Skocz do zawartości
azgan

Raytracing w grach - Przyszłość rozwoju gier czy tylko kolejna ciekawostka?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak przeciwnik wejdzie Ci w pole widzenia, że tak to nazwę "z tyłu" znienacka to twoja karta graficzna dostanie zawału zanim to dynamicznie wyrenderuje w tej kałuży lub pojawi się po sekundzie *kaszle* NFS Heat *kaszle* a ten nawet RT nie ma... - prawie jak HairWorks w W3, gdzie z HW ON bałem się wszystkiego co ma futro, bo zarzynało wydajność :E Dopiero dało się grać na 1080 w FHD z spadkami do 60FPS. Łatki poprawiły wydajność - tylko właśnie ile trzeba było czekać.

 

Wyszła już ta gra MMO z pełnymi odbiciami, gdzie opisywany przez Ciebie efekt ma miejsce i ma faktycznie zastosowanie, czy dalej nie są wstanie jej zoptymalizować, żeby nie mieć pokazu slajdów na obecnych kartach z RT?

Ja nie mam zamiaru robic z toba czy kimkolwiek przepychanek o Raytracingu, jaki jest obecny stan to kazdy wie, no prawie bo niektorzy jeszcze na forach itp nadal zatrzymali sie na sloganach typu "30fps w 1080p" :lol2: Powtorze jeszcze raz bo moze nie zorzumiales, nie interesuje mnie to co Ty sobie na ten temat myslisz czy ktos inny, kazdy ma prawo do wlasnego zdania i nie musi tego efektu wlaczac bo nikt nie zmusza. Tylko ja slysze ludzi, ktorzy pisza bzdury ze odbicia Z RT mozna bylo osiagnac xxx lat temu to sie zastanawiam czy taki osobnik wgl odroznia czarne od bialego a pokazywanie statycznych zdjec w grach to cienki argument bo statyczne obrazki to ja sobie moge na tapete ustawic a gra w ruchu wyglada troche innaczej ;)

 

Bla bla bla w 2040 zobaczysz co potrafi PT itd za niewielkie pieniądze, teraz to tylko marketing.To będzie 10 albo więcej generacji kart od teraz, sorry RTX 2080 będzie traktowany wtedy ja Geforce 256 DDR teraz. :]

Ameryki nie odkryles ze sprzt po 10latach bedzie juz zlomem, brawo Ty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że jestem gołosłowny, dziś na fanpage zielonych natknąłem się na istną perełkę. 2 screeny z Wolfensteina, na jednym są odbicia w kałużach i oknach, na drugim nie. Typowe RTX OFF vs RTX ON. Czytając te komentarze można odnieść wrażenie, że są napisane specjalnie pod jakiś konkurs (być może się nie mylę?), albo na zlecenie.

 

 

Nie, żeby na fanpage AMD było inaczej. lol2.gif

 

Tu screenshot z FB. Prawdziwą perełkę zaznaczyłem na czerwono, koleś nawet nie wiedział o czym pisze:

 

 

qcplJj5c_o.png

 

szczerbaty.gifszczerbaty.gifszczerbaty.gif

 

Kabaret :lol2:

 

Zieloni mają sporą napinkę na MC RTX, cztery filmiki na oficjalnej stronie w ciągu ostatniego tygodnia. To w końcu będzie ich (aż) druga gra z pełnym RT ;)

 

Mają też swoich bojowników, którzy odpierają wszelkie argumenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że jestem gołosłowny, dziś na fanpage zielonych natknąłem się na istną perełkę. 2 screeny z Wolfensteina, na jednym są odbicia w kałużach i oknach, na drugim nie. Typowe RTX OFF vs RTX ON. Czytając te komentarze można odnieść wrażenie, że są napisane specjalnie pod jakiś konkurs (być może się nie mylę?), albo na zlecenie.

