Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

petrib

Zestaw do internetu pod monitor UHD HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam monitor 27 cali Dell-a U2718Q UHD HDR, proszę o propozycje najtańszego zestawu pod ten monitor, tak dla pełnej jakości czytania i filmów. Chcę używać ten zestaw do internetu i zadań biurowych. Monitor ma wejście Displayport. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel i3-8100 3.60GHz 6MB BOX - i3 8gen. czyli wydajność lepsza niż i5-7400 (7 generacja), 4 rdzenie, przyszłościowy wybór,

Gigabyte B360M D3H - najtańsze mobo z displayport pod 8gen,

HyperX 8GB 2666MHz Fury Black CL15 (2x4GB) - ram zawsze kupujemy w 2 kościach, mobas h310 maksymalnie obsługuje 2666mhz, więc nie ma sensu inwestować więcej, tym bardziej w komputerze pod przeglądanie neta, obczaj opis - jest jakaś promka,

GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD MLC IRDM (GEN2) - warto postawić na ssd, żeby wszystko szybko śmigało,

be quiet! 300W System Power B8 - 300W w zupełności wystarczy do i3,

Sharkoon CA-M Black - mała, zgrabna obudowa, nawet pod TV będzie świetnie się prezentować.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany złożeniem, to w zamówieniu możesz napisać do X-Kom prośbę o złożenie zestawu. W X-Kom bardzo fajnie składają komputery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam monitor 27 cali Dell-a U2718Q UHD HDR, proszę o propozycje najtańszego zestawu pod ten monitor, tak dla pełnej jakości czytania i filmów. Chcę używać ten zestaw do internetu i zadań biurowych. Monitor ma wejście Displayport. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

 

A nie lepiej Ci upolować jakiegoś mini PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy potrzebujesz czegoś kompaktowego czy nie. Jeśli nie, to co napisał tessir nie jest złe... ale da się taniej (i nie koniecznie gorzej).

 

MSI M350M Mortar - po osobistej styczności mogę powiedzieć że działa... i tylko tyle. Ale musisz uważać na BIOS by był w najnowszej wersji, inaczej czeka Cię wysyłanie płyty spowrotem. Możesz w morelach kupić opcję złożenia lub aktualizacji BIOSu.

 

AMD Ryzen 3 1200 - nowe APU od AMD, tańsze od i3 - a też ma 4 rdzenie i zintegrowaną grafikę. Nie wiem jak ten Ryzen, ale i3 odtworzy netflixa w 4K i HDCP. Ryzen też powinien mając vegę. Mają dobre chłodzenia, więc o to też nie musisz się martwić.

 

GoodRam 2x 4GB DDR4 2400MHz - grafika polega na pamięci RAM, ale do internetu nie ma to znaczenia bo i tak nie będzie widać różnicy. Tak jak ja nie czuję różnicy po wymianie Phenoma II na i5 (a dzieli te procesory 8 lat).

 

Kingston UV400 120GB - nie ma sensu kupować pojemniejszego na sam system. Lepiej dokupić dysk 1TB (przykładowo WD Blue) jeśli zamierzasz trzymać dużo rzeczy. Mam 250GB, zajęte około 94GB a system jest zaktualizowaną 7 która oryginalnie była zainstalowana w 2012 roku, a która miała rzeczy w sobie jeszcze z XP z 2006 roku.

 

Chieftec GPS 400W - nie zrobi fajerwerków, a mając 400W możesz w przyszłości ewentualnie włożyć grafikę i pograć gdybyś chciał. Plus warto mieć te kilka W więcej, bo z wiekiem nie będzie się tak starzał.

 

Sharkoon S1000 - jedyna z tańszych która nie kłuje w oczy.

 

Łącznie daje to 1520zł. Jeśli mieszkasz w pobliżu większego miasta jak Warszawa czy Gdańsk to nawet nie zapłacisz nic za wysyłkę (a jeśli nie, to zapewne około 40zł). Wychodzi ~350zł taniej niż to co podał tessir.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam monitor 27 cali Dell-a U2718Q UHD HDR, proszę o propozycje najtańszego zestawu pod ten monitor, tak dla pełnej jakości czytania i filmów. Chcę używać ten zestaw do internetu i zadań biurowych. Monitor ma wejście Displayport. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

G4560 210zl

MSI/Asrock h110m 3.0 - 170zl z aktualnym biosem pod 7gen

Ddr4 2133/2400 - 330zl w promocjach 280zl

Ssd 256gb Micron - 269zl x-kom ewentualnie Hdd 1tb Toshiba - 159zl

GTX 1030 2gb - 300zl

zasilacz Chieftec iArena 500w - 139zl

obudowa Zalman z1 - 119zl, ewentualnie poszukaj mniejszej bo grzać się tam i tak nie będzie miało co,

 

Razem 1427zl, z Ssd a bez Hdd 1540zl i takie rozwiązanie polecam

 

Jakby przypadkiem naszła cie ochota na granie to na 900p i low pograsz praktycznie w każda grę.

