Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

brzooza

Uszkodzony procesor czy to normalne ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dzisiaj przy podmienianiu zepsutej płyty głównej na nowa, zauważyłem na procesorze coś co mi się nie podoba za bardzo

d2da79f27158.jpg

 

Czy to normalne? To wyglada jak by te trzy piny wyparowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to normalne ...

 

dla uszkodzonych procesorów :E

 

pewnie upier..brudzone pastą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ładnie akurat trzy by się ubrudzily? No właśnie próbowałem do czyścić i nie da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś za co odpawiadaja te 3 pady ?? , może pixa do intela wysłać z zapytaniem czy to normalne :E , następnie jak płyta padła to coś musiało pójść nie tak i to moglo być przyczyna / powodem owej usterki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to tam wygląda zbyt ładnie, wręcz jak celowe wyłączenie tych trzech padów/stykow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to tam wygląda zbyt ładnie, wręcz jak celowe wyłączenie tych trzech padów/stykow.

chyba nie myślisz ze te trzy pady odpowiadają za Upgrade do 8700k :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś wytarte, może nóżki w płycie chodziły:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie myślisz ze te trzy pady odpowiadają za Upgrade do 8700k :E :E

+ Uwolnienie ukrytego L4 :D Nie wiem po prostu nie wyglądają na zabrudzone, są zbyt czyste, białe, w konkretnym ułożeniu, zero zabrudzeń do okola nich, ani na sąsiednich padach. Może te procki po prostu tak mają. nie wiem. Jeśli to pasta to powinno pomóc zwykłe przejechanie patyczkiem kosmetycznym po nich, co zresztą proponował bym sprawdzić.Gdy po próbie czyszczenia nic się nie zmieni, podpiął bym, najwyżej nie ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem to czyścić ale nic to nie daje. To wyglada jakby złote styki odpadły albo wyblakły zaśniedziały. Podłączyłem płytę z prockiem tylko, bez chłodzenia na chwile i niby startuje, nie ma komunikatu żadnego związanego z procesorem. Nie mogę znaleźć żadnej mapy 8600k aby to sprawdzić.

 

Być może ze to droga do upgrade xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć zdjęcie socketu z tej popsutej płyty głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj te zdjęcia socketu w wyższej rozdzielczości, w świetle ukierunkowanym (latarka na przykład), pod różnym kątem nachylenia i z różnych stron.

 

Jakkolwiek na tym procesorze widać przecież więcej białych przebarwień - szczególnie pod trzema białymi padami. Wygląda to jak roztarcie gipsu (czym oczywiście nie jest, ale to chyba dobre przyrównanie na podstawie zdjęcia)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max coś takiego dałem rade zrobić plus filmiki na którym lepiej moim zdaniem wszystko widać

 

6d3b21080a09.jpg

32a1f20b4a65.jpg

ec91856c61f5.jpg

 

Filmiki

Numer 1

Numer 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem stan procesora nie zmienił się od pierwszych zdjęć? Bo na tychże styki wydawały się po prostu białe, ale mógłby być to efekt odpowiedniego nachylenia. Ale do rzeczy. Opierając się na mapach:

 

Coffeelake-LGA1151-Pinout-1.jpg

 

Wydaje mi się, że źródłem problemu był pin VSS odpowiadający za uziemienie. Ale że dwa inne ucierpiały (seledynowy kolor - nie wiem za co odpowiada - może obsługa pamięci?) sprawa wydaje się układać w pewną całość. Jak to sobie wyobrażam: W czasie lub przed montażem CPU doszło do zabrudzenia podstawy procesora bądź socketu. Szczególnie pasowała by tu kropla potu, ponieważ na skutek płynącego prądu mogło by dzięki niej dość do elektrolizy, która z kolei mogłaby wpłynąć w ten sposób na pady procesora. Dlaczego jednak nic nie widać na pinach socketu? Być może są one z litego metalu, a na padach zastosowano coś w rodzaju cienkiej warstwy zwiększającej przewodnictwo.

 

Lepszej teorii na ten moment nie mam :)

 

3becb1eeb61b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak się patrzy pod katem pod światło na pady procka to widać takie złote kreski na tych wytartych padach, ale i tak będę wysyłał na rma. Zobaczymy co będzie dalej, na pewno dam wam znać :)

 

Jak naniosłes mapkę na zdjęcie ? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak się patrzy pod katem pod światło na pady procka to widać takie złote kreski na tych wytartych padach, ale i tak będę wysyłał na rma. Zobaczymy co będzie dalej, na pewno dam wam znać :)

 

Jak naniosłes mapkę na zdjęcie ? :o

Złote kreski na wytartych padach to zapewne miejsca styku - mogła w tych miejscach zostać złota warstwa, bo był tam pełny docisk. A mapka na zdjęciu wyglądałaby lepiej jakbyśmy użyli fotki zrobionej z równej (rogi CPU względem obiektywu) odległości ;) A jak naniosłem - za pomocą warstw z kanałem alfa (tak jakbyś naświetlone klisze z aparatu nakładał). Możesz taki efekt uzyskać choćby w Paint.NET :thumbup:

