Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Forii

Prawdopodobnie niekompatybilne/niestabilne ramy z płytą Asrock Z370 Extreme4

Rekomendowane odpowiedzi

W miejsce FPO Number wpisujesz L745E299 i wychodzi, że gwarancje masz do 26.08.2021

ATPO Serial Number : tu nie widać do końca, bo przeciąłeś w tym miejscu opakowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miejsce FPO Number wpisujesz L745E299 i wychodzi, że gwarancje masz do 26.08.2021

ATPO Serial Number : tu nie widać do końca, bo przeciąłeś w tym miejscu opakowanie

 

Dzieki mam:

https://i.imgur.com/8fS3UpP.png

 

Czyli klikam wtedy request i przyjedzie po ustaleniu do mnie kurier?

 

Na razie jednak wole sie wstrzymac i zatrzymac tego procka i bede na nim siedzial az do 10 czerwca

 

Czyli zamawiac 8700 uzywanego, 8700k nie warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numer seryjny wpisales za krótki :) wysil sie i wpisz caly :P

 

i tak, 8700K ma dobre turbo i spokojnie Cię zadowoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Czyli Twoje pytanie można tak zadać, 8700 4,4GHz vs 8600K 4,8GHz. Co lepsze?

 

W grach max 6 wątkowych masz lepszego kopa na 8600K. Ale powyżej tego i7 będzie lepszy. Im więcej wątków tym większa różnica na korzyść i7. Dodatkowo będziesz zabezpieczony od mikro przycięć w grach. Dzisiaj takie gry to śladowa ilość. Ale jeśli np tryb battleroyal będzie się rozwijał, to i5 może zostać szybko w tyle. Myślę że na mapie z 400-1000 graczy i7 będzie miał co robić ;) Zobacz n w google hasło: " Project X ". Nawet w BF5 chcą juz chyba dodać tryb battleroyal, czyli liczba graczy może urosnąć.

 

 

Nawet Fortnite potrafi obciążyć 8600K w 100% na każdym jednym rdzeniu :)

 

Na mapie z 400-1000 graczy i7 będzie miał co robić za to,ty już nie.Będziesz się odradzał i ginął i tak w koło :lol2: ten tryb battleroyal czy jak to sie tam nazywa to najgłupsza rzecz jaką mogli wymyślić.Czekam na wyścig-500 użytkowników i każda ścigałka pod nazwą Demolition derby. :E

 

Jakie mikro przycięcia ? człowieku należysz do ruchu antyszczepionkowego który publikuje mądrości wyssane z palca.Dla 8600K może być słaba tylko karta,mam sporo tytułów i procesor z gtx1060 ładnie chodzi a jak damy mu mocniejsze gpu to może być tylko lepiej.A z tym obciążeniem rdzeni to nie bądz taki do przodu bo np w assasinie origins jest miejsce i nie chce mi sie szukać na YT w którym 8600K ma 100% a 8700K 94-96% na wszystkich rdzeniach,ale rezerwa.Nawet jeśli dobije do 100% to w czym problem ? gra normalnie działa a są i gry w których nie musi dochodzić do 100% obciążenia i leci to jak krew z nosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mapie z 400-1000 graczy i7 będzie miał co robić za to,ty już nie.Będziesz się odradzał i ginął i tak w koło :lol2: ten tryb battleroyal czy jak to sie tam nazywa to najgłupsza rzecz jaką mogli wymyślić.Czekam na wyścig-500 użytkowników i każda ścigałka pod nazwą Demolition derby. :E

 

Jakie mikro przycięcia ? człowieku należysz do ruchu antyszczepionkowego który publikuje mądrości wyssane z palca.Dla 8600K może być słaba tylko karta,mam sporo tytułów i procesor z gtx1060 ładnie chodzi a jak damy mu mocniejsze gpu to może być tylko lepiej.A z tym obciążeniem rdzeni to nie bądz taki do przodu bo np w assasinie origins jest miejsce i nie chce mi sie szukać na YT w którym 8600K ma 100% a 8700K 94-96% na wszystkich rdzeniach,ale rezerwa.Nawet jeśli dobije do 100% to w czym problem ? gra normalnie działa a są i gry w których nie musi dochodzić do 100% obciążenia i idzie to jak krew z nosa.

