Skocz do zawartości
azgan

Raytracing w grach - Przyszłość rozwoju gier czy tylko kolejna ciekawostka?

Rekomendowane odpowiedzi

RT sam w sobie nie jest zły ale nie oszukujmy się PCMR zawsze goni za jak najwyższą rozdzielczością i jak największym FPS, RT zakłóciło ten porządek rzeczy i to dosyć poważnie, na dodatek jest w śmiesznie malej ilości tytułów a kosztuje astronomiczna kasę.

Ile osób wybierze 1080p mając monitor 4k żeby podziwiać RT, ma kupić drugi monitor do grania w 1080p ? Kto grający powyżej 60 fps wróci nagle do tego dla RT... jak widać znacznie mniejsza ilość osób niż Jensenowi się wydawało. NV popełniła błąd wydając RT w generacji która nie dała rady ogarnąć tego w normalnych pieniądzach, tu leży główny problem tej technologi dziś. I w jaka to stronę idzie, coraz droższych GPU, chcecie mi powiedzieć ze nie widzicie problemu jak za powiedzmy 5-10 lat za GPU ze średniej polki będziemy płacić 4-5 tys zl ? Bo na bank nasze zarobki nie skocza tak aby taki wydatek uzasadnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki tego nie ogarnie konsola albo karta za tysiaka sukcesu nie będzie.

Za kilka lat za tysiaka kupisz co najwyżej low end szczerbaty.gif

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a zrobili technologie na którą tak naprawdę mogą sobie pozwolić tylko entuzjaści z powodu ceny (2080Ti) a ilu z nich siedzi na monitorach 1080p ???

Przeciętny gracz który zapewne ma monitor 1080p nie wyda na kartę graficzna więcej jak 1000-2000zl, good job Nv... thumbup.gif

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a zrobili technologie na którą tak naprawdę mogą sobie pozwolić tylko entuzjaści z powodu ceny (2080Ti) a ilu z nich siedzi na monitorach 1080p ???

Kee?

W 1080p przy zachowaniu odpowiednich ustawień RT pograsz komfortowo nawet na RTx2060. Nikt nie karze ustawiać RT na Ultra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by miało jakiś sens gdyby jeszcze RT robiło jako taką różnicę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by miało jakiś sens gdyby jeszcze RT robiło jako taką różnicę ;)

Sęk w tym, że robi ale same screeny tego nie oddają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RT, technologia która odmienia jakość grafiki na PC ale trzeba zobaczyć na żywo aby docenić, bo na screenach i video z wysokim BT wszytko znika ;)

Wyobrażacie sobie oglądanie jakiegokolwiek filmu z efektami CGI ale żeby je docenić to musimy widzieć te efekty renderowane w czasie rzeczywistym na ekranie kina ?

No proszę cię lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę cię lol2.gif

Mądralo w jaki sposób za pomocą screenów zobaczysz różnicę w przejściach tonalnych światło-cienia z włączonym i wyłączonym rt? :Up_to_s:

 

No robi ale głownie z lupą

 

Trochę dziwne to porównanie zważywszy na to, że bez RT RTX2060 generuje w tej grze grubo ponad 60kl/s a tutaj masz różnice 4-5% po między RT-on a RT-off.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka lat za tysiaka kupisz co najwyżej low end szczerbaty.gif

 

Przy takich marżach to może być nawet mało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I w jaka to stronę idzie, coraz droższych GPU, chcecie mi powiedzieć ze nie widzicie problemu jak za powiedzmy 5-10 lat za GPU ze średniej polki będziemy płacić 4-5 tys zl ? Bo na bank nasze zarobki nie skocza tak aby taki wydatek uzasadnić.

Problem jest, ale nie ma on większego związku z RT. Jak wspomniałem, gdyby nie RT wymyślono by coś innego do napędzania sprzedaży, np. 8K. Problem leży w tym, że:

1) obniżanie procesów technologicznych jest coraz trudniejsze, a producenci wafli krzemowych życzą sobie coraz więcej (nie pomaga też faktyczny monopol TSMC),

2) akcjonariusze źle by patrzeli na obniżenie napompowanych obecnie marż, więc zarządy wola podnosić ceny przy rosnących kosztach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądralo w jaki sposób za pomocą screenów zobaczysz różnicę w przejściach tonalnych światło-cienia z włączonym i wyłączonym rt? :Up_to_s:Trochę dziwne to porównanie zważywszy na to, że bez RT RTX2060 generuje w tej grze grubo ponad 60kl/s a tutaj masz różnice 4-5% po między RT-on a RT-off.

 

Nie dziwne, tylko lekko zmanipulowane, wersja z RTX ma także DLSS włączone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SYNCED: Off-Planet | Official GeForce RTX Ray Tracing Reveal Trailer

 

https://www.youtube.com/watch?v=ywVDGJ4FFec

 

Łohoo, wypas ten Ray Tracing w tej gierce (w Control i innych z resztą też), nie ma co! Jakby zrobili fejkowe (jak zawsze wcześniej) odbicia toby wyglądało to na tym trailerze tak samo ale po co, bez RTX zwyczajnie wywalili "baked reflections" a konkretnie w ogóle ich nie zrobili coby RTX się lepiej prezentował i "mamy wielką rewolucję by Nvidia TM". All rights reserved. No sorry ale dla mnie to żenada bo takie odbicia, no w każdym razie fejkowe ale wyglądające jak RTX na tym trailerze to ja na pierwszym xboxie i ps2 widziałem, jak i reszta świata z resztą. Myślałem, że aby pokazać zajebistość Messiego nie trzeba wystawiać na niego trampkarza z Gromu Poczesna ale jak widać obecny RTX zajebisty nie jest.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To SYNCED jakoś strasznie budżetowo wygląda. Największy problem tych odbić RTX w tym trailerze jest taki, że jakaś małpa, dla wszystkich powierzchni, które tutaj coś odbijają, woda, kadłub statku, ustawiła "lustro 100%". Gdzie brud, blur, efekt Fresnela, jakieś fale na tych kałużach? Szczerze powiedziawszy to te odbicia SSR wyglądają tutaj bardziej naturalnie.

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy cokolwiek w tym modzie ma coś z wspólnego z RT wink.gif

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy cokolwiek w tym modzie ma coś z wspólnego z RT wink.gif

Jedynie wyobraźnia autora tego filmiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten RT, to chyba jednak odbicia SSR, chyba że o czymś nie wiem.

 

Jak sensownie zastosować to RT z ReShade, jest pokazane tutaj:

 

https://www.youtube.com/watch?v=svkmr4PEm5w

 

Niestety wymaga to zastąpienia "ambient lighting" z gry, tymi odbiciami światła generowanym przez shader. Więc trzeba zastosować ENB. No, ale przynajmniej efekty są sensowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...