Forum PCLab.pl: PlayStation 5 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (122 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

PlayStation 5 Oceń temat: -----

#1981 Użytkownik jest niedostępny   skunRace 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 18 Czerwiec 2019 - 13:21

Azazell doczytywanie tekstur na firmowym HDD w PS4 zdarza się czasami w każdej grze, nawet flagowych grach Sony (TLoU Remastered, Uncharted 4), a już zwłaszcza jak konsola zacznie coś robić w tle, ale trzeba się wysilić żeby to zauważyć. Logiczną rzeczą jest to, że SSD pomaga i to bardzo w tym, żeby doczytywanie tekstur wyeliminować :hmm:

Ten post był edytowany przez skunRace dnia: 18 Czerwiec 2019 - 13:34

#1982 Użytkownik jest niedostępny   Jaycob 

• You're breathtaking!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2019 - 13:41

Bardziej chodziło mi tu o PC, gdzie zdjęcia, muzykę, dokumenty itp. wolę jednak trzymać na HDD. SSD po prostu już wiem jak umiera i nie wyobrażam sobie utraty danych na amen.
Ok, może tak być. Co kto woli.

Ja jednak w 5% używam jeszcze HDD - kilka filmów i anime. I tylko dlatego, że jak na razie nie mam drugiego dysku SSD. Software to SSD. Reszta jak muzyka, filmy, zdjęcia, dokumenty to serwisy streamingowe (soundcloud, spotify, youtube, netflix, hbogo, amazon) i dropbox, google drive.

#1983 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2019 - 13:48

Zobacz postskunRace, o 18 Czerwiec 2019 - 14:21, napisał(a):

Azazell doczytywanie tekstur na firmowym HDD w PS4 zdarza się czasami w każdej grze, nawet flagowych grach Sony (TLoU Remastered, Uncharted 4), a już zwłaszcza jak konsola zacznie coś robić w tle, ale trzeba się wysilić żeby to zauważyć. Logiczną rzeczą jest to, że SSD pomaga i to bardzo w tym, żeby doczytywanie tekstur wyeliminować :hmm:

No ale to są niewielkie różnice. No ale zobaczymy.. I tak lepiej już SSD niż HDD. Tylko teraz jakie oni wrzucą nam SSD do konsoli :D

I tak najważniejsze jest CPU, GPU i Ram.. To są najważniejsze podzespoły odpowiadające za stabilność i wydajność urządzenia.

Ten post był edytowany przez Azazell dnia: 18 Czerwiec 2019 - 13:52

#1984 Użytkownik jest niedostępny   SNC 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2019 - 14:33

Zobacz postAzazell, o 18 Czerwiec 2019 - 13:48, napisał(a):

To raczej nie wina dysku. Tylko silnika gry i podzespołów typu CPU/GPU. Mam idealny przykład, że się jednak mylisz. Dowodem na to mam GTA 5 na PS4 vs Xbox one.. Mam tę grę na obydwóch platformach.. Na Xbox One X jak jade po mieście z maks. prędkością to nie ma zacinki a na PS4 już czuć że czasami chrupie.. I co ? Na obydwóch konsolach mamy HDD..

Jakoś obecnie nie znalazłem "prawdziwego" źródła ukazującego różnice w grach na HDD vs SSD. Mam tu na mysli gry 3D. Jak nie zobaczę to nie uwierzę :)

Roznica bedzie jak producenci zaczna projektowac gry pod szybkie ssd, takie insomniac w spidermanie bylo ograniczone do 20 MB na "tile" (pole widzenia podzielono na takie 9 kafli 128x128m kazdy) https://youtu.be/KDhKyIZd3O8?t=1063 z powodu streamowania danych z wolnego hdd, jak beda tworzyc gre pod ssd to te ograniczenia znikna.

