest to jasne i zrozumiałe, że nie można korzystać z tej samej licencji na dwóch komputerach jednocześnie. Z tym wyborem Windows'a 10 to rzeczywiście łaskawy i przewidujący jesteś. Poza tym określenie:

"wybierając Ci laptop Lenovo Ideapad 720"

jest nie na miejscu. O ile nie fundujesz sprzętu autorowi, to co najwyżej mogłeś go zaproponować, a w kwestii wybrania to decyduje macio07.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję chłopaki za pomoc, nawet nie wiecie ile to dla mnie znaczy, bez Waszej pomocy byłoby ciężko.

Wracając do tematu,jestem już ostatecznie zdecydowany na Lenovo Y520, tylko jeszcze o jedną rzecz nie zapytałem, jeśli nie gramy na żadnej grze i laptop pracuję beż obciążenia, to układ chłodzenia nie jest zbyt głośny ? Zauważyłem, że wyloty powietrza, są w przedniej części laptopa, więc nie powinno to przeszkadzać w trzymaniu laptopa na kolanach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...