Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

To pytanie do developerów. I co rozumiesz poprzez najlepszy? Stosunek włożonej pracy do efektu końcowego? Najlepszy od strony developerskiej, czy efekt dla końcowego odbiorcy też się liczy?

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ogólnie jak to wygląda z silnikami graficznymi? Który najlepszy przy:

 

 

Silnik to jedno. Ważniejsze jest doświadczenie samych programistów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak to wygląda z silnikami graficznymi? Który najlepszy przy:

1. Dużych otwartych światach?

2. Grach o strukturze korytarzowej?

3. Grach z zaawansowanym modelem zniszczeń i fizyką?

4. Szybkich grach esportowych?

Taki do którego można w łatwy sposób napisać potrzebne narzędzia :) często do gier używa się oprócz silnika gry dodatkowe jak np. HAVOK. Osobiście nie trawię totalnie FROSTBITE i gier na nim, nigdy nie mają lvl edytora bo lvl na FROSTBITE tworzy się w 3DSMAX/MAYA, prawie żadnej dodatkowej konfiguracji (patrz jak można dostosować gry na GoldSRC/IdTech).

 

Taka luźna lista:

1. Rockstar Advanced Game Engine / RedEngine

2. Source - tak nie żart, tylko trzeba dobrze korzystać z VIS przy tworzeniu leveli

3. HAVOK

4. Source / UE

 

IMO silnik wszech czasów ID Tech 3 :)

Edytowane przez tbs1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu o silnikach, a złe rzeczy się dzieją na świecie. shocked.gif

Blizzard każe gracza za wsparcie protestów w Honkongu.

Chung „blitzchung” Ng Wai w wywiadzie po wygranym meczu Hearthstone Grandmasters wsparł protesty w Hongkongu. Blizzard szybko usunął stream z Twitcha i nałożył na gracza dotkliwe kary – w tym roczne zawieszenie.

 

 

Więcej na GOLu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie dziwię, że się odcięli od typa za taki wyjazd :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziwię, bo nawet jeśli nie powinien tego robić na takim wydarzeniu, to jest to słaba zagrywka ze strony PR. Paradoksalnie w ten sposób, cała sprawa osiągnie największy rozgłos. A dałoby się to załatwić w bardziej odpowiedni sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie dziwię, że się odcięli od typa za taki wyjazd :E

Aktywizm się kończy tam gdzie zaczynają się pieniądze. Klepanie o wspieraniu LGBT, tworzenie postaci różnorodnych czy to etnicznie czy płciowo daje pozytywne punkty moralne i nie wiele minusów. Większość ma to w dupie, jakaś część przyklaśnie, promil będzie jęczeć ale i tak kupi/nie przestanie grać. No to można tak pie***lić bez konsekwencji.

 

Ale jak wchodzi potencjalna blokada ogromnego rynku przez zamordystów i odcięcie od strumienia dolarów to kogo jakieś tam prawa człowieka obchodzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziwię, bo nawet jeśli nie powinien tego robić na takim wydarzeniu, to jest to słaba zagrywka ze strony PR. Paradoksalnie w ten sposób, cała sprawa osiągnie największy rozgłos. A dałoby się to załatwić w bardziej odpowiedni sposób.

 

Już jest burza na internetach,gracze nie są zadowoleni z postawy acti-blizz, zreszta nawet ich pracownicy sa za tym protestem w Hong-Kongu (ta fota na twitterze pracownikow blizza pod parasolkami) slaby ruch ze strony blizzarda chwile przed blizzconem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym Blizzconie mogą dziać się jeszcze większe jaja. Blizzard ma ostatnio pełno wpadek, a patrząc na to jak odcinają kupony przy obecnym Wowie, dla mnie ta firma już nie istnieje. W sensie, nie chodzi o to że upadną szczerbaty.gif, a o to że stary Blizzard a nowy, to tak samo jak stare BioWare a nowe BioWare, czyli spadek jakości produkcji, brak zrozumienia rynku, oszczędzanie na wszystkim, na czym się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym Blizzconie mogą dziać się jeszcze większe jaja. Blizzard ma ostatnio pełno wpadek, a patrząc na to jak odcinają kupony przy obecnym Wowie, dla mnie ta firma już nie istnieje. W sensie, nie chodzi o to że upadną szczerbaty.gif, a o to że stary Blizzard a nowy, to tak samo jak stare BioWare a nowe BioWare, czyli spadek jakości produkcji, brak zrozumienia rynku, oszczędzanie na wszystkim, na czym się da.

