Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

freetu

[3500zł] Laptop do pracy/domu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję laptopa do około 3500zł. Maksymalny mój budżet to 4000zł ale wolałbym tyle nie wydawać.

Laptop głównie będzie służył do pracy, przeglądania internetu, oglądania filmów, sporadycznie do mniej wymagających gier (np. Heroes 3 online), a także czasem do montażu amatorskich filmików.

Chciałbym żeby laptop miał dysk SSD, ale powinien też mieć osobny dysk, bo 200gb raczej mi nie wystarczy. Myślę że matryca minimum 15" aczkolwiek większa raczej nie jest mi potrzebna. Przeglądając laptopy moją uwagę zwróciły następujące:

https://www.x-kom.pl/p/386334-notebook-laptop-156-dream-machines-g1050-i5-7300hq-8gb-1tb120ssd-win10x-gtx1050.html

https://www.x-kom.pl/p/389667-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y520-15-i5-7300hq-8gb-256-win10x-gtx1050.html

https://www.x-kom.pl/p/408712-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-520-15-i5-8250u-8gb-256-mx150-szary.html

https://www.x-kom.pl/p/374924-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i5-7300hq-8gb-1201000-win10-gtx1050.html

 

Jednak kompletnie nie mam pojęcia czy warto wybierać któryś z tych. Liczę na wasze propozycje. Proszę pomóżcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie możesz wziąć pod uwagę taką konfigurację:

Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10X GTX1050 +Plextor 256GB M.2 PCIe PX-256M8PeGN

Z matową matrycą IPS, procesorem i5HQ, 8GB pamięci, 1TB dyskiem HDD oraz kartą graficzną GTX 1050 4GB. W cenie znalazł się również system operacyjny Windows 10. Y520 ma dobry układ chłodzenia.

Klawiatura jest podświetlana na czerwono. Do zestawu dobierasz w/w dysk SSD. Całość wyjdzie Cię znacznie poniżej 4k.

Ewentualnie, wersja ze 128GB SSD i 1TB HDD, ale bez systemu:

Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/128+1000 FHD GTX1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do montażu filmów przyda się mocniejszy procesor ułatwi i przyspieszy pracę

Acer VX5-591G i7-7700HQ/8GB/256+1000/Win10 GTX1050

Matryca FULL HD IPS, solidnie wykonanie przy tym atrakcyjny (agresywny) design, wygodna podświetlana klawiatura, przyzwoite głośniki, dobra kultura pracy (układ chłodzenia), dobry czas pracy na akumulatorze, łatwy dostęp do podzespołów wewnętrznych, dwa dyski wewnątrz laptopa. Całość z systemem operacyjnym za 3799 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie dobrze cenowo również wychodzi

 

Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ/8GB/256/Win10 RX560

Matryca FULL HD IPS matowa, wygodna podświetlana klawiatura, procesor 4 rdzeniowy 7 generacji Kaby Lake, dobre głośniki od Harman (firma od JBL), USB Typu C, bardzo dobrze rozmieszczone porty, dysk SSD M2 PCIe NVMe. RX560 jest na podobnej wydajności co GTX1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz lenovo ma promocję, że przy zakupie modelu legion z procesorem i5 dostajesz 300zł zwrotu:

 

LEnovo legion 520 z kartą 1050Ti: https://bit.ly/2DlhPSG

+Procesor intel Core i5 7300HQ

+8 GB RAM

+GeForce 1050Ti 4GB

+HDD 1TB

+Slot m2 PCI-e

+Matryca matowa

+FullHD

+IPS

+Windows10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz lenovo ma promocję, że przy zakupie modelu legion z procesorem i5 dostajesz 300zł zwrotu:

 

LEnovo legion 520 z kartą 1050Ti: https://bit.ly/2DlhPSG

+Procesor intel Core i5 7300HQ

+8 GB RAM

+GeForce 1050Ti 4GB

+HDD 1TB

+Slot m2 PCI-e

+Matryca matowa

+FullHD

+IPS

+Windows10

ooo dobrze ze mówisz, bo właśnie szukam nowego sprzętu, a każde zaoszczędzone "parę groszy" się przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wymagania srogie do 4k i 60 FPS. Ja ogrywałem na PS5 już w wersji Directors Cut. Były piękne momenty, ale moim zdaniem, graficznie do Horizon Forbidden West nie ma żadnego podejścia, a tam chyba wymagania podobne na PC. 
    • Tak bo sterownikami NV zmienia nawet ustawienia z biosu i może dla każdej modele z generacji wbić ustawienia i nawet tak robili głupole 🤣 Ty to trzymaj się krzywej bo jeszcze popsujesz karte jak 460
    • @_rdk_A zebrało się, bo generalnie jestem może nie przeciwnikiem kupna nówek, ale orędownikiem wykorzystania sprzętu aż faktycznie padnie a nie zmian w imię wypełnienia ego entuzjasty. Wolę korzystać ze sprzętu używanego, jeżeli jest sprawny, niż wydawać cenę MSRP + podatek od nowości na nówki, które zwyczajnie nie są tego warte. Teraz wpadł mi w ręce 3070 w nietuzinkowej wersji ichill x4 w dobrej kasie. To nie znaczy że złomuję poprzedniego 2060s, mam z jakieś 2-3 kompy na starszych gen gdzie ta karta będzie jak znalazł. A jak nie, to ją sprzedam za jakieś rozsądne pieniądze żeby komuś posłużyła kolejne 2-3 lata. Ergo chcialbym powrotu do tego co było kiedyś, nowe GPU co dwa-trzy lata, ale z odpowiednim przyrostem wydajności i za rozsądniejszą kwotę. To co się dzisiaj dzieje w kategoriach sprzętu jest dla mnie nie do zaakceptowania. Dojdzie do tego, że jak ze smartfonami będą dwie premiery flagowców w tym samym roku  
    • Święta racja Sned Sam u siebie swego czasu montowałem z palca komplet wentylatorów w obudowie i potem zaskoczony, że komputer słyszalny. W końcu zabrałem się za testowanie i obecnie (w zależności od obudowy i systemu chłodzenia  karty i procesora) mam tylko jeden wentylator wywiewowy 140mm BQ z tyłu, a na przodzie nie ma nic Jak montuje na przodzie dwa 140mm BQ to temperatura na GPU i procesorze spadają około 2 stC więc gra nie warta świeczki. Ten tylny wentylator wymusza napływ powietrza z zewnątrz poprzez siatkę na froncie i w ten sposób jest wymuszony obieg w środku budy. No i ta cisza, bo tylny wentylator stoi na chłodnicy od GPU. To jeszcze nic... tylny wentylator w delikatny sposób wyciąga ciepło z radiatora na procesorze, bo jest od niego zaledwie 2cm Teraz jak piszę i w tle leci film, wentylatory stoją, bo kręcą od 40stC tył i od 50stC procesor. Jak się w środku nieco podniesie temperatura (mowa o idle) to pierwszy startuje tylny na chłodnicy 140mm BQ a jak to za mało, to zaczyna kręcić na procesorze. Pod obciążeniem wiadomo oba lecą na swoich krzywych z FC. Tak, że zanim zaczniemy montować najmocniejsze wentylatory do obudowy, warto porobić testy na własną rękę zanim napchamy za dużo i całkowicie niepotrzebnie  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...