Akurat tutaj porównywaliśmy 8600k vs 8700.

8700k to wiadomo top1.

Ale po tym co wnioskuje to nie ma co dopłacać do lepszego rpoca tylko lepiej wydać na lepszą grafike np 1070 a nawet 1080?? Bez Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że lepsza grafa jest lepsza niż wymiana proca w Twoim wypadku.

 

Tylko w sytuacji kiedy w jednej cenie masz i5k oraz i7, to głupota jest branie i5k.

 

Co do najgłupszego trybu battleroyal.. Dla mnie najgłupsze są wyścigi motocyklowe. Wsiadam na motor i zaraz gleba. Przecież to głupota. Po co jeździć na czymś co się wywraca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Taa w jednej cenie 1280zł i 1050zł.

 

Kup sobie https://b.allegroimg.com/s1440/0613c9/2db3d9d647d1a3e21a3aa35d9a8b i nie będziesz się wywracał.

 

Masz rację. Przesadziłem trochę. 1050zl kosztuje i5k a i7 8700 jedyne 900zl. Więc nawet jest tańszy od i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Przesadziłem trochę. 1050zl kosztuje i5k a i7 8700 jedyne 900zl. Więc nawet jest tańszy od i5.

8700 pisza ze sie gotuje i grzeje.

TO juz wole 8700k, albo 8600k bo przeciez nie bylo z nim nic źle i po prostu zbierac na lepsza grafike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700 sie gotuje a 8700k nie?

 

Pisałeś że szukasz czegoś na czas reklamacji. Rzuciłem dobra opcje:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Masz rację. Przesadziłem trochę. 1050zl kosztuje i5k a i7 8700 jedyne 900zl. Więc nawet jest tańszy od i5.

 

hah daruj sobie takie okazje,pewnie dubany nie dziękuje.Wejdz sobie na ceneo,skąpiec i zobacz na ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubany ? co to znaczy?

 

Dla mnie proc jak proc. A ten jest w dobrej cenie.

 

Sam kupiłem 8700k za 950zl i nie mam z nim najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś zablokowanego 8700 skalpował, no bo podobno się "gotuje"

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy proc nie miał być na przetrzymanie, chce kupic jakiegos nowego ale na pewno nie uzywanego i ew potem go zwrocic jak przyjdzie z gwarancji ten i5.

Stąd po prostu chyba kupie 8600k znowu.

 

Oby mi przysłali tylko działające g skille ... bo na razie musze siedzieć na tych hyperx.

Asrocka jak widac chyba też oddam na gwarancje skoro piny uszkodzone to moze mi je naprawią.

 

Ale kasy wydałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyśl ile zabawy będzie, jak zabierzesz się za skalpowanie dziada i nakładanie ciekłego metalu! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyśl ile zabawy będzie, jak zabierzesz się za skalpowanie dziada i nakładanie ciekłego metalu! :D

Wyśle to wtedy ziomkowi z tego forum: http://allegro.pl/delid-skalpowanie-cpu-intel-i7085190941.html

 

;)

 

