Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lyll

Windows 10 - rozdzielczość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałam w pracy nowy komputer z systemem win10. Zawsze używałam win7 i nie bardzo ogarniam :) Podpięłam pod używany monitor LG 227WTP-PF, który niby wg specyfikacji ma natywną rozdzielczość 1680 x 1050. Jednak max co mogę ustawić to 1280x768. Nie pamiętam jak był na poprzednim komputerze jednak wydaje mi się, że rozdzielczość była wyższa.

Więc tak - wchodzę EKRAN -> Wyświetl właściwości karty -> karta to Microsoft Basic Display Driver i ma dostępne tylko podstawowe tryby do 1280x960

W menagerze urządzeń jest karta graficzna zainstalowana - ATI RADEON HD4300/4500.

Czy ta karta nie obsługuje wyższej rozdzielczości czy Windows sobie sam ustawia sterownik ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może komputer ma dwie karty graficzne, zintegrowaną oraz owego readeona, i niechcący podłączyłaś monitor do złącza owej integry zamiast do radeona?

tak czy inaczej znaczyło by to, że do integry nie ma zainstalowanego sterownika, co by należało poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam - monitor podpięty do karty, pod dvi-i. Na to właśnie wygląda, że używa zintegrowanej i ten Microsoft Basic Display Driver. Da się jakoś to przełączyć gdzieś?

 

*edit - procesor jest I5 3470 więc zintegrowana powinna być Intel® HD 2500, a jej nie ma na liście w menadżerze urządzeń :/

 

*edit2 - odznaczyłam -UKRYJ WSZYSTKIE TRYBY, KTÓRYCH TEN MONITOR NIE MOŻE WYŚWIETLIĆ i pojawiła się w wyborze opcja 1400x1050, działa ale to jest jakaś przeskalowana 1680x1050 bo wchodząc w monitorze w menu pokazuje właśnie 1680x1050, sterowniki są aktualne bo ATI RADEON HD4300/4500 już jest tylko pod systemowym updaterem windowsa (ściągnęłam updater ATI i to właśnie stwierdził)

 

*edit3 - dobra zrobione zainstalowałam ręcznie sterownik LEGACY ze strony AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...