Skocz do zawartości
azgan

Detroit: Become Human - nowa gra twórców Heavy Rain

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie 30fp przy takiej dynamice walki jest bardzo grywalne, jestes jakims wyjatkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czuć tych mikro przycinek, nie wydziwiaj, sprawdzałem tryb performance vs resolution i resolution jest absolutnie niegrywalne przy takiej dynamice walki. Poza to nie ja powinienem argumentować czemu warto mieć 60fpsów tylko przeciwnicy powinni tłumaczyć czemu 60 jest wadą.

Zazdrościć mało wyczulonego oka. Ja widzę microprzycinki i wahania fps, aczkolwiek po najnowszym patchu 1.14 jest mniej microprzycinek, na tyle mniej, że w końcu zastanawiam się na przejście na ten tryb performance.

 

60fps nie ma i nie będzie, średnio jest ~45fps, są lokacje gdzie dropi do ~33-37fps, a są gdzie dobija i jest 60 czuć to.

 

Dla mnie jedno i drugie to guano czyli 30fps i latający fps w trybie performance, no ale co zrobić przecież nie wymienię proca, ani GPU w PS4 :lol2:

 

Niech dają ten freesync do konsoli i będzie lepiej się żyło grało znaczy się.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wolę te 45-60 fps w gow niż stałe 30. Lepiej, żeby gra klatkowała raz na jakiś czas, niż nonstop :E. Szkoda mi tylko rozdzielczości. Kwestia preferencji ;p. W multi fps muszę grać w ponad 120 bez spadków ;p.

 

No i mało kiedy spada poniżej 45 fps. Najbardziej wymagający jest chyba most, co potwierdza filmik i nie wiem czy został on nagrany juz po łatce optymalizacyjnej trybu performance:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZgBAuJ97QQI

Edytowane przez bocieque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogorszenie grafiki ciąg dalszy. Tym razem zrozumiały:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wolę te 45-60 fps w gow niż stałe 30. Lepiej, żeby gra klatkowała raz na jakiś czas, niż nonstop :E. Szkoda mi tylko rozdzielczości. Kwestia preferencji ;p. W multi fps muszę grać w ponad 120 bez spadków ;p.

 

No i mało kiedy spada poniżej 45 fps. Najbardziej wymagający jest chyba most, co potwierdza filmik i nie wiem czy został on nagrany juz po łatce optymalizacyjnej trybu performance:

 

Tylko, że nie chodzi o klatkowanie raz na jakiś czas bo to jest właśnie w trybie 30fps tam raz na jakiś czas dropnie. Tylko o microprzycięcia co występują co sekundę czy dwie, wiem że wielu nie zwraca na to uwagi lub nawet tego po prostu nie widzi, ale mnie to mega drażni jak jest niby płynnie, ale jednak co chwilę micro ścina :E. Z fpsem zależy od lokacji są takie gdzie leci poniżej 40tu i dropi do ~33-35.

 

Drażni mnie również i 30fps, bo obraz w ruchu traci sporo na szczegółowości, no ale tam przynajmniej nie ma udawanych fpsów, ale jest 30 i nie ma microprzycięć. No, ale jak pisałem trzeba żyć, a każdy wybierze sobie mniejsze zło według preferencji. Moim zdaniem pakowanie się w unlock latającego fps bez freesync to lipa.

edit. Chociaż zależy od tytułu bo w takim TLoU lepiej działał tryb performance. No, ale przed gowem jeszcze wiele patchy, a w 1.14 już widać poprawę. W Detroit zobaczymy, jak ogarną to może będzie tryb unlock.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yup. GoW na tym trybie performance jest dla mnie nie do zaakceptowania.

60+ cudowna sprawa ale nie jak lata do ~40. "4k"@30 ogrywane niestety jest.

 

 

W ogóle to mnie chyba czeka detoks, a przynajmniej poważny, kilkugodzinny prysznic bo w to chyba też będę grał.

Pora nabyć kalosze i widły. :lol2:8:E

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdrościć mało wyczulonego oka.

