Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

Z FC5 ubi poszło na łatwiznę.

 

Ciesze się że wreszcie się dobrze zrozumieliśmy ;):thumbup:

 

Assassin's Creed Origins zarówno na konsolach jak i PC też wygląda imponująco w porwaniu do FC5.

 

https://www.youtube.com/watch?v=IuPP6x-Mm84

 

https://www.youtube.com/watch?v=hm1NsxHKgVA

 

Beta Wildlandsów miała jakieś 10fpsów na low więc może dlatego wykastrowali :heu:

 

Wildlands dostał później na konsolach Surprise Package poprawiający grafikę. Optymalizację też poprawili na PC widzę wyraźną poprawę względem premiery (zainstalowałem ponownie bo czekam na nową darmową zawartość).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- destrukcja otoczenia w Battlefield; cóż DICE zdziałało przy Bad Company, a jaką kastrację tego elementu mamy dalej?

32 graczy w BC2 vs 64 w BF3 i 4, z każdą częścią mapy były coraz większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FC2 jest też dynamiczna pogoda, wydaje mi się, że tego nie ma w FC5.

 

Dynamicznie zmieniającej się pogody nie ma w Far Cry 5 jest za to w Wildlands (zarówno na PC jak i konsolach) podobnie jak możliwość zabicia przeciwnika przez drewniany płotek z czym też nie radzi sobie FC5 :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 graczy w BC2 vs 64 w BF3 i 4, z każdą częścią mapy były coraz większe.

 

Czyli sugerujesz właśnie, że rozwój stanął w miejscu, bo albo mamy destrukcję otoczenia albo duże mapy. Coś na zasadzie "Albo rybki albo akwarium". Nie odpowiada mi takie podejście, bo to tak jakby kiedyś wprowadzono oświetlenie do gier, a następnie cienie, jednak aby wprowadzić cienie usuńmy oświetlenie :heu:

 

Fizyka, sztuczna inteligencja oraz dźwięk, leży i kwiczy w obecnych nowych grach.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz właśnie, że rozwój stanął w miejscu, bo albo mamy destrukcję otoczenia albo duże mapy.

Witamy w epoce konsol, ubi wypuszcza gry taśmowo, oni nie mają w pipelinie czasu na dopieszczanie każdej wersji, jedną pod PC, jedną pod XBO, jedną pod XBOX, jedną pod PS4, jedną pod PS4 Pro, wszystko zrównują do z grubsza tego samego i wypluwają. Teraz popatrz na gry, które powstały z myślą o PCtach i musiały być krojone pod konsole. Taki Wiedźmin 3, popatrz ile on ma błędów, część z nich oczywiście wynika z tego jak bardzo pokręcone i powiązane ze sobą są questy, ale sporo z nich (np. stary dobry stuttering przy premierze) wynika z tego, że najpierw narąbali wszystkiego na PC, a później obudzili się, że to ma 5fpsów na konsoli i trzeba coś z tym fantem zrobić, a do premiery tak blisko.

Edytowane przez Pulpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz popatrz na gry, które powstały z myślą o PCtach i musiały być krojone pod konsole. Taki Wiedźmin 3, popatrz ile on ma błędów, część z nich oczywiście wynika z tego jak bardzo pokręcone i powiązane ze sobą są questy, ale sporo z nich (np. stary dobry stuttering przy premierze) wynika z tego, że najpierw narąbali wszystkiego na PC, a później obudzili się, że to ma 5fpsów na konsoli i trzeba coś z tym fantem zrobić, a do premiery tak blisko.

 

Zapomniałeś jeszcze napisać jak wspaniale ta gra działała na potężnych PC'tach w dniu premiery i to już po tych konsolowych cięciach :lol2:

 

zYng0gP.jpg

 

Na pewno gdyby nie przycięli grafiki to na PC'atch działa by się magia :E

 

Rozmawiałem osobiście z Konradem Tomaszkiewiczem podczas premiery w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu i już wtedy nie ukrywał że gra przed przycięciem ledwo zipała na ich stacjach roboczych i było to konieczne ze względu na wymagania wersji PC.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś jeszcze napisać jak wspaniale ta gra działała na potężnych PC'tach w dniu premiery i to już po tych konsolowych cięciach :lol2:

 

 

Cięcia pod konsole były dokonywane dopiero po powstaniu bulidu pod PC. Na EG jest dokładny opis. W3 nie miał i nie ma zawyżonych wymagań, do tego jest dość elastyczny i pozwala grać na słabszych konfiguracjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, bo już nie pamiętam, wiesiek dostawał patche optymalizacyjne? :hmm: Pamiętam, że stuttering naprawiali, ale to nie tosamo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pulpit

Wersja konsolowa, w szczególności bagna. Novi nie jest do tej pory do ogarnięcia, wina cpu w PS4, Xie.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, bo już nie pamiętam, wiesiek dostawał patche optymalizacyjne? :hmm: Pamiętam, że stuttering naprawiali, ale to nie tosamo

 

Oczywiście że miał nawet na PC zmienił się układ i wygląd niektórych lokacji jak bagna poczytaj sobie dziennik zmian w aktualizacjach. Na YT też znajdziesz porównania.

