Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

spider1978

Ryzen 2200G podkręcanie GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie tak jak w temacie do ilu można podkręcić bezpiecznie GPU na boxowym chłodzeniu? :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważna jest płyta główna. jak masz jakąś tanią płytę na a320 albo b350 to możesz mieć gównianą sekcją i uwalisz ją podczas oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ASRock Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac SoC 1.15 i 1500MHz bez problemu tyle, że ciekawi mnie jakie te Ryzeny mogą osiągnąć max temperatury żeby było dla nich bezpiecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki :) raczej wyżej i tak nie celuje. Przy 1500MHz GPU przyzwoicie sobie radzi oczywiście jak na procesor APU. Przetestowałem ogólnie większość popularnych obecnie tytułów i myślę że dla osoby która nie oczekuje wodotrysków i najzwyczajniej nie ma czasu na granie tylko czasem coś odpali to procesor jest doskonałym wyborem, a ile przy tym frajdy w czasie testowania wszelakich ustawień. No cóż ogólnie polecam i myślę, że w tej cenie to kandydat na produkt roku w swojej kategorii. AMD w tej kwestii pozamiatała :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekcję masz bez szału, wygląda że dla SoC są 2 nie chłodzone fazy. Ale 1,15V jej nie zaszkodzi, szczególnie jeśli używasz oryginalnego chłodzenia, które je trochę będzie owiewać ;)

AMD podaje max 105*C, więc luz. Ponad 80* po OC to norma. https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-3-2200g

105*C to max temp. po której wyłączy Ci się komputer, a wcześniej będziesz miał pewnie throttling (w sumie jeszcze tego nie widziałem na Ryzenie, bo to chłodne CPU, ale na APU jest glut, zamiast lutu, więc wszystko się pewnie da :E )

AMD przy Ryzenach 1 gen. zalecało nie przekraczać 75*C, powyżej tego coraz bardziej będzie zwiększać się degradacja CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu - kwestia jest taka, że za cholerę nie mogę podkręcić zegara GPU powyżej 1100 MHz...Nie ważne czy zmieniam napięcia na Soc i GFX, i tak nie chce przeskoczyć tej wartości. Gdy zmieniam napięcia w Ryzen Master na 1.15 i podbijam wartość do np. 1300 to aplikacja wymaga restartu, a po nim ponownie się uruchamia i żadne zmiany nie są wprowadzone oraz prosi o ponowny restart - błędne koło. CPU dzielnie idzie ponad 3,85 GHz. Ktoś miał podobnie?

 

Płyta główna - ASRock AB350M Pro4

Ram - Goodram 1x 8 GB 2400 podkręcony do 2666

Windows 10 Pro

 

Sterowniki wgrane poprawnie, temperatury w normie,gry chodzą dobrze ale jak to na APU - każda klatka się liczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu - kwestia jest taka, że za cholerę nie mogę podkręcić zegara GPU powyżej 1100 MHz...Nie ważne czy zmieniam napięcia na Soc i GFX, i tak nie chce przeskoczyć tej wartości. Gdy zmieniam napięcia w Ryzen Master na 1.15 i podbijam wartość do np. 1300 to aplikacja wymaga restartu, a po nim ponownie się uruchamia i żadne zmiany nie są wprowadzone oraz prosi o ponowny restart - błędne koło. CPU dzielnie idzie ponad 3,85 GHz. Ktoś miał podobnie?

 

Płyta główna - ASRock AB350M Pro4

Ram - Goodram 1x 8 GB 2400 podkręcony do 2666

Windows 10 Pro

 

Sterowniki wgrane poprawnie, temperatury w normie,gry chodzą dobrze ale jak to na APU - każda klatka się liczy..

1 Czy masz najnowszy BIOS?

2. Zacznij od 1,2v soc, i podnoś taktowanie o 50mhz i za każdym razem sprawdzaj stabilność, tymczasowo zresetuj ustawienia RAM, na 2133mhz na czas OC GPU.

3. System masz wgrany na czysto?

4. 1 kość to baaardzo słabe rozwiązanie względem APUm jak chcesz mieć lepszą wydajność, to najwięcej da Ci kupno drugiej, dla dualchannel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dome, tak jak napisał kolega powyżej, single channel, to jest bardzo kiepski pomysł w przypadku APU, już na starcie tracisz kilkadziesiąt procent wydajności jeśli chodzi o IGP.

Dokup sobie drugą kość pamięci, ewentualnie wymień na 2x4 GB.

 

Btw, dopiero jak będziesz miał dual channel możesz się bawić w podkręcanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, wystarczyło wgrać nowy bios :D Bez problemu udało się podbić do 1500 na napięciu 1,2.Co do dual channel, to była świadoma decyzja. Budżet był napięty a ponadto za kilkanaście dni odbieram używkę gtx 970 za niecałe 600 zł...więc trzeba jakoś przeczekać :) kolejna kostka ramu dopiero wyląduje we wrześniu.Dzięki za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, wystarczyło wgrać nowy bios :D Bez problemu udało się podbić do 1500 na napięciu 1,2.Co do dual channel, to była świadoma decyzja. Budżet był napięty a ponadto za kilkanaście dni odbieram używkę gtx 970 za niecałe 600 zł...więc trzeba jakoś przeczekać :) kolejna kostka ramu dopiero wyląduje we wrześniu.Dzięki za pomoc !

 

Ta pierwsza wersja AGESA pod Gen2 to była na ASROCKu prowizorka. Dual Channel działał dopiero po ręcznych kombinacjach, podkręcanie RAM nie działało (A320M), ale po update z miejsca DDR4 2133@2933CL15 i dual i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania i dość podobne, na jakim MB można dobrze podkręcić owy procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda płyta b350 się nada, byle żeby miała chłodzenie na VRM dla vcore, np. msi b350 pro vdh, natomiast jeśli byś chciał podkręcać oprócz samego procesora, również grafikę, fajnie by było zainwestować w płytę z chłodzeniem VRM dla SOC, np. MSI B350 pc mate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...