Forum PCLab.pl: Pamięci Geil a mój proc+mobo - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Pamięci Geil a mój proc+mobo

#1 Użytkownik jest niedostępny   geohound 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 23 Marzec 2018 - 08:46

Siamano,

Niestety, pomysły upgradowe szlag trafił i muszę to odłożyć na dobre pół roku, ale dostałem niespodziewaną ofertę na dwa razy więcej ramu do obecnego klocka. Mam tylko wątpliwości czy to razem zagra, a muszę do dziś się zdecydować.

Aktualnie mam:
Sprawdź produkt w sklepach (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził)
Sprawdź produkt w sklepach (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził)

A ramy chciałbym zmienić na:

Domyślam się, że pewnie nie wyciągnę tych 1866, ale nawet jakby miało iść na 1600, to chyba warto. Zagra to razem?

#2 Użytkownik jest niedostępny   Sary 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Marzec 2018 - 09:56

Zobacz postgeohound, o 23 Marzec 2018 - 08:46, napisał(a):

. Zagra to razem?

A czemu ma nie zagrać? Płyta obsługuje max pamięci 16gb, 2x8 DDR3 -czyli akurat, pamięci będą chodziły na 1600Mhz bo takie obsługuje ten procesor.

#3 Użytkownik jest niedostępny   geohound 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Marzec 2018 - 10:30

Ramy i mobo to moje pięty achillesowe jeśli chodzi o budowanie kompa, dlatego wolałem się upewnić, że nic nie zacznie wyć czy gasnąć.

Dzięki.

A jest szansa, żeby to z tymi wszystkimi profilami XMP szło na pełnej prędkości?

#4 Użytkownik jest niedostępny   Sary 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Marzec 2018 - 11:11

Zobacz postgeohound, o 23 Marzec 2018 - 10:30, napisał(a):

Ramy i mobo to moje pięty achillesowe jeśli chodzi o budowanie kompa, dlatego wolałem się upewnić, że nic nie zacznie wyć czy gasnąć.

Dzięki.

A jest szansa, żeby to z tymi wszystkimi profilami XMP szło na pełnej prędkości?

Wiesz trudno mi powiedzieć, nigdy nie miałem tego procka ani tej płyty. Z tego co wyczytałem, jako jeden z minusów tej płyty jest brak możliwości OC, ale z drugiej strony obsługuje ona pamięci do 2400Mhz, wiec jakaś szansa teoretycznie ze po ustawieniu takiego profilu ruszy na 1886+ jest. Musiał byś zapytać kogoś z forum, choć wzrost wydajności między 1600 a 1866 i tak będzie raczej nie wielki.

Ten post był edytowany przez Sary dnia: 23 Marzec 2018 - 11:23

#5 Użytkownik jest niedostępny   geohound 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Marzec 2018 - 11:57

No domyślam się, że to żaden przeskok, najbardziej zależy mi na tych dodatkowych 8GB.

No nic, dzięki jeszcze raz.

#6 Użytkownik jest niedostępny   Sary 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Marzec 2018 - 14:14

Zobacz postgeohound, o 23 Marzec 2018 - 11:57, napisał(a):

No domyślam się, że to żaden przeskok, najbardziej zależy mi na tych dodatkowych 8GB.

No nic, dzięki jeszcze raz.

Jeśli nie masz, pomyśl tez o dysku SSD na system i najpotrzebniejsze programy. Da ci większy komfort niż dodatkowy ram, który jeśli zamierzasz zmieniać platformę za pól roku i tak będziesz musiał sprzedać, a dysk możesz sobie zostawić.

Nie ma za co

Ten post był edytowany przez Sary dnia: 23 Marzec 2018 - 15:36

Strona 1 z 1