Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Splendor Poland

GeForce GTS 450

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Splendor Poland

Witam was bardzo serdecznie,

Przedstawiam wam kartę graficzną GeForce GTS 450 od Asusa.Ta karta jest oparta o procesor GF106 architektury Fermi.Karta posiada 1 GB pamięci GDDR5,układ graficzny został fabrycznie podkręcony na 810 MHz,a pamięci osiągają 3608 MHz (efektywnie).Pozostałe mechanizmy,które posiada karta to wsparcie DirectX 11, PhysX, GeForce CUDA, SLI oraz 3D Vision.Pozostałe istotne dane techniczne to 192 procesory strumieniowe,16 jednostek ROP, 32 jednostki TMU. TDP tej karty wynosi 106 W,więc do zasilania tej karty jest potrzebne dodatkowe zasilanie 6-pin PCI-E.Karta posiada złącze PCI-Express 2.0.

Reszta informacji technicznych: https://www.asus.com/pl/Graphics-Cards/ENGTS450DI1GD5/

 

Montaż tej karty: https://www.youtube.com/watch?v=XP4gKkF956Y

 

Instalacja sterowników(ForceWare 368.81): https://www.youtube.com/watch?v=L4FRhfN5ilM

 

Jak wyglądał mój komputer przed modernizacją: https://www.youtube.com/watch?v=U8ZcRyt-YsA

 

Pozdrawiam

Splendor Poland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do czego ma to służyć? przecież to stary badziew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Splendor Poland

I do czego ma to służyć? przecież to stary badziew

Może i to jest stary badziew,bowiem premiera tej karty miała miejsce w Październiku 2010 roku,ale dla mnie ten GTS 450 stanowi ogromny przeskok w stosunku do bardzo niewydajnej karty ATI HD 3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Splendor Poland

Mam w planach na przyszłość zrobić testy podzespołów(nie tylko karty graficzne) tak żeby właśnie tak jak zasugerowałeś pokazać na co ich stać.Obecnie tego nie robię,ponieważ bazę podzespołów mam bardzo niewielką,staram się poszerzać w miarę możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Splendor Poland

karta "błotniki" pogubiłaszczerbaty.gif

"błotniki" tej karty okazały się uszkodzone,ale to mi nieprzeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach na przyszłość zrobić testy podzespołów(nie tylko karty graficzne) tak żeby właśnie tak jak zasugerowałeś pokazać na co ich stać.Obecnie tego nie robię,ponieważ bazę podzespołów mam bardzo niewielką,staram się poszerzać w miarę możliwości.

Czego ja nie mam w planach... Jaki jest sens istnienia tego tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Splendor Poland

Czego ja nie mam w planach... Jaki jest sens istnienia tego tematu?

Powiem wam tak,że zamysł mojego kanału skupia się na sprzęcie komputerowym i oprogramowaniu z 2000 roku i wyżej.Bardzo uwielbiam starsze sprzęty także w innej postaci niż komputerowe ale też elektroniczne.Są także ludzie co prowadzą kanały o sprzętach retro,gdzie często takie sprzęty mają 20 czy 30 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach na przyszłość zrobić testy podzespołów(nie tylko karty graficzne) tak żeby właśnie tak jak zasugerowałeś pokazać na co ich stać.Obecnie tego nie robię,ponieważ bazę podzespołów mam bardzo niewielką,staram się poszerzać w miarę możliwości.

 

Nie widze sensu testowania czegos innego niz grafiki. Stary athlon sie do niczego juz nie nadaje oprocz neta itp, moj atom z3735 w tablecie go dogania :E po za tym jest na pclabie stary test z prockami od core duo athlonami x2 po haswele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Splendor Poland

Nie widze sensu testowania czegos innego niz grafiki. Stary athlon sie do niczego juz nie nadaje oprocz neta itp, moj atom z3735 w tablecie go dogania :E po za tym jest na pclabie stary test z prockami od core duo athlonami x2 po haswele.

Co za problem odświeżyć te testy w nowszych programach testowych itp.

Stare testy mają to do siebie że one za rok czy dwa lata są przestarzałe,ale nie każdy decyduje na odświeżenie testów.

Dość popularne u Amerykanów czy u Ruskich zastosowania konkretnych podzespołów w danym roku (np. w 2017 roku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie karmić trola , ostatnio całego sprawnego kompa z tym gts 450 sprzedałem za 150 zeta :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co robiłeś modernizację komputera wartego dwa 4ro-paki piwa? Przecież ten szmelc nawet nie internetu w dzisiejszych czasach nie będzie się za bardzo nadawał.