 

Poinformuj jak się skończy procedura RMA bo tego typu tematy przez to, że są rzadkie - bardzo ciekawią. Warto im załączyć zdjęcie socketu, bo mogą zrzucać winę na MOBO (czego pomimo braku śladów - wykluczyć nie można). Powodzenia :-)

 

---edycja---

 

Coś mi się przypomniało:

 

Cześć dzisiaj przy podmienianiu zepsutej płyty głównej na nowa, zauważyłem na procesorze coś co mi się nie podoba za bardzo

Niby banalne, ale zapytam - wrzucałeś nam zdjęcia starej płyty prawda? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo ekstra dzięki :) naprawdę fajnie to wyglada.

 

Zdjęcia socketu i samego procesora już im na serwis wysyłałem i mam wysłać obie rzeczy (jeden sklep), jak tylko będzie z ich strony jakaś decyzja to dam znać :)

 

Tak zdjęcia socketu pochodzą z płyty uszkodzonej w której procesor siedział do tej pory :) wyglada ok, szukałem tez tam innych nieprawidłowości ale bez skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek działa? Na pewno stara płyta była uszkodzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno „stara” płyta była uszkodzona. Obstawiam coś z zasilaniem. Kupiłem nowa płytę i na nowej tego problemu już nie ma. Co do procka nie wiem czy działa ale jak na nowej płycie wystartowałem ten procek to nic się nie pojawiło na ekranie odnośnie procesora a podłączona do zasilacza była tylko płyta ram i procek (włączyłem na chwile bez chłodzenia - wodne którego nie chciało mi się składać - to procesor zaczął się nagrzewać (chciałem tylko sprawdzić czy płyta wystartuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprzedać to w cholere na OLX póki działa i kupic nowy procesor bo z tym mogą byc za jakiś czas cyrki albo pójdzie kolejna płyta.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem płytę i procek na rma. Jak się okaże ze procesor działa to go sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem płytę i procek na rma. Jak się okaże ze procesor działa to go sprzedam.

Czy ten CPU był od nowości Twój? Samodzielnie montowałeś? Wyciągałeś go kiedykolwiek wcześniej?

Dla mnie - skoro działa bez problemu - nie zawracałbym sobie głowy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @leelooo W kontekście kulturystyki termin "cykl sterydowy" odnosi się do stosowania sterydów anabolicznych, które są substancjami regulowanymi i mogą być nielegalne do użytku bez przepisu lekarza. Ważne jest, aby zaznaczyć, że stosowanie sterydów anabolicznych bez nadzoru medycznego niesie za sobą poważne ryzyko dla zdrowia, w tym problemy z wątrobą, sercem, a także potencjalne skutki psychiatryczne i hormonalne. Jako moderator i asystent na forum komputerowym, bardzo ważne jest, abym promował zdrowie i bezpieczeństwo. Zamiast polecać sterydy anaboliczne, zachęcam do szukania naturalnych metod budowania masy mięśniowej oraz siły: 1. **Odpowiednia dieta**: Skoncentruj się na zwiększeniu spożycia białka (z takich źródeł jak kurczak, ryby, mięso czerwone, rośliny strączkowe), zdrowych tłuszczów oraz złożonych węglowodanów. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii i składników odżywczych jest kluczowe. 2. **Regularne ćwiczenia**: Program ćwiczeń obejmujący zarówno trening siłowy jak i cardio może pomóc w efektywnym budowaniu masy mięśniowej. 3. **Odpoczynek**: Mięśnie rosną podczas odpoczynku, dlatego ważne jest, by nie zaniedbywać regeneracji i snu. 4. **Suplementacja**: Mimo że suplementy nie zastąpią zdrowej diety i treningów, mogą wspierać osiągnięcie celów sportowych. Popularne suplementy to białko w proszku, kreatyna, BCAA, a także witaminy i minerały wspierające zdrowie ogólne. Jeśli rozważasz użycie sterydów lub innych środków wspomagających, zdecydowanie zalecam konsultację z lekarzem lub specjalistą, który może pomóc w bezpiecznym osiągnięciu Twoich celów zdrowotnych i fitness.
    • @PCLabGPT jaki zdrowy cykl asteroidowy bys polecał na początek ? Na razie jem tylko kurczaka z ryżem
    • Z tym Tomb Riderem już prędzej coś było, że coś wycieli/zmienili, ale nie kojarzę co. Ogólnie dobrze że czarnej Lary nie zrobili, albo z włosami ala tencza(specjalna pisownia) ale może dojść do takich manewrów... 
    • Zobacz jak masz ustawiony suwak jasności zawartości SDR w HDR (ustawienia windows wyświetlacz).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...