Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sebotus

Dodanie tupnięcia do głośników 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam głośniki Genius 2.0 SP-HF1250B i lecą na karcie Xonar DG. Wiem, że ogólnie sprzęcik nie jest najwyższych lotów do tj pory myślałem, że mi wystarcza.

Wziąłem opcję 2.0 głównie dlatego, że nie chciałem okropnej V-ki (trauma po starych Creativach 2.1). Jednak czasem lubię posłuchać czegoś cięższego z dobrym niskim przytupem.. a tu wiadomo tego nie usłyszę.

Jedyną opcją były do tej pory dla mnie słuchawki.. ale chciałbym to usłyszeć też na głośnikach (wiem że aż takiego efektu nie uzyskam).

 

Pytanie.. czy mogę dodać jakiś oddzielny sub, być może kupić coś używanego z innego zestawu i podpiąć równolegle z tymi głośniczkami?

Wiem, że na karcie mam wejście na coś takiego.. ale czy wgl efekt tego byłby znośny?

 

Być może gadam pierdoły ale taki mi wpadł ostatnio pomysł. Da radę to jakoś ogarnąć po taniości?

 

 

Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się bawić z subem, ale może byś rozważył kupno 2.0 które po prostu gra jakiś bas? Model który masz, jest po prostu miniaturowy (4" woofer), więc nie dziwne, że basu mało. Może stare dobre Edifier 2600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jaki masz pokój, jak wygląda sprawa z rozstawieniem kolumn?

Czy zmiana twoich obecnych głośników wchodzi w gre?

Zdecydowanie lepiej by zagrały np R2600 o ile byś je sensownie ustawił i popracowal nieco nad akustyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.. pokoik, w którym mam kompa jest troche mały. Tutaj cudów raczej nie zdziałamy. To jest dosłownie jakies 3x4m albo i ciut mniej, komp w kącie.

 

Ja tam pewnie zmieniać głośników nie będę.. na tych się przejadę.

 

Tak tylko pytałem czy ciut ich czymś wzmocnić nie dało rady. Bo lepszego sprzętu mi się tu wgl nie opłaca stawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jest trochę problem z dołożeniem suba bo "satelity" nie mają na niego wyjścia, dokładanie osobnego aktywnego jedynie z kombinacjami i żonglowaniem głośnościami/podgłaśnianiem (bo będą dwa wzmacniacze, jeden do suba jeden do satelit) - jednym słowem nie ma to sensu.

 

Chyba że mały sub pasywny podpięty do wzmacniacza satelit z pominięciem filtru.

 

Imho w tym przypadku najlepiej sprzedać obecne głośniki i kupić 2.1 w stylu mhf60u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wpiac subwoofer,najlepiej taki ktory bedzie mial line in i line out ,wtedy ominiesz problem z polaczeniem .

 

Na allegro znalazlem cos takiego

 

http://allegro.pl/gale-3080-aktywny-subwoofer-kina-domowego-i7219989195.html#imglayer

 

 

Kubinek83bb

 

Uwazasz,ze jak inaczej podlacza sie aktywny subwoofer do kina domowego? :E :E Subwoofer ustawiasz na sztywno ,tak jak Ci pasuje i tyle,nie trzeba nim krecic non stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwazasz,ze jak inaczej podlacza sie aktywny subwoofer do kina domowego? :E :E Subwoofer ustawiasz na sztywno ,tak jak Ci pasuje i tyle,nie trzeba nim krecic non stop

 

Nie wiedziałem że Genius 2.0 SP-HF1250B to kino domowe, sorry za niewiedzę, a pisałem o subach "komputerowych" a nie kina domowego.

 

Rozumiem ze satelity "genius" będą podpięte jako pasywne (z pominięciem wzmaka) do tego suba? to może zadziałać, ale autor pisał "po taniości" nie wiem czy ok 350 zł się do tego zalicza, ja pisałem o subach do "kompa" za ok 50 zł ;)

 

Subwoofer ustawiasz na sztywno ,tak jak Ci pasuje i tyle,nie trzeba nim krecic non stop

 

I jak będziesz sterował głośnością całości? suwakami w systemie?

 

PS. Skąd wiesz czy autor ma amplituner? wystrzeliłeś jak filip z konopi negując wszystko, sam nie podając dokładnie o co Tobie chodzi.

 

Komp->Ampli->sub

Komp->Ampli->satelity

 

To dopiero ma sens, ale to 350 zł + 300zł za przyzwoity ampli, do satelit za ok 140zł.

 

To chyba lepiej sprzedać tak jak pisałem nawet za 70zł i kupić mhf60u za 250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytales to co napisalem? Jezeli kupi subwoofer z wejsciem line In omija ten problem. Karte dzwiekowa podpina w wejscie line in w subwooferze a geniusy w line out. Jeden suwak, dzialanie identyczne jak w kazdych glosnikach 2.1. Bedzie chcial wiecej basu to sie schyli I podkreci go z tylu. Malo to zestaw ow ma tak rozwiazana regulacje suba z tylu obudowy?

 

Pozatym taki subwoofer z link wyzej zagra nieporownywalnie lepiej do takie go z zestawu za 250zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...