Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Odolek

Kupno iPhone SE w drugiej połowie 2018.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nadszedł czas przesiadki z androida na nowy system. W oko wpadł mi konkretnie model SE z uwagi na 4 calowy ekran.

Nie zastanawiałbym się nad niczym gdyby nie fakt że tam naprawdę ten telefon ma już swój wiek. Zdaje sobie sprawe, że aktualizacje może były by dostarczane przez dwa lata ale czy ten telefon w momencie gdy kupię go w lipcu / sierpniu zapewni mi conajmniej dwa lata płynnej pracy? Nic mnie tak nie denerwuję jak wiecznie zscinający się android. Oczekuję od niego po tych dwóch latach dalszej płynnej pracy bez zawieszania się i zamulania. Telefon będzie wykorzystywany tylko i wyłącznie do dzwonienia, SMS, mesenger oraz internet.

Czy jesteście w stanie mi powiedzieć, że ten telefon będzie w stanie udźwignąć to za dwa lata? Czy jest to już na tyle leciwa konstrukcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj wróżki, bo szklana kula nie działa... Co za temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości napisz jaki masz obecnie telefon z androidem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie pytam ale widzę, że dobry temat do nabijania się. Nie miałem nigdy żadnej styczność z iOS, nie wiem jak wygląda sprawa aktualizacji i działania iOS po latach dlatego zadałem te pytanie.

Obecnie używam P8 lite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na SE 2 albo kup porządnego androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[..]Nie miałem nigdy żadnej styczność z iOS, nie wiem jak wygląda sprawa aktualizacji i działania iOS po latach dlatego zadałem te pytanie.

Zobacz sobie zestawienie na Wiki. SE ma środek od 6S, więc nie jest taki stary jak 5S (5S->6->6S,SE->7->8->X), 5S jeszcze jest supportowany (ale po wrześniowej aktualizacji widać, że zwolnił). Jak widać 5s został pokazany we wrześniu 2013 roku, a mimo to dalej ma najnowszy OS. SE jest z marca 2016. Znajdź mi 5 letni telefon z najnowszym Adroidem (co najmniej 8.0)...

A co do nowszej wersji SE, na razie się nie zapowiada (w sieci są jedynie domysły i spekulacje kiedy będzie, a nawet że nie będzie kontynuowany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie nie warto. Telefon ma moja dziewczyna. Wymienie kilka jego wad :

-Cena (w niej można mieć o klasę lepszy telefon z Androidem)

-Rozmiar ekranu (iOS 11 kompletnie nie nadaje się do użytku z tak małym ekranem, starsze wersje jeszcze jakoś chodziły)

-Bateria nie trzyma nawet jednego dnia

 

Sam telefon jest mniej płynny niż mój Huawei P10, być może SE jest płynny ale w porównaniu do telefonów z 2015 roku, bo właśnie z 2015 roku ma bebechy.

Jak nigdy nie używałeś iOS to albo go przeklniesz albo pokochasz. Osobiście jak dla mnie ten system byłby spoko gdyby nie te nieszczęsne powiadomienia, które nie są połączone jak w androidzie tylko każe jedne nawet z tej samej aplikacji jest osobno. Z tego powodu dostawałem białej gorączki jak klikałem w jedno powiadomienie od danego odbiorcy np z banku a reszta nie znikała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale moje każde doświadczenie z androidem jest takie, że telefon po roku / półtorej zaczyna bardzo mocno zamulać / łapać ścinki. Bardzo zależy mi też na jakimś 4 calowym telefonie.

 

Sporo opinii nt. IOS przeczytałem i większość modeli wcześniej nawet do tych ostatnich aktualizacji działała mniej więcej cały czas tak samo. Nie ukrywam, że te 1400 zł, które w tym momencie kosztuje SE to nie jest mała suma i niechciałbym zdziwić się, że za rok zacznie mi pracować jak mój android...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwię się, że do tego co używasz, telefony tak szybko łapią zamulanie.

Tzn ja znam takie przypadki, ale sprowadzały się do tanich modeli hujweja. Wśród moich znajomych co najmniej 2.

