Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Trollmaker

Programy obciążające 10/12 rdzeni itd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Trollmaker

Mam pytanie do ludu . Jak to jest z tymi programami do sprawdzenia stabilności procka ? Z tego co do tej pory wiem to prawie żaden program oprócz CR15 na chwile obecną nie obciąza tak mocno platformy Haswell,Brodwell oraz Skylake-X  na tyle aby można było powiedzieć że jest procesor stabilny ? Mało jest realnych i rzetelnych testów obciążających platformę x99/299 albo źle szukam. Co mi się obiło o uszy to LinX,OCCT,Prime95,Cinebench,Aida64,Realbench tylko Cinebench niby obciąza procki na obu platformach tak że procesory się smażą , Prime95 też nie jest wiarygodnym programem testującym stabilność procków ? Puścilem wersję beta Pirme95 na i9-7920X test przechodzi po 1h i jest ok ale z tego co się dowiedziałem emanuję próżną stabilnością procesorów wyżej klasy HEDT od Mainstrem. To jak to jest z tym testowaniem HEDT na w/w programach ? Chciałbym znać opinię innych osób a nie tylko wymieniać się poglądami z kilkoma osobami przez PW ... Dziwne wykonałem na CR15 test procka i się okazało że nie mam 105*C a 83*C i niby jest bardziej wiarygodny od Prime 95 Beta ? W czym ? Patrzałem dokładnie jak program obciąża rdzenie i jest samo czy używam prime95 czy CR15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trollmaker

IntelBurnTest?

A  co on niby taki wiarygodny ? Przetestowałem można go o kant d@#$ strzelić nie obciąża wszystkich rdzeni :/ Prosiłbym moderatora o podpięcie wątku wszystkie problemy związane z HEDT będą tutaj rozwiązywane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puść sobie grę na pół godziny i będziesz miał przyjemne z pożytecznym - test stabilności i trochę rozrywki.

Wymienione wyżej programy to syntetyki, które mają się nijak do normalnej pracy komputera. Służą głownie do marnowania prądu i sprzedawania systemów chłodzenia, bo w normalnych warunkach procesor nigdy nie dobije do takich temperatur.

 

Jeśli procesor będzie niestabilny, zauważysz to w normalnym działaniu. Gry to właśnie bardzo dobry przykład takiej normalności, bo mają spore wymagania, a do tego przy pierwszym objawie problemu się wysypują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcecie sprawdzać cpu w warunkach bojowych tzn. wrzucić obciążenia z życia zbudujcie

- libre office na X wątków

czy cokolwiek innego. Mi kiedyś budowanie LO pokazało że czas wyczyścić komputer :) Tyle że to robić najłatwiej na linuksie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trollmaker

Puść sobie grę na pół godziny i będziesz miał przyjemne z pożytecznym - test stabilności i trochę rozrywki.

Wymienione wyżej programy to syntetyki, które mają się nijak do normalnej pracy komputera. Służą głownie do marnowania prądu i sprzedawania systemów chłodzenia, bo w normalnych warunkach procesor nigdy nie dobije do takich temperatur.

 

Jeśli procesor będzie niestabilny, zauważysz to w normalnym działaniu. Gry to właśnie bardzo dobry przykład takiej normalności, bo mają spore wymagania, a do tego przy pierwszym objawie problemu się wysypują.

Gry też nie do końca obciążają tyle rdzeni ile powinny :)

 

 

chcecie sprawdzać cpu w warunkach bojowych tzn. wrzucić obciążenia z życia zbudujcie

- libre office na X wątków

czy cokolwiek innego. Mi kiedyś budowanie LO pokazało że czas wyczyścić komputer :) Tyle że to robić najłatwiej na linuksie.

Czyli ? Linuksa nie używam tylko Windowsa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stawia się 12rdzeniowego procka do konkretnego zadania (np. rendering) i po OC nadal działa stabilnie, to w czym rzecz? jakim programem badasz temperaturę? Btw 105*C w rodzinie Skylake-X osiągają pojedyncze rdzenie powyżej 4.4GHz a nie całe CPU (powstał na forum wielki wątek o delidzie). Za to po delidzie rdzenie dochodzą do 105*C przy 5GHz. Najbardziej wymagające są AVXy - dlatego w biosie jest minor mnożnik dla tych instrukcji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało która gra obciąży do pełna wszystkie 12 rdzeni. To raczej kilka głównych wątków (czasem tylko jeden), które uruchamiają się co rusz to na innym rdzeniu, przez co sprawia wrażenie działania na wszystkich rdzeniach jednocześnie.

