Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adask00

Słuchawki z doczepianym mikrofonem - jedno wejście w laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam problem którego nie potrafię rozwiązać. Mam laptopa w którym jest jedno wejście na słuchawki/mikrofon. Już całkiem dawno kupiłem słuchawki - GENESIS H59 (jeśli to potrzebne), w nich znajduję się mikrofon doczepiany, który można odpinać i przypinać. Gdy podłączam je do laptopa słuchawki działają, lecz mikrofon nie! Mikrofon działa napewno, bo był sprawdzany na innym laptopie, gdzie są 2 wejścia na słuchawki i mikrofon. Nie wiem nawet, czy laptop wykrywa ten mikrofon ;/ Chcę zaznaczyć, że do tej pory gadałem z mikrofonu, który był wbudowany w laptop, ale nie oszukujmy się jakość nie powala. Posiadam windowsa 10. W razie czego mogę dać zdjęcia słuchawek, mikrofonu i czego będzie potrzeba :)

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacki w laptopach często są wyłącznie wyjściami dźwięku, samemu spędziłem mnóstwo czasu na podłączenie osobnego mikrofonu do laptopa (czy to programowo czy przez rozdzielacze) i bez sukcesów. Widać producenci laptopów wiedzą lepiej od użytkowników czy wbudowany mikrofon spełnia oczekiwania. Można jeszcze próbować z USB (czy to konwertować jacka na usb, czy kupić mikrofon na usb), poza tym nie wiem czy da się coś zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszczę chcę dodać, że w zestawie ze słuchawkami dostałem taką przejściówkę:

Czy ona może to rozwiązać?

post-594140-15224206799904_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszczę chcę dodać, że w zestawie ze słuchawkami dostałem taką przejściówkę:

Czy ona może to rozwiązać?

Nie. Ta przejściówka służy do podpięcia laptopa z 2 wejściami osobnymi na słuchawki/mikrofon. Podłącz normalnie i kliknij PPM na ikonkę głośnika obok zegara w prawym dolnym rogu.

Wybierz urządzenia do nagrywania i zaznacz właściwą opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ta przejściówka służy do podpięcia laptopa z 2 wejściami osobnymi na słuchawki/mikrofon. Podłącz normalnie i kliknij PPM na ikonkę głośnika obok zegara w prawym dolnym rogu.

Wybierz urządzenia do nagrywania i zaznacz właściwą opcję.

Tylko, ze nadal słychac mnie z mikrofonu wbudowanego w laptop ;/ da się go jakoś wyłączyć? i jak zresztą widać nawet nie pokazuje tego mikrofonu ze słuchawek ;/

post-594140-15224242440101_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak da się wyłączyć: wg tego obrazka PPM na mikrofon i wyłącz,włącz to drugie urządzenie. Podaj jaki to laptop(model)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak da się wyłączyć: wg tego obrazka PPM na mikrofon i wyłącz,włącz to drugie urządzenie. Podaj jaki to laptop(model)

Gdy wyłączam tamto urządzenie i włączam te, to nic nie słychać tylko taki ciągły szum.

Z tego co wyczytałem na pudełku to jest ASUS A555L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc! Okazało się, że gniazdo mikrofonu było uszkodzone, teraz już wszystko śmiga :D

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...