 

Cięcia pod konsole były dokonywane dopiero po powstaniu bulidu pod PC.

 

No i co w związku z tym? Przycięli grę nawet po premierze zarówno na konsolach jak i PC - to była ta magiczna optymalizacja.

 

Stworzyli grę która ledwo zipała na ich stacjach roboczych i gdyby wydali ją w takiej formie jak na przedpremierowych trailerach nie odpaliłbyś tego na żadnym domowym PC.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry artykuł jest:

Digital Foundry kontra Wiedźmin 3

 

W jakim stopniu PS4 i Xbox One dorównują maksymalnym detalom z PC?

Zapomniałeś jeszcze napisać jak wspaniale ta gra działała na potężnych PC'tach w dniu premiery i to już po tych konsolowych cięciach :lol2:

Na PC działała dobrze, a dokuczliwe błędy były związanie konkretnie z samym gameplayem np. problemy z punktami doświadczenia, wieszające się zadania.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poza Sniper Elite, Sniper Ghost warrior nie ma dobrych gier gdzie można posnajpić ludzi i poskradać sie, pokombinować jak w Dishonored? W FC zawsze mnie wkurzało to, że wszyscy przeciwnicy mają jeden umysł i jak jednego zabijesz to wszyscy wiedzą gdize jesteś no i oczywiście turboalarm się włącza :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pulpit

Może coś starszego jak obydwie części Ghost Recon Advanced Warfighter lub również obydwie części R6 Vegas. Ghost Recon dużo bardziej taktyczny, ale i odległości większe. Tu i tu możesz kombinować różnymi stylami walki w zależności od upodobania.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poza Sniper Elite, Sniper Ghost warrior nie ma dobrych gier gdzie można posnajpić ludzi i poskradać sie, pokombinować jak w Dishonored? W FC zawsze mnie wkurzało to, że wszyscy przeciwnicy mają jeden umysł i jak jednego zabijesz to wszyscy wiedzą gdize jesteś no i oczywiście turboalarm się włącza :heu:

Dlatego ja zawsze na początku staram się alarm wyłączyć, mowa o FC3, a później sobię z daleka snajpować do ziomków. :D:E W FC2 też tak załatwiałem wiele spraw, snajperką, tak jak dochrapałem się SWD byłem panem świata. :E

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zawsze na początku staram się alarm wyłączyć, mowa o FC3, a później sobię z daleka snajpować do ziomków. :D:E

Ale jak już wlazłem do obozu to mi się John Wick włącza i wszystkich nożem zabijam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wyłączyć można również strzelić z broni z tłumikiem w skrzynkę z alarmem, była jedna snajpa choćby, do której dało się założyć. A jak nie, to klasycznie "na Bonda" pistolet z tłumikiem. Pamiętam, że wszystkie posterunki wyczyściłem po cichu, nie raz przy pomocy zwierzyny dodatkowo.

 

Przy okazji pamiętam, że był tu jeden błąd. Gra preferowała ciche zabijanie, więcej punktów dostawaliśmy wtedy do odblokowywania zdolności. Taktyka "na Rambo" była mniej opłacalna.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już wlazłem do obozu to mi się John Wick włącza i wszystkich nożem zabijam :E

Aha, każdy ma inną taktykę, hehehe :E

@Pawelek6 dostawało się więcej XP za nie włączenie alarmu, a nie samo ciche zabijanie. :)

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FC5 styl rambo jest najbardziej efektowny :E, ale czasami się też pobawię w cichą eliminacje. Puma fajnie się tu potrafi sprawdzić w niektórych sytuacjach.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten materiał, przed chwilą odpaliłem Far Cry 2, ta gra nadał jest ładna mimo 10 lat na karku jak pierwszy Krajzis, może przejdę po raz piąty. :E

Bez przesady, FC2 nie dorównuje graficznie Crysisowi 1.

Ale wtedy w 2009 była to ścisła czołówka jeśli chodzi o grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko styl Rambo :E

 

W FC5 styl rambo jest najbardziej efektowny :E

 

Bo skradanie w tej grze jest zrobione do bani na szczęście Ubi szykuje już nowego Splinter Cella :cool::thumbup:

 

PS. Wielki powrót Michael Ironside - Ubi zmienił zdanie już im nowoczesna animacja i wiek aktora nie przeszkadzają jak w Blacklist (słupki muszą się zgadzać) ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w pierwsze dwa i potem trochę w Conviction bo było w CDA jako pełniak, jak w Stonce będzie pełna HoMM VII nie sama podstawka to sobie kupię za 39 zeta. :) W szóstce, piątce, czwórce, trójce, dwójce i jedynce już wszystko wygrałem nawet na smartfonie w dwójkę i trójkę. :E

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Horizont w którym nawet roślinność się nie porusza przy przejściu postaci. Gratuluje porównania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...