 

Opcja na integrze AMD, wydajność zbliżona

 

Ryzen 2200g - 450zl

MSI b350 Pro - 275zl

2x4gb Crucial balistix 2400mhz - 360zl

 

Reszta tak samo jak wyżej tylko bez dodatkowej karty graficznej

 

Razem 1500zl a z Ssd 1600zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryzen 1200 nie ma integry, chyba chodziło Ci o 2200.

Caps

te zotaci nie nadają się do niczego, mam takiego w firmie i grzeje się niemiłosiernie, jest dość głośny a poza tym, trzeba dokupić ram. oczywiście nie wchodzę nawet w szczegóły szybkości działania atoma..

a sory, tam ram już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii najlepiej wziąć 8gen intela i mieć 100% kompatybilność z wszelkimi serwisami, jak wspomniany netflix w 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryzen 1200 nie ma integry, chyba chodziło Ci o 2200.

Caps

te zotaci nie nadają się do niczego, mam takiego w firmie i grzeje się niemiłosiernie, jest dość głośny a poza tym, trzeba dokupić ram. oczywiście nie wchodzę nawet w szczegóły szybkości działania atoma..

a sory, tam ram już jest

Tak 2200g :) czyli 100zl więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, bardzo podobają mi się zestawy, szczególnie mini PC. Dziękuję za odpowiedzi. Jest jednak ale. Mam w tej chwili mini PC -ACER Aspire TC-705, ma i3 4160, 4GB i Win10. Kupiłem go używany za 500zł pół roku temu, bez dysku. Niestety chłodzenie jest lekko głośne (jak na mój gust) -nie można żadnym programem obniżyć obrotów. Po drugie traci ostrość obrazu (czym większa rozdzielczość, tym częściej). Po trzecie nie ma HDR, ani DisplayPort-u, co daje efekt 29 Hz. Mam już SSD. Ogólnie fajne te miniPC, bo jest niewielkich rozmiarów. Ale jak kupować miniPC to jakieś lepsze niż mój komputer, a nie 1,6GHz. Natomiast j.w. z wentylatorem. Jeśliby zbudować coś z i3 8100, to na niewielkiej obudowie, z możliwości cichego chłodzenia. A nawet warto poczekać na 9-gen. Proszę o kolejne odpowiedzi. Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co czekać na 9 gen do takich zastosowań? i3-8100 ma 4 rdzenie, integra w pełni wspiera 4K, dosłownie wczoraj pojawiły się tanie płyty główne - idealny moment na zakup takiego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku ceny miniPC pójdą znacznie w górę pod 1500 - 2000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozumiem, że i3 8100 obsługuje HDR w UHD -ktoś to testował?. Jaka najmniejsza obudowa do takiego zestawu by się nadawała, pod warunkiem, że zamontuję w niej lepsze chłodzenie, tanie i ciche, najlepiej pasywne. A miniPC jakie polecacie? Może w przyszłości zamontuję kartę graficzną do 75W. Proszę o najlepsze rozwiązanie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragiczna obudowa, ram w 1 kości i słaby, zasilacz po co 500W do takiego czegoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta obudowa nie ma w standardzie ani jednego wentylatora. Wszystko Ci się ugotuje. Zobacz obudowę Zalman Z1.

https://proline.pl/obudowa-zalman-z1-black-usb-3-0-p932142

 

Ram z bardzo wysokim cl17. Szukaj czegoś z CL14, czy ew 15 do max 16.

https://proline.pl/pamiec-crucial-ballistix-8gb-ddr4-2400-cl16-bls8g4d240fsb-p1137855

 

Zasilacz z linku dobry. Jak nie będziesz w przyszłości montował pod gry karty graficznej powyżej 1060 6gb, może być ten sam model o mniejszej mocy 400w Reszta fantów też ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytam jeszcze raz, czy sprzęt jest kompatybilny, czy nie ma mniejszej obudowy do tej płyty głównej, czy jest jakieś chłodzenie pasywne na 1151?

Czy ktoś na moim miejscu czekałby na 9-gen, bo chyba to już niedługo?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie warto na 9gen czekać, nawet jak wypuszczą to wydajność nie będzie zbyt wyższa (tak jak ryzen 2 praktycznie nic nie daje w porównaniu do 1 poza grafikami).

 

Jeśli chcesz się bawić w mITX to można, ale wtedy drożej. Jeśli chcesz pasywne chłodzenie, to kup jakieś masywne (przykładowo ja mam HR-02 od 2014 roku i dokupiony kit montażowy od producenta nowy). Nie jest pasywnie bo osobiście wolę by coś tam się obracało - ale ogólnie nic nie słychać. Da się jednak spokojnie bez wentylatora, maksymalne temperatury u mnie to było 51*C przy obrabianiu filmu w 4K także...

