Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Choosen2

Przesiadka ryzena 1500x na ryzena 2600/2600x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Obecnie posiadam ryzena 1500x i płytę msi b 350 pcmate.

I pytanie polega czy opłaca mi się przejść na ryzena 2600 lub 2600x. Wiadomo tu 4 rdzenie a tam 6 rdzeni. Ale czy w grach odczuje większą wydajność względem 1500x.

Obecnie tez posiadam grafikę GTX 1060 6GB.

 

Drugie pytanie jeśli się zdecyduje na zmianę cpu na 2600 czy zmieniać tez płytę z nowym chipsetem. Bodajże B360 czy pozostać na msi b350 pcmate. Czy da płyta da rade. Chodzi mi o sekcje zasilania i ewentualne oc tego cpu.

 

Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okaże się po premierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Tylko słyszałem ze ten ryzen 2600 ma być chyba o kilka procent lepszy od ryzena 1600. To w sumie można powiedzieć tez czy jest sens zmiany Ryśka 1500x na 1600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu zmieniac, poczekaj spokojnie rok do Zen2/Ryzen 3, tam najpierw sobie zmienisz CPU, a jak będzie trzeba to tez plyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana do gier raczej nie ma sensu. W procesorach AMD od lat problemem jest stosunkowo mała wydajność jednego rdzenia, a nie za mała liczba rdzeni. Nawet w grach teoretycznie dobrze przygotowanych pod wiele rdzeni, zazwyczaj i tak jeden rdzeń zajmujący się wydzielonymi zadaniami typu X czy Y stanowi potem wąskie gardło.

 

Tak nawiasem mówiąc, kiedyś to bardzo dokładnie sprawdzałem na "wielowątkowej" grze Stellaris. Na ich forum zamieściłem masę testów. Na początku jest super, a potem się okazuje, że wszystkie fatalnie zoptymalizowane zadania związane z flotami obsługuje 1 rdzeń, więc na nim obciążenie jest na poziomie 99%, na dwóch kolejnych po 10-15%, a na reszcie jakieś grosze. To jest oczywiście przypadek legendarnie niekompetentnego Paradox Interactive, ale inni są tylko trochę lepsi.

 

Fanboye AMD z tego forum opowiadają, że wzrost pod tym względem ma być na poziomie 10%. Ile będzie realnie, zobaczymy po premierze i testach. Na dzisiaj wydaje mi się wymiana nie będzie miała finansowego sensu. Ile by się ludzie na dzisiaj nie pluli, to dalej do gier podstawą są 4 mocne rdzenie. No chyba, że mówimy o zasilaniu kart z najwyższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmiana karty graficznej na lepszą np 1070 lub 1080 przy moim Ryzenie 1500x ma sens? Dodam że cpu podkrecany do 4.0 ghz. A ramy to g.skills 2x8 gb 3000 mhz

 

A monitor 75 hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie 1600-tkę, póki są w tak dobrych cenach, i będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby zmienić na platformę intela. Np i5 8600k plus tania płyta pod oc? I ryzena i płytę b350 sprzedać? Czy bym się ze wszystkim zmieścił w 1500 zł?

 

Przy gtx 1060 6GB była by większa wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam procesor i tą samą grafikę, w grach ewidentnie grafika nie wyrabia bardziej niż procek, także na twoim miejscu wolałbym wymienić grafikę. Co do procesora to kręć pamięci, różnica w wydajności jest spora. Skoro twoje ramy mają bazowo 3000mhz to próbuj kręcić to w opór, moje goodramy play 2400 poszły z ryśkiem na 3200. W ogóle u mnie np. podkręcenie pamięci z 2933 na 3200 dało taki sam wzrost wydajności jak procka z 3.5 na 3.8. 1500x na 4.0 + pamięć na 3400/3600 już jest całkiem ogarnięty w grach.

