Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bizonkrk17

Pierwsze LC w moim życiu:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :)

 

Jako, że zawsze podobało mi się chłodzenie wodne PC, to w końcu wziąłem się za zrobienie swojego LC by nie musieć już oglądać tylko galerii w Googlach z wywalonym jęzorem:)

Na wstępnie chciałem podziękować użytkownikowi Zawisztheblack który udzielił mi wielu cennych wskazówek i doradził przy budowaniu mojego pierwsze i bardzo prostego układu.

 

W czasie kompletowania gratów do mojego chłodzenia bratu też się zamarzyło zrobić LC do jego już leciwego sprzętu, więc postanowiliśmy, że ten setup będzie mega budżetowy ile się tylko da z części z forum i allegro, a przy okazji zobaczymy z czym to się je przed poważniejszym bulidem.

 

Sprzęt jaki został zwodowany to:

- stary ale nieśmiertelny i5-2500k lekko podkręcony

-płyta ASRock Z68 Extrem4

-Ram Gskile oraz Corsairy

-GPU GTX 770 od MSI - tu z racji kosztów i dostępności zostało standardowe chłodzenie

-SSD SU800 + HDD 1TB Samsunga

a wszystko to w kompaktowej budzie jaką jest Fractal Design Define C TG.

 

Części LC jakie udało mi się nabyć to:

-chłodnica Magicool Slim 280 MC

-złączki proste niklowane EK-HDC 1/4"

-kilka adapterów Alphacool 90° 1/4"

-rez Phobya Balancer 150 Silver Nickel

-blok EK-Supreme LTX - Acetal CSQ

-pompka DDC Swiftech MCP35x z Topem Alphacool Laing DDC Acetal + EK Water Blocks EK-DDC Heatsink Housing - Black

-wentle noiseblocker 140mm nb-eloop białe

-rurki akrylowe ze hurtowni dla firm reklamowych

-zaworek chromowany ze sklepu z pneumatyką przemysłową

 

Na pierwszy ogień zanim udało mi się te wszystkie graty powyżej uzbierać GTX poszedł do malowania aby zgrywał się choć trochę z kolorystyką na jaką padło czyli biało-srebrno-niebieski. Tym sposobem z powszechnej na obecne czasy czarno-czerwonej kolorystki karta przeszła metamorfozę na chromowaną z nieniską wstawką

178b7434c7b22c9amed.jpg 7841a75ead48ebacmed.jpg

Później już zostało tylko złożenie PC, rozplanowanie rozmieszczenia elementów LC i składanie wszystkiego w całość.

 

Tak się prezentuje gotowy set

b8d8231d6d6eeb15gen.jpg d0b2fb16595c3952gen.jpg

 

 

I kabelki upchane najlepiej jak potrafiłem

95afec0903071390gen.jpg

\

 

Temperatura procka w AIDA64 przy OC 5,0 GHz oscylowała w granicach ~75 na skręconych wentylatorach na minimum. Całość jest stosunkowo ciach i ponad wszystko najbardziej wybija się wentylator od Fractala który jest montowany w obudowie przez producenta, i przy najbliższej okazji pewnie z niej wyleci i zostanie zastąpiony czymś lepszym.

 

Co do rurek i ich gięcia niestety w kilku miejscach przez złe odmierzenie nie udało mi się zachować ładnych prostych kątów, za jakiś czas pewnie to poprawię by wyglądało perfekcyjnie ;) Do zrobienia został jeszcze backplate dla grafiki i cover dla mobo bo kolor laminatu psuje efekt końcowy. Do tego jakieś delikatne białe ledy by w nocy oświetlały całość i kable w oplocie pod kolor:)

 

