Forum PCLab.pl: Offtopic o grach - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (250 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Offtopic o grach Jest taki temat w innych działach niech będzie i tutaj

#41 Użytkownik jest niedostępny   Stjepan 

• Hostis humani generis
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 07 Kwiecień 2018 - 13:40

Ja osobiście nie lubię "interaktywnych filmów" lubię gry z otwartym światem, takie jak Far Cry, Skyrim, Fallout New Vegas, Stalker, GTA czy Wiesiek 3, lubię swobodę, chodzić gdzie chcę robić co chcę, takie Metro 2033 gra z dobrym klimatem, ale to oskryptowana do bólu tunelówka dlatego jej nie skończyłem, a takiego Stalkera Zew Prypeci przeszedłem ze trzy razy znajdując ciągle ciekawe rzeczy.

#42 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Kwiecień 2018 - 13:44

Zobacz postKazubin, o 07 Kwiecień 2018 - 14:29, napisał(a):

Ja FC od dawna nie usprawiedliwiam, ostatni kupiony to 3 na promocji, którą po początku olałem z nudów.

Nie ma wytłumaczenia dlaczego wykastrowali tak nowego Far Cry'a widać to doskonale po Wildlands na konsolach. PC jakoś na tym nie ucierpiało był szereg dodatkowych opcji graficznych + bajerów NVIDII

A tu jeszcze z Bety

I jakoś złomy wyrabiały a to czego nie wyrobiły było na PC ;).

PS. Nie widziałem żeby w Far Cry 5 padał deszcz za to w Wildlands już tak :E

Dalej uważam że Ubi poleciał po najmniejszej linii oporu zarówno z ograniczeniami przyrody, fizyki, destrukcji, balistyki oraz ustawieniami opcji graficznych na PC. Konsole nie są tu wytłumaczeniem co widać po Wildlands.

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 07 Kwiecień 2018 - 13:48

#43 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Kwiecień 2018 - 13:44

Zobacz postazgan, o 07 Kwiecień 2018 - 14:23, napisał(a):

Nie ma wytłumaczenia dlaczego wykastrowali tak nowego Far Cry'a widać to doskonale po Wildlands na konsolach i PC jakoś na tym nie ucierpiało był szereg dodatkowych opcji graficznych + bajerów NVIDII
I jakoś złomy wyrabiały a to czego nie wyrobiły było na PC ;)

Tu nie ma usprawiedliwienia, bo wersja FC5 na PC to bida. A co do wildlands to faktycznie wygląda pięknie, ale na PC. Bo na konsoli mocno widać jak jest okrojony względem PC i tak na przemian włączałem sobie na prosiaku wildlands i FC5 i ten drugi w wersji konsolowej wygląda lepiej w całokształcie.

Na PC wildlands to całkowicie inna gra. Masa podrasowanych detali od razu rzuca się w oczy.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 07 Kwiecień 2018 - 13:46

#44 Użytkownik jest niedostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Kwiecień 2018 - 13:49

Sony robi grę na jedną platformę a nie kilka więc dlatego tak to tam wygląda.

#45 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Kwiecień 2018 - 13:50

Zobacz postlukadd, o 07 Kwiecień 2018 - 14:44, napisał(a):

Tu nie ma usprawiedliwienia, bo wersja FC5 na PC to bida. A co do wildlands to faktycznie wygląda pięknie, ale na PC. Bo na konsoli mocno widać jak jest okrojony względem PC i tak na przemian włączałem sobie na prosiaku wildlands i FC5 i ten drugi w wersji konsolowej wygląda lepiej w całokształcie.

Na PC wildlands to całkowicie inna gra. Masa podrasowanych detali od razu rzuca się w oczy.

Ale Wildlands na konsolach i tak wygląda lepiej od Far Cry 5 na konsolach :E

Kto bronił Ubi dodać też podrasowane ustawienia na PC w FC5?

W Far Cry 4 było to możliwe a też ukazał się na konsolach ;)

Na PC były zaawansowane opcje graficzne z dodatkowymi bajerami NVIDII które mocno poprawiały grafikę

- realistyczna fizyka sierści zwierząt NVIDIA HairWorks
- lepsza okluzja otoczenia NVIDIA HBAO+
- lepsze promienie światła NVIDIA Godrays
- wolumetryczna mgła
- lepsze cienie NVIDIA PCSS
- zaawansowane wygładzanie krawędzi NVIDIA TXAA
- tessellacja oraz parallax occlusion mapping (POM)

Tutaj można dokładnie sobie porównać i poczytać https://www.geforce....er-soft-shadows

Far Cry 4 GameWorks

to też przez konsole :lol2:?

