Skocz do zawartości
azgan

Raytracing w grach - Przyszłość rozwoju gier czy tylko kolejna ciekawostka?

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jest większa szansa na przełom, przynajmniej za te dwie generacje dalej :E

 

Jak nie za 3 ;)

 

Do 4k i tak sprzetu nie ma, nawet tytan za pol nerki dostaje zadyszki.

 

144FPS fajne, ale do tego tez trzeba miec grafike. Mam nadzieje, ze nastepna generacja zapewni nam 4k@60fps w srednim segmencie.

 

No właśnie 4K i stabilne 60 k/s (bez dropów) to mnie bardziej interesuje do tego gry z HDR10 i miodzio :cool:.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że wchodzi. Ludzie zobaczyli, że na demach technologicznych nie ma żadnych fajerwerków i już się przestraszyli, że będzie kolejna technologia która nic nie daje oprócz pożerania fps. Raytracing z prawdziwego zdarzenia będzie mógł zmienić bardzo dużo, przypuszczam że w ciągu 10 lat gry zaczną przypominać dzisiejsze rendery.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 lat :E W grach 10 lat to wieczność :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mamy złoty okres HDRu, 4k i 144Hz czyli 1% graczy dostało nowy ficzer :(

:)

Prawdziwy hdr to domena chyba garstki wyświetlaczy za straszliwe pieniądze.

4K to kolejne zwiększenie rozdzielczości, cały czas się to dzieje od czasów 320x200.

Herciaki to może rzeczywiście coś nowego, bo łączy się to przy okazji z upłynnieniem dynamicznych scen.

 

Ale jakichś wielkich przełomów ni huhuhu. VR mogłoby być, rynek się z tym siłuje, dalej tak średnio się to rozwija.

Jakieś madafaka skokowe możliwości obliczeniowe się nie pojawiają przy zmianach generacji.

A i tak to wszystko jeden *****, bo co innego mieć możliwość, co innego móc ją wykorzystać. Zakładając na chwilę że nagle dostajemy next genowe, nawet tanie gpu i cpu pozwalające na łomatkoboska_ale_kosmos grafikę, to dalej trzeba by taką grafikę wyprodukować. A im bardziej rozbudowana grafa, tym dłużej się ją produkuje. Trochę pomagają technologie 3D skanów realnych miejsc i przedmiotów, ale i tak zaawansowane modele to także np. zaawansowana mechanika ich ruchu, itd itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to jest prawdziwa strefa beki. Pół forum zawalone tekstami o tym, że konsole hamują rynek, że powinny być lepiej wyglądające gry, a gdy pojawia się informacja o wejściu RT do gier, to się okazuje, że nagle nikt niczego lepszego nie potrzebuje. Albo że to będzie zbyt wymagające. No ludzie, nie dobijajcie mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to jest prawdziwa strefa beki. Pół forum zawalone tekstami o tym, że konsole hamują rynek, że powinny być lepiej wyglądające gry, a gdy pojawia się informacja o wejściu RT do gier, to się okazuje, że nagle nikt niczego lepszego nie potrzebuje. Albo że to będzie zbyt wymagające. No ludzie, nie dobijajcie mnie.

Nowe konsole obecnych efektów nie potrafią uciągnąć więc gdybanie o nowych technologiach przy obecnych bestiach wydajnościowych jeszcze bardziej mija się z celem :terefere:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia implementacja Raytracingu w grach będzie ważnym krokiem, ale teraz lepiej przygotować się na małe kroki, bo do pełnego szczęścia wydajność pewnie będzie musiała być większa niż obecnie. Jak ktoś czeka na ogromny skok to pewnie się rozczaruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Osobiście wolałbym aby zajęli się rozwojem fizyki w grach :cool:

 

Ja bym wolał, żeby fizyka w grach siedziała na cpu, a nie osobnym układzie za który trzeba dodatkowo płacić. Współczesne CPU Intela są wystarczająco wydajne żeby udźwignąć zaawansowaną fizykę w grach, zresztą już w 2004 HL2 pokazał na Havocu jak może wyglądać dobrej jakości fizyka. Co do Raytracingu to fajna sprawa, dodatkowy ficzer graficzny, który coś tam da do grafiki, ale wąskim gardłem będą konsole, które tego nie udźwigną. Więc NV zaimplementuje to pewnie tylko dla picu, żeby pokazać przewagę swojej technologii nad konkurencją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe konsole obecnych efektów nie potrafią uciągnąć więc gdybanie o nowych technologiach przy obecnych bestiach wydajnościowych jeszcze bardziej mija się z celem :terefere:

Nie wiem kto gdyba o nowych technologiach przy obecnych bestiach wydajnościowych (i co to ma do rzeczy), ale po prostu rozwala mnie to jęczenie (jak słusznie wskazał Side) na coś, co jeszcze nawet w jednej grze się nie pojawiło. Ja bym jednak dał RT szansę, bo technika ma ogromny potencjał i dobrze, że ktoś się za to wziął w końcu. Jak będziemy podchodzić do wszystkiego tak jak część wypowiadających się osób z tego wątku, to w sumie najlepiej zatrzymajmy się na obecnym poziomie grafiki, bo po co coś nowego?

Obecnie i tak o RT mówi się wyłącznie w kontekście PC, MS nawet się nie zająknął na temat konsol, więc ten sprzęt w dyskusji nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co ? Do kopania krypto to nie jest w ogóle potrzebne ;)

 

To demko Star Wars z trzema manekinami w windzie chodziło na czterech Teslach V100 (cosik około 160 tysięcy cebulionów za taki zestaw), by wyciągnąć 24fps w rozdziałce 1080.

