Forum PCLab.pl: Raytracing w grach - Przyszłość rozwoju gier czy tylko kolejna ciekawostka? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (59 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Raytracing w grach - Przyszłość rozwoju gier czy tylko kolejna ciekawostka? PC, wątek zbiorczy

#61 Użytkownik jest niedostępny   BlindObserver 

• "Lepiej umrzeć stojąc, niż żyć klęcząc"
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 22 Marzec 2018 - 19:12

Zobacz postPulpit, o 22 Marzec 2018 - 19:00, napisał(a):

Nowe konsole obecnych efektów nie potrafią uciągnąć więc gdybanie o nowych technologiach przy obecnych bestiach wydajnościowych jeszcze bardziej mija się z celem :terefere:

Nie wiem kto gdyba o nowych technologiach przy obecnych bestiach wydajnościowych (i co to ma do rzeczy), ale po prostu rozwala mnie to jęczenie (jak słusznie wskazał Side) na coś, co jeszcze nawet w jednej grze się nie pojawiło. Ja bym jednak dał RT szansę, bo technika ma ogromny potencjał i dobrze, że ktoś się za to wziął w końcu. Jak będziemy podchodzić do wszystkiego tak jak część wypowiadających się osób z tego wątku, to w sumie najlepiej zatrzymajmy się na obecnym poziomie grafiki, bo po co coś nowego?
Obecnie i tak o RT mówi się wyłącznie w kontekście PC, MS nawet się nie zająknął na temat konsol, więc ten sprzęt w dyskusji nie ma znaczenia.

#62 Użytkownik jest niedostępny   Ryszawy 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Marzec 2018 - 19:20

Tylko po co ? Do kopania krypto to nie jest w ogóle potrzebne ;)

To demko Star Wars z trzema manekinami w windzie chodziło na czterech Teslach V100 (cosik około 160 tysięcy cebulionów za taki zestaw), by wyciągnąć 24fps w rozdziałce 1080.

Ten post był edytowany przez Ryszawy dnia: 22 Marzec 2018 - 19:22

#63 Użytkownik jest niedostępny   Kazubin 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Marzec 2018 - 19:31

http://www.4a-games....ogy-at-gdc-2018

Ten post był edytowany przez Kazubin dnia: 22 Marzec 2018 - 19:32

#64 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Marzec 2018 - 19:32

Nie wiem czego się spodziewaliście, skoków jakości w grafice jak w latach 90 i pierwszej dekadzie 2000 roku? Teraz, kiedy grafika komputerowa jest już pseudo fotorealistyczna i pozostało tylko dopracowywać szczegóły?

Owszem można pójść teraz w innym kierunku np. fizyka, VR (powodzenia przy obecnych cenach lepszych googliDodaj obrazek) ale czy w każdej grze to będzie potrzebne? Dodaj obrazek
A co zostało do poprawiania z grafiki? Oświetlenie i cieniowanie właśnie, lepsze tekstury, jeszcze więcej wielokątów i większa rozdzielczość. To nie są rzeczy, których rozwój zauważymy z dnia na dzień, ponieważ największy skok jakościowy był wtedy, gdy cała grafika komputerowa wyglądała tragicznie.

Zobacz postPulpit, o 22 Marzec 2018 - 18:39, napisał(a):

10 lat :E W grach 10 lat to wieczność :E

A ile byś chciał? Przy obecnym sprzęcie nawet nie zobaczysz na oczy pełnych możliwości raytracingu, na pewno nie w czasie rzeczywistym.

#65 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Marzec 2018 - 19:46

1. Złożona fizyka - czyt. np. destrukcja otoczenia, etc.
2. Zaawansowane AI.

Podłogę odbijającą światła na 3xTitan V, a w realnym zastosowaniu na GTX5080 za X lat mam dupie.
Słaby progres.

#66 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Marzec 2018 - 19:50

RT to nie jest tylko podłoga odbijająca światła. No ale wygodniej jest wydawać opinię na podstawie kilku zrobionych na szybko demek technologicznych(Fururemark Dodaj obrazek), zamiast zastanowić się co tak naprawdę może przynieść ta technologia.

#67 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Marzec 2018 - 20:09

Bo mnie interesuje konkret i na podstawie tego co wiemy (nie tylko od teraz) mnie to nie rusza.

#68 Użytkownik jest niedostępny   Ryszawy 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Marzec 2018 - 20:11

Isharoth -- ta scena z twojego filmiku jest pre-bakowana, jak wszystkie wizki z UE4. Tam jest całkiem porządny silnik renderujący, ale to liczy się parę godzin na szybkich maszynach (jak normalny render, powiedzmy w V-Ray) i jest statyczną sceną, po której możesz tylko chodzić, zmienić sposób oświetlenia (podmiana lightmaps) czy tekstury na obiektach. Spróbuj ruszyć takim na przykład krzesłem, cienie i AO pozostają w miejscu.
Nie ma na razie ani kart ani silników, które robią to w czasie rzeczywistym. Ja pokładm nadzieję w algorytmach rozwijanych przy użyciu AI : Real-Time Global Illumination With Radiance Probes, AI Learns Noise Filtering

Ten post był edytowany przez Ryszawy dnia: 22 Marzec 2018 - 20:17

#69 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Marzec 2018 - 20:13

Wracając jeszcze...

