Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bofur

Kontrola Rodzicielska

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż ostatnimi czasy wujek postanowił mi blokować dostęp do komputera kontrolą rodzicielską dlatego że chcę zostać informatykiem chciał bym to złamał udało sie raz potem drugi ale w końcu poblokował wszystko Bios i inne tego typu ....Bootowalny pednrive z instalką windows 7 też nic nie dał.... ale dostałem wskazówkę że da się to wyłączyć z pulpitu więc proszę o pomoc i z góry za nią dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za mało informacji podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mów co mam jeszcze podać powiem tyle ile wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka kontrola rodzicielska? i jaki jest jej zakres? możesz uruchamiać pliki wykonywalne bez jego zgody? no i co właściwie chciałbyś osiągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urzekła mnie ta twoja historia że chcesz zostać informatykiem...

 

PS. Otwierasz kastę. Wyjmujesz bateryjkę na 5 min ,a potem hulaj dusza... NTPASSWD i takie tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urzekła mnie ta twoja historia że chcesz zostać informatykiem...

 

PS. Otwierasz kastę. Wyjmujesz bateryjkę na 5 min ,a potem hulaj dusza... NTPASSWD i takie tam...

Wyjęcie bateryjki nie resetuje hasła do uefi - przynajmniej nie na każdej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dostępu do większości plików bez jej zgody ,start-->uruchom itd. zablokowane ...prawie że kontrola całkowita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz usunąć kontrolę z rejestru twojego konta - jak twoja sprawa - jeśli aspirujesz na asa informatyki to mała wprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie aspiruję. Na poradach Glauksa przejechałem się. Pisanych w sposób za jaki nikt się go tutaj nie czepia za brak staranności w formie, podobno właściwy administratorom. Albo wynikający z natłoku myśli, bądź rozkojarzenia, ale to w stanach umysłowych, jakie czasem ja reprezentuję.

Ja się czepiałem. Ale on ma w dupie język polski. Nawet zdania z wielkiej litery nie potrafi zacząć. Poprostu przypadek beznadziejny.

 

Ps. Twój styl również jest dziwaczny. Jakbym Yodę czytał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale tutaj przyznaję glauksowi rację, bez względu na to gdzie ma język polski i w jakiej formie pisze, bo jeżeli faktycznie chcesz być informatykiem, to rozwiązania takich problemów powinieneś szukać sam, a nie czekać na gotowca. Umiejętność szukania informacji to też cecha dobrego informatyka. Szukasz pomocy nie pisząc nawet co to za kontrola, czy systemowa, czy jakiś program, co blokuje, co możesz uruchomić, czego próbowałeś itd. Każesz się domyślać co masz tam nakombinowane, a nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie jakie zadał Ci @Putout.

W takim wypadku rzucasz jedynie na swoją osobę cień dziecka, które wymyśliło taką historyjkę, bo szuka sposobu by obejść kontrolę rodzicielską, którą mu założono by ograniczyć dostęp, ponieważ za dużo przesiaduje przy kompie, a nie po to by się czegoś z informatyki nauczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atak_Snajpera, w roli eksperta od języka polskiego, i zwłaszcza od stylistyki języka, przekraczasz wszelkie granice bezczelności, samozadowolenia, i zwykłego nieuctwa - pomijam już fakt, że znowu "przydarzył" ci się prosty błąd ortograficzny - ale nieraz i znani pisarze i mistrzowie polskiego popełniali proste błędy, więc można przymknąć oko - tyle ze stylistyka dla ciebie kończy się na zdanich podstawowych z jak najmniejszą liczbą okresleń - cóż to za stylistyka ze szkoły podstawowej - ilu kolegów z forum skończyło edukację na podstawówce i trzeba im zdania złożone tłumaczyć z polskiego na nasze; oczywiście forum to nie miejsce na popisy stylistyczne, ale z 2 strony układanie zdań wg wzorów z 4 klasy podstawówki to też chyba, każdy przyzna, przesada (vide 4 zdania z twojego postu pod cytatem - zapamiętałeś ze szkoły, że zdanie zaczyna się od dużej litery, że powinno mieć orzeczenie, i że kończy się kropką - widać, że byłeś pilnym uczniem)- a ty masz taką tendencję, i pewnie nadymasz się prywatnie z wielkiej dumy, że jesteś takim "stylistą" - rzeczywiście stylista z przedszkola; pomijam też fakt, że masz tendencje do faszerowania swoich szkolnych zdań wyrażeniami albo jeszcze słabo przyswojonymi w polszczyźnie, tzn żywcem przeniesionych z obcych języków, wiadomo jakich, nie zawsze trafnych, często żargonowych, itp - takie tendencje w stylistyce określa się jako "zaśmiecanie stylu" - ale pewnie o tym nie wiesz, bo wątpię, żebyś przeczytał jakikolwiek artykuł, juz nie mówię książkę, o stylistyce; więc że ktoś kto ideał stylu widzi w jak najprostszych zdaniach i jak najmniejszej ilości słów chce narzucać się jako ekspert od stylu języka polskiego, tak bogatego pod względem różnorodności stylów i "bujnego" językowo, i to narzucać w sposób arogancki - vide kilka postów, w których "strofuje" z wysokości swej katedry stylistyki kolegów, którym zdarzyły się, pewnie z pośpiechu, niezręcznosci - wg mnie zakrawa na stan nienormalny, który w psychologi określa się jako chorobliwą megalomanię, która w dodatku przejawia się w dziedzinie zupełnie niewłaściwej - bo żeby dyskutować o stylistyce trzeba się w niej "spróbować" tzn mieć ambicje stylistyczne, nie tylko ambicję napisanie prostych zdań po polsku jak zwykły gimnazjalista

