Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

Upik dobre hahah.

 

 

Teraz wychodzi COD, z chęcią bym ograł SP, ale muszę kupić dodatkowo MP(czytajcie niżej) , który dla mnie jest w ogóle nie potrzebny, ponieważ nie gram już w MP. I tak muszę np zapłacić za 80% gry, w tryb który nie zagram, ponieważ jest nastawiona na MP, a SP to tylko dodatek. Wiem wiem, że nigdy tak nie będzie, wydawcy i tak zarobią na tych ludziach, co tylko zagrają w SP, a MP oleją. Dużo by gier tak wymieniać, ale wiadomo kasa musi się zgadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ruszyła otwarta beta Stalker Online, nie omieszkam sprawdzić, właśnie pobieram, a od jesieni będzie na steam.

 

 

Mam nadzieję że będzie lepsze od F76, że będzie czuć klimat Zony. atomic.gif

 

Jakby nie onlajn to byłbym mocno zainteresowany, a tak to może kiedyś popatrzę. Zdecydowanie bardziej lubię gry z naciskiem na single jak multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Remedy’s Control is an absolutely amazing game. Still, a lot of PC fans were put off the moment 505 Games revealed that the game would be coming exclusively on the Epic Games Store. However, today we have a glimpse at the amount that Epic Games paid for that exclusivity deal.

 

According to Digital Bros, the parent company of 505 Games, Epic Games paid them 9.49 million euro by June 30th. Moreover, 55% of that payment went to 505 Games.

https://www.dsogaming.com/news/report-epic-games-paid-9-49-million-euro-to-digital-bros-505-games-for-exclusivity-deals/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, myślałem, że to są dużo większe kwoty, panowie chyba sami nie byli pewni swojego produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Control nie miało tak dużego budżetu, bo w granicach 20-30 mln euro, więc dzięki tej umowie mogli odzyskać nawet prawie połowę wydatku na produkcję gry.

Raz, że ta nowa marka, a dwa - gry Remedy nigdy nie sprzedawały się zbyt dobrze i w dodatku właściwie z każdym ich kolejnym tytułem był spadek formy. Kwoty, jakie dotyczą tych umów na wyłączność, zależą od wielu czynników. 9,5 mln euro to nie jest jakaś astronomiczna kwota, ale z drugiej - nie jest to aż tak mało, bo to żaden hit sprzedażowy. Ja jestem bardziej zaskoczony tym, że wydaje się ona adekwatna do tego tytułu. Chociaż może nie powinno, bo jakby Epic mocno szastał, to w końcu mogłoby odbić im się czkawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo studio przecież nie dostało pełnej kwoty, jasne coś tam odzyskali, ale kompletnie to dupy nie urywa. Miałem całkiem inne wyobrażenie o kasie za wyłączność. Jeżeli to są takie pieniądze to już mnie nie dziwi dlaczego tak szybko Metro E wylądowało w passsie za 4zł u MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie, dlaczego miałoby? Przecież Remedy samo sobie tej gry nie ufundowało, tylko właśnie z pomocą 505 Games, bo to oni są wydawcą i to oni wyłożyli na produkcję więcej.

Gdyby Epic finansował całą produkcję lub chociaż większość budżetu wszystkich gier na wyłączność, to by było bardzo nierozsądne z ich strony. Teraz zresztą na pewno więcej kalkują, a nie sypią na lewo i prawo, bo mają więcej danych, którymi mogą się sugerować przy kolejnych umowach i na ile ewentualnie mogą sobie pozwolić.

 

Metro Exodus wylądowało w Gamepassie, bo taka była umowa. Epic przecież od początku dobrze o tym wiedział i nawet przyznał, że niektóre umowy są współdzielone np. z Microsoftem, dzięki temu Epic może przyoszczędzić. A Gamepass i tak ich nie obchodzi, oni walczą głównie ze Steamem. Zresztą Control może też trafić na Gamepassa po pół roku, tego nie wiadomo.

 

Ta kwota nie jest wysoka, ale nie jest też niska, raczej w sam raz. Epic musiałby sprzedać 200 tys. egzemplarzy Control w swoim sklepie, w cenie 50 euro, by się zwrócił ten wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darmowy weekend Conana na Steam, już się ściąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież właśnie o tym mówię, jak tą kwotę podzielisz między studio i wydawcę to wychodzi zwyczajnie mało za ekskluzywność, nic dziwnego, że EPICowi pasuje współdzielenie, tylko pewnie nie spodziewał się, że MS pr-owo wykorzysta to w 110% dając grę za 4zł kiedy standardowa jej cena w EPIC była 209zł.

 

@ODIN85

RDR2 to może być ekskluzyw ich nowego launchera i social, a jak tak będzie to mam to gdzieś, kiedyś ogram na PS5, a może w ogóle.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Rdr2 więcej zaśpiewają.

