Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

snaperr

chłodzenie na cały zestaw PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam zestawu chłodzenia na CPU, GPU, RAM i płytę główną. Mam takie części:

 

http://www.morele.net/inventory/info/5bc52589/

 

Jest jakaś możliwość zrobienia czegoś takiego w tym zestawie? Karta graficzna już posiada fabryczny blok. Oczywiście jak będzie chłodzenie na całość to wiem że kraken na CPU jest nie potrzebny. Prosiłbym o zestawy na całość jak i na camo GPU i CPU. Nie znam kosztów takiego chłodzenia dlatego muszę przemyśleć czy warto będzie tyle wydawać na chłodzenie i czy budżet mi pozwoli.

 

PS. chłodzenie wodne najlepiej jak by miało oświetlenie LED

 

Dziękuję i czekam na odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być ta obudowa? Ma dość kiepski airflow pod chłodnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być inna, ale zależy mi też na przeźroczystym boku by było widać oświetleniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie RAMu to czysta estetyka, bo nic nie daje.

 

Zestaw na CPU + GPU na nowych częściach wyjdzie pewnie koło 2000 zł, jeśli weźmiesz kartę z tym blokiem Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak.

Obudowa ze szklanym panelem:

https://www.morele.net/obudowa-thermaltake-supressor-f31-tempered-glass-edition-ca-1e3-00m1wn-03-1124253/

 

LC zakładając że masz kartę z gotowym blokiem:

 

KUGls37.png

 

Chłodnica na przód obudowy, 3x 140mm pwm podłączone przez splitter do płyty.

Wygląd wentylatorów nie ma znaczenia, bo będą niewidoczne.

Do tego kupujesz jeden premium wentylator na tył obudowy 140mm, będzie widoczny, więc dobierasz go pod swój wymyślony schemat kolorów.

Złączki te co podałem 10/16 można kupić w różnych kolorach, taka sama cena, więc tu też dobierasz kolor.

Płynu nie dałem, bo nie wiem jaki kolor. Najlepiej z przezroczystymi wężami będzie wyglądał jakiś jaskrawy pastel.

Blok na cpu jest z przezroczystym topem, widać płyn, można to też podświetlić.

 

Taki set będzie bardzo prosty i przejrzysty, można myślę bardzo estetycznie to zrobić bez nadmiernego upychania wszystkiego w obudowie. Chłodnica też wystarczy, musi być dokładnie ten model bo inne się tam nie zmieszczą.

Jeżeli jesteś maniakiem ciszy, i chcesz mieć super cichy zestaw pod obciążeniem, to można dać 2 chłodnice, druga na top, ale koszt rośnie i wtedy to tak dobrze nie wygląda, bo chłodnica + wentylatory nachodzą trochę na płytę od góry.

Przy tej obudowie i takim prostym zestawie połączeń nie potrzebujesz żadnych kolanek obrotowych itd, same złączki i łuki, dobre zaplanowanie połączeń spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a jeszcze dodam ze jak bym jednak zdecydował się na grafikę bez bloku to jaki muszę dokupić do tego zestawu?

 

Ps. Ta obudowa jest spoko co podales tylko ma za malo miejsc na dyski :/ wlasnie ta moja ma duzo miejsc. Potrzebuje minimum 4x hdd 3.5”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw podany przez Aeriala jest na prawdę spoko. Dokupiłbym tylko backplate pod blok CPU, ponieważ fabrycznie go nie ma, oraz zmieniłbym wąż na Mayhemsa.

 

Koszt bloku GPU to 500-600 zł. Blok musisz dobrać pod model swojej karty, bo każdy producent ma inne PCB. Warto więc sprawdzić przed kupnem karty czy w ogóle jest blok na nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego dark base wejdzie też dużo chłodnic.

Nie musisz wtedy kupować tylu wentylatorów, używasz te silent wings 3 które są w zestawie.

Dark base 900 mieści jedną 420 z tego co pamiętam na przodzie albo na topie. Widziałem nawet dwie jednocześnie ale wymagało moda.

 

Co do budy od thermaltake faktycznie, za tacką zamontujesz 3 dyski, na 4 nie będzie miejsca jeżeli cały front zajmie chłodnica i pompa. Nie wiedziałem że masz aż 4x hdd.

 

Dla watercoola powinny być punkty karne za brak backplate w zestawie przy tak drogim bloku :)

 

edit: tu ktoś wcisnął 2x 420 do dark base 900

 

k1uSO1Kl.jpg

 

Ja osobiście do jednej karty bym się ograniczył do 1szt, ewentualnie żeby było więcej miejsca dał 420 + 280.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podasz link gdzie znalazłeś te części? Lub podeślesz gotowy koszyk? Kolor płynu to najlepiej niebieski lub czerwony. By ładnie podświetlenie wyglądało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: chyba ze kolor płynu przeźroczysty by można było różne kolory ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszyk był ze sklepu angela.pl, nie da się linkować koszyka w tym sklepie chyba.