Dokładnie, czuję że na Blizzconie to nie będzie to co było rok temu jak pokazali Diablo Immortal, teraz będzie prawdziwy bojkot tego co zostało z Blizzarda, czyli niczego co się dobrze kojarzy z dawnym Blizzardem, Bob Kotnick tylko liczy $ szef Activi$ion, mam nadzieję że się kiedyś udławi tą kasą i pyknie. Blizzard i BioWare to tylko nazwy zostały dawnych firm nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledziłem tematu, a dziś wyczytałem, że zablokowali łatwe usuwanie konta klientom :lol2: ACtiBlizz pobija stawkę żenady, są liderem, EA i EPIC mogą odetchnąć z ulgą :D

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledziłem tematu, a dziś wyczytałem, że zablokowali łatwe usuwanie konta klientom :lol2: ACtiBlizz pobija stawkę żenady, są liderem, EA i EPIC mogą odetchnąć z ulgą :D

Blizzard i Acti sięgnęły dna szamba na ostatnim minusowym poziomie Coruscant że tak się wyrażę. :):E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marketingowców mają wybitnych, albo to świadome działanie - pokrzyczeli, pojęczeli i już po rewolucji. :E To czy taka decyzja opłaci im się na dłuższą metę, okaże się dopiero za jakiś czas. Chiński wujek z pewnością portfel ma gruby, więc nie warto fikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bungie z D2 zaciera rączki, duży sukces i uciekli z gówno platformy w ostatniej chwili dzięki czemu ich wizerunek jest bezpieczny :E

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledziłem tematu, a dziś wyczytałem, że zablokowali łatwe usuwanie konta klientom :lol2: ACtiBlizz pobija stawkę żenady, są liderem, EA i EPIC mogą odetchnąć z ulgą :D

Tak, podobno wymagają dowodu tożsamości przy usuwaniu konta. A to chyba jest niezgodne z naszym, europejskim prawem? Mylę się? Ktoś podobno zmienił imię i nazwisko na Kamil Tumulec i wysłał im ten skan dowodu, sami wiecie jaki. szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już są fabryką żenady :lol2: To chyba szybciej będzie usunąć konto przez hasło HK Free na czacie :E

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym powiedział że od pewnego czasu branża growa ma troche kryzys, zwlaszcza jezeli chodzi o gameplay/artyzm/głębia vs biznes/hajs/ladna graficzka.

 

 

Nie dziwne, no bo z punktu widzenia biznesu posadzic grafika i animatora zeby zrobili skin do broni/pancerz/mounta ktorym potem mozna pchac po 5/10$ za sztuke generuje o kilkaset % wiekszy profit niz zrobienie nowej gry, tylko ze mysle ze doszlo to juz do takiego stopnia ze te korpo/growi wydawcy obrzydli wiekszosci gaming community. Tylko pytanie czy corowe-gaming community to jest ich target ? CZy raczej typowy jhonny i seba w stanach/europie ktorzy co roku kupuja fifke/coda nowego, a na wschodzie jakim han ktory wydaje pol wyplaty na diamienty w jakiejsc mobile mini gierce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, podobno wymagają dowodu tożsamości przy usuwaniu konta. A to chyba jest niezgodne z naszym, europejskim prawem? Mylę się? Ktoś podobno zmienił imię i nazwisko na Kamil Tumulec i wysłał im ten skan dowodu, sami wiecie jaki. szczerbaty.gif

X D

 

w tym momencie, wszyscy jesteśmy #tumulec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwne, no bo z punktu widzenia biznesu posadzic grafika i animatora zeby zrobili skin do broni/pancerz/mounta ktorym potem mozna pchac po 5/10$ za sztuke generuje o kilkaset % wiekszy profit niz zrobienie nowej gry, tylko ze mysle ze doszlo to juz do takiego stopnia ze te korpo/growi wydawcy obrzydli wiekszosci gaming community. Tylko pytanie czy corowe-gaming community to jest ich target ? CZy raczej typowy jhonny i seba w stanach/europie ktorzy co roku kupuja fifke/coda nowego, a na wschodzie jakim han ktory wydaje pol wyplaty na diamienty w jakiejsc mobile mini gierce

Ich targetem jest ogół ludzi. Ludzie = zysk. Nie muszą to być typowi gracze, dlatego też gry zaczynają wyglądać coraz bardziej karykaturalnie, bo próbują przyciągnąć uwagę każdego, a w szczególności dzieci, które są bardzo podatne na manipulacje i mechaniki hazardowe. Nie zmienisz tego, póki będzie z tego tak duży zarobek, to każde duże korpo będzie próbowało ukroić jak największy kawałek tortu dla siebie.

