Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gobli

Nagła pikseloza i zmiana barw w odtwarzanym filmie

Rekomendowane odpowiedzi

jak na obrazku: https://i.imgur.com/OBWYe0f.jpg

system Windows 10, wyłączone Windows Update, sterownik grafiki ani kodeki nie były zmieniane, problem zaczął się pojawiać bardzo często po roku bezproblemowego odtwarzania wideo.

pojawia się w Media Player Classic jak i w Youtube (Chrome).

 

co może powodować takie problemy? pomysły? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. niestabilny system

system sam z siebie nie traci stabilności przecież - nie instalowałem na nim nowego oprogramowania, nie zmieniałem żadnych jego ustawień. nic nie jest podkręcone.

 

Filmy są odtwarzane z płyt, czy z dysku/internetu?

dysk (MPC)/internet (Youtube)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kodeków typu k-lite nie instalowałeś ? to jest typowy drop przy dekompresji strumienia, media player classic wszystko wyświetla poprawnie o ile nie zmieni się kodeków systemowych i wymusi jakiś wynalazek

 

podwieś krótki klip na którym się to dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kodeków typu k-lite nie instalowałeś ? to jest typowy drop przy dekompresji strumienia, media player classic wszystko wyświetla poprawnie o ile nie zmieni się kodeków systemowych i wymusi jakiś wynalazek

 

podwieś krótki klip na którym się to dzieje

kodeki są te same od czasu instalacji systemu, LAV Filters.

w sumie zobaczę, może jest ich nowsza wersja ;)

z klipem nie wiem czy mi się uda, bo problem pojawia się losowo ;) nie zawsze w tym samym momencie danego filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak błąd w dekodowaniu. Dwa możliwe scenariusze:

1) Uszkodzony strumień

2) Sprzętowy dekoder ma jakiegoś buga. (czytaj walnięty sterownik)

 

Wyłącz w MPC-HC Hardware Acceleration

o7IzFs.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem wyłączone - na próbę zmieniłem na jedyne dostępne, czyli D3D11, ale znowu w filmie parę razy pojawił się wspomniany efekt :/

nie jest to najnowszy CPU, update'u drivera grafiki raczej nie zrobię, Intel G620 :/

 

te same materiały odtwarzane na "dużym" kompie nie mają błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to efekt tego że procek nie wyrabia z dekodowaniem danej sceny gdzie nagle wzrasta bitrate? 2C z zegarem 2,6GHz to bardzo mało do h.264. Już nie wspominając o h.265.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to efekt tego że procek nie wyrabia z dekodowaniem danej sceny gdzie nagle wzrasta bitrate? 2C z zegarem 2,6GHz to bardzo mało do h.264. Już nie wspominając o h.265.

ech, przez długi czas dawał radę ;) problem, zauważyłem, pojawia się głównie przy "badziewiach", typu odcinki seriali czyli słabe rip'y z BD. gdy pobiorę coś "wyższej jakości", pikseloza się nie przytrafia, więc myślę, że procek wyrabia... no i jak wspomniałem, te same pliki odtwarzane na innym kompie wyglądają ok :) jak będę w domu mogę wrzucić mediainfo by pokazać w jakiego typu plikach problem występuje, w jakich nie.

 

edit:

W takim pliku pojawiają się błędy przy odtwarzaniu


General
Unique ID                                : 316895195075618735171049499748407674057 (0xEE67CB672921812A0F8AF180A77B84C9)
Complete name                            : E:\temp\***.720p.WEB.x264-TBS[eztv].mkv
Format                                   : Matroska
Format version                           : Version 4 / Version 2
File size                                : 1.05 GiB
Duration                                 : 44mn 5s
Overall bit rate                         : 3 403 Kbps
Encoded date                             : UTC 2018-04-25 00:42:25
Writing application                      : mkvmerge v21.0.0 ('Tardigrades Will Inherit The Earth') 64-bit
Writing library                          : libebml v1.3.5 + libmatroska v1.4.8
DURATION                                 : 00:44:05.568000000
NUMBER_OF_FRAMES                         : 62008
NUMBER_OF_BYTES                          : 41918521
_STATISTICS_WRITING_APP                  : mkvmerge v21.0.0 ('Tardigrades Will Inherit The Earth') 64-bit
_STATISTICS_WRITING_DATE_UTC             : 2018-04-25 00:42:25
_STATISTICS_TAGS                         : BPS DURATION NUMBER_OF_FRAMES NUMBER_OF_BYTES