 

 

Nie, żeby na fanpage AMD było inaczej. lol2.gif

 

Tu screenshot z FB. Prawdziwą perełkę zaznaczyłem na czerwono, koleś nawet nie wiedział o czym pisze:

 

 

qcplJj5c_o.png

 

szczerbaty.gifszczerbaty.gifszczerbaty.gif

O f**ck że ja tego wcześniej nie widziałem :E normalnie masakra jak ludzie mogą łykać marketingową papkę. lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O f**ck że ja tego wcześniej nie widziałem :E normalnie masakra jak ludzie mogą łykać marketingową papkę. lol2.gif

 

Zaskoczony? Są nawet takie osoby co uważają że takie marketingowe zagrywki mają sens i bronią tego

 

Oczywiscie ze ma sens bo gdyby zrobili porownanie dobrze spreparowanych odbic a tych z RT to bylaby za mala roznica wiec z marketingowego punktu widzenia jest to normalne, a w grze odbicia bez RT beda normalne.

 

Czyli ogólnie nie ma sensu, bo sens marketingowy to nie sens.

 

Czyli nie liczy się to co widzimy na ekranie ważne jest żeby dokooptować do tego napis RTX i kij z tym że dobrze spreparowane efekty wyglądają O.K dlatego robi się porównania typowe On\Off żeby przypadkiem jakaś gra nie wypadła bez tego za dobrze ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczony? Są nawet takie osoby co uważają że takie marketingowe zagrywki mają sens i bronią tego. Dalego nie trzeba szukać przykładów:

 

 

 

 

 

Czyli nie liczy się to co widzimy na ekranie ważne jest żeby dokooptować do tego napis RTX ;)

Znowu cytujesz to samo chociaz sens tego zdania juz ci wytlumaczylem w innej konwersacji i jaka mam opinie na temat tych zagrywek marketingowych,po czym znowu to przytaczsz z wymyslonym pod siebie sensem nie biorac pod uwage to co pisalem, pomysl troche zanim cos napiszesz azgan bo nieladnie sie zachowujesz a nigdzie tego nie bronie o czym juz ci pisalem. Masz krotka pamiec czy udajesz glupa :hmm: Zreszta nie bede sie juz z toba wdawal w jakoakolwiek dyskusje bo jak widac nie ma sensu skroro jestes tak krotkowzroczny ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczyć to Ty możesz, ale każdy widzi jakich spazmów dostajesz przy każdej grze, gdzie błysną napisem RTX. Nawet jak efekty są komiczne to bronisz tego i wytykasz innym niewiedzę jakby to kowalskiego interesowało, czy odbicia są SSR czy jakimiś innymi sztuczkami a na porównaniach to trzeba je celowo wył. żeby przypadkiem różnica z RT nie była zbyt mała lub nie rzucała się tak w oczy - grunt że marketingowo wypada to ładnie :E.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczyć to Ty możesz, ale każdy widzi jakich spazmów dostajesz przy każdej grze, gdzie błysną napisem RTX. Nawet jak efekty są komiczne to bronisz tego i wytykasz innym niewiedzę jakby to kowalskiego interesowało, czy odbicia są SSR czy jakimiś innymi sztuczkami a na porównaniach to trzeba je celowo wył. żeby przypadkiem różnica z RT nie była zbyt mała lub nie rzucała się tak w oczy - grunt że marketingowo wypada to ładnie :E.

Oczywiscie ze bardzo podobaja mi sie te efekty i nie zparzeczam, masz z Tym problem jak widac, w sumie nie tylko TY :lol2: Ukazanie dwoch technologi do powstania efektu i wykazania ich roznic to wdg ciebie bronienie :hmm: Nie mam pytan juz :E Rozumiem ze jesli ktos pisze nieprawde to dla ciebie jest to akceptowalne, no tak przeciez SSR a odbicia RT to to samo :D Milego dzionka zycze :cool:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanówmy się co będzie wolała większość czy dobrze spreparowane odbicia i więcej FPS czy super, duper RTX i szukanie różnic z drastycznym spadkiem wydajności?

 

Fajnie że RT się rozwija ale nie fajne jest robienie marketingowej wody z mózgów i pogarszanie klasycznych efektów żeby pokazać przewagę nowych rozwiązań.

