Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

suprafull

opony klasy premium, skok na kase czy jednak warto

Rekomendowane odpowiedzi

Eagle to też bardzo miękkie opony, nie dają sportowego feelu na zakrętach i się kładą. Największa ich zaleta to trzymanie na mokrym. Sport Max RT 2 powinny być sporo lepsze pod względem sztywności, ale na mokrym radzą sobie nieco gorzej. Najlepsze z całej trójki są PilotSport 4 zarówno na mokrym i suchym, ale są nieco głośniejsze wedle etykiety, za to wedle testów praktycznych wyszły tak jak sport maxx 2 pod względem głośności. Dlatego ja wziąłem PilotSport 4.

 

Tania opona nie zawsze jest tania bo jej ścieralność jest wysoka. Takie Sport Max RT 2 mogą wytrzymać dwukrotnie większe przebiegi niż jakieś tanie opony. Warto też na to zwrócić uwagę w testach.

 

Po dwóch sezonach na rt2 zostało mi 5.5 - 6.5mm, Ok 18 - 20kkm rocznie z przewagą na sezon letni. Nie wiem jak ze scieralnoscia nowych pilotsportów, poprzednie jednak były średnie w tym temacie. Miałem kiedyś jedynki i znikały w oczach, kleiły jednak jak głupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lepiej drogi ma trzymać Dunlop to wezmę jego zamiast eagle. Jaka głębokość bieżnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już ale coś pod 8mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś na oponach Michelin Crossclimate? Jakieś odczucia jak się jeździ w zimę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże nasz forumowy mistrz namawiania i kupowania zupełnie czego innego niż to do czego namawia oraz narzekania na jakość zawieszenia w każdym możliwym modelu samochodu na przykładzie sworznia wachacza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tego co piszesz dunlpy długo trzymają i można sporo km na nich natrzaskać, chyba skłonie sie do niech zamiast eagle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś na oponach Michelin Crossclimate? Jakieś odczucia jak się jeździ w zimę?

Dla mnie to mogą być fajne opony np. na klimat francuski, a nie na na polski, szczególnie polski południowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na sniegu to nawet tanie opony typu Debica czesto sie dobrze sprawdzaja.

 

Znane i lubiane w PL Frigo 2 (stary bieżnik) owszem były dobre na śniegu - jak trzeba było wyjechać pod górę czy z zaspy. Ale były bardzo zdradliwe jeśli chodzi o trzymanie boczne - w Punciaku tył był mocno radosny na Frigo 2 a na takich też budżetowych Daytonach zachowywał się dużo bardziej przewidywalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to ścieralność opony premium może być dwukrotnie mniejsza i wtedy cały plan oszczędzania przy kupowaniu opony budget/medium idzie w pizdu :P Ale to też pod warunkiem, że chcemy użytkować dany samochód odpowiednio długo.

Medium wcale nie są dużo mniej trwałe od premium, głównie zależy od projektu i przeznaczenia opony. To tanie opony są głównie z miękkiej mieszanki, aby nadrobić niedostatki projektu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś na oponach Michelin Crossclimate? Jakieś odczucia jak się jeździ w zimę?

 

Jeżdzę na nich niecałe dwa lata z tym, że mieszkam w UK i na tutejszy klimat kupiłbym je drugi raz. Na polskie zimy raczej wybrałbym dwa komplety na lato i zimę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę na nich niecałe dwa lata z tym, że mieszkam w UK i na tutejszy klimat kupiłbym je drugi raz. Na polskie zimy raczej wybrałbym dwa komplety na lato i zimę ;).

A co masz w polskiej zimie?

 

W tym roku śnieg zalegał może 2 dni. Chyba, że mówimy od terenach górskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że mamy inną amplitudę temperatur niż Brytole..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W tym roku śnieg zalegał może 2 dni. Chyba, że mówimy od terenach górskich.

 

Chyba, że mówimy o czymś innym jak centra miast :E Po samym powrocie zimy w ostatnim tygodniu śnieg u mnie leżał ze 4 dni na drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał usłyszeć opinie kogoś kto rzeczywiście na takich oponach jeździł, a nie od ludzi którzy nigdy nie jeździli nigdy na takich oponach i zasłyszeli jakieś plemienne wirzenia. Ktoś kto miał 2 komplety opon i przerzucił się na wielosezon

 

Druga sprawa jeśli kupuje się wielosezon to nie najtańsze chińczyki tylko jakieś z górnej półki, chyba nie muszę tłumaczyć czemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz w polskiej zimie?