 

co do mojego postu - oczywiście tylko pretekst - w części informacyjnej zwraca uwagę że klucz do problemu to prawdopodobnie rejestr, w części ironiczno złośliwej (przyznaję, choć z reguły unikam), że aspirant z informatyki powinien o tym wiedzieć

 

brzda1ek - dlaczego nie napisałeś, jakie to porady, i jakie spowodowały skutki, i to bezpośrednio po zdarzeniu - wtedy miałoby to sens, i byłoby z korzyścią dla nas i dla forum - teraz nikt nic nie wie, i nie może ocenić, ile w tym mojej winy, ile może twoich błędów, itd - niezależnie - temat był trudny, chodziło o linuksa i windows na komputerze zaraz po wprowadzeniu uefi, i problemy ze startem - informacji do linuksa było mało, itp, zresztą nie ukrywałem, że nie jestem specjalistą od linuksa, i chyba? nawet odsyłałem cię do forum linuksa

 

na pociechę pozostaje nam tylko, że wielki stylista kręci nosem na nasz styl, pewnie dlatego, że obaj używamy czasem zdań złożonych - jego ideałem stylu pozostał elementarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • a nie lepiej polowac na 4070ti super bo 2160p ci wydupcy te wszystkie nvidie chyba że chcesz bez RT stricte tego używać?
    • https://tftcentral.co.uk/reviews/gigabyte-aorus-fo32u2p Miałem okazję przeczytać recenzję i zwróciło moją uwagę HDR P1000. W skrócie - są errory dla jaśniejszych odcieni szarości przez co mogą wydawać się "wypalone" w oknach 10% lub mniej ale za to obraz 10%-100% jest na tym samym poziomie co tryb TB400. Czyli - na wykresie nie jest równo ale za to nie ma sytuacji jak w innych panelach na qd-oled gdzie zarzynało się jasność realnej sceny aby wydobyć peaki. Osobiście wczoraj robiłem bardziej dogłębne porównania pomiędzy TB400/P1000 oprócz tego że high-lighty są oczywiste-jaśniejsze i wyskakują to niektóre sceny mogą być ciut podbite w cieniach ale tutaj musiałem się mocno przyglądać i elementy np. chmur mają te same szczegóły w obu trybach. Na szczęście wyniki co do poprawności wyświetlania kolorów czy temperatury w HDR są praktycznie takie same i nie ma oczywiście "wyprania" kolorów.   Jakie zdanie ma @PiPoLiNiO?
    • Sam piasek wygląda lepiej, ale nadal bez petardy (samo ziarno). Za to - chcę, aby to wybrzmiało (!) - dev odpowiedzialny za implementację pomysłu piasku w tej grze - mistrz. Jeszcze nie widziałem tak fajnie zaprogramowanego algorytmu pracy piasku, wirów, zawirowań, zachowań w odniesieniu do ternu, itd. Dla mnie majstrsztyk programistyczny, tylko graficznie coś nie pykło, tak jak reszta oprawy (nie bardzo wiem dlaczego - tam wystarczyłby chyba mały blur ziarna piachu i IMO zmiękczyłby ten obecnie szorstki odbiór).   Zastanawia mnie tylko "słabe zainteresowanie" moderów. Bardzo mało nowego. CP2077 - naście/dziesiąt nowych modów dziennie. Dziadzio W3 - nadal i niezmiennie po kilka nowych modów dziennie! A HFW... jakoś mało. A przecież aż prosi się o np. autoloota.  
    • Różnie z tym bywa, oba sieją piszczącymi cewkami nawet na pulpicie, drugi dodatkowo gdy grafa jest obciążona. Żona ma asusa tuf, też piszczy przy przewijaniu www. Już się w to nie będę bawił oddaje oba.  W drugim mmodelu dysk był gorszy 500TBW vs 1500, słabszy zapis i odczyt iopsy na łeb leciały. Dodatkowo monitor ma jakieś fazy w cieniach.   Na plus, pamięci jakoś same poleciały na 5600 vs 5200.   Aha dyski, lepszy był microna, szrot wdc.
    • Dzięki zerknę w jakiś wolny wieczór.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...