Ten post był edytowany przez SNC dnia: 18 Czerwiec 2019 - 14:33

#1985 Użytkownik jest niedostępny   Fjubens 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 20 Czerwiec 2019 - 13:20

Widziałem już różne wpisy odnośnie tego czego można się spodziewać po PS5, ale ten mnie totalnie rozśmieszył, oczywiście z całym szacunkiem do autora wpisu, po prostu postrzegam jego oczekiwania jako dziwne. :)
Dodaj obrazek
Ludzie sobie już te 8K układają w głowie nie mając pojęcia jakie to są kosmiczne wręcz wymagania, jeszcze ten Ray-tracing w 4K 60FPS. :D

Ja tam oczywiście PS5 kupię, bo exy Sony co generacje dają mi masę radości, a teraz jeszcze będę miał kilka z PS4 do nadrobienia też, bo już sprzedałem swoje Pro przed premierą Days Gone, ale nastawiam się na max w nowych AAA: 4K Checkerboard + 60FPS, oczywiście bez RT, jak znam życie jednak to będzie z tym nawet ciężko i znowu czeka nas generacja w 30FPS.

Ten post był edytowany przez Fjubens dnia: 20 Czerwiec 2019 - 13:23

#1986 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Czerwiec 2019 - 13:39

Linus ostatnio sobie pograł w 8k :E.

#1987 Użytkownik jest niedostępny   SNC 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Czerwiec 2019 - 20:20

Takie ploteczki na dzis ps5:
>3.2GHZ 8 core/ 16 thread Zen2
>8.3TF Navi - 1.8GHZ
>Hardware accelerated RT
>16GB GDDR6 @512GB/s
>4GB of DDR4
Wydaje mi sie to realna specyfikacja. Ilosc tf wydaje sie mala ale takie navi byloby mniej wiecej wydajnosci vega64 wiec bardzo przyzwoicie.

#1988 Użytkownik jest niedostępny   sideband 

• Bydlęca moc!!!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Czerwiec 2019 - 20:56

Prędzej to będzie pełny Navi jaki jest 5700XT Dodaj obrazek

Hardware RT skończy zapewne się na tym, że RT liczone jest na CU Dodaj obrazek

#1989 Użytkownik jest niedostępny   SNC 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Czerwiec 2019 - 21:00

Zobacz postsideband, o 20 Czerwiec 2019 - 21:56, napisał(a):

Takie rt to maja obecne konsole i poprzedniej generacji :E

#1990 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Czerwiec 2019 - 21:03

Zobacz postFjubens, o 20 Czerwiec 2019 - 14:20, napisał(a):

Ludzie sobie już te 8K układają w głowie nie mając pojęcia jakie to są kosmiczne wręcz wymagania, jeszcze ten Ray-tracing w 4K 60FPS. :D

Przecież będzie 8K 120fps z RT, bo tak zapowiadali. No co? Nie wierzysz? Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez Isharoth dnia: 20 Czerwiec 2019 - 21:03

#1991 Użytkownik jest niedostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Czerwiec 2019 - 21:12

Zobacz postSNC, o 20 Czerwiec 2019 - 22:00, napisał(a):

A myślałeś że inne będzie za taką cenę?

Ten post był edytowany przez ODIN85 dnia: 20 Czerwiec 2019 - 21:14

#1992 Użytkownik jest niedostępny   sideband 

• Bydlęca moc!!!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Czerwiec 2019 - 21:24

Zobacz postSNC, o 20 Czerwiec 2019 - 22:00, napisał(a):

Ale nie wiesz jaką wydajność ma Navi w RT Dodaj obrazek Ba nawet nie wiadomo jak Vega się sprawuje w RT, brak wsparcia dla DXR w sterach to się nie sprawdzi Dodaj obrazek

#1993 Użytkownik jest niedostępny   SNC 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Czerwiec 2019 - 01:19

Zobacz postODIN85, o 20 Czerwiec 2019 - 22:12, napisał(a):

A myślałeś że inne będzie za taką cenę?

Generalnie w ogole sie nie spodziewalem rt w tej generacji ale skoro już oficjalnie mowia o supporcie rt to mam nadzieję ze na prowym bullshicie sie nie skonczy. Rt liczony na cu to dla mnie prowy bullshit.

#1994 Użytkownik jest niedostępny   joloxx9 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Czerwiec 2019 - 09:35

Mnie tam interesuje chlodzenie, mam nadzieje, ze nie dostaniemy powtorki z PS4, ktore to w GOD i innych grach potrafi rozpedzic turbine niczym silnik w Boeingu przy starcie.

