Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kriso81

Windows 10 wersja 1709 Creators update drop w grach

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie mam wersję windows 1607 i nie wiem czy aktualizowac do najnowszej wersji windows 10 bo pamiętam, że gdy weszło creators update byly dropy w grach np Battlefield 1 czy nadal jest problem z dropami w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Creators Update 1703 to największa wtopa Microsoftu, aktualizuj do 1709 Fall Creators Update lub poczekaj bo w tym miesiącu wychodzi Spring Creators Update 1803.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa dropy na Creators 1703 i Fall Creators 1709. Czekam na Spring 1803

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1703 miałem ogromny stuttering i dropy co zmusiło mnie do powrotu do 1607, natomiast po aktualizacji do 1709 nie doświadczyłem już żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo osob ma tez problemy dalej na Fall Creators(1709)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

promil osób a nie żadne "dużo".

ale fakt. problem się zdarza.

próbowaliście wyłączać ten chory gaming mode i optymalizacje dla trybu pełnoekranowego? czytałem ze niektórym właśnie to pomaga. na dniach wyjdzie scu (już jest do pobrania z windows update ale jeszcze nie została uruchomina dystrybucja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest lepiej niz na Creators ale nie tak jak powinno byc

 

A jest szansa ze w SCU problem zniknie i wroci to co bylo na Anniversary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta wersje SCU 1803 17133.1 i dalej sa dropy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Mam ta wersje SCU 1803 17133.1 i dalej sa dropy

 

Więc to nie wina systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc to nie wina systemu.

 

akurat to może być wina systemu. tylko że bład nie pojawia sie na wszysstkich konfiguracjach i tylko w konkretnych grach (mocno siedzących na pamięci np. bf1). dodatkowo problem zdecydowanie częściej pojawia się na kartach Nvidii (wystarczy przejrzeć ich forum oraz reddita i guru3d). ale wiadomo że najpierw trzeba usiąść i zbadać problem. widziałem już huncwotów którzy mieli kosmicznie zasyfiony komputer lub nieadekwatnie ustawione detale w grze którzy narzekali że Windows 10 im popsuł wydajność :lol2: nie przecze że tutaj może być tak samo. ale faktme jest to że w 1703 ms zmienił sposób zarządzania pamięcią i wtedy też pojawiły się pierwsze doniesienia o dropach których było coraz więcej (wraz z rozprzestrzenianiem się tej wersji). ms został zalany zgłoszeniami teog błędu ale wciaż nic się nie poprawiło.

na reddicie był (do maks miesiąca temu) wątek w /r/windows10 lub /r/windows w którym gościu napisał skrypt rozwiązujący sytuację (na jakiś czas).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie od 1703 sie zaczelo. Mam dropy w bf1, wd2, origins, wildlands, cod ww2, nfs payback. Mam jeszcze kilkanascie innych gier ktore dzialaja bardzo dobrze jak fifa, doom, gta 5, wiedzmin 3 i inne. Dodatkowo od wersji 1703 zaczely sie np czasem chrupniecia zdarzac w ... Max Payne 3 czyli grze z 2012 roku ktora hohoho dawno nie otrzymala zadnej aktualizacji co wyklucza wine gry jak co niektorzy twierdza w przypdaku bf1. System albo stery ale na 99% system. To ze nie wszyscy maja ten problem nie znaczy ze go nie ma lub ze jest to wina syfu na kompie itp itd

 

Dzisiaj sobie pobralem za pomoca media creation tool 1709 zrobilem format komp jest czysciutki i aktualny stery itd itp zadnego syfiastego programu a dropy sa nadal. Czekam na oficjalke spring bo to co mialem to z insider. Moze sie cos zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się ma sprawa z CS:GO ? Bo krótko po instalacji świeżego systemu ale z pendrive na którym już trochę siedział (także mogła być któraś z wcześniejszych wersji) zacząłem mieć czasem lekkie ściny (mając stabilne 300FPS).