Ja i małowyczulone oko? He, dobre :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Pulpit, ale jak nie widzisz judderu/micro ścinek w gowie to coś nie ten tegos. Nawet DF mimo, że się nie rozwija w tej kwestii poleca tą opcję(performance) jako fajną dla ludzi którzy nie przejmują się micro przycinkami.

 

Mi to akurat przeszkadza więc nie polecam, no ale jeszcze obadam na patchu 1.14 bo jest lepiej niż na wcześniejszych.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej grać na lagozie w trybie resolution no sorry :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej laguje równomiernie :E i jakieś szczegółowe detale zamiast mgły w tym 4k widać.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE POMYLILY WAM SIE TEMATY?? BO TO NIE TEMAT O GOW. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że GoW a nie telewizory albo stan rynku gier używanych. :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale beyond już nie był miazgą, a raczej typowym średniakiem i tu po demku mam duże obawy, że będzie powtórka, albo jeszcze gorzej :E bo dali by chociaż coś fajnego do tego demka, chyba, że nic lepszego nie mają. Nie wiem, antyreklamę sobie robią czy o co tu biega :E

 

W demo jeszcze nie grałem, ale pamiętam ze po demie Heavy Rain jakos szczegolnie mi tyłka nie urwało, ot ciezko bylo ocenic po bodajze dwoch krotkich etapach jak prezentowac bedzie sie calosc.. ;)

Ogolnie to widziałem pozytywne wypowiedzi na temat dema, nawet bardzo pozytywne.

 

Mi tam się Beyond podobało, solidna gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że GoW a nie telewizory albo stan rynku gier używanych. :E :E

brakuje kryptowalut :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam. Właśnie ograłem demko i jak dla mnie mega.

 

A możliwości rozegrania tej jeden akcji od groma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też ograłem demko i chociaż początkowo byłem mile zaskoczony, to potem jednak bez sensu, że trzeba od nowa szukać wszystkich elementów "śledztwa" od nowa, bo z tego co pokazuje schemat (o ile dobrze go zrozumiałem), to od wyjścia na zewnątrz wciąż mamy otwarte wszystkie opcje. Rozegrałem na 2 sposoby, ale na kolejne próby nie chciało mi się od nowa przeprowadzać całego śledztwa. Gra ma potencjał, ale raczej nie kupiłbym na premierę, tylko poczekam aż tytuł się "obędzie" na rynku (dostanie patche, stanieje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko ograne, szału ni ma. Odczucia podobne co Baronik ale nawet na drugie podejście nie miałem ochoty. Ogra się kiedyś jak nie będzie w co pograć lub dadzą w Plusie tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A mi się demko bardzo podobało, staram się nie oglądać trailerów i gameplayów, więc znałem tylko mały fragment tej całej akcji. Technicznie wykonane fajnie, poszlaki odblokowujące możliwości w rozmowie to dobra sprawa, no i doprowadziłem do śmierci postaci. Przynajmniej będę wiedział czego nie robić w pełniaku : D Wygląda na to, że zdecydowanie ciężej będzie utrzymać wszystkich przy życiu niż w Heavy Rain, fajnie, bo podobał mi się taki motyw w Until Dawn i liczę na coś podobnego.

Edytowane przez Przemcio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko w porządku, rozgrywka bez niespodzianki - typowe Quantic. Ograłem trzy razy, osiągając trzy różne zakończenia. Zakup premierowy nie wchodzi w grę, ale jak cena spadnie poniżej 100 zł, to wtedy się pomyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem raz i tyle, za dużo materiałów widziałem, a QD wałkowało w promocyjnych tę scenę prawie do porzygu. W sumie to nawet lepiej, niech nie pokazują za dużo. Klasyczne Heavy Rain z odpicowaną grafiką. Lubię i kupię, ale nie za 250 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Detroit nie ma co oceniać po demku bo pokazali to co widziałeś już niezliczoną ilość razy przez 2 lata na większości trailerów. Trudno się zachwycać czymś co znasz praktycznie na pamięć. Wersji demo mogłoby równie dobrze nie być i nic byś na tym nie stracił. Wyjdzie gra to się oceni, ale nie liczyłbym na nic więcej od Heavy Rain tyle że z większą ilością wyborów ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Heavy Rain było zdecydowanie lepsze od Beyond: Two Souls. A, że dali demko z materiałem, który wałkują na wszystkich trailerach... to już od 2 lat? Ale ten czas zapierdziela. To zastanawia mnie czy nowa gra to nie będzie raczej poziom Beyond'a. Dla mnie po demku odechciało się w to grać jak teraz już sobie myślę z perspektywy czasu. Absolutnie niczym mnie nie zachęcili, a wręcz zniechęcili :lol2:

