Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, grałem w Diablo i grałem we wszystkie DS i nie widzę tego. H&S to zupełnie inny gatunek, co tu się niby łączy?

Atakuje się przeciwników mieczem i w ogóle "wiem swoje". Wygogluj sobie. Każdy widzi to inaczej. Wybierz sobie coś. ;)

Spróbuj zagrać w którykolwiek tytuł Soulsowy w sposób podobny do gier typu DmC. Życzę powodzenia.

Zwłaszcza w Sekiro, które takie podejście punktuje najmocniej. No, ale żeby to wiedzieć, trzeba to wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVM. H&S używa się do PoE i Diablo oraz do DmC czy oryginalnego GoW.

Byłem przekonany, że on tu rysuje jakieś analogie do drugiego znaczenia ale przecież to Azazell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co dzisiaj nie mam głowy do wytłumaczenia tego. Bo cały dzień robiłem remont i ledwo żyje. Podejrzewam, że źle podchodzisz do kwestii porównawczej pomiędzy soulsowymi grami a H&S. Spróbuje ci to w inny dzień wytłumaczyć. Napisze pokrótce - Diablo to typowy H&S w 100%.. Dark Souls to gra action RPG, która posiada pewne elementy z tego gatunki Diablo-podobnego. Eh Nie wiem serio jak ci to dzis wyjaśnić bo ledwo żyje :). Po googluj na spokojnie w necie wpisujac te frazy typu Dark Souls Hack and slash to sporo wyjdzie tematów na różnych forach czy artykuły. Może uda ci się zlokalizowac to co próbuje tobie wytłumaczyć ;).

Bardziej ciekawi mnie dlaczego ty tak uważasz. Ludzie piszą różne głupoty na necie, więc odpuszczę sobie googlowanie, bo dobrze znam cechy gatunku H&S, a Dark Soulsy tym bardziej (DS1 - 165 godzin, DS2 - 99 godzin, DS3 - 337 godzin).

 

Nadal zastanawiam się jakie mogą być cechy wspólne H&S i DS. W H&S masz hordy przeciwników, których wycinasz w podobny, niezbyt często zmieniający się sposób. Możesz zupełnie wyłączyć myślenie i praktycznie robić cały czas to samo. W grach FromSoftware masz mało przeciwników, nawet mniej niż w takich typowych RPG. Przeciwnicy rozstawieni są w mądry, przemyślany sposób, a twoim zadaniem jest odkryć w jaki sposób ich pokonać, żeby nie zginąć. Już sama mechanika znacząco odbiega od tego co oferują inne H&S. Ba! Odbiega nawet od tego co masz w innych grach aRPG.

 

W H&S masz nieustanne expienie, rozwój postaci. Przeciwnicy dropią tak dużo itemów jakbyś rozwalał jakieś piniaty. Rozwój postaci jest tu bardzo ważny i nieunikniony. Całe Dark Soulsy możesz przejść nawet na pierwszym levelu. Właściwie to levelowanie nie daje tutaj aż tak dużo, jedynie trochę pomaga, ewentualnie pozwala używać cięższego sprzętu. Nie ma tu też takiego typowego farmienia, grindu. Tzn. możesz sobie farmić dusze na odradzających się przeciwnikach, ale to nie ma większego sensu. W Dark Soulsie żeby przejść dalej nie musisz wbić większego levela, a poznać ruchy i słabości przeciwnika.

 

Nie mam pomysłów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd

Jak tak patrzę na tą listę to ona powinna się znaleźć w słowniku pod hasłem "przeciętny". :E

No i podobnie oprócz 3-4 gier jak patrzę na listę 2020 też jest przeciętnie, ale oczekiwania są :E, a skończy się jak zwykle.

 

 

PS. Najlepsza gra VR w 2019 to:

 

 

Beat Saber :E

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oj Crush Crush :) .... Cóż.. wystarczy te frazy wpisać w google i są wyniki. Może nauczyć ciebie korzystanie z wyszukiwarki? :)

 

No i podobnie oprócz 3-4 gier jak patrzę na listę 2020 też jest przeciętnie, ale oczekiwania są :E, a skończy się jak zwykle.

