Skocz do zawartości
grzeg50

Karta WIFI do laptopa Lenovo y50 70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję wymienić kartę sieciową w laptopie Lenovo y50 70. Obecnie jest włożona Qualcomm Atheros AR956x, która obsługuje tylko 2.4 GHZ (oraz bluetooth).

Potrzebuję jakąś kartę pracującą na 2.4 i 5 GHz + bluetooth, która byłaby kompatybilna z tym laptopem (whitelist), tak żebym nie musiał modyfikować biosu.

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jako, że nie ma odpowiedzi podepnę się pod ten temat ;)

Chcę zmienić kartę sieciową tak jak kolega wyżej w moim y50-70 z Qualcomm Atheros AR956x na jakąś lepszą działającą w 2,4 i 5Ghz oraz żeby miała lepszy zasięg, bo ta obecna karta to tragedia.

Gotów jestem zmodyfikować Bios, jeśli dostanę instrukcje co i jak i skąd go wziąć. Podrzućcie linki do jakichś kart, bo na allegro np Intela 7260 jest dużo i nie wiadomo, którą wybrać.

Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę - ale do karty 5GHz będziecie potrzebowali anteny, której wasze laptopy nie mają (mają na 2,4GHz). Zwykle przyklejają je do ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anteną się nie przejmuj. Wsadziłem do ultrabooka Sony który miał tylko słabą kartę B/G/N (chyba Atheros AR5B225) kartę Intela 7260AC i pięknie śmiga na 5GHz. U Ciebie problemem może być tylko kompatybilność z white listą. Ja ze swojej strony polecam Intel-Dual-Band-Wireless-AC-7260, tylko upewnij się jaki masz slot, HMC czy M.2 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli anteny które ma nie są dwuzakresowe, to będzie narzekał na jakość 5GHz w najlepszym wypadku, a w gorszym będzie śmiecił w eterze wszystkim dookoła. Ale tak, z punktu technicznego jedynie whitelista może zepsuć zabawę.

Dokładne dane zna lenovo, i jak do nich napiszesz to podadzą - y50-70 to seria, twój model może być inny niż pozostałe. Z forum lenovo:

 

Part number 20200552 WirelessLan_Intel, Intel 7260 2x2AC+BT PCIE M.2 WLAN V2

Part number 20200418 WirelessLan_Intel, Intel 3160 1x1AC+BT PCIE NGFF WLAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, trochę poszukałem, poczytałem i wyszło na to, że ta będzie pasować https://m.aliexpress.com/item/32446636966.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32446636966&productSubject=Intel-Dual-Band-Wireless-AC-7260-WiFi-Bluetooth-4-0-Combo-card-For-Lenovo-N20-Chr więc ja kupiłem ? ? ? dzięki za pomoc. Teraz trzeba czekać jak do mnie dotrze to dam znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Właśnie jestem po wymianie karty i wszystko śmiga elegancko. Karta działa super, zasięg 10x lepszy niż na poprzedniej, prędkość tak samo.

Na starej miałem po wifi ok 20/30Mb/s (mam internet 100Mb/s) a na tej koło 90 Mb/s więc spoko :)

post-124898-15425423708764_thumb.jpg

post-124898-15425423842862_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta karta zadziała na Lenovo Y70-70?

Niby to to samo co Lenovo y50-70 tylko większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...