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego się spodziewaliście, skoków jakości w grafice jak w latach 90 i pierwszej dekadzie 2000 roku? Teraz, kiedy grafika komputerowa jest już pseudo fotorealistyczna i pozostało tylko dopracowywać szczegóły?

https://www.youtube.com/watch?v=0tQ5wKqi49A

 

 

Owszem można pójść teraz w innym kierunku np. fizyka, VR (powodzenia przy obecnych cenach lepszych googliszczerbaty.gif) ale czy w każdej grze to będzie potrzebne? scratchhead.gif

A co zostało do poprawiania z grafiki? Oświetlenie i cieniowanie właśnie, lepsze tekstury, jeszcze więcej wielokątów i większa rozdzielczość. To nie są rzeczy, których rozwój zauważymy z dnia na dzień, ponieważ największy skok jakościowy był wtedy, gdy cała grafika komputerowa wyglądała tragicznie.

 

10 lat :E W grach 10 lat to wieczność :E

 

A ile byś chciał? Przy obecnym sprzęcie nawet nie zobaczysz na oczy pełnych możliwości raytracingu, na pewno nie w czasie rzeczywistym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Złożona fizyka - czyt. np. destrukcja otoczenia, etc.

2. Zaawansowane AI.

 

Podłogę odbijającą światła na 3xTitan V, a w realnym zastosowaniu na GTX5080 za X lat mam dupie.

Słaby progres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RT to nie jest tylko podłoga odbijająca światła. No ale wygodniej jest wydawać opinię na podstawie kilku zrobionych na szybko demek technologicznych(Fururemark szczerbaty.gif), zamiast zastanowić się co tak naprawdę może przynieść ta technologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mnie interesuje konkret i na podstawie tego co wiemy (nie tylko od teraz) mnie to nie rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Isharoth -- ta scena z twojego filmiku jest pre-bakowana, jak wszystkie wizki z UE4. Tam jest całkiem porządny silnik renderujący, ale to liczy się parę godzin na szybkich maszynach (jak normalny render, powiedzmy w V-Ray) i jest statyczną sceną, po której możesz tylko chodzić, zmienić sposób oświetlenia (podmiana lightmaps) czy tekstury na obiektach. Spróbuj ruszyć takim na przykład krzesłem, cienie i AO pozostają w miejscu.

Nie ma na razie ani kart ani silników, które robią to w czasie rzeczywistym. Ja pokładm nadzieję w algorytmach rozwijanych przy użyciu AI :

,
Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze...

Nie wiem czego się spodziewaliście, skoków jakości w grafice jak w latach 90 i pierwszej dekadzie 2000 roku? Teraz, kiedy grafika komputerowa jest już pseudo fotorealistyczna i pozostało tylko dopracowywać

Oczekuję, że będę mógł w tej scenie w dowolnym miejscu i w dowolny sposób zdrapać tynk ze ściany. :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Isharoth -- ta scena z twojego filmiku jest pre-bakowana, jak wszystkie wizki z UE4. Tam jest całkiem porządny silnik renderujący, ale to liczy się parę godzin na szybkich maszynach (jak normalny render, powiedzmy w V-Ray) i jest statyczną sceną, po której możesz tylko chodzić, zmienić sposób oświetlenia (podmiana lightmaps) czy tekstury na obiektach. Spróbuj ruszyć takim na przykład krzesłem, cienie i AO pozostają w miejscu.

Nie ma na razie ani kart ani silników, które robią to w czasie rzeczywistym. Ja pokładm nadzieję w algorytmach rozwijanych przy użyciu AI :

,

 

To był przykład tego jak sobie wyobrażam gry z użyciem RT. Zapomniałem dopisać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mamy VXGI od Nvidii:

,
,
:) Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten RTX jest właśnie do tego, by wszystkie operacje związane z globalnym oświetleniem i okluzją otoczenia wykonywać w czasie rzeczywistym. Demo przedstawiające jak to działa jest wrzucone powyżej - 4A Games właśnie z tego skorzysta w Metro Exodus.

A wszystkie zalety RTX wymagają nowego sprzętu, Volta ma sprzętowe przyspieszenie dla tego typu obliczeń, dlatego sytuacja z obecnymi kartami nie ma żadnego przełożenia na to, co dopiero będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie jest widoczny ten Raytracing na co mam zwrócić uwagę? Oglądam filmik i dopatrzeć się nie mogę tej super technologii przyszłości uśmiercającej topowe GPU.

 

Na wcześniejszych demach technologicznych zaprezentowanych przez inne firmy efekt był widoczny gołym okiem tutaj mam problem żeby to wyłapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. W domku w 1:03 widać po oświetleniu. Na zewnątrz w sumie też, ale już nie aż tak mocno. Pisałem przecież, że ta technologia dopiero zacznie raczkować. W ciągu najbliższych lat nie zobaczymy raczej pełnych możliwości tej technologii w grach, bo nikt nie ma takiego sprzętu który by to uciągnął. Ale pokazałem jak to mniej więcej może wyglądać. Dlatego nie widzę sensu, żeby demonizować technologię, która nawet jeszcze nie weszła. Poza tym głównie sprzęt jest tutaj tą czasową blokadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mamy VXGI od Nvidii:

 

No tutaj jak najbardziej widać że coś się dzieje w temacie ale prezentacja Metro Exodus tyłka nie urywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że w pierwszych grach wykorzystujących RTX nie będzie żadnych fajerwerków, ale z czasem będzie to wyglądało coraz lepiej, nawet lepiej niż na tym filmiku który ci się spodobał. Dla mnie to jest przełom jak na miarę naszych czasów, tyle że nie natychmiastowy a bardziej rozłożony w czasie.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...