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 07 Kwiecień 2018 - 13:55

#46 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• PipPipPipPipPip

Napisany 07 Kwiecień 2018 - 13:51

Moim zdaniem nie. Konsolowy Wildlands wygląda gorzej niż konsolowy FC 5, który zresztą prawie się nie różni od wersji PC.

Wildlands pc vs ps4

Spoiler

Wildlands na ps4 pro wygląda słabo. Masz demko w ps store zobacz sobie lub przypomnij jak już widziałeś. Są bardzo duże różnice względem wersji PC.

Szczególnie cierpi roślinność, textury podłoża i inne, AO, cienie, zasięg wyświetlania itd.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 07 Kwiecień 2018 - 14:00

#47 Użytkownik jest niedostępny   BlindObserver 

• "Lepiej umrzeć stojąc, niż żyć klęcząc"
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 07 Kwiecień 2018 - 13:52

A mi brakuje DOBRYCH tunelowych gier. Jestem fanem sandoboksów, więc nawet taka średnia Mafia III mi się podobała, ale chciałbym coś innego, bo ile można. Teraz każda gra musi być na 30 godzin, musi być wypełniona jakimiś gównianymi zadaniami pobocznymi i pizdylionem miejsc do odwiedzenia. The Order był cienki jak dupa węża, Ryse miał kretyńską mechanikę, ale podobał mi się jednak trochę bardziej. Przy Quantum Break zasypiałem, do tego te śmieszne filmy, których nie obejrzałem, bo mam limitowanego neta LTE :D Dochodzi do tego, że najlepiej mi się gra w mniejsze gierki, jak np. Toren, tytuły z serii Sherlock Holmes, czy takie pseudo AAA jak Hellblade, niż w największe hity. A ostatnio to w ogóle szukam przede wszystkim małych tytułów logicznych, jak Zup (tysiące osiągnięć :E ).

Co do exów, to zabawne jest to ciągłe gadanie w stylu "co można wyciągnąć z konsoli". No można, bo tylko na ten jeden sprzęt to robią. Jakie ma to przełożenie na inne gry? Żadne. Potem czytam jakieś pierdoły o lenistwie innych deweloperów tworzących multiplatformy, którzy nie są w stanie dobrze przygotować edycji konsolowej. No nie są w stanie, bo nie robią na jedną platformę. To są dwie zupełnie różne sytuacje, a ludzie jakby tego nie oddzielali od siebie. Ile to razy się czyta bzdury typu: gra A działa słabo, a patrzcie jak działa 10x ładniejsza gra B (ex).

#48 Użytkownik jest niedostępny   Kazubin 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Kwiecień 2018 - 13:57

Nudny tunel jest tak samo nudny jak nudna gra z otwartym światem. Miałem "przyjmność" z ostatnim TR, z litości za grafikę dałbym 6/10, ubijanie co chwilę setki wrogów, idiotyczne dialogi, naiwna fabuła i postacie które nadają się tylko dla tasiemcowej telenoweli typu klan.

#49 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Kwiecień 2018 - 13:59

Zobacz postlukadd, o 07 Kwiecień 2018 - 14:51, napisał(a):

Moim zdaniem nie.

Bez sensu porównanie bo na PC miałeś właśnie podrasowaną grafikę a w Far Cry 5 masz praktycznie to samo co na konsoli.

Wildlands nie dość że jest większy, bardziej zróżnicowany, ma zmienne warunki pogodowe, bardziej zróżnicowaną roślinność i jest jej więcej ect. W dodatku tam nikt nie wpadł na to żeby ograniczyć możliwość zabijania przeciwnika przez drewniany płotek :lol2:. Tak samo jak w Far Cry 5 masz rozpierduchę, wybuch, demolkę, pościgi, latanie ect.

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 07 Kwiecień 2018 - 14:07

#50 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• PipPipPipPipPip

Napisany 07 Kwiecień 2018 - 14:06

Zgadzam się z tym, że wersja PC FC5 została olana i podrasowana tylko w minimalnym stopniu. W wildlands zostało to zrobione całkiem konkretnie na PC dostaliśmy wiele detali v.high/Ultra względem konsoli. Z FC5 ubi poszło na łatwiznę.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 07 Kwiecień 2018 - 14:07

#51 Użytkownik jest niedostępny   Pulpit 

• ಠ╭╮ಠ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Kwiecień 2018 - 14:08

Zobacz postazgan, o 07 Kwiecień 2018 - 14:44, napisał(a):

A tu jeszcze z Bety

Beta Wildlandsów miała jakieś 10fpsów na low więc może dlatego wykastrowali :heu:

#52 Użytkownik jest niedostępny   Pawelek6 

• ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Kwiecień 2018 - 14:11

Zobacz postPulpit, o 07 Kwiecień 2018 - 14:36, napisał(a):

Czepię się tego FC2, bo już rzygam tym porównaniem. Ilu z was pamiętało te detale pokazane w filmiku? Tak z ręką na sercu.