Video
ID                                       : 1
Format                                   : AVC
Format/Info                              : Advanced Video Codec
Format profile                           : High@L3.1
Format settings, CABAC                   : Yes
Format settings, ReFrames                : 2 frames
Codec ID                                 : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration                                 : 44mn 5s
Nominal bit rate                         : 3 360 Kbps
Width                                    : 1 280 pixels
Height                                   : 720 pixels
Display aspect ratio                     : 16:9
Frame rate mode                          : Constant
Frame rate                               : 23.976 fps
Original frame rate                      : 24.000 fps
Color space                              : YUV
Chroma subsampling                       : 4:2:0
Bit depth                                : 8 bits
Scan type                                : Progressive
Bits/(Pixel*Frame)                       : 0.152
Writing library                          : x264 core 148 r2579M 73ae2d1
Encoding settings                        : cabac=1 / ref=2 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=hex / subme=2 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=0 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=0 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=0 / threads=4 / lookahead_threads=1 / sliced_threads=0 / nr=250 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / stitchable=1 / constrained_intra=0 / bframes=0 / weightp=1 / keyint=250 / keyint_min=24 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=10 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=3360 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=5 / qpmax=69 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Default                                  : Yes
Forced                                   : No

Audio
ID                                       : 2
Format                                   : AAC
Format/Info                              : Advanced Audio Codec
Format profile                           : HE-AAC / LC
Codec ID                                 : A_AAC
Duration                                 : 44mn 5s
Channel(s)                               : 2 channels
Channel positions                        : Front: L R
Sampling rate                            : 48.0 KHz / 24.0 KHz
Compression mode                         : Lossy

 

 

A w takim nie


General
Unique ID                                : 107583950080423554653183675892350844807 (0x50EFEA43F68F1B5F59EA052304B3FF87)
Complete name                            : E:\temp\***.1080p.BluRay.x264.DTS-HD.MA.7.1-FGT.mkv
Format                                   : Matroska
Format version                           : Version 4 / Version 2
File size                                : 14.0 GiB
Duration                                 : 2h 10mn
Overall bit rate mode                    : Variable
Overall bit rate                         : 15.4 Mbps
Movie name                               : ***.1080p.BluRay.x264.DTS-HD.MA.7.1-FGT
Encoded date                             : UTC 2018-02-19 09:07:44
Writing application                      : mkvmerge v20.0.0 ('I Am The Sun') 64-bit
Writing library                          : libebml v1.3.5 + libmatroska v1.4.8
DURATION                                 : 02:10:11.805000000
NUMBER_OF_FRAMES                         : 2081
NUMBER_OF_BYTES                          : 56391
_STATISTICS_WRITING_APP                  : mkvmerge v20.0.0 ('I Am The Sun') 64-bit
_STATISTICS_WRITING_DATE_UTC             : 2018-02-19 09:07:44
_STATISTICS_TAGS                         : BPS DURATION NUMBER_OF_FRAMES NUMBER_OF_BYTES
Attachment                               : Yes / Yes / Yes / Yes

Video
ID                                       : 1
Format                                   : AVC
Format/Info                              : Advanced Video Codec
Format profile                           : High@L4.1
Format settings, CABAC                   : Yes
Format settings, ReFrames                : 5 frames
Codec ID                                 : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration                                 : 2h 10mn
Nominal bit rate                         : 10.5 Mbps
Width                                    : 1 920 pixels
Height                                   : 808 pixels
Display aspect ratio                     : 2.40:1
Frame rate mode                          : Constant
Frame rate                               : 23.976 fps
Color space                              : YUV
Chroma subsampling                       : 4:2:0
Bit depth                                : 8 bits
Scan type                                : Progressive
Bits/(Pixel*Frame)                       : 0.282
Writing library                          : x264 core 155 r2901 7d0ff22
Encoding settings                        : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=24 / lookahead_threads=4 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=10476 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Language                                 : English
Default                                  : Yes
Forced                                   : No
DURATION                                 : 02:10:30.698000000
NUMBER_OF_FRAMES                         : 187749
NUMBER_OF_BYTES                          : 10253024086
_STATISTICS_WRITING_APP                  : mkvmerge v20.0.0 ('I Am The Sun') 64-bit
_STATISTICS_WRITING_DATE_UTC             : 2018-02-19 09:07:44
_STATISTICS_TAGS                         : BPS DURATION NUMBER_OF_FRAMES NUMBER_OF_BYTES

Audio
ID                                       : 2
Format                                   : DTS
Format/Info                              : Digital Theater Systems
Format profile                           : MA / Core
Mode                                     : 16
Format settings, Endianness              : Big
Codec ID                                 : A_DTS
Duration                                 : 2h 10mn
Bit rate mode                            : Variable
Bit rate                                 : Unknown / 1 509 Kbps
Channel(s)                               : 8 channels / 6 channels
Channel positions                        : Front: L C R, Side: L R, Back: L R, LFE / Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate                            : 48.0 KHz
Bit depth                                : 24 bits
Compression mode                         : Lossless / Lossy
Language                                 : English
Default                                  : Yes
Forced                                   : No

Text
ID                                       : 3
Format                                   : UTF-8
Codec ID                                 : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info                            : UTF-8 Plain Text
Title                                    : English-SRT
Language                                 : English
Default                                  : Yes
Forced                                   : No