 

Co w takim razie zrobić? Nie grać w gry AAA od korporacji, firm powszechnie znanych z produkowanych taśmowo produkcji po linii najmniejszego oporu. Inwestować w gry AA i indie, tworzone przez małe studia próbujące się przebić i które muszą pokazać coś oryginalnego, zamiast pompować ogromne pieniądze w oprawę graficzną i animacje, czy e-sportową otoczkę.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bungie z D2 zaciera rączki, duży sukces i uciekli z gówno platformy w ostatniej chwili dzięki czemu ich wizerunek jest bezpieczny :E

Coś w tym jest. :E

 

Tak, podobno wymagają dowodu tożsamości przy usuwaniu konta. A to chyba jest niezgodne z naszym, europejskim prawem? Mylę się? Ktoś podobno zmienił imię i nazwisko na Kamil Tumulec i wysłał im ten skan dowodu, sami wiecie jaki. szczerbaty.gif

 

lol2.gif +1

to już są fabryką żenady :lol2: To chyba szybciej będzie usunąć konto przez hasło HK Free na czacie :E

o ***** nieźle, żenada lvl bagno. :E

 

Ja to bym powiedział że od pewnego czasu branża growa ma troche kryzys, zwlaszcza jezeli chodzi o gameplay/artyzm/głębia vs biznes/hajs/ladna graficzka.

 

 

Nie dziwne, no bo z punktu widzenia biznesu posadzic grafika i animatora zeby zrobili skin do broni/pancerz/mounta ktorym potem mozna pchac po 5/10$ za sztuke generuje o kilkaset % wiekszy profit niz zrobienie nowej gry, tylko ze mysle ze doszlo to juz do takiego stopnia ze te korpo/growi wydawcy obrzydli wiekszosci gaming community. Tylko pytanie czy corowe-gaming community to jest ich target ? CZy raczej typowy jhonny i seba w stanach/europie ktorzy co roku kupuja fifke/coda nowego, a na wschodzie jakim han ktory wydaje pol wyplaty na diamienty w jakiejsc mobile mini gierce

Już dawno kupuje gry z przecen które mnie interesują, nigdy w pełnej cenie, też mnie rynek gier irytuje i wkurza, że jest taka popelina.

 

X D

 

w tym momencie, wszyscy jesteśmy #tumulec

#tumulec

 

Twórcy South Parku mistrzowie :lol2:

Oni zawsze dawali radę. :)

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Gram sobie obecnie w Call of Cthulhu. Kurcze tak mi naszła myśl, że nie ma prawie w ogóle gier gdzie rozwiązujemy jakieś sprawy kryminalne - morderstwa itp. W Call of Cthulhu mamy śledztwo no ale przydałaby się jakaś inna gra gdzie jest więcej tych śledztw i gdzie gra jest nastawiona na tego typu zabawę.

 

Oj marzy mi się gra gdzie wcielamy się w detektywa / agenta / gliniarza i rozwiązujemy zagadki - Oczywiscie kamera za plecami lub z oczu. Oj to byłoby superanckie :). CHyba nie ma takich gier prawda? ;/

 

Kojarze jedynie LA Noire ;/

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są przecież. Na przykład seria Sherlock Holmes, Sinking City tych samych twórców (nawet podobne klimaty do Cthulhu, gdyż ma świat inspirowany Lovecraftem) jest położony duży nacisk na śledztwa.

Murdered: Soul Suspect, ale dosyć słaba gra. Ethan Carter.

 

Bardziej specyficzna propozycja: Return of the Obra Dinn

 

I masa przygodówek, ale to już inna perspektywa zwykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Sherlock Holmes - ok jest i Skining City oraz Murdered.. No ale to mało, stanowczo za mało :(. Jedynie trzeba się delektować typowymi przygodówkami.. A ja jednak bardziej wolałbym coś takiego gdzie kamera jest w trybie FPP ;/ albo TPP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nisza to i gier mało. Nie jedyny gatunek który się słabo sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...