 

Minecraft jest idealnym przykładem jak gra potrafi dobrze wyglądać i działać na zwykłych kartach z PT opartym na shaderach i jak nieudolnie NVIDIA promuje przewagę RTX.

 

Czemu nie zrobią porównania fanowskiego RT który działa nawet na złomach z swoim RTX który jest tylko dla wybranych? Jak już biorą się za porównywanie czegoś to jest typowa kastracja polegająca na On/Off :lol2:

 

Rozumiem że według Ciebie przyszłość i rozwój ma polegać na tym że w grach zamiast obok istniejących i znanych już efektów zaprzestanie się ich stosowania lub celowo będzie pogarszać tylko po to by pokazywać na jednym screenie nie ma żadnych odbić (nawet tych udających) a na drugim już są bo RTX :E ?

 

Control i Quantum Break robi ta sama ekipa, gra jest na tym samym silniku i co nam pokazują?

 

Control 2019 i odbicia

 

dKLsl6F.jpg

 

cIvSPFJ.jpg

 

Quantum Break 2016 i odbicia

 

71sN3M1.jpg

 

Z6QEcfu.jpg

 

w 2016 roku nikt nawet nie myślał o RT w grach i dało się zrobić ładne odbicia w podłodze a w 2019 z RT już wyparowały bo jak to stwierdziłeś z RTX byłaby za mała marketingowa różnica :thumbup:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie zrobią porównania fanowskiego RT który działa nawet na złomach z swoim RTX który jest tylko dla wybranych? Jak już biorą się za porównywanie czegoś to jest typowa kastracja polegająca na On/Off :lol2:

Nie sposób się nie zgodzić.

Faktyczne czasami gram w jakąś "starszą" grę i myślę sobie... cholera. No cukierek te odbicia. Jak sobie z tym radzą bez RT.

Później wchodzę na jakiś nV super news i widzę screen, gdzie ktoś ewidentnie kastruje do b00lu odbicia robiąc off = zero, nic, nul, vs ON = super wypas turbo lux.

 

Ja naprawdę oczekiwałbym porównań "stare i beznadziejne" oszukiwane TR vs "nowoczesne realtime" RTX.

A nie - nic vs wypas.

 

W uja grają, aż w oczy szczypie.

(oczywiście jestem fanem RT i rozwoju GPU, itd., ale jestem jeszcze większym fanem nietraktowana mnie jak dzbana).

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Globalne użycie RT, czyli wykorzystanie tej techniki do symulacji światła. Chciałem się rozpisać, ale usunąłem swój wywód bo jakoś nie mam weny. szczerbaty.gif Po prostu wszystko co będziemy widzieć w grze będzie w mniejszym lub większym stopniu wynikać ze śledzenia promieni. Tak samo jak obraz, który odbieramy przez nasze oczy jest efektem odbitych fotonów. Przecież już teraz widać, że RT będzie dotyczyć większość elementów graficznych, które widzimy na ekranie: kolor, rozproszenie światła, cienie (wraz z cieniowaniem środowiskowym), odbicia.

 

 

To chyba nie do mnie, ale nie jestem pewien. wink.gif

 

Poprzednie napisałeś o globalnym użyciu RT, a to co innego. Stosowanie silników bazujących tylko na RT/PT to marnowanie mocy dlatego hybryda w grach AAA będzie stosowana bardzo długo.

Gdyby teraz zastosować tylko realistyczne odbicia to 2080ti w 1080p to powinno dać się wygenerować coś na granicy płynności wink.gif

A za 10lat to będziemy się śmiać z GI w Metro tak samo jak dzisiaj z cieni z FEAR wink.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób się nie zgodzić.

Faktyczne czasami gram w jakąś "starszą" grę i myślę sobie... cholera. No cukierek te odbicia. Jak sobie z tym radzą bez RT.

Później wchodzę na jakiś nV super news i widzę screen, gdzie ktoś ewidentnie kastruje do b00lu odbicia robiąc off = zero, nic, nul, vs ON = super wypas turbo lux.

 

Ja naprawdę oczekiwałbym porównań "stare i beznadziejne" oszukiwane TR vs "nowoczesne realtime" RTX.

