Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wowo33

Komputer do pracy/zabawy, ok 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym złożyć PC, który będzie wykorzystywany zarówno do pracy (głównie SQL Server, IIS, pewnie na jakiejs wirtualnej maszynie), jak i do zabawy (chciałbym pograć w Wiedźmina, GTA V, PUBG, itp). Mam możliwość kupienia prawie nowego GTXa 1070 Gigabyte za 2k, do tego chciałbym dołożyć resztę sprzętu. Mam monitor 1440p, którego będę używał z zestawem.

 

Jeżeli chodzi o dysk to chyba preferowałbym jakiś SSD w okolicach 500 GB, nawet kosztem tradycyjnego HDD (dokupię później jak będzie potrzeba).

 

Budżet jaki przewiduję to około 5000zł, w uzasadnionych przypadkach, mogę troszę dołożyć. Podkręcać raczej nie zamierzam, ale chciałbym żeby wszystko działało w miarę cicho. Komputer będę kupował na początku kwietnia, chyba że teraz się trafią jakieś super promocje.

 

Wstępnie myślałem o czymś takim:

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=264003

 

Do tego prosiłbym o polecenie płyty, obudowy i ewentualnie dodatkowego chłodzenia. Oczywiście jeżeli można coś lepszego w tym budżecie zmieścić to chętnie zamienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie nie masz płyty głównej. Zasilacz wziąłbym większy, jakiś lepszy po prostu, procek jak najbardziej ok, ale poczekaj na płyty non Z jak tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 8400 i GTX 1070 w 1440p szału robić nie będą.

Dysk zmień na Iridium Pro 480 GB na kościach MLC.

100 zł możesz dołożyć do Seasonic Focus 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, co do płyty, to prosiłbym o polecenie czegoś.

 

i5 8400 i GTX 1070 w 1440p szału robić nie będą.

Monitor ma i tak 60Hz tylko, więc na jakichś dzikich ilościach FPSow mi nie zależy. W tym budżecie, to chyba nic lepszego nie wycisnę, zależy mi tylko żeby dało się płynnie pograć czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DObry zestaw, płyta jw Asrock z370 pro4 w x-kom 439zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...