#1995 Użytkownik jest niedostępny   Fjubens 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Czerwiec 2019 - 11:33

Zobacz postjoloxx9, o 21 Czerwiec 2019 - 10:35, napisał(a):

Mnie tam interesuje chlodzenie, mam nadzieje, ze nie dostaniemy powtorki z PS4, ktore to w GOD i innych grach potrafi rozpedzic turbine niczym silnik w Boeingu przy starcie.

Na takim PPE jak wspominałem tylko o kiepskim chłodzeniu wersji Pro (jeszcze wtedy nie było tej nowej cichszej rewizji) to mnie zawsze jechali, że na pewno trzymam konsolę w komodzie dosuniętą do ściany, że nie przeprowadzam odbudowy bazy danych, że w ogóle nie mam konsoli i jestem trollem od Microsoftu itd., także wg wielu chłodzenie w Pro było i jest genialne. :D
Ja jednak miałem doświadczenia takie o jakich wspominasz, czyli, że w takim God of War czy Horizon Zero Dawn i innych grach wykorzystujących w pełni moc konsoli, musiałem grać zawsze w zamkniętych słuchawkach. Zresztą nawet przy sprzedaży uczciwie do tego podszedłem pisząc w opisie aukcji:
"To jest wersja pierwsza PS4 Pro (CUH-7016B), kupiłem ją na premierę. Ta rewizja znana jest z tego, że wentylator potrafi dać się mocno we znaki i mówi się o tym, że PS4 Pro z tej rewizji pracuje jak odkurzacz jeśli gramy w tytuły wykorzystujące całą moc PS4 Pro. To w dużej mierze prawda, dlatego jeśli ktoś oczekuje ciszy, to radzę skłonić się ku rewizji najnowszej, nie tej. Tutaj jest to zestaw dla osób, którym nie przeszkadza hałas konsoli lub grają po prostu w zamkniętych słuchawkach."

Także znając podejście Sony do chłodzenia konsoli (PS3 też miałem głośne), to nie spodziewałbym się rewelacji i będzie standard: Dla każdego normalnego użytkownika będzie głośno, a dla fanboyów będzie tak cicho, że nie wiadomo nawet czy konsola jest włączona czy wyłączona. :)

Ten post był edytowany przez Fjubens dnia: 21 Czerwiec 2019 - 11:34

#1996 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Czerwiec 2019 - 11:37

Pewnie tak na chłodzeniu najbardziej oszczędzają. Dopiero ten najnowszy model ps4 pro co wyszedł wraz z premierą RDR 2 jest powiedzmy przyzwoity pod względem kultury pracy :E

#1997 Użytkownik jest niedostępny   Kris194 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Czerwiec 2019 - 19:59

Zobacz postFjubens, o 21 Czerwiec 2019 - 12:33, napisał(a):

Na takim PPE jak wspominałem tylko o kiepskim chłodzeniu wersji Pro (jeszcze wtedy nie było tej nowej cichszej rewizji) to mnie zawsze jechali, że na pewno trzymam konsolę w komodzie dosuniętą do ściany, że nie przeprowadzam odbudowy bazy danych, że w ogóle nie mam konsoli i jestem trollem od Microsoftu itd., także wg wielu chłodzenie w Pro było i jest genialne. :D
Ja jednak miałem doświadczenia takie o jakich wspominasz, czyli, że w takim God of War czy Horizon Zero Dawn i innych grach wykorzystujących w pełni moc konsoli, musiałem grać zawsze w zamkniętych słuchawkach. Zresztą nawet przy sprzedaży uczciwie do tego podszedłem pisząc w opisie aukcji:
"To jest wersja pierwsza PS4 Pro (CUH-7016B), kupiłem ją na premierę. Ta rewizja znana jest z tego, że wentylator potrafi dać się mocno we znaki i mówi się o tym, że PS4 Pro z tej rewizji pracuje jak odkurzacz jeśli gramy w tytuły wykorzystujące całą moc PS4 Pro. To w dużej mierze prawda, dlatego jeśli ktoś oczekuje ciszy, to radzę skłonić się ku rewizji najnowszej, nie tej. Tutaj jest to zestaw dla osób, którym nie przeszkadza hałas konsoli lub grają po prostu w zamkniętych słuchawkach."