Przypadkiem zauważyłem ten wątek i zastanawiam się czy to nie od tego że pobrał sobie aktualizację do wspomnianych problematycznych wydań ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam CS:GO ale wiem ze ci wspaniali inzynierowie ms tak spieprzyli system ze sami nie sa wstanie od roku go naprawic. Banda geniuszy znaczy sie nieudacznikow chcialem powiedziec :(

 

U mnie jak sie zainstalowal 1703 to byla porazka ale znalazlem w necie zeby wylaczyc optymalizacje pelnoekranowa.. zadzialalo na krotko bo do wersji 15063.296. Gdy przyszla wersja 15063.332 zjebalo sie na amen i tak jest od tamtej pory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

U mnie problemy z wydajnością w grach były tylko na Creators Update 1703. Od 1709 czyli Fall Creators Update wszystko działa ok ale ja wyłączam w systemie wszystko co się da dzięki czemu system zjada 750/780MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym wrocil ale wydalem 450 zl na system zeby go uzywac a nie zeby lezal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Tez bym wrocil ale wydalem 450 zl na system zeby go uzywac a nie zeby lezal

 

To po co kupowałeś Win 10 ? mogłeś nabyć Win 7 bo Win 10 obsługuje klucze od Win 7,8,8.1,10.

 

Ja wróciłem na 7 i czuję się jak w domu

 

Ja także zastanawiam się nad powrotem do Win 7 bo Windows Store i Universal Platform są tak niedopracowanie i na silę spojone z systemem że aż dziwne że MS to ciągle promuje. Tylko że dużo driverów jest niedopracowanych pod Win 7 i powodują na wielu konfiguracjach wysokie dpc latency. Do tego latki Spectre i Meldown powodują większy spadek wydajności niż na Win 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemy z wydajnością w grach były tylko na Creators Update 1703. Od 1709 czyli Fall Creators Update wszystko działa ok ale ja wyłączam w systemie wszystko co się da dzięki czemu system zjada 750/780MB.

 

 

 

Jak u Ciebie wygląda zarzadzanie pamiecia RAM w monitorze zasobów?? Ja mam w uzyciu 3gb, wstrzymanej 10gb i wolnej 3gb. Jeszcze tam sa jakies mb sprzetowej zarezerwowanej i zmodyfikowanej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Jak u Ciebie wygląda zarzadzanie pamiecia RAM w monitorze zasobów?? Ja mam w uzyciu 3gb, wstrzymanej 10gb i wolnej 3gb. Jeszcze tam sa jakies mb sprzetowej zarezerwowanej i zmodyfikowanej

 

Ale to podczas pracy czy chwilę po uruchomieniu systemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie na pulpicie kiedy nic zaawansowanego nie robisz. Cos chyba jest z ucieczka pamieci tak jak krazyly sluchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz, pobierz ten obraz systemu i go zainstaluj z dysku.

 

Obecnie system masz na C, dla tego obraz systemu umieść na D.

 

Podglądnij plik obrazu w WINRAR i kliknij na setup.exe.

 

Po chwili uruchomi się instalator systemu.

 

Postępuj zgodnie z podpowiedziami instalatora systemu.

 

Najlepiej wybrać opcję - zachowaj wszystkie pliki.

 

Ta opcja zaktualizuje system do wersji 1803 17134.1

 

U siebie w ten sposób przeszedłem z kompilacji 1709 16299 do 1803 17134.1

 

To jest obraz WIN10 x64 PRO 1803 17134.1 April Creators Update:

 

Obraz systemu pobrałem z forum

winclub

 

 

 

https://drive.google.com/file/d/1NShwhuwbPIIVXglwyiUIwx4QZOhwnemB/view?usp=sharing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, bo nie miałem problemów, ale warto zaktualizować swój system, skoro masz z nim problemy.

 

może akurat wszystko będzie OK w najnowszej wersji okienek :hmm:

 

ISO masz podane na tacy, a proces aktualizacji wymaga parunastu minut bez strat jakichkolwiek plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

podobno wyszła nowa duża aktualizacja więc zawczasu zapytam czy nie ma żadnych problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wyszła. Wyjdzie o 10 rano czasu amerykańskiego. Obecnie jest dostępna dla tych co należą do programu Insider i dla tych co tworzą nowy obraz przy użyciu Media Creation Tool. Miał być dostępny też przez asystenta uaktualnienia, ale tam dalej jest FCU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...