Za pieniądze, które chcesz wydać na iphona lepiej wg mnie kupić coś świeżego ze świata androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1100-1200zl kupisz nowy model w foli na stoiskach z tel np jak sa w galeriach czy gdzies indziej. bateria trzyma lepiej jak 6s i 7. system chodzi bardzo dobrze i bedziesz mial jeszcze dlugie wsparcie. za taka kase to nie kupisz androida z takim dobrym aparatem i tak dlugo wspieranym systemem a jak wiadomo android ze sredniej polki po pol roku dziala jakby chcial a nie mogl. przerobilem juz tyle tel z androidem i zawsze wracalem na iphona. wiec jesli ci nie przeszkadza maly ekran to bedziesz z niego mega zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie kupił telefonu z takiego stoiska i nie proponuj takiego wyjścia, bo może się okazać, że takiego stoiska za dwa dni już nie będzie a w sytuacji jakichkolwiek problemów ze sprzętem jesteś sam i masz tylko oficjalny serwis. Żadnych rękojmi, ewentualnej wymiany itp.

Przy wydawaniu takich pieniędzy lepiej się wstrzymać jakiś okres i dołożyć 100-200 i kupić w normalnym sklepie.

 

Nawiasem mówiąc, ostatnimi czasy jak szukałem telefonu to na takich stoiskach ceny potrafiły być nawet o 20% wyższe niż w sklepie obok. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SE od 2 lat i jestem z niego bardzo zadowolony. Korzystam z telefonu/SMS, Whatsappa, aplikacji bankowej, Spotify i netu. Instaluje wszystkie aktualizacje i do tej pory nie zauwazylem zeby cokolwiek zwolnilo (mialem przedtem 3 telefony z Androidem ktore po 2 latach nie nadawaly sie do uzytku). Dla mnie maly rozmiar jest zaleta bo telefon nosze w kieszeni. Aparat robi dobre zdjecia, ekran jest wyrazny z zywymi kolorami. Co do baterii - przy bardzo aktywnym korzystaniu rzeczywiscie nie trzyma calego dznia ale mowimy tu o 8 godzinach ogladania youtuba. W trybie 'telefon + sms + whatsapp' trzyma spokojnie 2 dni. Czytnik linii papilarnych ma lekkiego 0,5 laga wiec jesli ktos jest przyzwyczajony do czegos szybszego to moze irytowac. Jesli uda ci sie zlapac go w dobrej cenie (kolo 1100 zl) to bierz w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora wyżej? Naprawdę jesteś w stanie oglądać 8 h dziennie youtube na takim ekraniku? Nosisz już okulary czy dopiero planujesz?

 

A co do autora tematu. Za 1200 zł z oficjalnego źródła warto, bo cena nie jest zaporowa i jest to telefon, który sam swego czasu rozważałem. Polecam jednak poczekać, bo jest prawdopodobne, że w czerwcu zaprezentowany zostanie SE2, a wtedy SE1 stanieje jeszcze bardziej i będzie można zaoszczędzić 1-2 stówki. Obiektywnie telefon jest ciekawy i jeśli zależy Ci na rozmiarze, to nie masz dużego, a właściwie masz zerowy wybór i warto brać SE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz jest promocja w MM za 1200. Tylko teraz naszła mnie myśl czy może jednak nie zaczekać na SE II. Zawsze to będzie świeższa konstrukcja. Jestem tylko ciekaw czy cena będzie mocna ponad 2000 wykraczała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu poczekał, sam czekam na SE2 i z tego co mówią plotki telefon powinien być dużo bardziej interesujący od pierwszej edycji. Tyle, że będzie posiadał minimum 4.5 cala na 99%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze to mniej niż te wszystkie 5 calowe. Jakieś spekulacje co do ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kupować SE to tylko z iOS 9 - dzięki temu starczy na dłużej niż te dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na SE 2 albo kup porządnego androida.

 

Nie bedzie SE 2,a produkcja SE juz sie konczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kupować SE to tylko z iOS 9 - dzięki temu starczy na dłużej niż te dwa lata.

Bez przesady tak to można napisac o 5s a nie o se który bebechy ma z 6s wiec i teraz na 12 chodzi ok, wiadomo ma juz 2 lata ale co to jest przy apple gdzie po 4 latach ich telefony chodza stabilnie, a inne antki to juz po 2 zamulają. Także moim zdaniem jest sens kupowac jak najbardziej bo gabaryty ok jeszcze z 3 lata wsparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...