Także znając podejście Sony do chłodzenia konsoli (PS3 też miałem głośne), to nie spodziewałbym się rewelacji i będzie standard: Dla każdego normalnego użytkownika będzie głośno, a dla fanboyów będzie tak cicho, że nie wiadomo nawet czy konsola jest włączona czy wyłączona. :)

Pierwsze wersje Xboxa 360 to też były niezłe odkurzacze.

#1998 Użytkownik jest niedostępny   kanon7 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Czerwiec 2019 - 07:25

Zobacz postAzazell, o 18 Czerwiec 2019 - 14:48, napisał(a):

No ale to są niewielkie różnice. No ale zobaczymy.. I tak lepiej już SSD niż HDD. Tylko teraz jakie oni wrzucą nam SSD do konsoli :D

I tak najważniejsze jest CPU, GPU i Ram.. To są najważniejsze podzespoły odpowiadające za stabilność i wydajność urządzenia.

Zapominasz o jednej, a w zasadzie o najważniejszej rzeczy, dlaczego SSD daje tak mało korzyści grom na PS4.
Bo obecnie gry pisane na PS4 biorą pod uwagę dysk HDD jako standard i jeżeli programista pisze grę, musi uwzględniać iż dysk będzie dostarczać mu dane stale na poziomie np. 40 MB/s. Więc szybka zmiana tekstur, ładowania wysokiej jakości tła, elementów etc. jest brana pod uwagę dysku HDD i jego odczytu ~ 40 MB/s. Gdyby chcieli wprowadzić dynamiczniejsze przejścia, z dużo lepszą jakością (pomijam czy gpu i cpu by to ogarnęły) to mogło by się okazać że potrzeba by już stałe ładowanie np. 60 MB/s, a to już dla dysku HDD może być problem.

Jeżeli w PS5 będziemy mieć dysk SSD z odczytem stały / ciągłym, na poziomie np. ~ 500 MB/s, to znikają ograniczenia dostarczania ogromnych tekstur, danych, tła do obliczeń. Można wtedy przyśpieszyć wszelkie elementy.

Ale właśnie, teraz przy HDD w PS4 jest ten kaganiec stałego odczytu, w długim okresie czasu np. ~ 40 MB/s zwykłych HDD.

#1999 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Czerwiec 2019 - 10:00

Zobacz postSNC, o 20 Czerwiec 2019 - 21:20, napisał(a):

>8.3TF Navi - 1.8GHZ
>Hardware accelerated RT
>16GB GDDR6 @512GB/s
>4GB of DDR4
Wydaje mi sie to realna specyfikacja. Ilosc tf wydaje sie mala ale takie navi byloby mniej wiecej wydajnosci vega64 wiec bardzo przyzwoicie.

Jeśli się to potwierdzi to będę zadowolony :cool:

Zobacz postsideband, o 20 Czerwiec 2019 - 21:56, napisał(a):

Jak dadzą 5700XT to będzie super sprawa :thumbup:

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 22 Czerwiec 2019 - 10:00

#2000 Użytkownik jest niedostępny   kanon7 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Czerwiec 2019 - 12:26

Zobacz postSNC, o 20 Czerwiec 2019 - 21:20, napisał(a):

>8.3TF Navi - 1.8GHZ
>Hardware accelerated RT
>16GB GDDR6 @512GB/s
>4GB of DDR4

Że niby ma mieć 16GB ram'u + dodatkowe 4 GB ram'u? Czy jak?

Zobacz postazgan, o 22 Czerwiec 2019 - 11:00, napisał(a):

Jeśli się to potwierdzi to będę zadowolony :cool:

Mnie jedynie niepokoi gpu - 8.3 TF. Patrząc że Xbox one X ma 6 TF, to 8.3 na "potężne" PS5 na kolejne 7-8 lat, to słabo....

• (122 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • Ostania »