Za jakość zdjęć z góry przepraszam ale nie ma obecnie czym strzelić lepszych, jak skończę projekcik i dorwę lepszy aparat to strzele jakieś ładniejsze zdjęcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie. Sam mam lc, ale na gumowych rurkach. na jesien sie tez przymierzam pod zmianę na twarde. Jak cenowo wyszło? Wreszcie ktoś kto ssd na tył schował :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś koło 500 -600 pln. Wszystko poza rezem i wentlami było kupowane z drugiej ręki. Pewnie jak bym się bardziej postarał to mogło by być trochę taniej, ale i tak cenowo wyszło jak Kraken a wizualnie bardziej mi się podoba i wydajnościowo pewnie też lepiej wyszło ;)

Pierwsze plany były takie, żeby zrobić na gumie, ale brat (bo to jego PC) uparł się na twarde rury więc trzeba było stawić czoła wyzwaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze lc i od razu porwałeś się na rurki? :)

To dość trudny temat jeżeli ma wyjść idealnie, nie wybaczają błędów.

 

Ogólnie trochę drogi cooler na cpu ci z tego wyszedł, warto jednak upolować jakiś full cover, jak trafisz używkę na 770 to będzie dosłownie za grosze. Chociaż jeżeli to autorskie pcb msi to pewnie nie do kupienia taki blok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszło, że brat się uparł na rurki. Więc sporo filmów na YT musiałem oglądać do tego zaopatrzyłem się w dobrą opalarkę bosha z regulacją temperatury oraz nadmuchu i do działa ;) Gdyby nie to, że przyżydziłem na ilości rur bo tylko 3 metry kupiłem, a odcinek od pompy do bloku ma chyba ponad 50 cm i między czasie zmienił się plan umiejscowienia reza z góry na dół budy to może udało by mi się lepiej to wymierzyć. Muszę się też zaopatrzyć w inne kształtki do gięcia bo tą co mam od alphacoola jest średnia niestety.

 

Wyszło by taniej gdyby nie zmiania planów co do montażu pompki, pierw miało być kombo od EK, ale później po przeanalizowaniu miejsca padło na oddzielny set i trzeba było dokupić top

 

Co do karty jest to autorskie pcb od msi i nie ma szans niestety nic dobrać poza uniwersalnym blokiem na GPU, przez chwile myślałem nad custom full coverem ale na chwile obecną kolega który ma obrabiarki CNC jest tak zawalony robotą, że musiałem darować sobie ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że założyłeś worklog :thumbup:.

 

Jak na pierwsze podejście do LC i od razu branie się za rurki wyszło na prawdę dobrze :thumbup:. Przy dwóch gięciach na rurce trzeba mierzyć wszystko z dokładnością do milimetra, bo inaczej kąty zaczynają się rozjeżdżać - trzema mieć do tego sporo cierpliwości :).

 

Karta chyba ma niereferencyjne PCB, więc jedyne co by na nią pasowało to blok uniwersalny. Ewentualnie może Alphacool ma coś pasującego, ale wydawanie 400 zł na blok pod nią trochę mija się z celem.

 

Jak ogarniesz cover na mobo, backplate na kartę i powalczysz jeszcze raz z rurkami, to będzie na prawdę fajny efekt :). Przy okazji możesz zrobić też cover na porty I/O - balacah alu 1mm i można to bardzo ładnie i schludnie ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa:)

Na pewno za jakiś czas siądę i poprawię niedociągnięcia związane z gięciem rurek, a może między czasie uda się dorwać jakieś GPU pod LC, chociaż biorąc pod uwagę obecne ceny kart to mało prawdopodobne ;)

 

@zawisztheblack - jeszcze jak dojdą kable od Ciebie to już będzie bajka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piknie. od długiego czasu przymierzam się do lc ale przeraża mnie ogrom pracy i mnóśtwo miejsc na których można się spektakularnie przewrócić.

szanuję i zazdroszczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o taki prosty układ jak ten to nawet poszło mi szybko bo niecałe 2 dni. Jak włożyłem graty do obudowy na sucho to też się przeraziłem jak jest ciasno do manewrowania w niej więc tym bardziej podziwiam ludzi którzy np składają większe LC do bud typu mini tower.

