Skocz do zawartości
azgan

Raytracing w grach - Przyszłość rozwoju gier czy tylko kolejna ciekawostka?

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, warto sobie przypomnieć podobne sytuacje: grafika 3D, shadery, teselacja. Takich przykładów jest multum i zawsze początki wyglądały podobnie jak z RT. Kiedyś to nawet zwykły antyaliasing potrafił na niektórych kartach powodować utratę do 50% wydajności - tutaj trochę naginam rzeczywistość bo było tak na kartach z niskiej półki, ale dziś karty z niskiej półki wsysają AA bez problemu (no chyba że mówimy o jakichś bardziej wymagających technikach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początki zawsze są trudne. Rozwuj nowych technologii jest potrzebny. Tylko, że kiedyś nVidia nie kazała sobie extra płacić bardzo dużej kasy za ficzery które można określić jako wczesne alpha testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rtx 2080 Ti doplacasz dobre 2k PLN za rtx w nazwie :E względem poprzednich serii xx80 ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początki zawsze są trudne. Rozwuj nowych technologii jest potrzebny. Tylko, że kiedyś nVidia nie kazała sobie extra płacić bardzo dużej kasy za ficzery które można określić jako wczesne alpha testy.

Dokładnie taki Geforce 3 Ti nie kosztował 6000zł jak dzisiaj 2080Ti, tylko 1500zł, a to było jakieś 16 lat temu, wtedy wprowadzili shadery 1.0 i dx8.0/8.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było dużo jak na tamte czasy.

Ale nie tyle co dzisiaj 6000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że cena Turingów nie jest duża z powodu akceleracji raytracingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie tylko za obsługę RT, za logo RTX też sobie liczą :E, bo na pewno nie za wzrost wydajności, który to vs 1080Ti jest bez rewelacji.

 

Niecałe 2 lata temu tak pisał pclab:

"Cenę modelu GeForce GTX 1080 Ti ustalono na 3650 zł. Oczywiście, to bardzo dużo, ale skoro za Titana X trzeba zapłacić prawie 5500 zł, wydaje się przystępna."

 

Teraz można napisać, że skoro Titan RTX to koszt ~12k pln to 5.549pln za 2080ti wydaję się przystępną ceną :E

 

Gdyby nie marketing oparty na RT to nie przepchnęli by tak wysokich cen.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze raz sobie obejrzeć atrapiarza.

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP@ Dobre :thumbup:

 

Nadchodzi tak wiele nowych gier z RT

 

A rok później - jest tylko Battlefield V i wiecznie czekający na Patch do Shadow of the Tomb Raider oraz nowe TechDema na YT ;)

 

PS> It just works :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RT miał być też w FF XV, ale tutaj twórcy po jakimś czasie powiedzieli wprost, że kończą z rozwojem tej gry i nie będzie RT :E

 

Atrapiarz ściemniał z tymi grami, zaprezentował ponad 20gier w których miał się niedługo pojawić RT, a twórcy mieli już od jakiegoś czasu tak intensywnie pracować nad jego wprowadzeniem. Minęło kilka miesięcy i totalna cisza, twórcy gier nawet nie pisną na temat RT czy to w Tombie czy metro i wielu innych grach w których podobno twórcy pracowali nad wprowadzeniem RT.

 

A co z hitmanem 2? Też miał mieć RT :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raytracing w grach - Przyszłość rozwoju gier czy tylko kolejna ciekawostka?

Na to pytanie nikt nie zna odpowiedzi, a mimo to zapisano już 39 stron w tym temacie :)

Mnie, ale też pewnie zdecydowaną większość graczy, ten cały raytracing interesuje tak samo jak nowy model Porsche, Lamborghini czy Ferrari.

Zauważcie, że ludzie pytają o karty do 100, 200 czy 300 zł. Za cenę RTX 2080 ti można by złożyć ze 2 całkiem przyzwoite komputery (używane podzespoły) i cieszyć się grą.

Czy naprawdę uważacie, że oświetlenie w grach jest najważniejsze? Czy warto tyle do tego dopłacać? Moim zdaniem NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę uważacie, że oświetlenie w grach jest najważniejsze? Czy warto tyle do tego dopłacać? Moim zdaniem NIE.

 

W całej grze może nie, ale w oprawie tak. Oświetlenie najważniejsze. W realu tylko to widzimy, światło i nic więcej ;p.

 

Hitman 2 ani FF nie miały mieć RT, tylko dlss, no ale nie mają :E. Będzie śmiesznie jak Metro nie będzie mieć RT ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie o Quake II :E

To chyba jedyna gra jaka będzie chodzić płynnie z rt :lol2:

Edytowane przez robbin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jedyna gra jaka będzie chodzić płynnie z rt :lol2:

 

https://www.youtube.com/watch?v=gwGqa1smCxY

 

Na początku jest RTX 2060, od ~8:40 2080Ti w 1440p 50-60fps, ale na pewno są miejsca gdzie zejdzie poniżej 40tu :E.

W 1080p na 2080ti patrząc na ten materiał wydaję się, że da się grać jeśli gra się nie posypie :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez RT nie mogę grać odkąd mam 2070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez RT nie mogę grać odkąd mam 2070.

Ogrywasz 3DMark Port Royal :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego nie mogę grać bo nie ma w co. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP@

 

Ja bez RT nie mogę grać odkąd mam 2070.

 

Dobre :thumbup::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez RT nie mogę grać odkąd mam 2070.

Ty śmieszku :lol2:

Nie ma co kopać leżącego ;) .

Ale jak przed premiera pisałem ze to będzie wydmuszka reklamowa to mało mnie nie zjedli w wątku rtx i nawet dostałem upomnienie za bezsensowny oftop..taaa

 

w koncu mam grafe zdolna odpalic kueja2 :D

fajne te rejtrejsy beda

no będzie to kolejny przeskok w grafice ale za kilka generacji kart, gdy gpu będę dość mocne i gry zaczną być od podstaw robione pod taka technologie . a nie na doczepkę.. identycznie to było z physix.

Edytowane przez wąsacz11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raytracing na kartach graficznych bez RTX

 

Crytek prezentuje demo Neon Noir z ray tracingiem liczonym w czasie rzeczywistym

 

https://m.pclab.pl/news80158.html

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej ściemy nie ma. Tensory wspomagają i to wychodzi im dobrze. W szczególności w silnikach Renderujących w takim OCTANE 3D z którego korzystam na codzień RTX 2080 z włączonym RT ma wydajność jak 3 1080TI bez RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...