Właśnie nie wiadomo zainstaluj już sobie, może na myszce i z modami będziesz mógł grać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyszła informacja, że steam dodało do regulaminu, że jeżeli gra reklamowana na steamie przed premierą ukaże się gdzie indziej to wydawca będzie ponosił konsekwencje tego, później okazało się, że już taki punkt był cały czas ale Valve samo o tym zapomniało. Tak zrobiło 4A Games z Metro Exodus, nie powinni ponieść jakichś konsekwencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyszła informacja, że steam dodało do regulaminu, że jeżeli gra reklamowana na steamie przed premierą ukaże się gdzie indziej to wydawca będzie ponosił konsekwencje tego, później okazało się, że już taki punkt był cały czas ale Valve samo o tym zapomniało. Tak zrobiło 4A Games z Metro Exodus, nie powinni ponieść jakichś konsekwencji?

Nie wiem, ale mi się wydaje że tak, 1 mld $ kary szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyszła informacja, że steam dodało do regulaminu, że jeżeli gra reklamowana na steamie przed premierą ukaże się gdzie indziej to wydawca będzie ponosił konsekwencje tego, później okazało się, że już taki punkt był cały czas ale Valve samo o tym zapomniało. Tak zrobiło 4A Games z Metro Exodus, nie powinni ponieść jakichś konsekwencji?

Nie tylko steam, bo Metro było reklamowane przez inne sklep, które potem w dniu premiery miały blokadę na cyfrę i problemy z boxami. Konsekwencji nigdzie nie było jeszcze ale sklepy oraz platformy wprowadzić zmiany muszą (steam odświeżył punkt regulaminu, a inni pewnie już też pozabezpieczali się przed taką sytuacją), aby chronić swoją własność i interesy, bo "powierzchnia" reklamowa była zajęta przez produkt, którego realnie później sprzedawać nie mogli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej przeraża ewolucja grafiki w grach bo od momentu premiery gdy kupiłem Xbox One widzę że grafika w grach jest bardzo ładna i ciekawi mnie jaką graficznie będą wyglądały gry w 9 generacji konsol . :o

 

Ja nie mogę się doczekać jak kupię PlayStation 5 lub Xbox Scarlett i zobaczyć na własne oczy jak gry będą wyglądać graficznie.Przecież to będzie istna ambrozja dla oczu gracz. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę w nowym rozdaniu na:

-destrukcja w multi

-fizyka w singlu

-npc w piaskownicach

na poziomie jakim jeszcze nie było ;)

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nakręcajcie się tak, zmiany grafiki w czasie są dziś o wiele bardziej subtelne niż kiedyś. Na nowych konsolach największym plusem może być to, że zażegnamy spadki fps i będzie większa rozdzielczość niż zwykle. Wątpię, że 4K zaznamy w każdym tytule, ale na pewno będzie pod tym względem lepiej niż w tej generacji, a przynajmniej nie powinno być "mydła". wink.gif

 

Postawienie na fizykę byłoby spoko, tylko mało kto chce obrać taką drogę, bo przez długi czas była ona nieatrakcyjna dla przeciętnego odbiorcy. Łatwiej było reklamować grę przez dobrą grafikę, niż dobrą fizykę. Teraz może się to zmienić, bo większość gier wygląda już cudnie, ale zobaczymy.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej przeraża ewolucja grafiki w grach bo od momentu premiery gdy kupiłem Xbox One widzę że grafika w grach jest bardzo ładna i ciekawi mnie jaką graficznie będą wyglądały gry w 9 generacji konsol . :o

 

Ja nie mogę się doczekać jak kupię PlayStation 5 lub Xbox Scarlett i zobaczyć na własne oczy jak gry będą wyglądać graficznie.Przecież to będzie istna ambrozja dla oczu gracz. :D

 

Szklana kula ze stadionu 10 lecia mówi mi że jak wejdzie pełen Path Tracing gdzieś między 2035-40 to będzie wypas grafika, to będą konsole 14 generacji, lub 15 nie wiem. scratchhead.gif:E

 

 

A w 2250 będzie holodeck dostępny dla każdego. :E

 

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawienie na fizykę byłoby spoko, tylko mało kto chce obrać taką drogę, bo przez długi czas była ona nieatrakcyjna dla przeciętnego odbiorcy. Łatwiej było reklamować grę przez dobrą grafikę, niż dobrą fizykę. Teraz może się to zmienić, bo większość gier wygląda już cudnie, ale zobaczymy.

No niestety na screenshotach silnika fizyki i animacji nie widać, więc to często potrafi leżeć i nikt nawet nie próbuje tego podnosić za wysoko :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 listopada Assassin’s Creed Symphony w Berlinie jak ktoś lubi takie klimaty to teraz bilety dla dwóch osób wraz z śniadaniem i hotelem(podobno premium) można wyrwać za 138euro

 

https://www.travelcircus.de/assassins-creed-symphony-berlin?partner-referral=c2711919065c94fe&utm_campaign=assassins-creed-symphony-berlin&utm_source=mydealz.de&utm_medium=travelcircus-affiliate

 

https://www.youtube.com/watch?v=UGnxOAL7RFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę w nowym rozdaniu na:

-destrukcja w multi

-fizyka w singlu

-npc w piaskownicach

na poziomie jakim jeszcze nie było ;)

Po co? Grałem w Bad company 2 i po 50 min grania na pewnej mapie wszystko wyglądało jakieś puste pole. Beznadziejne się tak gra jak wszystko widać, bo nie ma się gdzie schować, bo wszystko było w gruzach.