Złożyłem właśnie RMA g skill shipment i po weekendzie wysylam, ciekawe czy przyślą mi znowu uszkodzone, jako dowód zakupu mam tylko ich zwrot świstek ale mam nadzieje ze to wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mam ten sam problem z pamięciami co ty @Forii. Kupiłem sobię nowy komputer nie dawno; płytę główną mam taką jak ty, zachwalaną na niemieckim hardwareluxx.de natomiast ram mam też G.Skill tyle, że Ripjaws V F4-3200C14D-16GVK (na kościach samsunga, ponoć najlepsze do podkręcania). Dodam, że mam windows'a 10 home. Na początku myślałem, że to może być wina dysku twardego, toshiba p300, gdyż głowica non stop parkowała i się włączała, ale wypiąłem go i problem nadal był. Również sprawdzałem, czy pamięci są kopmatybilne z płytą na stornie producenta ale nie są :E Dzisiaj zaktualizowałem bios do 1.80 i jak na razie jest ok ale wcześniej dzisiejszego dnia, na pulpicie/przeglądarce w ciągu ~1h miałem 4 freezy. Nie raz miałem podczas gry, wiele razy podczas ekranu logowania oraz kilka razy, tu uwaga, podczas ładowania się windowsa, jak te kropeczki na środku ekranu chodzą w kółko. Szkoda mi wymieniać płyty i pamięci, gdyż są świetne ale zastanawiam się nad sprzedażą pamięci jeżeli dalej będą takie problemy występować :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mam ten sam problem z pamięciami co ty @Forii. Kupiłem sobię nowy komputer nie dawno; płytę główną mam taką jak ty, zachwalaną na niemieckim hardwareluxx.de natomiast ram mam też G.Skill tyle, że Ripjaws V F4-3200C14D-16GVK (na kościach samsunga, ponoć najlepsze do podkręcania). Dodam, że mam windows'a 10 home. Na początku myślałem, że to może być wina dysku twardego, toshiba p300, gdyż głowica non stop parkowała i się włączała, ale wypiąłem go i problem nadal był. Również sprawdzałem, czy pamięci są kopmatybilne z płytą na stornie producenta ale nie są :E Dzisiaj zaktualizowałem bios do 1.80 i jak na razie jest ok ale wcześniej dzisiejszego dnia, na pulpicie/przeglądarce w ciągu ~1h miałem 4 freezy. Nie raz miałem podczas gry, wiele razy podczas ekranu logowania oraz kilka razy, tu uwaga, podczas ładowania się windowsa, jak te kropeczki na środku ekranu chodzą w kółko. Szkoda mi wymieniać płyty i pamięci, gdyż są świetne ale zastanawiam się nad sprzedażą pamięci jeżeli dalej będą takie problemy występować :/

 

No dokładnie, te pamieci były ze zwrotu a i tak przyslali wadliwe, wysyłam je drugi raz, biorę oczywiscie poprawkę że ten typ w stylu janusza ich nie wyslal i byly uszkodzone aczkolwiek papierek ze zwrotu mam z marca, pare dni po zakupie ich

 

A plyte to asrocka i msi testowalem i tez bledy stad wykluczam ze to wina czegokolwiek, pamieci nie chodza na zadnej, no chyba ze jest jakas plyta np gigabyta ktora sobie radzi z tymi pamieciami, szkoda gadać.

Musze zostac na hyperx, 800zl juz na plus wydalem + 700zl na druga plyte, kolejne wydatki ktore są zbedne bo wszystko powinno chodzic na asrocku i na tych g skillach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że mi błędów nie wywala. Testowałem pamięci mem testem, jeszcze jakimś innym programem i tym z windowsa 10 wbudowanym - zero błędów więc nie wiem. Problem jest zbyt obszerny by można by było go od tak rozwiązać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że mi błędów nie wywala. Testowałem pamięci mem testem, jeszcze jakimś innym programem i tym z windowsa 10 wbudowanym - zero błędów więc nie wiem. Problem jest zbyt obszerny by można by było go od tak rozwiązać :D

e to w takim razie nie masz tak jak ja, u mnie nawet po zabawie recznie w biosie problemy byly, takze u Cb to zaden problem tylko dostosowanie ustawien do systemu, czasem xmp nie dziala t otrzeba recznie, obnizenie io/sa i tyle.

U mnie pamieci byly uszkodzone a ja probowalem za wszelką cene je ustabilizowac. Stąd też te 40 stron :E

ostatecznie te sie okazalo jakims cudem ze procek uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jak sprawdzić co jest u mnie uszkodzone? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz te pamięci ustawione? Puszczałeś jakieś testy sprawdzające ich stabilność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14-14-14-34 3200mhz generalnie nie znam się na programach więc jak byś mógł coś polecić to byłoby git poza memtestem86 bo nim robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

memtest - dang wang version, prime95 - blend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...