 

Jeśli chodzi o budowę to nie ma się czego bać tylko próbować, zawsze na pierwszy raz możesz użyć giętkich węży jak zaleca kolega Zawisztheblack ;)

 

 

Widziałem ten blok ale cena poraża i jest to już wybitnie nieopłacalne. A poza tym on jest do wersji 4GB ram, a moja ma tylko 2GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nowy fullcover jest drogi

Co do wersji 2gb i 4gb mają identyczne pcb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taniej udało mi się kupić blok do 1080 od msi, a w przypadku tego gtx770 blok przewyższył by wartość karty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pojedynku na tanie bloki do 1080 ze mną nie wygrasz :E

http://allegro.pl/ek-fc1080-gtx-nickel-i7217114799.html

 

jeszcze z backplate w zestawie.

Uszczelka nowa 15zł

 

Generalnie tendencja jest taka z blokami, że tak po roku, 1,5 roku od wyjścia kart, możesz dostać bloki za ~250zł używane, czasem około 200.

Na samym początku jak wychodzą, nie ma szans, tylko nówki za 500.

A jak masz bardziej typową kartę i jeszcze odczekasz, to da się dostać za np. 100-150zł, 2 generacje wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety do MSI gaming x ciężko dorwać w takiej cenie więc wygrałeś ;p Następnym razem będę brał wersje FE bo łatwiej o blok do tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wprowadzić jeszcze kilka zmian w tym projekcie, a mianowicie zrobić cover na mobo, bo jak wcześniej Zawisza pisał strasznie razi ten laminat, oraz międzyczasie wpadła w łapki 1080 z blokiem wodnym więc też zagości w tym PC:)

Na chwilę obecną cover gotowy i prezentuję się tak:

479bcc219a9b3981med.jpg

1f93a253c05c372bmed.jpg

Teraz czekam tylko na wentylatory do chłodnicy na topie i można będzie giąć rurki, zakładać oświetlenie i składać PC do kupy

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dotarła do mnie długo wyczekiwana przesyłka na którą warto było tyle czekać, a mianowicie kable w oplocie autorstwa użytkownika Zawisztheblack. Robota jaką odwalił przy nich to mistrzostwo świata, chylę czoła

:)

50687228c419b45agen.jpg

0f0983a397b619a2gen.jpg

d93af7057d442da9gen.jpg

W końcu wczoraj udało mi się złożyć całość do kupy i zalać. Tym razem gięcia wyszły dużo lepiej:)

187e2bcd82f49131gen.jpg

9302b0f3cb59b331gen.jpg

3849ba2d8cc7ae20gen.jpg

ca75e0d94e4c1cfbgen.jpg

ff2fa73f0f4d9eadgen.jpg

4f18c43f1f4931cagen.jpg

0b6613761df7f73cgen.jpg

Projekt uważam za zamknięty i nie planuję dalszych prac na dzień dzisiejszy

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że jesteś zadowolony z kabli :).

 

Bardzo fajnie wyszedł cover na mobo, gięcie rurek jak na pierwszy raz również super. Ogólnie bardzo fajny projekt - jak widać nie trzeba tony kasy, żeby zbudować coś na prawdę przyjemnego dla oka :).

 

Tylko ściągnąłbym tą naklejkę z szyby :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rez w poziomie zawsze spoko :thumbup:

 

Generalnie fajnie wyszło, również podoba mi się cover na mobo :)

 

No i eLoopy fajnie się komponują :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rez w poziomie zawsze spoko :thumbup:

 

Generalnie fajnie wyszło, również podoba mi się cover na mobo :)

 

No i eLoopy fajnie się komponują :P

 

NO eloopy robią robotę i te białe oploty XD warto było na nie czekać ;)

Na początku nie byłem do końca przekonany czy to malowanie będzie pasować do całości, a musiałem jakoś zamaskować niektóre krzywe cięcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...