Uwzględniając te zmiany:

 

7YEFSLb.png

 

płyn moim zdaniem fajnie wygląda mayhems pastel

Uzyskujesz jaskrawy efekt tego typu:

 

15.JPG

 

Wentylatory są w obudowie 3szt, więc jeden jakiś trzeba dokupić na tył, a te 3 fabryczne idą na chłodnice.

Lepiej dobrze przemyśl kolory, żeby nie mieć efektu tęczy w obudowie gdzie wszystko świeci na inny kolor (chyba że gustujesz w czymś takim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angela.pl - tam masz wszystko co potrzeba (Aerial wkleił screen koszyka z tego sklep) - samego koszyka niestety nie można linkować.

 

Płyn to już indywidualna preferencja - możesz kupić przeźroczysty i potem go zabarwić barwnikami, ale musisz wtedy kupić osobno płyn osobno barwnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze jak z miejscem, jeżeli w tej obudowie dasz chłodnicę na top, na dole zostawisz 4 koszyki na hdd, to miejsce nad nimi jest dość ograniczone na combo rez+pompa, może być wymagana krótka wersja rezerwuaru.

 

Be-Quiet-Dark-Base-Pro-900-MAIN-1024x585.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części najlepiej z Angela. Aerial zresztą tam składał Ci zestaw. (aj, są szybsi...)

 

Sugerowałbym też dokupienie zaworku do spuszczania np Mój link, do tego byś musiał mieć też przedłużkę obrotową np Mój link i jakiś korek Mój link

 

Taki zaworek albo wpinasz w pompo-kombo, albo puszczasz przez trójnik np Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zaproponuje inną skrzynię do tego.

1. Panel ze szkła hartowanego

2. Miejsce na dość chłodnic do ogarnięcia cpu + 1080ti (najlepiej jedna większa dla prostoty)

3. Miejsce na 4x hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Tt Core X71? Jest wersja z TG, łącznie miejsce na 5 x 3.5", do tego wejdzie sporo chłodnic, ale układ zrobi się już trochę pokomplikowany. Nawet przy klatce na HDD na froncie można wrzucić 360mm na top i 360mm do piwnicy.

 

Ewentualnie jeśli jest kasa to Cosmos C700P, bo tam wjedzie tona HDD i jeszcze miejsce pod chłodnice zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej obudowie Cosmos C700P jest możliwość nie montowania tego "pojemnika" na zasilacz?

 

EDIT: miejsca na napęd nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To osłona na zasilacz - według tego co wiem, to można ją zdemotnować. Zatoki 5.25" na napęd idzie zdemontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jesli ta obudowa będzie lepsza pod wodne chłodzenie to niech będzie ta.

 

A co do kolorów to doczytam czy można ustawiać kolory na ram’ie i reszcie podzespołów (zasilacz ram płyta główna i grafika) czy to tylko losowymi kolorami się świeci i dobiorę płyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dopytam o to czy ten zestaw chodzenia już ma podświetlenie? Czy też osobno musze dokupić? Sprawdziłem właśnie wszystkie moje części, i mogę ustawić jeden stały kolor. Więc efektu tęczy nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma podświetlenia.

 

Napisz PW do użytkownika heat - on ma C700P - z prośba o to, żeby zerknął jak wygląda możliwość montażu chłodnic przy zamontowanych 4 tackach na HDD, żeby nie było potem problemów. Nie powinno byc jednak problemu z montażem chłodnicy 360mm na topie przy zamontowanych HDD. Może uda się upchnąć 420mm na froncie z HDD, ale tego nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta buda chyba już dawno sprzedana.

 

Ogólnie cosmos to też cenowy kosmos, ale autorowi widać po doborze podzespołów specjalnie to chyba nie przeszkadza.

Ja bym patrzał w stronę właśnie bud thermaltake, mają duży wybór naprawdę pojemnych konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta buda chyba już dawno sprzedana.

 

Ogólnie cosmos to też cenowy kosmos, ale autorowi widać po doborze podzespołów specjalnie to chyba nie przeszkadza.

Ja bym patrzał w stronę właśnie bud thermaltake, mają duży wybór naprawdę pojemnych konstrukcji.

 

 

Mi to szczerze obojetnie jaka obudowa byle by bylo szklo na boku, 4 miejsca na dyski i tyle. Jesli jest cos lepszego, tanszego to oczywiscie moze byc :) tylko juz nie wiem czego szukac poniewaz na chlodzeniu wodnym sie totalnie nie znam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ostatecznie jutro z rana chce zamowic obudowe. Jaka jeszcze by sie nadawala? Bo szczeze prawie 1400 za obudowe to duzo. Wolalbym wcisnac te pieniadze na inne czesci lepsze niz na sama obudowe.

 

Czekam na szybka pomoc, bo tak jak mowilem z wodnego chlodzenia to jestem zielony z tematem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dwie obudowy:

 

 

Ta wygląda dość fajnie thermaltake Core P5 tempered glass

https://www.morele.net/obudowa-thermaltake-core-p5-tempered-glass-edition-ca-1e7-00m1wn-03-1096592/

 

A ta na dość pojemną: lian li pc o11

https://www.morele.net/obudowa-lian-li-pc-o11ww-bialy-pc-o11ww-1483221/

 

Obie by się nadawały pod zestaw od aerial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...