 

W tym roku śnieg zalegał może 2 dni. Chyba, że mówimy od terenach górskich.

 

Za miękkie na nasze upały, za twarde np na temperatury, które pojawiły się pod koniec lutego. Jako opona do miasta - OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zebys nie bredzil na temat na ktory nie masz pojecia. W wielu normalnych wozach mozna wylaczyc systemy zabezpieczen.

 

 

Gdzie niby napisałem że jest inaczej ? Pisałem o swoim samochodzie że nie ma takich zabezpieczeń:

" tym że ja mam "sportową" wersję auta pozbawioną dzisiejszych systemów które na takie coś nie pozwalają "

 

 

Dlaczego niby FWD ma miec lepsze opony niz RWD, ktory jest o wiele bardziej wymagajacym napedem przy samochodach gdzie koni jest po 300-400.

 

 

"Tym bardziej przy napędzie na jedną ( przednią ) oś." - gdzie napisałem że "FWD ma miec lepsze opony niz RWD" ? Autor wątku ma przedni napęd więc nawias oznacza "w tym przypadku"

 

190 to mniej wiecej tyle co naslabsze BMW serii 5 > 2013.

 

No i co z tego ?

 

Toksyczność się z ciebie wylewa nie wiadomo czemu. Ale widzę że moderator od razu usunął mój poprzedni wpis z powodu "prowokacji". Żenada

I do tego ban na 2 dni przy koncie z 0% ostrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A mi w ich testach VRR coś nie gra, testowali AOC którego mam (VA) i według nich i tej scenki migocze jak diabli. Posiadam go od dwóch dni i ani jednego mignięcia nie widziałem.  Tutaj też ludzie się sprzeczali, który model migocze, a który nie.
    • Model ASUS TUF Gaming , o którym wspominasz jest to fajnie prezentujący się 27 calowy monitor IPS 2K (2560 x 1440) z natywnie 240 Hz, po OC 260Hz (1ms) dodatkowo pokrycie barw DCI-P3 wynosi 90 % więc monitor zapewni dobrą jakość i wyrazistość a obraz będzie płynny i przyjemny. Niektóre gry wykorzystują HDR więc z tym monitorem również można skorzystać z tej funkcji. Według mnie plusem jest też jasność na poziomie 400 nitów oraz technologie synchronizacji FreeSync i G-Sync (dla amd i nvidia).  Oczywiście są też tańsze modele z rozdzielczością 2K 240Hz patrz Lenovo Legion z lepszym pokryciem bartw DCI-P3 95% i z funkcją PIVOT - aby móc dostosować sobie wysokość i kąt pochylenia monitora do swoich potrzeb.
    • Chociaż faktycznie, niezawarcie umowy o produkcji w Polsce plus offset to wina Plaszczaka który brał wszystko z półki. Z samolotami bez uzbrojenia też się popisał, więc pewnie MON odkręca wszystko i spróbuje podpisać offset + produkcję w ostatniej umowie. Czemu się nie dało w drugiej? A no Plaszczak to Plaszczak co tutaj więcej dodawać.   Jak podpisywać umowy z Niemcami potrafią Czesi którzy w Europie mniej znaczą niż Polska ale jednak potrafią negocjować. Pomysł żeby brać pociski z Korei jako lewar na Niemcy nawet nie skomentuję, bo to poziom debila mógł wymyślić. 
    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W. Jeszcze jedna uwaga. W specyfikacji masz 1 x PoE (802.3af/at). Oznacza to, że aby na 2 wyjściach w expanderze mieć 15W to switch musi być POE+ 802.3at, czyli na jednym porcie musi dać 30W. Jak dasz standardowego switcha 802.3af (czyli 15W) to w extenderze nie możesz podłączyć do każdego z dwóch wyjść urządzeń biorących 15 W. Wtedy tylko 1 port będzie działał z teką mocą  albo 2 gdzie suma mocy nie przekroczy 15W (Możesz wtedy np. podłączyć tylko 2 kamery np. po 6W).   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...