 

Drożej niż Odyssey Gold i mniej h zabawy.

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. W tamtych czasach BC2 miał chyba najlepszą fizykę destrukcji. Szybko można było pozbyć się kamperów w budynkach. :D Z tym, że jak napisałem wyżej jak trochę dłużej mecz trwał to gameplay siadał. Szkoda, że nie ma BC3. Przydał by się, ale DICE musiało by odłączyć się od EA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyszła informacja, że steam dodało do regulaminu, że jeżeli gra reklamowana na steamie przed premierą ukaże się gdzie indziej to wydawca będzie ponosił konsekwencje tego, później okazało się, że już taki punkt był cały czas ale Valve samo o tym zapomniało. Tak zrobiło 4A Games z Metro Exodus, nie powinni ponieść jakichś konsekwencji?

Ten zapis jest od dwóch lat, ale dopiero teraz ktoś to podłapał. Valve nigdy z tego nie korzystało i nie skorzysta, czego możesz być pewien.

 

Valve nie tylko nie będzie karać nikogo, a co więcej zachęca deweloperów do tworzenia swoich stron z grą pomimo ekskluzywności gdzie indziej. Ładnie to wytłumaczył twórca gry Kine, odpowiadając na pytania, dlaczego nie usunięto strony gry ze Steama. A nie usunięto, bo Valve tego nie chciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gry nie będą wyświetlane w ich sklepie i reklamowane, natomiast strony będą, chyba, że jest prowadzona przedsprzedaż. Inne sklepy też już nie będą robić za darmowy baner dla epica i wątpię aby sytuacja z metro powtórzyła się. Konsekwencji bezpośrednich nie ma, tylko wyciągnięte wnioski z tego co się stało.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak cały czas na tym samym dodam że jest to przewód pięciometrowy, bardziej pytam z ciekawości bo to się dzieje tak rzadko że mi to nie przeszkadza ale gdybym znalazł fixa to bym nie narzekał  8 na 10 razy gdy zasnę coś oglądając i TV się po czasie wyłączy przykładowo i go włączam jak wstanę to jest ok  ale czasem zdarza się to co pisałem w pierwszym poście i tak jak pisałem tylko wyłączenie-włączenie, ponowne uruchomienie, wylogowanie-zalogowanie czy uśpienie-wybudzenie przywraca dźwięk. Powiem ci że z wypięciem i wpięciem przewodu to nie sprawdzałem  specjalnie będę wyłączał od teraz sam TV a PC zostawiał włączony niech to się za którymś razem stanie to sprawdzę z ciekawości 🤣
    • Dużo zależy też co oni tam kładą im bardziej rzadka i mniej lepka pasta tym bardziej z biegiem czasu będzie "uciekać" z rdzenia, ty zmieniałeś po 4-5 latach a tutaj panowie w nowej karcie pozbijali prawie 10 stopni względem świeżej fabrycznej  to jest komedia, wystarczy dać gęstą pastę o dużej lepkości dokładnie pokryś rdzeń bez prześwitów albo położyć ptma i robi się inna karta.... śmiech na sali żeby coś takiego fabrycznie robili skoro można wykrzesać znacznie lepsze wyniki na tym samym chłodzeniu.
    • Chcesz zrobić ze swojego PC "młockarnie" że zależy ci na jak najwyższym cfm zamiast po prostu zrobić odpowiedni przepływ powietrza i znaleźć przy tym złoty środek co do kultury pracy / wydajności jaki ci pasuje? mam w domu starego fractala venturi HF-14 który na max obrotach dmucha niesamowicie i w specyfikacji ma kozacki "CFM" ale co z tego jak sam jeden jest wtedy głośniejszy niż pięć innych w obudowie ustawionych z głową  
    • Fera 3 nie daje rady z tym prockiem że chcesz grzebać? nie wiem czy wiesz ale dużo nie zyskasz przy tym cpu między chłodzeniem za 100zl a jakimś wypasionym aio bo problem leży gdzie indziej (było setki razy) jeżeli nie robiłeś UV (-30) to zrób i od razu będzie 10 stopni mniej.
    • Ogrywałem ją na PS4 Pro w 4k 30fps, gdzie gra wyglądała pięknie. Jestem ciekaw co tu ulepszyli lub popsuli, że do 4k trzeba już potężnego RTX4080 🤔 Ja raczej nie kupię, bo mam ją ograną, chyba że w jakiejś promce z koszyka biedaronki 😄
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...