Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

snaperr

chłodzenie na cały zestaw PC

Rekomendowane odpowiedzi

Wspomniane było 4x hdd 3,5”... Thermaltake Core X31 Window Black posiada miejsce na max 3x 3,5" chyba że jeden dać w 5,25"

Jak będą dyski to zestawu tam nie wsadzisz. Potrzebna duża obudowa.

 

Na zdjęciach Thermaltake Core X31 Window Black ładnie wygięta grafika (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta LianLi to bardzo fajna obudowa - wejdą 4HDD za mobotray oraz nawet 2 chłodnice 360mm - spokojnie możesz zbudować najpierw zestaw na jednej, a jakby było mało, to dołożyć drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta Core P5?

 

Szczerze nie wiem czemu ale link jest do Core P5 a po kliknieciu jest link z pclab do Core X31..

 

EDIT:

Ta obudowa P5 podobno jest wieksza od tej LianLi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi na P5, bo link prowadził do X31.

 

P5 jak najbardziej pod LC się nadaje - można wrzucić tam chłodnice 420 lub 480mm. Tylko to otwarta obudowa, a w zasadzie mobotray z panelem szklanym na froncie - zero jakiegokolwiek wyciszenia, zero ochrony przed kurzem. Jak Ci to nie przeszkadza, to jest to spoko opcja. Tylko tutaj cały zestaw jest na kompletnym widoku i niczego nie da się schować.

 

Osobiście zdecydowanie wolałbym brać LianLi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czym link jest do tej wersji:

 

https://www.morele.net/obudowa-thermaltake-core-p5-tempered-glass-edition-ca-1e7-00m1wn-03-1096592/

 

Ona ma szklane panele z każdej strony.

 

Moim zdaniem do tej X71 by weszło wszystko na luzie, ale ma okno plastikowe co jest wadą, łatwo się będzie rysować. jest też wersja TG

 

Ale ciekawe, że nie ma żadnej typowej obudowy która mieści te 4 hdd, dużą chłodnicę i combo pompa/rez, zazwyczaj jest ograniczenie do 3 dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie taki minus że ta x71 mi sie nie podoba, wyglada troche jak serwerowa. Jesli do tej P5 wejda 4 dyski i cale chlodzenie to sie zdecyduje na tą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5 ma z tyłu klatkę na 3 HDD, czwarty dysk montujesz z przodu. Generalnie cała ta obudowa to jeden wielki mobotray i za nim można przykręcić cokolwiek - wystarczy kilka dodatkowych dziur wywiercić. LC do P5 wejdzie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden dysk z przodu, 3 z tyłu:

 

CP3.jpg

 

maxresdefault.jpg

 

Z tym że kilka uwag na temat tej obudowy.

Jest duża.

Wersja TG, ma te panele szklane po bokach i na topie, w zasadzie cała komora w środku wtedy nie ma wentylacji, nie wiem jak to się sprawdzi jak w środku tej szklarni będzie chłodnica.

Normalna wersja P5, nie ma tych dodatkowych paneli, tylko jeden duży szklany panel boczny, wtedy ciepło sobie ulatuje w górę, ale wadą jest to że wpada tam też kurz.

 

Zaletą tej konstrukcji jest łatwość budowy, jest masa miejsca, wszystko masz na wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej obudowy to przypuszczam ze leci dołem (chyba ze tam tez jest szklo) i sorry ze teraz namieszam ale zdecydowalem sie jednak na zakup 2x 4TB a nie jak wczesniej 4x2TB. Ale raczej bym przy tej budzie zostal bo juz tyle mi sie namieszali z tym ze zglupialem ktora brac :P. Chyba ze ostatnia sztuka z miejscem na 2x hdd sie znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anidees AI Crystal Cube będzie dla Ciebie zbyt mała? Jeżeli nie, to zerknij na nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anidees wydaje sie za mala na montarz chlodzenia, arrial w kazdym razie zastanawiam sie nad ta P5 a od ciebie co podeslales ostatnio. Do obu wejdzie ten sam zestaw co podales? Bo jutro go bede zamawial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do p5 wejdzie też 4x120 (480), wydajność jest podobna jak 3x140 (420), także to kwestia wyboru. Do tej obudowy możesz brać dowolny model chłodnicy, bo nie ogranicza cię długość, także nie musi być dokładnie ta co podałem.

Ogólnie jak chcesz mieć łatwość montażu tego, dużo miejsca to p5 będzie wygodniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ostatnia prosba bo obudowa juz zamowiona (ta P5) prosilbym o zestaw tych czesci do chlodzenia dokladny i temat bedzie juz zakonczony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie to samo.

Tylko kolor płynu jest czerwony pastel, możesz brać inny (jaki chcesz), kolor złączek tez, ja bym zostawił czarne, wystarczy że płyn w wężach ma kolor, będzie lepszy kontrast.

Jeżeli zależy ci na podświetleniu to taki pack wentylatorów bym do tego wziął: https://www.morele.net/thermaltake-riing-14-rgb-led-wentylator-tt-premium-edition-3-szt-set-cl-f051-pl14sw-a-1084245/

można sobie ustawić dokładny kolor, wszystkie podłączone pod 1 header na pwm, w tej obudowie potrzebujesz tylko 3szt na chłodnicy, nic więcej

W tej obudowie wentylatory są mocno wyeksponowane, więc do takiego podświetlonego zestawu raczej nie chcesz całych czarnych albo tym bardziej białych.