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przekłamania pojawiają się zawsze w tym samym miejscu czy są całkowicie losowe?

na początku wydawało mi się, że losowo - ale dziś cofając i puszczając ponownie fragment zauważyłem, że pojawiają się w tym samym momencie, i, tak bez analizy po 1 pikselu, wyglądają tak samo.

dopiero co próbowałem przełączać filtr LAV z wewn MPC na zewn, i zmieniać opcję dekodowania sprzętowego - oglądam akurat nowy odcinek serialu, i na razie nie widzę błędów, ale pewnie dopiero po dłuższym czasie się okaże, czy zniknęły, czy akurat dany odcinek jest akurat "lepszej jakości".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Profil ICC jest pod konkretna sztuke monitora, a nie dla kazdego
    • Nie było chyba tematu o nim, po filmie Stilgara postanowiłem kupić i potestować, na razie dopiero godzinę popracowałem ale jakieś pierwsze wrażenia mam.  Po przesiadce z LG 27GP850 od razu rzuca się w oczy lepsza czerń, dużo, dużo lepsza... Nawet na domyślnych ustawieniach bez Local Dimming różnica jest spora. Forum pclola mam w ciemnym motywie i różnica jest kolosalna, dużo lepiej to wygląda. Nie miałem wcześniej porównania dobrego i myślałem że kontrast z LG jest ok, ale nie jest. Nawet w ciągu dnia nie domaga.  Odnośnie Local Dimming - w trybie SDR nie widzę większego sensu bawić się tą opcją. Do pracy czy przeglądania neta koniecznie trzeba wyłączyć, bo monitor nie wie że czytamy forum i cały ekran ma być równomiernie podświetlony, w efekcie tam gdzie jasno mamy jasny tekst/ikony, a gdzie ciemno to ciemne. Irytujące mocno. Za to w grach czy filmach... Jasność spada więc trzeba by podkręcić, a nie ma skrótu szybkiego czy profilu by to zrobić. Może w aplikacji się da coś wykombinować, nie patrzyłem jeszcze. Ale i tak raczej sensu nie ma, w końcu to SDR więc dużej roboty nie zrobi. Za to w trybie HDR... Tu już jest bajka, jednym skrótem włączamy HDR i od razu mamy local dimming ustawiony na Strong (niby Medium lepszy, ale ja na razie różnic większych nie widzę). Wiadomo że nie będzie takiej czerni i kontrastu jak w OLED, ale porównując do poprzedniego monitora który HDR nie miał wcale to jest kosmos. W końcu płomienie czy wybuchy potrafią świecić, a tam gdzie ciemno to jest ciemno. Póki co próbowałem w Callisto Protocol bo różnica między ciemnym/jasnym jest spora i efekt od razu widoczny (ciemny korytarz i płomienie, mega).  Smużenie - jeszcze nie testowałem szybkich gier, w weekend pewnie usiądę dłużej i przelecę wszystkie gry jakie mam obecnie (w Squad smużenie było spore na poprzednim VA).  VRR - działa, według RTINGS monitor ma okropny flickering i nie da się go używać, ale póki co nie zanotowałem ani jednego mignięcia. Może jak FPS jest niestabilny i spada do mocno to by coś mignęło, ale jeszcze takiej sytuacji nie miałem. Tutaj chyba znowu Squad będzie dobrym testem, bo dzięki Unreal Engine dropy i stutter są na porządku dziennym Menu okropne i ciężko się po nim porusza, ale gdzieś musieli przyciąć koszty.... Monitor kosztował mnie 1600 zł, co jest trochę szokiem jak na taki HDR (rok temu za tyle kupiłem LG 850GP). Miniledy w najbliższych latach coś czuję że będą się upowszechniać i ładować coraz więcej stref, fajny wybór jak ktoś nie chce drogiego OLEDa z wadami  
    • 100% ladowanie z PV, to tylko teoria. praktycznie jest to trudne, ale mozliwe jak ktos sie uprze ;) mala instalacja 5kWp, i mozna sie ladowac na te 2-3kW . no, ale to i tak nie wyjdzie 100%  - musimy miec te 2-3kW stalej produkcji na starych zasadach PV,  majac wallboxa 11kW nie zastanawiam sie nad tym - laduje kiedy mam taka potrzebe. przy >8MWh/rok produkcji, 33% to u mnie autokonsumpcja, reszte zuzywam zima. 70kkm, to zuzycie energii 14 000 kWh przy 20kWh/100km. czyli przy 2,5zl/kWh wychodzi 35tys pln. jednym te 70kkm zajmie 10 lat, a innym 2.
    • A czego dowodzi płacz ukraińców że nie mają czym walczyć? A czego dowodzi płacz wysoko postawionych urzędników, że UA może upaść w tym roku? Pewnie nic, to tylko jeden czołg, wszystko OK.😆
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...