 

@edit

 

Co do wymiany na intela to kompletnie bez sensu pomysł, może z 1080 ti coś byś zyskał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że warto ...

taka zmiana to kolejny sprzedany procek AMD i informacja dla firmy że ludzie chętnie kupują ich nowe produkty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam procesor i tą samą grafikę, w grach ewidentnie grafika nie wyrabia bardziej niż procek, także na twoim miejscu wolałbym wymienić grafikę. Co do procesora to kręć pamięci, różnica w wydajności jest spora. Skoro twoje ramy mają bazowo 3000mhz to próbuj kręcić to w opór, moje goodramy play 2400 poszły z ryśkiem na 3200. W ogóle u mnie np. podkręcenie pamięci z 2933 na 3200 dało taki sam wzrost wydajności jak procka z 3.5 na 3.8. 1500x na 4.0 + pamięć na 3400/3600 już jest całkiem ogarnięty w grach.

 

@edit

 

Co do wymiany na intela to kompletnie bez sensu pomysł, może z 1080 ti coś byś zyskał.

 

 

Czytałem że zysk wydajności z 3000 mhz na 3200 jest znikomy. Po drugie coś swoje ramy nie mogę ustabilizować na 3200 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaką masz płytę główną. Ja mam ASRock AB350m, i zauważyłem taki myk, w opcjach podkręcania mam do wyboru, nie wiem jak to nazwać, sposób podkręcania? Do wyboru jest ASRock, oraz AMD CBS. Jak kręcę przez ASRock to maks 2933 i czasem piszczy przy włączaniu, natomiast jak przełączę na AMD CBS to kręcę przez osobną zakładkę, takie jakby zaawansowane opcje. Wtedy nie dość, że idzie wyżej, to jeszcze jest znacznie bardziej stabilnie. Jedyne co to tam timingi wpisuje się w systemie szesnastkowym, ale to sobie przeliczasz z dziesiętnego i wpisujesz. Aha, no i wtedy procesor też trzeba kręcić przez to, wystarczy wejść w zakładke custom pstates, pstate 0 i wpisujesz szesnastkowo tak, żeby wyszło takie samo napięcie taktowanie jak normalnie.

 

A powiedz w ogóle co cię skłania do wymiany? Nie wyrabia ten procek? Bo przyznam, że ja go kręcę dla zabawy, u mnie z gtx 1060 6gb to tak na prawdę nawet na stocku z pamięciami 2400 ogarnia wszystko. Chyba że jakiś CS GO, to tam każdy fps się liczy, i są one zależne głownie od procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam zestaw prawie identyczny - 1060 3GB zamiast 6, ale procesor ten sam. Osobiście bym na Twoim miejscu pomyślał o grafice ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaką masz płytę główną. Ja mam ASRock AB350m, i zauważyłem taki myk, w opcjach podkręcania mam do wyboru, nie wiem jak to nazwać, sposób podkręcania? Do wyboru jest ASRock, oraz AMD CBS. Jak kręcę przez ASRock to maks 2933 i czasem piszczy przy włączaniu, natomiast jak przełączę na AMD CBS to kręcę przez osobną zakładkę, takie jakby zaawansowane opcje. Wtedy nie dość, że idzie wyżej, to jeszcze jest znacznie bardziej stabilnie. Jedyne co to tam timingi wpisuje się w systemie szesnastkowym, ale to sobie przeliczasz z dziesiętnego i wpisujesz. Aha, no i wtedy procesor też trzeba kręcić przez to, wystarczy wejść w zakładke custom pstates, pstate 0 i wpisujesz szesnastkowo tak, żeby wyszło takie samo napięcie taktowanie jak normalnie.

 

A powiedz w ogóle co cię skłania do wymiany? Nie wyrabia ten procek? Bo przyznam, że ja go kręcę dla zabawy, u mnie z gtx 1060 6gb to tak na prawdę nawet na stocku z pamięciami 2400 ogarnia wszystko. Chyba że jakiś CS GO, to tam każdy fps się liczy, i są one zależne głownie od procesora.

 

Płytę główną mam msi b350 pcmate z najnowszym biosem. Ramy podkrecane ręczne jak z zakładki z gotowymi ustawieniami i efekt ten sam.

 

A jeśli chodzi czemu chce zmienić cpu czy gpu. To dlatego że np w wiedźmin 3 na max detalach w 1080p często spada mi fps do 50. To samo się tyczy np gta v itp. Mam monitor 75 hz i chciałbym mieć chociaż te stałe 60 fps. Kartę tez mam podkreconą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Drugie pytanie jeśli się zdecyduje na zmianę cpu na 2600 czy zmieniać tez płytę z nowym chipsetem. Bodajże B360 czy pozostać na msi b350 pcmate. Czy da płyta da rade. Chodzi mi o sekcje zasilania i ewentualne oc tego cpu.