Zobacz postIsharoth, o 22 Marzec 2018 - 19:32, napisał(a):

Nie wiem czego się spodziewaliście, skoków jakości w grafice jak w latach 90 i pierwszej dekadzie 2000 roku? Teraz, kiedy grafika komputerowa jest już pseudo fotorealistyczna i pozostało tylko dopracowywać

Oczekuję, że będę mógł w tej scenie w dowolnym miejscu i w dowolny sposób zdrapać tynk ze ściany. :E :E

#70 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Marzec 2018 - 20:21

Zobacz postRyszawy, o 22 Marzec 2018 - 20:11, napisał(a):

Isharoth -- ta scena z twojego filmiku jest pre-bakowana, jak wszystkie wizki z UE4. Tam jest całkiem porządny silnik renderujący, ale to liczy się parę godzin na szybkich maszynach (jak normalny render, powiedzmy w V-Ray) i jest statyczną sceną, po której możesz tylko chodzić, zmienić sposób oświetlenia (podmiana lightmaps) czy tekstury na obiektach. Spróbuj ruszyć takim na przykład krzesłem, cienie i AO pozostają w miejscu.
Nie ma na razie ani kart ani silników, które robią to w czasie rzeczywistym. Ja pokładm nadzieję w algorytmach rozwijanych przy użyciu AI : Real-Time Global Illumination With Radiance Probes, AI Learns Noise Filtering

To był przykład tego jak sobie wyobrażam gry z użyciem RT. Zapomniałem dopisać. ;)

#71 Użytkownik jest niedostępny   Ryszawy 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Marzec 2018 - 21:04

Na razie mamy VXGI od Nvidii: VXGI 4.18 testing, NVIDIA VXGI in UE4, VXGI TEST TITAN X :)

Ten post był edytowany przez Ryszawy dnia: 22 Marzec 2018 - 21:05

#72 Użytkownik jest niedostępny   BlindObserver 

• Ikona

Napisany 22 Marzec 2018 - 21:23

Przecież ten RTX jest właśnie do tego, by wszystkie operacje związane z globalnym oświetleniem i okluzją otoczenia wykonywać w czasie rzeczywistym. Demo przedstawiające jak to działa jest wrzucone powyżej - 4A Games właśnie z tego skorzysta w Metro Exodus.
A wszystkie zalety RTX wymagają nowego sprzętu, Volta ma sprzętowe przyspieszenie dla tego typu obliczeń, dlatego sytuacja z obecnymi kartami nie ma żadnego przełożenia na to, co dopiero będzie.

#73 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Marzec 2018 - 21:31

Zobacz postKazubin, o 22 Marzec 2018 - 19:31, napisał(a):

Gdzie jest widoczny ten Raytracing na co mam zwrócić uwagę? Oglądam filmik i dopatrzeć się nie mogę tej super technologii przyszłości uśmiercającej topowe GPU.

Na wcześniejszych demach technologicznych zaprezentowanych przez inne firmy efekt był widoczny gołym okiem tutaj mam problem żeby to wyłapać.

#74 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Marzec 2018 - 21:35

np. W domku w 1:03 widać po oświetleniu. Na zewnątrz w sumie też, ale już nie aż tak mocno. Pisałem przecież, że ta technologia dopiero zacznie raczkować. W ciągu najbliższych lat nie zobaczymy raczej pełnych możliwości tej technologii w grach, bo nikt nie ma takiego sprzętu który by to uciągnął. Ale pokazałem jak to mniej więcej może wyglądać. Dlatego nie widzę sensu, żeby demonizować technologię, która nawet jeszcze nie weszła. Poza tym głównie sprzęt jest tutaj tą czasową blokadą.

#75 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Marzec 2018 - 21:46

Zobacz postRyszawy, o 22 Marzec 2018 - 21:04, napisał(a):

Na razie mamy VXGI od Nvidii: NVIDIA VXGI in UE4

No tutaj jak najbardziej widać że coś się dzieje w temacie ale prezentacja Metro Exodus tyłka nie urywa

#76 Użytkownik jest niedostępny   sideband 

• Bydlęca moc!!!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Marzec 2018 - 21:50

W demie Metro działa GI na Ray-u.

#77 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Marzec 2018 - 21:52

Właśnie chodzi o to, że w pierwszych grach wykorzystujących RTX nie będzie żadnych fajerwerków, ale z czasem będzie to wyglądało coraz lepiej, nawet lepiej niż na tym filmiku który ci się spodobał. Dla mnie to jest przełom jak na miarę naszych czasów, tyle że nie natychmiastowy a bardziej rozłożony w czasie.

Ten post był edytowany przez Isharoth dnia: 22 Marzec 2018 - 21:52

#78 Użytkownik jest niedostępny   BlindObserver 

• Ikona

Napisany 22 Marzec 2018 - 21:56

Zobacz postazgan, o 22 Marzec 2018 - 21:46, napisał(a):

No tutaj jak najbardziej widać że coś się dzieje w temacie ale prezentacja Metro Exodus tyłka nie urywa

A Ty w ogóle wiesz, czego szukasz, bo z tego co tutaj piszesz, to mi się średnio wydaje.

#79 Użytkownik jest niedostępny   frog67 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 22 Marzec 2018 - 22:23

Mnie ciekawi też co wyskrobie z Ray Tracingiem ewentualnie Id Software w Idtech na Vulkanie, chociaż według nich to jeszcze gpu są za słabe.

#80 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Marzec 2018 - 22:30

UP@ Wyobraź sobie Adrian że wiem natomiast na tym filmiku z Metro Exodus nie ma się czy zachwycać poza global illumination i cząsteczkami szczęki z podłogi nie zbierałem. Grafika jest ładna ale trudno mówić o kolosalnej różnicy względem Redux tym bardziej jeśli to ma mieć takie wymagania.

• (59 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ostania »