 

 

PS. Najlepsza gra VR w 2019 to:

 

 

Beat Saber

:E

 

A połowa z nich i tak przejdzie na 2021r ;)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wpiszę Azazell + :rotfl: to pewnie też jakieś wyniki będą.

 

Jak zwykle. Bełkot i uniki.

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Crush Crush :) .... Cóż.. wystarczy te frazy wpisać w google i są wyniki. Może nauczyć ciebie korzystanie z wyszukiwarki? :)

Nie wiem jak można się tak orać publicznie. :lol2: Pierwsze wyniki po wpisaniu Dark Souls hack and slash i w większości z nich uzasadnienie dlaczego te gry NIE są hack and slash. No, ale jak się nie zna angielskiego, to co się dziwić takiej ignorancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Jak wpiszę Azazell + :rotfl: to pewnie też jakieś wyniki będą.

 

Jak zwykle. Bełkot i uniki.

 

 

Wrócimy do tematu jak zmienisz swoje dziecinne zachowanie.. Pozdrawiam.

 

 

Nie wiem jak można się tak orać publicznie. :lol2: Pierwsze wyniki po wpisaniu Dark Souls hack and slash i w większości z nich uzasadnienie dlaczego te gry NIE są hack and slash. No, ale jak się nie zna angielskiego, to co się dziwić takiej ignorancji.

 

Vulc nie czytaj tematów ale wypowiedzi i znajdziesz zarówno za jak i przeciw,.. posłuż się translatorem jeśli masz problem

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azazell, przeczytaj co napisałem wyżej. :)

 

Nie widzę cienia szansy, żeby znaleźć jakiś ważny, wspólny element dla H&S i DS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wpiszę Azazell + :rotfl: to pewnie też jakieś wyniki będą.

 

Wpisz i zobacz czy coś wyskoczy :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Azazell, przeczytaj co napisałem wyżej. :)

 

 

Spoko przeczytam, ale już sie tu nie udzielę dopóki piszą dwie osoby Vulc i crush.. bo szkoda czasu na pierdoły.. może jutro sie uspokoi albo napisze tobie na PW.. :thumbup:

 

Bo akurat dzisiaj nie chce mam ochoty na takie popierdółki.. a jak oni razem to lepiej uciekać .. czasami mam podejrzenie że to jedna i ta sama osoba .. :cool:.. może bracia? Bo iq by sie zgadzało

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vulc nie czytaj tematów ale wypowiedzi i znajdziesz zarówno za jak i przeciw,.. posłuż się translatorem jeśli masz problem

Tak, przy czym to "za" na poziomie Twojej argumentacji, bo się ciacha przeciwników. Zaorałeś się po raz kolejny, nie potrafiąc przeczytać ze zrozumieniem kilku wątków do których sam odsyłasz. Ponownie rzucając prymitywnymi inwektywami w odpowiedzi, szybko wyedytowanymi.

Bo iq by sie zgadzało

Dzięki za pochlebstwo. Chciałeś obrazić, a nawet to Ci nie wyszło. :cool:

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oj ty argumenciku... :cool: a co edytować nie moge już postów? Po to jest ta opcja.. masz z tym problem zgłoś się do adminów .. może tę możliwość zablokują

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę 2020 rok leci na cyberpunku i TLoU2. Rok temu patrząc na zapowiedzi też zapowiadało się ciekawie. Anthem, The Division 2, NFS itd. :E

 

Ale bądźmy poważnie z tego forum to chyba nikt poza ODIN85 nie wierzył, że Anthem czy NFS może się udać a już zwłaszcza w kontekście nominacji tych gier do czegoś lepszego. Co do The Division 2 to nawet wytrwali fani jedynki w umiarkowany sposób podchodzili do zapowiedzi więc wiesz niespecjalnie to dobrze wygląda przy zestawieniu na 2020 gdzie jest sporo petard i nie mówię tu o tytułach zapchajdziura typu Watch Dogs 2 czy Dragon Age IV :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petardy może na papierze, pewniaki może z dwa. Przy czym przy C2077 nie mam pewności czy do nich należy.* Narzekać nie narzekam, z prawej i lewej rzuca się dziś w człowieka grami - darmówki, abonamenty za jakieś śmieszne grosze. Mogliby nic przez 3 lata nie wydawać i nadal bym się nie wygrzebał z zaległości.