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Podobno w końcu Cage zrobił sensowną fabułę : D Ja tam jutro lecę do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Heavy Rain było zdecydowanie lepsze od Beyond: Two Souls. A, że dali demko z materiałem, który wałkują na wszystkich trailerach... to już od 2 lat? Ale ten czas zapierdziela. To zastanawia mnie czy nowa gra to nie będzie raczej poziom Beyond'a. Dla mnie po demku odechciało się w to grać jak teraz już sobie myślę z perspektywy czasu. Absolutnie niczym mnie nie zachęcili, a wręcz zniechęcili :lol2:

 

Mnie się tam Beyond bardzo podobał. Jedna z lepszych gier tego typu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://pilgrimoutpost.techlandgg.com/news/nightmare-mode-update/?lang=en
    • Spróbuj takiej metody: Pobierz malutki sofcik i uruchom go jako administrator: https://forums.guru3d.com/threads/windows-line-based-vs-message-signaled-based-interrupts-msi-tool.378044/ Ja programik się uruchomi, ustaw wszystkie przerwania na MSI, kliknij w prawym górnym rogu apply i zrestartuj komputer. Uruchom jakiś program/grę, gdzie komputer ma problemy i zobacz, czy coś się poprawiło. Można też pojedynczo przydzielać priorytety dla wymienionych w tabelce podzespołów. U mnie jak widać grafika jest na high i nie koliduje z innymi. Zdarzało mi się mieć wywalanie z gry do pulpitu, bo przerwania systemowe przydzielone z automatu kolidowały między sobą i takie rozwiązanie pomogło. Warto spróbować - tylko nie zmieniaj wszystkich ustawień na raz, ma być zmieniona jedna wartość, apply i restart komputera. Aha... w sterowniku nvidii przydziel rozmiar pamięci podręcznej na "nieograniczony"   p.s. takich problemów, jakie ma Twoja platforma jeszcze nie widziałem, a masz bardzo mocny zestaw.    
    • Ustaw Power Limit na 1% i będzie git. 
    • Miałem dwa "gamingowe" delle. W obu laptopach był problem z tzw. "coil whine", czyli dziwnym odgłosem syczenia i piszczenia. Co ciekawe jak otworzyłem obudowę i sprawdzałem decybelomierzem co wydaje ten dźwięk okazało się że w obu dellach chodzi o sekcję zasilania procesora (albo jakieś dławiki?) a nie o kartę graficzną. Dokładniej o te zaznaczone punkty Dla mnie było to na tyle denerwujące że na dłuższą metę męczyłem się używając lapka. Połowicznie pomagało wyłączenie w biosie Intel C-State (czyli wyłączenie trybu turbo).  Teraz mam chwilowo najtańszego MSI GF63 z i7 9750H + RTX 1650 i zero tego typu problemów. Gamingowe delle będę już raczej omijał szerokim łukiem. Ale z ciekawości możesz spróbować wyłączyć u siebie w biosie opcję C-STATE i zobaczyć czy będzie jakaś różnica. Aha, i nie wiem jak u ciebie, ale u mnie te denerwujące piski i syki było słychać nawet podczas tak prozaicznych czynności jak przewijanie stron internetowych.
    • Wydaje  mi się, że 48-240 Hz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...