Ja Dodaj obrazek

Poza tym, takich przykładów jest więcej:
- destrukcja otoczenia w Battlefield; cóż DICE zdziałało przy Bad Company, a jaką kastrację tego elementu mamy dalej?
- drugi przykład będzie mniej znany, mianowicie DiRT; w pierwszej części droga bardzo ładnie się deformowała wraz z otoczeniem, jeśli w coś uderzyliśmy oczywiście wraz z pojazdem, który miał strefy zgniotu, a nie tylko odpadające zderzaki itd.; drogi również były faktycznie wyboiste, a nie płaskie z inną teksturą i było to widać na powtórkach jak od każdej nierówności pracowało zawieszenie.

Obecnie gry idą w grafikę, wielkość i mnogość różnorakiej zawartości niejednokrotnie wpychanej na siłę. A fizyka faktycznie jest w odwrocie, jeśli faktycznie przeanalizuje się te przykłady, gry są teraz bardziej sztywne, plastikowe. Oczywiście Jaguar w obecnych konsolach, to padaka, ale procesory w PC są sporo szybsze od tych 10 lat temu, bo co wtedy mieliśmy? C2D, C2Q, cała podstawka AM3 z Athlonami II i Phenomami II oraz pierwsze Core "i" pod s1156 i s1366.

Ja to bym z otwartymi ramionami przygarnął coś pokroju Bioshocka, oryginalnej trylogii Mass Effect, jakąś porządną strzelankę jak CoD2, CoD4MW czy MoH z 2010 z wyborną kampanią (tylko z dłuższą kampanią, bo 4,5h to już przesada Dodaj obrazek) lub BiA Hell's Highway. No, ale nie... wszędzie hektary otwartego świata wypełnionego w zasadzie niczym + pierdyliard skórek dla gówniarzy. Gry robi się dla dzieci teraz. Wiem tylko tyle, że jak w końcu się wzbogacę to połaszę się na PS-a i zabiorę się za te ekskluzywne tytuły, bo piec trochę w odwrocie pod względem ciekawych tytułów.

Ten post był edytowany przez Pawelek6 dnia: 07 Kwiecień 2018 - 14:15

#53 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Kwiecień 2018 - 14:12

Zobacz postlukadd, o 07 Kwiecień 2018 - 15:06, napisał(a):

Z FC5 ubi poszło na łatwiznę.

Ciesze się że wreszcie się dobrze zrozumieliśmy ;) :thumbup:

Assassin's Creed Origins zarówno na konsolach jak i PC też wygląda imponująco w porwaniu do FC5.

Zobacz postPulpit, o 07 Kwiecień 2018 - 15:08, napisał(a):

Beta Wildlandsów miała jakieś 10fpsów na low więc może dlatego wykastrowali :heu:

Wildlands dostał później na konsolach Surprise Package poprawiający grafikę. Optymalizację też poprawili na PC widzę wyraźną poprawę względem premiery (zainstalowałem ponownie bo czekam na nową darmową zawartość).

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 07 Kwiecień 2018 - 14:20

#54 Użytkownik jest niedostępny   Pulpit 

• ಠ╭╮ಠ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Kwiecień 2018 - 14:28

Zobacz postPawelek6, o 07 Kwiecień 2018 - 15:11, napisał(a):

- destrukcja otoczenia w Battlefield; cóż DICE zdziałało przy Bad Company, a jaką kastrację tego elementu mamy dalej?

32 graczy w BC2 vs 64 w BF3 i 4, z każdą częścią mapy były coraz większe.

#55 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Kwiecień 2018 - 14:34

Zobacz postKazubin, o 07 Kwiecień 2018 - 13:37, napisał(a):

W FC2 jest też dynamiczna pogoda, wydaje mi się, że tego nie ma w FC5.

