Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piter598

Jaka konsola do QHD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeśli popełnię jakieś kardynalne błędy to przepraszam, ale to mój pierwszy wpis na forum i jestem zielony w temacie konsol. Chciałbym kupić ten monitor https://www.morele.net/monitor-aoc-ag241qx-1060690/ i do tego konsolę.(Czy te 144hz będzie widać na konsoli względem 60hz?) Nie wiem tylko czy opłaca mi się inwestować w xbox one x, czy też wystarczy spokojnie xbox one s. Które rozwiązanie jest bardziej przyszłościowe? A może play station 4 pro? Zależy mi na płynnej bezproblemowej rozgrywce, ale nie chce też niepotrzebnie przepłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo FHD albo UHD, nic pośredniego. Obraz najlepiej by był wyświetlany natywnie. Jak UHD to weź sobie lepszą konsolę, jak FHD, to XO S lub PS4 Slim (wersję pro rozważ wyłącznie przyszłościowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu odradzasz QHD? Oglądałem sporo recenzji monitora gdzie mówiono, że jakość jest wyraźnie lepsza niż FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle konsole są w stanie wyświetlić więcej niż 60fps? Z tego co kojarzyłem jest blokada albo na 30, bądź na 60hz w zależności od gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

144hz nic ci nie da na konsoli, a jeśli chodzi o obsługę 1440p to xbox w najbliższym czasie ją dostanie, na dzień dzisiejszy można testować w programie xbox insider.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyzej za chwile ebdzie wsparcie 2k, monitor max 60zl wiecej ci nie potrzebne. i spokojnie zakupc jakis 27-32 cale 60zl. tylko ja na twoim miejscu dolozylbym i zakupic jakis sensowny tv 4k, za 2300zl juz idzie cos wyrwac z nowych modeli samsunga. gralem na 24 calach i szkoda gadac... a co do konsoli to jesli cie stac to bierz bez zastanowienia xbox one x, saty xbox za chwile odejdzie do lamus a juz na nim nowe gry chodza jakby chcialy a nie mogly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak jest z płynnością gier na fhd na xbox s ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie te gry juz wygladaja brzydko i zwykle ps4 jest roznica widoczna golym okiem wiec bym kupil ps4, na xbox nie ma nic co by nie bylo na ps4 poza forza i halo oraz gear. reszta nic ciekawergo. w dodatku na starym xbox gry czesto dziajaja ponizej 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie te gry juz wygladaja brzydko i zwykle ps4 jest roznica widoczna golym okiem wiec bym kupil ps4, na xbox nie ma nic co by nie bylo na ps4 poza forza i halo oraz gear. reszta nic ciekawergo. w dodatku na starym xbox gry czesto dziajaja ponizej 1080p.

kolega troszkę uprawia onanizm cyferkowy ;) Po prostu jak Ci się fajnie bawi na konsoli, to nie ma znaczenia rozdzielczość, klamki ze złota etc.

Na PS4 owszem jest fajniejszy interfejs i do niedawna, praktycznie od święta była jakaś fajna gra pod PSN Plus'a. W zasadzie w ciągu wieku, wydali może z 3 pozycje. Reszta to gierki remake gierek M.A.M.E. Co bardziej doświadczeni wiekiem, będą wiedzieli o co chodzi. Obecnie PSN Plus znacznie lepiej, ale nie wiadomo na jak długo. Od przyszłego roku zostanie wycofane wsparcie dla w PSN PLus dla PS3!

XBOX z kolei ma częściową kompatybilność wsteczną, masz gierki z X360 i XO, wiele jest na tyle świetnych (tych z X360), że mój syn bawi się z nie z pasją godną podziwu. XO ma słaby UX, niestety. Graficznie, naprawdę tylko jeśli ktoś Ci zasugeruje to zgadniesz rozdzielczosć w produkcjach na XO.

IMO XO ma bardziej kolorystyczny obraz - fajniejsze nasycenie kolorów. Fajnie to widać jak porównuje się PS4 i XO pod kątem HDR - jest na YT taka recenzja. Wyświetlana nawet na zwykłym monitorze widać różnicę kontrastów wyraźnie.

 

A odpowiadając na pytanie autora o QHD dlaczego nie, no sam monitor na 100% jest fajny, jak do zabawy. Ja bym nie wybrał go do pracy na 100% a do zabawy też nie dlatego, że stara szkoła - lubię rozdzielczość natywną. Zrób sobie test na PC - i zmień rozdzielczość z zalecanej np. na kominitrze FHD  1920/1080 na np. 1024x768 (svga) i zobaczysz różnicę. Taki rodzaj rozmycia. Nie wiem , może konsole sobie z tym problemem "jakoś dają radę", ale ja wolę albo FHD albo UHD, bez kompromisów. 

 

Jakość grafiki na QHD jest lepsza ale dla PC, gdzie możesz sobie taką res ustawić. Na konsolach nie słyszałem by można było ustawić QHD.. a może.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

onanizm to nie :P ale za cyferkami idzie jakosc teskstur, ostrosc, draw distans itp. niestety na starym xbox juz to wyglada dosc kiepsko i lepiej ps4 slima kupic. niestety jak sie ta sama gre zoabczy na mocniejszej konsoli to jakby nie byla grywalan to zawsze wybiore platforme gdzie ladniej wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...