 

Powiem wam tak,że zamysł mojego kanału skupia się na sprzęcie komputerowym i oprogramowaniu z 2000 roku i wyżej.Bardzo uwielbiam starsze sprzęty także w innej postaci niż komputerowe ale też elektroniczne.Są także ludzie co prowadzą kanały o sprzętach retro,gdzie często takie sprzęty mają 20 czy 30 lat.

 

Rozumiem klasyczną, starą motoryzacje, ale stary komputer, to nie to samo. Po co to komu, skoro nie ma to nic wspólnego z wygodą, wyglądem, klasą, czy wydajnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Splendor Poland

Po co robiłeś modernizację komputera wartego dwa 4ro-paki piwa? Przecież ten szmelc nawet nie internetu w dzisiejszych czasach nie będzie się za bardzo nadawał.

Ten komputer przed modernizacją był warty na moje oko ok.200 zł,ale postanowiłem to zrobić,wynika to z mojego pomysłu na mój kanał YT itd. także wymiana Semprona 140 na Athlona II X2 255 sprawiła że podczas "serfowania" po necie się procesor nie ksztusi jak przy Sempronie.

 

nie karmić trola , ostatnio całego sprawnego kompa z tym gts 450 sprzedałem za 150 zeta :cool:

Co tam ciekawego się znajdowało w tym kompie (oprócz GTS 450),że on był warty 150 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja akurat widzę sens i zabawy w tym co da się wycisnąć ze starego sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Splendor Poland

ja akurat widzę sens i zabawy w tym co da się wycisnąć ze starego sprzętu

Tylko ten sens ma zastosowanie przy sprzęcie za niewielkie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za problem odświeżyć te testy w nowszych programach testowych itp.

Stare testy mają to do siebie że one za rok czy dwa lata są przestarzałe,ale nie każdy decyduje na odświeżenie testów.

Dość popularne u Amerykanów czy u Ruskich zastosowania konkretnych podzespołów w danym roku (np. w 2017 roku).

Po to właśnie robią by można było podlinkować :E

 

Obejrzałem z ciekawości filmik. Światło tragiczne, rękawiczki przyprawiły mnie o ból mózgu oraz okropny cringe a dźwięku nawet nie odważyłem się sprawdzać.

Nie wiem co te filmiki tego typu ma na celu, jest pierdyliard poradników dotyczących montażu kart i jest identyczny co do większości kart. Sterowniki są tak uproszczone że każdy głupi potrafi zainstalować...no może oprócz blondynek ale tym dziewuchom to nawet i z pomocną ręką nie przetłumaczysz.

Nie rozumiem też upgrade na dwa rdzenie, zamiana siekierki na kijek a za chwile już Ci zmuli cały system przy większej stronie. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozostałe mechanizmy,które posiada karta to wsparcie DirectX 11, PhysX...
Tylko GTS 450 wspiera DirectX 12 (FL : 11_0) : LINK. Oczywiście na Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Splendor Poland

Po to właśnie robią by można było podlinkować :E

 

Obejrzałem z ciekawości filmik. Światło tragiczne, rękawiczki przyprawiły mnie o ból mózgu oraz okropny cringe a dźwięku nawet nie odważyłem się sprawdzać.

Nie wiem co te filmiki tego typu ma na celu, jest pierdyliard poradników dotyczących montażu kart i jest identyczny co do większości kart. Sterowniki są tak uproszczone że każdy głupi potrafi zainstalować...no może oprócz blondynek ale tym dziewuchom to nawet i z pomocną ręką nie przetłumaczysz.

Nie rozumiem też upgrade na dwa rdzenie, zamiana siekierki na kijek a za chwile już Ci zmuli cały system przy większej stronie. :E

Wiem,że jakość moich filmów jest fatalna,robię co mogę w mojej mocy,ze światłem jeszcze pokombinuję.

Czasem kobiet się nie da zrozumieć(najbardziej tak jak ty mówisz blondynek)

Upgrade z jednordzeniowego Semprona 140 na dwurdzieniowego Athlona II X2 255 sprawił że komp już tak nie muli w sytuacjach jak przy Sempronie (przy necie 50-60 % czasu użycie procesora 100%)

Co złego jest w stosowaniu rękawiczek antystatycznych?

Tylko GTS 450 wspiera DirectX 12 (FL : 11_0) : LINK. Oczywiście na Windows 10.

Gdy będę miał w przyszłości Windows 10,to będę to sprawdzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...