Dynamicznie zmieniającej się pogody nie ma w Far Cry 5 jest za to w Wildlands (zarówno na PC jak i konsolach) podobnie jak możliwość zabicia przeciwnika przez drewniany płotek z czym też nie radzi sobie FC5 :E

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 07 Kwiecień 2018 - 14:36

#56 Użytkownik jest niedostępny   Pawelek6 

• ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Kwiecień 2018 - 14:57

Zobacz postPulpit, o 07 Kwiecień 2018 - 15:28, napisał(a):

32 graczy w BC2 vs 64 w BF3 i 4, z każdą częścią mapy były coraz większe.

Czyli sugerujesz właśnie, że rozwój stanął w miejscu, bo albo mamy destrukcję otoczenia albo duże mapy. Coś na zasadzie "Albo rybki albo akwarium". Nie odpowiada mi takie podejście, bo to tak jakby kiedyś wprowadzono oświetlenie do gier, a następnie cienie, jednak aby wprowadzić cienie usuńmy oświetlenie :heu:

Fizyka, sztuczna inteligencja oraz dźwięk, leży i kwiczy w obecnych nowych grach.

Ten post był edytowany przez Pawelek6 dnia: 07 Kwiecień 2018 - 15:00

#57 Użytkownik jest niedostępny   Pulpit 

• ಠ╭╮ಠ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Kwiecień 2018 - 15:19

Zobacz postPawelek6, o 07 Kwiecień 2018 - 15:57, napisał(a):

Czyli sugerujesz właśnie, że rozwój stanął w miejscu, bo albo mamy destrukcję otoczenia albo duże mapy.

Witamy w epoce konsol, ubi wypuszcza gry taśmowo, oni nie mają w pipelinie czasu na dopieszczanie każdej wersji, jedną pod PC, jedną pod XBO, jedną pod XBOX, jedną pod PS4, jedną pod PS4 Pro, wszystko zrównują do z grubsza tego samego i wypluwają. Teraz popatrz na gry, które powstały z myślą o PCtach i musiały być krojone pod konsole. Taki Wiedźmin 3, popatrz ile on ma błędów, część z nich oczywiście wynika z tego jak bardzo pokręcone i powiązane ze sobą są questy, ale sporo z nich (np. stary dobry stuttering przy premierze) wynika z tego, że najpierw narąbali wszystkiego na PC, a później obudzili się, że to ma 5fpsów na konsoli i trzeba coś z tym fantem zrobić, a do premiery tak blisko.

Ten post był edytowany przez Pulpit dnia: 07 Kwiecień 2018 - 15:22

#58 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Kwiecień 2018 - 15:44

Zobacz postPulpit, o 07 Kwiecień 2018 - 16:19, napisał(a):

Teraz popatrz na gry, które powstały z myślą o PCtach i musiały być krojone pod konsole. Taki Wiedźmin 3, popatrz ile on ma błędów, część z nich oczywiście wynika z tego jak bardzo pokręcone i powiązane ze sobą są questy, ale sporo z nich (np. stary dobry stuttering przy premierze) wynika z tego, że najpierw narąbali wszystkiego na PC, a później obudzili się, że to ma 5fpsów na konsoli i trzeba coś z tym fantem zrobić, a do premiery tak blisko.

Zapomniałeś jeszcze napisać jak wspaniale ta gra działała na potężnych PC'tach w dniu premiery i to już po tych konsolowych cięciach :lol2:

Dodaj obrazek

Na pewno gdyby nie przycięli grafiki to na PC'atch działa by się magia :E

Rozmawiałem osobiście z Konradem Tomaszkiewiczem podczas premiery w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu i już wtedy nie ukrywał że gra przed przycięciem ledwo zipała na ich stacjach roboczych i było to konieczne ze względu na wymagania wersji PC.

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 07 Kwiecień 2018 - 15:50

#59 Użytkownik jest niedostępny   Kazubin 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Kwiecień 2018 - 15:48

Zobacz postazgan, o 07 Kwiecień 2018 - 16:44, napisał(a):

Zapomniałeś jeszcze napisać jak wspaniale ta gra działała na potężnych PC'tach w dniu premiery i to już po tych konsolowych cięciach :lol2:

Cięcia pod konsole były dokonywane dopiero po powstaniu bulidu pod PC. Na EG jest dokładny opis. W3 nie miał i nie ma zawyżonych wymagań, do tego jest dość elastyczny i pozwala grać na słabszych konfiguracjach.

#60 Użytkownik jest niedostępny   Pulpit 

• ಠ╭╮ಠ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Kwiecień 2018 - 15:48

Właśnie, bo już nie pamiętam, wiesiek dostawał patche optymalizacyjne? :hmm: Pamiętam, że stuttering naprawiali, ale to nie tosamo

• (250 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »