Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Garru

Coffe Lake czy czekać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

 

Ostatnimi dniami zastanawiam się nad wymianą mobo wraz zresztą.

Mój dylemat się pojawia w momencie, gdy pomyślę o kolejnej generacji.

 

Planuję zakup i7-8700 lub i7-8700k.

Przy wyborze K kierowałbym się tylko i wyłącznie wyższym taktowaniem, bo w OC się nie bawię.

Tylko pytanie czy warto dopłacać te 200zł do K.

 

Jeszcze jest druga myśl, aby przeczekać do next gen, tylko mi nic nie wiadomo co, jak i kiedy (o ile wydajna będzie). Czekać do jesieni lub zimy też nie mam zamiaru.

 

 

Zestaw który bym brał ->

ceOuzfZ.png

 

Fundusze to 2.4-2.5 tysiąca.

Warto czy nie ? :hmm: Jeżeli miałbym brać to już w ten weekend bym sobie komponenty zamówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następna generacja to rok 2019. Jak obecny sprzęt Tobie nie sprawia problemów to nie zmieniaj. Jakbyś się jednak zdecydował to bierz inną płytę np. Z370 Xtreme4. Pamięci w dualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następna generacja to rok 2019. Jak obecny sprzęt Tobie nie sprawia problemów to nie zmieniaj. Jakbyś się jednak zdecydował to bierz inną płytę np. Z370 Xtreme4. Pamięci w dualu.

 

Masz na myśli asrocka ? W przyszłości jeżeli bym się skłonił ku OC to Xtreme4 da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o AsRocka. Da radę z OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup i7-8700 lub i7-8700k.

Przy wyborze K kierowałbym się tylko i wyłącznie wyższym taktowaniem, bo w OC się nie bawię.

Tylko pytanie czy warto dopłacać te 200zł do K.

Oba te procesory przy obciążeniu wszystkich rdzeni pracują standardowo z identycznym taktowaniem (4.3GHz), więc bez podkręcania nie ma sensu dopłacania do wersji K.

 

Masz na myśli asrocka ? W przyszłości jeżeli bym się skłonił ku OC to Xtreme4 da radę?

Tak- to dobra płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest druga myśl, aby przeczekać do next gen, tylko mi nic nie wiadomo co, jak i kiedy (o ile wydajna będzie).

Szanse że następca 8700 będzie 8c/16t są praktycznie żadne, jak Intel dał 6c/12t do i7 to teraz będzie taki konfig tłukł 5 lat (a gdyby nie AMD z Ryzenami to 8700 dalej byłby 4c/8t).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, 8700 ma wysokie turbo.

 

4.3 GHZ bez dotykania biosu - ewentualnie obniżenie napięcia CPU do 1.15 ~ 1.20 Volt, żeby zbić temperatury.

 

8700K to już dla owerlockerów i musowy Delid.

 

Do 8700 wystarczy zwykły, tani ooler i pasta za 30zł.

 

do 8700K trzeba wykonać skalp, nanieść co najmniej niedźwiadka i zamontować bardzo wydajne chłodzenie + bardzo mocna płyta główna.

 

Dla 500mhz nie warto, chyba, że ktoś chce mieć 5.0 ghz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, 8700 ma wysokie turbo.

 

 

Dla 500mhz nie warto, chyba, że ktoś chce mieć 5.0 ghz :E

szybki RAM+500Mhz do proca da niezłego boosta a jak się komuś trafi dobra sztuka to nawet i +1*Ghz AVX2 wyciągnie :thumbup: , kwestia ceny ostatnio ktoś pisał ze można natrafić na różnice rzędu 20-50 pln miedzy k i non k ale przy rozbieżnościach +500pln gdzie płyta i grafika to max średni sort to 8700 tez będzie dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia chyba martwić się nie muszę, tylko bardziej temperaturami bez skalpowania.

 

Dlatego rozmyślam nad zestawem 8700 + Tomahawk + ram 8gb 3000Mhz.

W kieszeni pozostaje 350zł, które na upartego zawsze mogę przeznaczyć na drugą kość ram 8gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ulegaj oporom i kup od razu dwie kosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zakupiłem i7-8700, asrock xtreme4, goodramy 8gb 3000MHz.Kolejną kość planuje zakupić po sprzedaniu starych komponentów.

 

Mam nadzieję ze skok wydajności będzie w miarę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy GTX1080 I7 8700 musi dać przyrost wydajności w grach, bo w syntetykach będzie daleko do przodu względem I5 4690.

 

Jak masz Crysis3, to zrób test na planszy z trawka na obecnym zestawie i później na nowym zestawie.

 

Ja jestem pozamiatany wydajnością I7 8700 w tym miejscu gry.

 

Mój 1060 leci na 99% w każdym momencie gry, gdzie wcześniej nie było mowy.

 

Szczególnie miejsce z trawą:

 

1.jpg

Crysis3_2018_04_10_10_11_02_732.jpg

Crysis3_2018_04_10_11_14_28_660.jpg

Crysis3_2018_04_10_11_16_38_924.jpg

Crysis3_2018_04_10_11_20_24_232.jpg

Crysis3_2018_04_10_11_21_06_283.jpg

Crysis3_2018_04_10_11_24_29_660.jpg

Crysis3_2018_04_10_11_25_20_760.jpg

Crysis3_2018_04_10_11_25_40_109.jpg

Crysis3_2018_04_10_11_26_58_719.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skok wydajności względem i5.4690k jest ogromny i twierdze że warto było, tylko muszę dokupić jak najszybciej drugą kość ram.

Na początku temperatury mnie wystraszyły w trybie turbo 80-90 stopni podczas półgodzinnej rozgrywce w WD2 przy moim chłodzeniu. :E

Zszedłem z napięcia 1.3 do 1.175 i temperatury są w granicach 60-70 także akceptowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz :)

 

CL to bardzo dobre/wydajne procesory, szczególnie z HT.

 

Niczego nie trzeba podkręcać, ale warto zainwestować w szybkie pamięci RAM 2x8GB lub więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym taktowaniem na tym procku.

 

Na hw-monitor leci mi na 4.4-4.5

VsNssbx.png

na AfterBurner 4.3 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod obciążeniem powinno być 4.3 Ghz.

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat sam zastanawiam się nad kupnem i7-8700 lub przeczekaniem do 2019 na nową generacje tylko pytanie czy będzie taki skok wydajności miedzy 8 i 9 generacją ? bo jak intel wyda 8r/16w to 6r/12w będzie "zjedzone" no i wielkim znakiem zapytania jest zen 2 co AMD wymyśli ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorns

Szybciej wyjdą kolejne 2 generacje procesorów niż gry zaczną korzystać z tych 8r/16w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie już coś zacznie świtać o DDR5 i PCIe 4.0. Plotki mówiły, że te dwie rzeczy mają się pojawić w okolicy 2020 roku lub troszkę później. Nie ma na co czekać, zawsze pojawi się coś w planach co odłoży zakup, a tak można robić w nieskończoność. Potrzebujesz na już - kupuj to na co możesz sobie aktualnie pozwolić. CFL są wydajne, a kiedy pojawi się kolejna generacja to nie wiadomo. Być może w mainstream 8c/16t będzie jako i9? Poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak myślicie będzie duża różnica między 6 i 8 rdzaniami intela ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak myślicie będzie duża różnica między 6 i 8 rdzaniami intela ?

 

Jak kompilujesz codziennie kernel linuksa albo edytujesz wideo to bedzie, jak grasz to nie bedzie, malo gier nadal wykorzystuje tyle watkow.

Poza tym mamy 16 watkow od Intela w HEDT od lat, mozesz sobie sprawdzic w wielu testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak myślicie będzie duża różnica między 6 i 8 rdzaniami intela ?

 

staramy się o tym nie myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

a jak myślicie będzie duża różnica między 6 i 8 rdzaniami intela ?

 

Bedzie tak duża że nie będziesz potrzebował GPU :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak myślicie będzie duża różnica między 6 i 8 rdzaniami intela ?

Nie będzie. Gry przynajmniej do 2021 roku (rok po wprowadzeniu nowych konsol) nie będą potrafiły wykorzystać więcej niż 8 wątków, a w 2020 roku dowiemy się jaki sprzęt będzie potrzebny na kolejne 5-6 lat. Obstawiam, że 6/12 lub 8/16 + GPU 10TFlops. Idąc tą drogą i7-8700 wystarczy na najbliższe 7 lat grania :) To trochę wróżenie z fusów ale jakieś prawdopodobieństwo istnieje, że się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...