A nie - nic vs wypas.

 

W uja grają, aż w oczy szczypie.

(oczywiście jestem fanem RT i rozwoju GPU, itd., ale jestem jeszcze większym fanem nietraktowana mnie jak dzbana).

 

JeRRy_F3D nie mam nic przeciwko temu, żeby RT pojawiało się obok klasycznych rozwiązań w nowych grach, niech to sobie funkcjonuje obok i się rozwija, ale niech nie idzie w tym kierunku, że przewaga polega na On/Off. Jak RT zacznie wyglądać lepiej i przyjdzie taki moment to ludzie sami to zauważą nie trzeba będzie stosować żadnych marketingowych zabiegów, żeby przekonać gracza co jest lepsze. Niech to będzie robione uczciwie i niech dadzą nam wybierać co wolimi czy więcej FPS z takimi sztuczkami czy real-time i np. odbije się w kałuży dodatkowo budynek za naszymi plecami, ale ze sporym dropem fps’ów :).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Control i Quantum Break robi ta sama ekipa, gra jest na tym samym silniku i co nam pokazują?

Control 2019 i odbicia (...)

(...)

w 2016 roku nikt nawet myślał o RT w grach i dało się zrobić ładne odbicia w podłodze a w 2019 z RT już wyparowały bo jak to stwierdziłeś z RTX byłaby za mała marketingowa różnica :thumbup:

@azgan: Idealnie w PUNKT i... z niezaprzeczalnymi dowodami graficznymi ! thumbup.gif

 

JeRRy_F3D nie mam nic przeciwko temu, żeby RT pojawiało się obok klasycznych rozwiązań w nowych grach, niech to sobie funkcjonuje obok i się rozwija, ale niech nie idzie w tym kierunku, że przewaga polega na On/Off. Jak RT zacznie wyglądać lepiej i przyjdzie taki moment to ludzie sami to zauważą nie trzeba będzie stosować żadnych marketingowych zabiegów, żeby przekonać gracza co jest lepsze. Niech to będzie robione uczciwie i niech dadzą nam wybierać co wolimi czy więcej FPS z takimi sztuczkami czy real-time i np. odbije się w kałuży dodatkowo budynek za naszymi plecami, ale ze sporym dropem fps’ów :).

D O K Ł A D N I E !

100% poparcia.

Myślę w ten sam sposób.

 

EDIT:

Nawiasem... takie w uja granie ze skalpowaniem na zero odbić dla nieRT.

Czy to nie jest w pewnym sensie urealnienie teorii spiskowej o uśmiercaniu kart nieRT?

Dużo mówiło się o zaniżaniu wydajności sterów do starszych GPU (co było oczywiście bzdurą).

Tutaj jednak mamy namacalny dowód - albo masz RTX i grasz, albo nie masz RTX i masz ewidentną k00pę na ekranie rodem z roku 2000.

Oj, nie ładnie nV !!!

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, czy ostateczna wersja będzie właśnie tak wykastrowana dla "wariatów" z kartami bez RT :E

Pojutrze/jutro zobaczymy... chociaż ponoć na YT juz są gameplaye?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JeRRy_F3D nie mam nic przeciwko temu, żeby RT pojawiało się obok klasycznych rozwiązań w nowych grach, niech to sobie funkcjonuje obok i się rozwija, ale niech nie idzie w tym kierunku, że przewaga polega na On/Off. Jak RT zacznie wyglądać lepiej i przyjdzie taki moment to ludzie sami to zauważą nie trzeba będzie stosować żadnych marketingowych zabiegów, żeby przekonać gracza co jest lepsze. Niech to będzie robione uczciwie i niech dadzą nam wybierać co wolimi czy więcej FPS z takimi sztuczkami czy real-time i np. odbije się w kałuży dodatkowo budynek za naszymi plecami, ale ze sporym dropem fps’ów :).

Masz ten wybor juz dzis wiec nie rozumiem dlaczego o nim wpsominasz tak jakby go nie bylo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ten wybor juz dzis wiec nie rozumiem dlaczego o nim wpsominasz tak jakby go nie bylo??

Bo będą ciąć równo dla tych co nie mają nowych kart. Nie masz RTX to ci utniemy wszystkie odbicia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo będą ciąć równo dla tych co nie mają nowych kart. Nie masz RTX to ci utniemy wszystkie odbicia

 

No dokładnie. Po co mają się bawić w przygotowywanie 2 razy tych samych efektów? To wszystko kosztuje czas i pieniądze a marketingowo wygląda lepiej jak się pokaże On/Off bo jest wtedy większa różnica.

 

Screen Space Reflections bez RT

 

3LFo057.jpg

 

da się? Da i to gracz powinien mieć wybór.

 

Na szczęści nie we wszystkich grach tak jest

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen Space Reflections bez RT

 

 

da się? Da i to gracz powinien mieć wybór.

 

Na szczęści nie we wszystkich grach tak jest

Nawet sobie nie zdajesz ile czasu trzeba poświęcić na napisanie kodu aby uzyskać taki "sztuczny:" efekt. Po za czasem jaki programista musi nad tym spędzić głównym problemem jest coś innego - ruszysz kamerą w górę/dół i efekt widoczny na zdjęciu znika bo jest wyliczony na "sztywno" dla konkretnego kąta z którego obserwujesz scenę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy sobie jaj szczerbaty.gif

 

Dodawanie SSR i jego parametrów to nic trudnego dla osób, które klepią gry. Żadnego kodu się nie klepie wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w tych porównaniach rtx on/off wszystko jest ok. W RTX off masz ułomne SSR, które nie odbije obiektów, które nie znajdują się na ekranie (np są nad graczem lub za nim), stąd na porównaniu wydaje się, że w rtx off odbicia są całkowicie wyłączone. Tylko, że technika SSR jest tam aktywna. W tej kałuży odbija się górna partia budynku, która nie zmieściła się w kadrze, na ekranie, więc SSR tej części budynku w kałuży nie odbije, RT już tak ;p.

 

Później azgan daje porównania z QB gdzie w podłodze odbija się to co na ekranie widać, więc SSR sobie z tym radzi. Ale wystarczy skierować kamerę w dół, żeby te świetlówki i światła wyszły poza ekran, i już cyk odbić nie będzie ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w tych porównaniach rtx on/off wszystko jest ok. W RTX off masz ułomne SSR, które nie odbije obiektów, które nie znajdują się na ekranie (np są nad graczem lub za nim), stąd na porównaniu wydaje się, że w rtx off odbicia są całkowicie wyłączone. Tylko, że technika SSR jest tam aktywna. W tej kałuży odbija się górna partia budynku, która nie zmieściła się w kadrze, na ekranie, więc SSR tej części budynku w kałuży nie odbije, RT już tak ;p.

 

Później azgan daje porównania z QB gdzie w podłodze odbija się to co na ekranie widać, więc SSR sobie z tym radzi. Ale wystarczy skierować kamerę w dół, żeby te świetlówki i światła wyszły poza ekran, i już cyk odbić nie będzie ;p.

To kupuj 2080 i pograsz w 30 fps. Hitman 2 pokazał że da się uzyskać świetne efekty w klasycznym stylu. Niech Nvidia dopieści i wypromuje to co ma aktualnie a z którego nie korzysta. Nvidia technologia trawy, tkaniny, fizyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy sobie jaj szczerbaty.gif

 

Dodawanie SSR i jego parametrów to nic trudnego dla osób, które klepią gry. Żadnego kodu się nie klepie wink.gif

 

Uprzedziłeś minie ale dodam coś od siebie na przykładzie The Division z 2016 roku czyli grubo przed całym szałem NVIDII na RTX:

 

odbijające się kolory światła od powierzchni czyli GI bez RT

 

p6hJFLo.jpg

 

odbicia w kałużach SSR bez RT

 

7xTz7ij.jpg

 

jest tego znacznie więcej...

