Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

benjed

Problem z jakością filmu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Zapisałam połowę swojego filmiku w windows movie maker żeby zobaczyć czy się zapisze (bo mam problem z zapisaniem całego filmiku) i zapisałam w wmv -HD - 1280x720 ale w Windows media playerze filmik ma słabą jakość. Z czego to wynika? Zapisałam też w Windows media HD 720p i to samo wyszło. Nawet przesłałam sobie na telefon żeby zobaczyć i też jest słaba jakość. I nie wiem czy ten filmik musi mieć taką jakość czy da się coś zrobić? 

 

Chcę go wrzucić na yt i nie chcę żeby jakość filmiku była słaba.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakość nie zależy od rozdzielczości, tzn rozmiaru klatki, tylko od tzw bitrate, czyli ilości bitów użytych do zapisania 1 sek filmu - sprawdź bitrate w media info

 

raczej nic się nie da zrobić, pierwotnej jakości, jeśli filmik skompresowany, nie da się poprawić; żeby filmik był lepszej jakości trzeba wybrać i zapisać z wyższym bitrate

 

ps - hd = high definition = wysoka rozdzielczość - rozdzielczość to ilość pikseli poziomo i pionowo w klatce - ale jakość nie zależy od tego, tylko jak napisałem, od bitrate - wysoka jakość byłaby hq=high quality, albo high bitrate

 

ewentualnie w koderze może być oznaczona jako low compression - wtedy niska jakość = high compression; pośrodku jest middle compression

 

wysoka jakość zaczyna się mniej więcej od bitrate 1mb = 1 megabit, i więcej; ale zależy od rozmiaru klatki, im większa rozdzielczość tym większy bitrate dla dobrej jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gówna berła nie ukręcisz.

A z pustego nawet Salomon nie naleje:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysoka jakość zaczyna się mniej więcej od bitrate 1mb = 1 megabit

 

dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he, he, oczywiście zależy od potrzeb - ściągam czasem filmik, z reguły nie więcej niż 480.., i wtedy 1 mb to dobra jakość - jeśli ktoś ściąga tylko hd, 2k albo 4k, to oczywiscie musi być wiele mb; do 720 1mb to w zasadzie znośna jakość - ponieważ autor pisał o 720 zaryzykowałem 1mb

 

ps - przypomniałem sobie, że gdzieś muszę mieć jeszcze filmiki z youtube, sprzed 2-3 lat - sprawdzam bitrate - największy 425kb - więc 1mb dla 720 nie tak źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...