 

Co sądzicie?

 

Sprostowanie -

Chipset b350 - to jest pod amd

Chipset b360 - to jest chipset pod Intela Coffielake.

 

Dla 10fpsów wydawać setki $$...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie -

Chipset b350 - to jest pod amd

Chipset b360 - to jest chipset pod Intela Coffielake.

 

Dla 10fpsów wydawać setki $$...

 

Dlatego napisałem bodajże B360 ;)

 

To jeśli zmienić grafikę to na jaką?

Czy GTX 1080 Ne będzie overkillem do Ryzena 1500x? Czy lepiej brać 1070 ?

A za swoją grafikę ile bym otrzymał? A mam Asus GTX 1060 6GB Turbo. Roczna z 2 letnią gwarancją jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla 10fpsów wydawać setki $$...

Nie mierz wszystkich swoją miarą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1060 6gb z gwarancją myślę że dostaniesz z 1300-1400, co do cen 1070/1080 nie wypowiem się bo nie wiem. Nie wiem jak w Wiedźminie, ale ja akurat dużo grałem w GTA 5 i tutaj ewidentnie grafa nie daje rady (mam podkręconą na 1950mhz). Z GTX 1070 1500x poradzi sobie bez problemu, z 1080 bez ti już nie wiem, aczkolwiek jeśli masz fundusze to sugerowałbym 1080. W grach wymagających mocnej grafy (na pewno GTA 5, a myślę że w Wieśku jest podobnie) różnica będzie duża, z kolei wymiana podkręconego na 4ghz 1500x z pamięciami choćby na 3000mhz nie da ci dużej różnicy w wydajności.

 

A co do podkręcania ramu, to co ja pisałem to w obu przypadkach podkręcanie ręcznie. W trybie "ASRock" też wpisywałem timingi sam, tyle że w innej zakładce i w systemie dziesiętnym. Jednak z jakieś przyczyny ustawienie tych samych timingów i taktowania w ustawieniach asrocka powodowało częste piszczenie i przywrócenie ustawień fabrycznych przy uruchamianiu, natomiast po wpisaniu tego samego w zakładce AMD CBS post przechodził gładko. Nie wiem jak jest na płytach MSI, może też jest coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem bodajże B360 ;)

 

To jeśli zmienić grafikę to na jaką?

Czy GTX 1080 Ne będzie overkillem do Ryzena 1500x? Czy lepiej brać 1070 ?

A za swoją grafikę ile bym otrzymał? A mam Asus GTX 1060 6GB Turbo. Roczna z 2 letnią gwarancją jeszcze

GTX 1070 lub GTX 1080, twoje CPU spokojnie da rade, a już przy pierwszym wariancie fpsy powinny wzrosnąć ok. 50%, w drugim ok. 80%. Zmiana CPU, czy platformy będzie miała sens za rok jak wyjdzie Zen 2 w technologii 7nm i ewentualnie 9gen Intela. Teraz zmień GPU, jeżeli uważasz ze masz za mało fpsow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za ile mogę swojego gtx 1060 6GB asus turbo sprzedać. Karta jest roczna i ma jeszcze dwa lata gwarancji producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć pewność zainstaluj afterburnera z OSD i patrz czy masz 100% GPU w chwilach jak masz spadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1060 6gb z gwarancją myślę że dostaniesz z 1300-1400, co do cen 1070/1080 nie wypowiem się bo nie wiem. Nie wiem jak w Wiedźminie, ale ja akurat dużo grałem w GTA 5 i tutaj ewidentnie grafa nie daje rady (mam podkręconą na 1950mhz). Z GTX 1070 1500x poradzi sobie bez problemu, z 1080 bez ti już nie wiem, aczkolwiek jeśli masz fundusze to sugerowałbym 1080. W grach wymagających mocnej grafy (na pewno GTA 5, a myślę że w Wieśku jest podobnie) różnica będzie duża, z kolei wymiana podkręconego na 4ghz 1500x z pamięciami choćby na 3000mhz nie da ci dużej różnicy w wydajności.