 

7YEFSLb.png

 

Ktoś jeszcze proponował wkomponowanie zaworu spustowego w ten układ, ale jeżeli nie będziesz często tego rozbierał, to nie ma potrzeby moim zdaniem. Układ można łatwo opróżnić odłączając wąż przy pompce, która i tak jak w najniższym punkcie, w tej obudowie jest dostęp od spodu.

 

edit:

 

Jeszcze bym wziął do tego z 3 takie adaptery kątowe, bo może być ciężko niektóre połączenia zrobić:

http://www.angela.pl/p11032,ek-water-blocks-ek-af-angled-90-g1-4-black.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze spytam EK-XRES jest tez w wersji RGB. Ale raczej sie nie przyda jak mam miec kolor pastelowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak znów musze prosić o pomoc, ze względu na problemy na morele musiałem zmienić obudowę. https://www.morele.net/obudowa-be-quiet-dark-base-pro-900-bgw10-774430/

 

Wybrałem tą, teraz pytanie czy cały ten zestaw od chłodzenia wejdzie? Będą tylko 2x hdd zamontowane i chciałem upchać 2 chłodnice. Jedną cienką u góry i gruba z przodu. Da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta obudowa ma miejsce na hdd tylko z przodu. Więc musisz zostawić na samym dole 2 koszyki na hdd, i wtedy dać powyżej odpowiednio krótszą chłodnicą na front i obok combo z pompą d5.

Np. 2 chłodnice 280 na luzie tak powinny wejść (druga na górę), a chłodzenia będzie aż nadto. Potrzeba wtedy więcej złączek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa pierwsze zdjęcia przedstawiają dwie chłodnice ale bez dysków, to ostatnie przedstawia jakiegoś użytkownika wraz z dyskami. Czyli jak dobrze rozumiem musiałbym wtedy dać krótszą chłodnicę na przód tak? chyba że jakoś da rade upchnąć również tą większą chłodnicę. Napisałem też emaila do pracowników angela, zobaczymy też co oni odpowiedzą

 

e6c384704fb4.png

 

1460904dca66.png

 

4e4d57460ea4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak się nie opłaca robić, ta chłodnica ma zablokowany airflow w tym miejscu. Jeszcze cała obudowa ma średnio przewiewne te panele zewnętrzne. Nie sztuka obłożyć chłodnicami całą obudowę, chodzi żeby to w miarę efektywnie działało.

Ja bym tą przednią chłodnicę dał wyżej.

Albo najlepiej tylko jedną dłuższą na topie, o ile wejdzie np. 420 bez modów tam.

420 do jednej karty + cpu spokojnie wystarczy, wszystko więcej to tylko obniżenie rpm wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem jeszcze podkręcać grafikę i procesor dlatego chciałem jak najlepsze chłodzenie :/ Czyli mogę dać na pełną długość chłodnicę u góry i o 1/3 mniejszą z przodu? I jak wtedy wygląda sytuacja z wiatrakami co są fabrycznie z obudową z przodu? Zdejmuje je czy one nie utrudniają montażu chłodnicy?

 

Troche szkoda że tej poprzedniej obudowy nie mogłem zamówić :/ morele miało opóźnienie aż do po świętach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory używasz fabryczne te które są, będą wiać na chłodnicę. Są fabrycznie 3x 140, jak dasz więcej chłodnic to trzeba dokupić.

Wszystko zależy jaką masz tolerancję na hałas pod obciążeniem. Jeżeli jesteś maniakiem ciszy i chcesz żeby w czasie grania wentylatory ledwo się kręciły, to wtedy nawet 2 takie chłodnice mogą nie dać rady. Ale jeżeli np, nie przeszkadzałby ci szum wentylatorów 2000rpm to wtedy można schłodzić SLI z takich kart jedną mniejszą ale gęstą chłodnicą.

Biorąc pod uwagę że wentylatory zainstalowane w tej obudowie, to silent wings 3, z maksymalnym RPM 1000, to będzie maksimum wydajności.

 

Patrząc na ta obudowę jeżeli mają być te dyski na dole, maksimum jakie tam wchodzi wydaje się że to 420 top + 280 front, to jest 5x140, to spokojnie ogarnie tą kartę + cpu do 1000rpm na wentylatorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taką chłodnicę na front mogę ewentualnie dokupić później? Jak za dużo zabawy by było z montowaniem później to czego ile muszę więcej dokupić do tej chłodnicy 280? mi tam szum nie będzie przeszkadzał tylko nie chcę mieć piekarnika po zrobieniu OC na CPU i GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, spokojnie możesz dokupić później i rozbudować układ. Musisz oprócz niej wziąć dodatkowe 2 złączki proste i z metr węża jeśli nic Ci nie zostanie. Wiadomo, że żeby zamontować nową chłodnicę musisz spuścić płyn z pętli, a potem ja na nowo zalać - czyli całość to jakieś 1-2h roboty w zależności od Twojego tempa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...