 

W The Division 2 wygląda to jeszcze lepiej i dopóki gry tak wyglądają to niech sobie obok będzie RT na zasadzie ulepszania czegoś co i jak jest już ładne.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minecraft jest idealnym przykładem jak gra potrafi dobrze wyglądać i działać na zwykłych kartach z PT opartym na shaderach i jak nieudolnie NVIDIA promuje przewagę RTX.

Minecraft nie jest idealnym przykładem, jest wręcz jednym z gorszych. W Minecrafcie masz bardzo prostą geometrię, więc tutaj działa to całkiem sprawnie. ;)

 

Czemu nie zrobią porównania fanowskiego RT który działa nawet na złomach z swoim RTX który jest tylko dla wybranych? Jak już biorą się za porównywanie czegoś to jest typowa kastracja polegająca na On/Off :lol2:

Bo RT w Minecrafcie jeszcze nie jest dorobione i wyjdzie gdzieś w 2020 roku. I tu pojawia się problem który chciałem znów poruszyć...

 

Otóż kampania marketingowa RTX Nvidii to klapa po całości. Oni są tak bardzo zdesperowani, że nie zauważają tego iż takimi działaniami kopią sobie coraz większy dołek. Zamiast poczekać, aż RT w MC zostanie jakoś sensownie zaimplementowane i wtedy zrobić porównanie np. z SEUS, to oni już teraz klepią masę filmików ze źle dobranymi scenami. Chyba jedynie na filmiku DF wyglądało to trochę lepiej. W ten sposób mogliby pokazać przewagę jednej techniki nad drugą. Ale nie, lepiej klepać filmik po filmiku, kiedy w grze pojawi się to dopiero w następnym roku. Jeszcze dodatkowo reklama RTX w MC jest skonstruowana w taki sposób, że sugeruje iż RT w MC już wyszło, a pod reklamą jest lista kart do kupienia. Jeszcze tylko brakowało hasła "Kup teraz, szybko! RT w Minecrafcie czeka na ciebie!". szczerbaty.gif

To samo przy pokazach RT w nowych grach. Ja na ich miejscu pomijałbym pokazywanie różnic RTX ON vs OFF w grach, gdzie RT jest zaimplementowane jedynie dla odbić. Przecież to wywołuje efekt odwrotny od zamierzonego. Ludzie dochodzą do mylnego wniosku, że RT to same odbicia i że to kolejny wynalazek podobny do Gameworks, który prawie nie robi różnicy, a zabiera sporo fps (często spotykam się z takimi komentarzami). Głośno powinno promować coś takiego jak w Metro, albo chociażby pokazywać różnicę w starszych grach jak właśnie Quake czy MC. Tylko w taki sposób mogą przekonać ludzi do tej technologii. Problem jest w tym, że cała ta seria kart i jej otoczka marketingowa opiera się głównie na RT, które zostało dopiero wprowadzone i to w bardzo skromnym stylu. Zieloni porywają się z motyką na słońce. To już nawet AMD ma lepszy marketing. bigsmile.gif

 

Niech Nvidia dopieści i wypromuje to co ma aktualnie a z którego nie korzysta. Nvidia technologia trawy, tkaniny, fizyki

Większość z tego typu technologii to technologie zamknięte i nawet jeśli byłyby bardziej dopieszczone i przystępne, to raczej nie będą w powszechnym użyciu.

 

Nawet sobie nie zdajesz ile czasu trzeba poświęcić na napisanie kodu aby uzyskać taki "sztuczny:" efekt. Po za czasem jaki programista musi nad tym spędzić głównym problemem jest coś innego - ruszysz kamerą w górę/dół i efekt widoczny na zdjęciu znika bo jest wyliczony na "sztywno" dla konkretnego kąta z którego obserwujesz scenę ;).

Akurat z SSR nie ma żadnego problemu. Może pomyliło ci się z innymi efektami? ;)

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu są tylko odbicia tego co widzisz a brak tych których nie widać.

 

WOW odkrywcze. A teraz się zastanów, czy wolisz mieć więcej FPS czy widzieć w kałuży to czego nie widzisz, bo jest za plecami... wróć, czy wolisz mieć jakiekolwiek odbicia SSR czy zupełnie ich brak, bo on/off na materiałach promocyjnych NVIDII musi ładnie marketingowo wyglądać?