Z takich mniej syntetycznych zadań obciążających faktycznie wszystkie rdzenie to przychodzi mi do głowy kompilator (trzeba byłoby jednak znaleźć dość duży kawałek kodu żeby kompilacja potrwała dość długo) i renderowanie 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli ?

co czyli?

 

dla cpu to bez znaczenia co na nim puszczasz on ma robić obliczenia i tyle. masz jeszcze phorronix test suit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trollmaker

co czyli?

 

dla cpu to bez znaczenia co na nim puszczasz on ma robić obliczenia i tyle. masz jeszcze phorronix test suit.

Co ten program testuje ? Bo również i go mam zamiar przetestować.

 

 

Jeżeli stawia się 12rdzeniowego procka do konkretnego zadania (np. rendering) i po OC nadal działa stabilnie, to w czym rzecz? jakim programem badasz temperaturę? Btw 105*C w rodzinie Skylake-X osiągają pojedyncze rdzenie powyżej 4.4GHz a nie całe CPU (powstał na forum wielki wątek o delidzie). Za to po delidzie rdzenie dochodzą do 105*C przy 5GHz. Najbardziej wymagające są AVXy - dlatego w biosie jest minor mnożnik dla tych instrukcji..

Wiem że powstał wątek o delidzie też go intensywnie obserwuje i czytam opinie innych użytkowników większości są to osoby mające i7-6700k,7700k,8700k oraz wszelakiej maści i5 oraz i3.A nie ma testów po delidzie x299 ... Temperatury badam HWiNFO64 posiłkuję się też Core Temp.Tak wiem doszedłem do tego w metodach prób i błedów przy OC procka.

 

 

 

 

Mało która gra obciąży do pełna wszystkie 12 rdzeni. To raczej kilka głównych wątków (czasem tylko jeden), które uruchamiają się co rusz to na innym rdzeniu, przez co sprawia wrażenie działania na wszystkich rdzeniach jednocześnie.

Z takich mniej syntetycznych zadań obciążających faktycznie wszystkie rdzenie to przychodzi mi do głowy kompilator (trzeba byłoby jednak znaleźć dość duży kawałek kodu żeby kompilacja potrwała dość długo) i renderowanie 3D.

No własnie a mam zbyt mała wiedzę aby znać takie programy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ten program testuje ? Bo również i go mam zamiar przetestować.

A rozumiem nie zrozumiałeś o co chodzi w słowie "zbudować". kod => kompilacja => program. Można to robić na wielu wątkach, ale po tym że nie wiesz co znaczy zbudować czy czym jest LO to raczej nie masz co się za to brać. Zostań przy jakimś sofcie do renderowania. W sumie nie wiem po co w domu procki 12 rdzeni jak ludzie grają w gry czy net.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trollmaker

A rozumiem nie zrozumiałeś o co chodzi w słowie "zbudować". kod => kompilacja => program. Można to robić na wielu wątkach, ale po tym że nie wiesz co znaczy zbudować czy czym jest LO to raczej nie masz co się za to brać. Zostań przy jakimś sofcie do renderowania. W sumie nie wiem po co w domu procki 12 rdzeni jak ludzie grają w gry czy net.

Potrzebny mi procek do zabawy w sony vegas pro ? na początek amatorskiej później jak się wdrożę to bardziej profesjonalnie będę do tego podchodził.Nie tylko gry czy net jest ważny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny mi procek do zabawy w sony vegas pro ? na początek amatorskiej później jak się wdrożę to bardziej profesjonalnie będę do tego podchodził.Nie tylko gry czy net jest ważny.

to sam sobie odpowiedziałeś, znajdź na necie jakieś przykłady do renderowania i puszczasz tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trollmaker

to sam sobie odpowiedziałeś, znajdź na necie jakieś przykłady do renderowania i puszczasz tyle.

No ok sam sobie odpowiedziałem na to ale czekam na opinie innych ludzi co mają taki sprzęt i testują ...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

occt? tylko test z avx sobie odpal jak to intel, dopiero wtedy w pełni obciążysz rdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...