 

Osobiście mam coś takiego (no, podobnego): https://www.morele.n...o-rev-b-517031/

 

Może się wydawać że drogi interes, ale jak widać warto. Mam już 4 lata i drugi komputer, a jeszcze posłuży kilka lat spokojnie i następny komputer przeżyje. Chłopaki Ci doradzą ewentualnie jakie inne kupić tongue.gif

 

Osobiście głosuję na i3/i5, mATX, obudowę też, w/w chłodzenie, SSD i 2x 4GB ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wciąż się waham. Ktoś tu polecił miniPC i dostałem na coś takiego ochoty, lecz nie znalazłem adekwatnego miniPC pod ten monitor -spełniającego wymagania UHD + HDR z DP z dobrą wydajnością i ceną, itp. Więc prawdopodobnie wybiorę zestaw o którym pisałem. Dziękuję za wskazówki, temat nadal otwarty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś małego, to ode mnie:

 

ASRock Z370M-ITX/ac - 617zł

Intel Core i3 8100 - 460zł

Patriot Signature DDR4 (2x4GB) - 365zł

Corsair MP500 120GB M.2 NVMe - 290zł

Streacom ST-F1CB WS EVO - 387zł

Najgorsza do dostania w polsce rzecz - PicoPSU 160W (około 260zł?). Ktoś musiałby się wypowiedzieć.

 

Taki mały komputerek wielkości Maca Mini (pre-2011). Ewentualnie nieco większy, gdzie można włożyć normalny (i dostępny w Polsce zasilacz), dyski a nawet kartę graficzną:

SilverStone SG06 Lite - 220zł

SilverStone Strider 450W - 268zł

 

Jeśli się zdecydujesz na drugą konfigurację, to możesz też i5 kupić (jeśli chcesz). Dwa rdzenie więcej i takie tam, ale to Twoja decyzja. Ogólnie biorąc drugą opcję, czyli łącznie:

 

ASRock Z370M-ITX/ac - 617zł

Intel Core i3 8100 - 460zł

Patriot Signature DDR4 (2x4GB) - 365zł

Corsair MP500 120GB M.2 NVMe - 290zł

SilverStone SG06 Lite - 220zł

SilverStone Strider 450W - 268zł

 

Wychodzi 2220zł. Zależy czy wielkość ma dla Ciebie znaczenie bo nie ma tańszych płyt po prostu, ale posłużyłby lata. Nawet i7 możesz włożyć do tego (6c/12t) i chłodzenie wodne ludzie kładli do tych obudów, razem z GTX1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zamówiłem:

 

Solid State Drive 2.5" 120GB SSD GoodRam CX300

Procesor Intel Core i5 8400 2.80 GHz LGA1151

DIMM PC-2400 DDR4 8GB Crucial

Płyta Socket LGA1151 Gigabyte B360M D3H

Zasilacz ATX 500W Chieftec A-135

https://www.olx.pl/oferta/obudowa-atx-kompletna-CID99-IDtEWiJ.html

 

Zamówienie jest w trakcie realizacji.

Plus przedłużka USB.

Mam pytanie czy ten HDR będzie działał w 4K i 60Hz?

Jakie chłodzenie do tego procka, potrzebuję po prostu cichego.

Zasilacz 14 cm, chyba będzie cichy.

A obudowa tania i ma grube blachy.

 

Mogę jeszcze wycofać zamówienie, dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmów to mało co znajdziesz z HDR i 60fps, a reszta będzie działać, ale przy tym monitorze z ~280cd/m2 to za wiele z Hdru nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Trochę głupio zrobiłem, bo zestaw z 3 maja 2018 (jest post) wycofałem z zamówienia. Chciałem taniej.

A kupiłem:

LCD: U2718Q; CPU: G4600 HD 630; SSD: MX500 250GB; MB: GA-B250M-D3H; RAM: Crucial DDR4 8GB 2400MHz CL17; PSU: APS-500SB 500W;

Kabel DP 1.2 był w komplecie z monitorem, który monitor ma HDR.

 

Nie działa HDR.

Niestety Windows nie wyświetla mi przełącznika na HDR. Kiedyś miałem RX 460, w sterowniku karty graficznej było 10-bit, a windows 10 też nie miał tego przełącznika, w Ustawienia>Stystem>Ekran.

CO jest nie tak?

W sterowniku też nic nie można znaleźć.

Płyta główna czy procesor, czy oboje są winni? Czy co?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do HDR potrzebne są

 

HDMI 2.0a

DisplayPort 1.3 lub USB 3.1 C Gen2

HDCP 2.2

 

Teraz sprawdź jak ma się do tego wybrana przez Ciebie płyta główna.

Dodatkowo sprawdź z kiedy masz sterownik do iGPU. Tutaj potrzebny sterownik 15.60.0.4849 z końcówki roku 2017 bądź świeższy.

 

Z tego co mi się wydaje to masz HDMI 2.0 oraz DP 1.2. G4600 ma wsparcie HDCP 2.2

 

Ręki uciąć sobie za te dane nie dam ale zweryfikuj co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...