 

Już pomijam że w niektórych grach gdzie są te odbicia RT w kałużach to wyglądają jak ciekły metal z terminatora bo brakuje mocy żeby lepiej to ogarnąć :E

 

Hitman 2 pokazał że da się uzyskać świetne efekty w klasycznym stylu.

 

A tutaj można zobaczyć jak to wygląda wystarczy przewinąć do 4:10

 

https://www.youtube.com/watch?v=bC5OAWqKF70

 

nawet DF było pod wrażeniem i chwalą te odbicia

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w tych porównaniach rtx on/off wszystko jest ok. W RTX off masz ułomne SSR, które nie odbije obiektów, które nie znajdują się na ekranie (np są nad graczem lub za nim), stąd na porównaniu wydaje się, że w rtx off odbicia są całkowicie wyłączone.

 

Później azgan daje porównania z QB gdzie w podłodze odbija się to co na ekranie widać, więc SSR sobie z tym radzi. Ale wystarczy skierować kamerę w dół, żeby te świetlówki i światła wyszły poza ekran, i już cyk odbić nie będzie ;p.

 

Ano racja, faktycznie świetlówki są w tym wypadku nad graczem... I pewnie z racji pola widzenia kamery w normalnej grze nigdy ich nie zobaczy, chyba że spojrzy w sufit, tracąc z oczu podłogę... :)

 

Aczkolwiek jednocześnie doskonale wiemy, że promując RT sugerują nam, że tkaiej jakosci odbicia w podłodze czy na ścianie sąkompletnie poza zasięgiem kart bez RT, a tymczasem SSR robi to jak widać świetnie. Nie będzie natomiast odbijać obiektów niewidocznych - czym promowano BF (obiekty nad graczem, budynki za graczem odbite w szybie) - i dynamicznych. Ważniejsze jest w sumie liczenie GI i cieni, no ale takie rzeczy tylko w Minecraft póki co :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż kampania marketingowa RTX Nvidii to klapa po całości. Oni są tak bardzo zdesperowani, że nie zauważają tego iż takimi działaniami kopią sobie coraz większy dołek. Zamiast poczekać, aż RT w MC zostanie jakoś sensownie zaimplementowane i wtedy zrobić porównanie np. z SEUS, to oni już teraz klepią masę filmików ze źle dobranymi scenami. Chyba jedynie na filmiku DF wyglądało to trochę lepiej. W ten sposób mogliby pokazać przewagę jednej techniki nad drugą. Ale nie, lepiej klepać filmik po filmiku, kiedy w grze pojawi się to dopiero w następnym roku. Jeszcze dodatkowo reklama RTX w MC jest skonstruowana w taki sposób, że sugeruje iż RT w MC już wyszło, a pod reklamą jest lista kart do kupienia. Jeszcze tylko brakowało hasła "Kup teraz, szybko! RT w Minecrafcie czeka na ciebie!". szczerbaty.gif

To samo przy pokazach RT w nowych grach. Ja na ich miejscu pomijałbym pokazywanie różnic RTX ON vs OFF w grach, gdzie RT jest zaimplementowane jedynie dla odbić. Przecież to wywołuje efekt odwrotny od zamierzonego. Ludzie dochodzą do mylnego wniosku, że RT to same odbicia i że to kolejny wynalazek podobny do Gameworks, który prawie nie robi różnicy, a zabiera sporo fps (często spotykam się z takimi komentarzami). Głośno powinno promować coś takiego jak w Metro, albo chociażby pokazywać różnicę w starszych grach jak właśnie Quake czy MC. Tylko w taki sposób mogą przekonać ludzi do tej technologii. Problem jest w tym, że cała ta seria kart i jej otoczka marketingowa opiera się głównie na RT, które zostało dopiero wprowadzone i to w bardzo skromnym stylu. Zieloni porywają się z motyką na słońce. To już nawet AMD ma lepszy marketing. bigsmile.gif

 

Słuszne spostrzeżenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...