 

A co do podkręcania ramu, to co ja pisałem to w obu przypadkach podkręcanie ręcznie. W trybie "ASRock" też wpisywałem timingi sam, tyle że w innej zakładce i w systemie dziesiętnym. Jednak z jakieś przyczyny ustawienie tych samych timingów i taktowania w ustawieniach asrocka powodowało częste piszczenie i przywrócenie ustawień fabrycznych przy uruchamianiu, natomiast po wpisaniu tego samego w zakładce AMD CBS post przechodził gładko. Nie wiem jak jest na płytach MSI, może też jest coś takiego.

CBS na płytach MSI jest tylko na modowanym BIOSie, przynajmniej na mojej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem u mnie w sklepie to nowego GTX 1070 jest za 2100 a GTX 1070 ti za 2400 zł.

Wiec swojego uda mi się sprzedać za minimum 1000 zł to nie będzie źle. Mam tylko ze ta grafika da rade w połączeniu z ryzenem 1500x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To jest 120mm wentylator Dla pewności zmierz jeden bok i napisz. Jeżeli jest to jak pisałem 120mm to masz wybór, tylko napisz jakie jest napięcie na obecnym wentylatorze, gdy zasilacz jest w idle - wystarczy go uruchomić na stole z zwartymi zielonym i obojętnie jakimś czarnym. Ta zworka uruchomi zasilanie.
    • kupujesz najtańszy Arctic Cooling F12 bez PWM, rozcinasz wtyczkę, lutujesz i gotowe.
    • No i już widać że kompletnie nie zrozumiałeś co napisałem. Napisałem, że te wykresy zostały później skorygowane. Oba które przytoczyłeś są i były niekompletne i niedokładne już w dniu ich publikacji. Pierwszy wykres w zasadzie jest drugim wykresem ale ze zmienionym liczeniem dokładności i wywaloną częścią danych, które ktoś uznał za mało szczegółowe (bo w zasadzie nie pasowały do wyliczeń by osiągnąć 95% dokładność w ujęciu statystyczno-metrologicznym modelu, nie myl tego z dokładnością danych bo to nie to samo).   Jak chcesz patrzeć w szerszej perspektywie to zainteresuj się czym było MWP (średniowieczny okres cieplny) i co było jego przyczyną. Trwał od około 1000 do 1300 roku. Napisałem, zestaw to sobie z danymi aktywności wulkanicznej (podpowiedź - była znacznie niższa niż wcześniej) oraz z promieniowaniem słonecznym, które było wyższe. Natomiast do małej epoki lodowcowej która zaczęła się około 1600 roku a skończyła około 1900 roku spowodował bardzo duży wzrost aktywności wulkanicznej w konsekwencji zmniejszone promieniowanie słoneczne. Co ciekawe nie zawsze duża aktywność wulkaniczna działa globalnie czego dowodzi wybuch Pektu-San (góra Paektu) w okolicy 946 roku którego erupcja była większa niż inne powodujące zmiany globalne, a jednak wpłynęła tylko lokalnie na Półwyspie Koreańskim.  Co na to wpłynęło? Mógł to być choćby korzystny w tej sytuacji układ prądów powietrza w okresie erupcji. To co piszesz ogólnie świadczy o tym, że nie ogarniasz jak to wszystko jest połączone i jak zmiana kilku elementów może wpłynąć na pozostałe. Stąd właśnie teksty typu:     Gdzie widać jak na dłoni, że nie ogarniasz dlaczego analizuje się tempo zmian głównie w okresie po 1900 roku.  Odpowiedz sobie sam na pytanie jaki przemysł miał człowiek w latach 800-1300 który mógłby globalnie wpłynąć na temperatury, żeby nie mówić o tym, że wtedy było to zjawisko naturalne. Zestaw to sobie teraz właśnie z tempem wzrostu temperatury i zmian w układzie klimatycznym na Ziemi w ostatnich 100 latach. Może znajdziesz odpowiedź, a nie wysiądziesz z racji tego że Cię to przerosło.  
    • Co to za gówniany monitor ten Aorus 😄 3 strony rozprawek o tym jak włączyć tryb, a co powinno być w instrukcji na wierzchu
    • Albo USA postawiło warunek w zamian za zabawki i pieniądze  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...