 

100% pewniak to dla mnie tylko TLoU2. To się mniej lub bardziej musi udać.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No żeby zdziwienia nie było jak np. Atomic Heart mocno namiesza w tych pewniakach ;). Osobiście CP2077 nie wywołuje u mnie takiego "hajpu" jak robił to Wiedźmin 3 i jestem bardziej ciekawy co z tego wyjdzie niż "nie mogę się doczekać, kiedy w to zagram".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś śledzi rynek gier od długiego czasu to wie, że nie ma czegoś takiego jak pewniak. szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% pewniak to dla mnie tylko TLoU2. To się mniej lub bardziej musi udać.

 

Tutaj akurat się zgadzam to jest też mój faworyt, którego typuje na zwycięskiej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś śledzi rynek gier od długiego czasu to wie, że nie ma czegoś takiego jak pewniak. szczerbaty.gif

Zależy od punktu widzenia, kilka gier było dla mnie pewniakami w ostatnich latach i siadły bez zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od punktu widzenia, kilka gier było dla mnie pewniakami w ostatnich latach i siadły bez zająknięcia.

 

To akurat mnie nie dziwi, bo miałem podobnie, ale lepiej napisz, ile było zaskoczeń oczywiście tych pozytywnych? Na pisanie o rozczarowaniach zwłaszcza tych głośnych szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś śledzi rynek gier od długiego czasu to wie, że nie ma czegoś takiego jak pewniak. szczerbaty.gif

No nie ma, do tego gusta są na prawdę różne i to co jednemu się podoba nie musi się podobać innemu graczowi.

 

Ja to szczerze to nawet ostrożnie podchodzę do TLoU2, gra będzie na pewno bardzo dobra i wysoko oceniona przez branżę, ale czy mnie zaskoczy tak jak kiedyś zaskoczyło TLoU 1, to będzie chyba bardzo trudno. Oczekiwanie co do tej gry są mega wysokie.

 

Ale bądźmy poważnie z tego forum to chyba nikt poza ODIN85 nie wierzył, że Anthem czy NFS może się udać a już zwłaszcza w kontekście nominacji tych gier do czegoś lepszego. Co do The Division 2 to nawet wytrwali fani jedynki w umiarkowany sposób podchodzili do zapowiedzi więc wiesz niespecjalnie to dobrze wygląda przy zestawieniu na 2020 gdzie jest sporo petard i nie mówię tu o tytułach zapchajdziura typu Watch Dogs 2 czy Dragon Age IV :E.

Z tymi Anthemami i NFSami to sobie przy żartowałem, ja nie liczyłem na cuda, tak samo po The Division 2 bez śniegu to już nie to samo, w sumie mogło to wyjść jako duże płatne DLC za 60zeta :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma, do tego gusta są na prawdę różne i to co jednemu się podoba nie musi się podobać innemu graczowi.

 

Z drugiej strony masz od tego właśnie Remake cenionych marek i w sumie to nikt ich nie typuje do podium, a ile osób od lat pisze, że zagrali by w "nowego" Final Fantasy VII Remake albo wspominanego nawet w kontekście zwycięskiego Resident Evil 2 Remake? Po 10-20 latach okazuje się, że i tak chętnie wracamy do „znanych pewniaków”. Najlepsze jest też w tym to, że dla wielu jest to faktycznie nowość i pierwszy kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tylko na Anthem się zawiodłem w tym roku. Resztę dało się ograć.

 

 

Niech robią już ten remaster Mafii :glodny:

 

Remaster Mafii, to było by mistrzostwo kosmosu, dla mnie ta gra to jest, będzie i był no1, jedyna gra którą przeszedłem 2 razy sam, a trzeci był z kumplami jak rodzice pojechali na wakacje,wtedy bardziej już oglądałem jak znajomi grają. A przyznam się, wtedy na premierę kupiłem w kafejce 5 zł za płytę, 15 zł, a wspomnienia na całe życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Remaster tylko Remake jakby co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mi by wystarczył remaster Mafii :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...