Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BlackBlackBack

Zasilanie Cpu na nowych płytach

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo wychodzą zen + i x470. Msi wypuszcza kilka swoich wersji płyt, w tym gaming plus, które ma zasilanie Cpu 12 pin. Tyle że do Ryzena 5 2600 raczej 12 pin nie jest potrzebne. Mój zasilacz corsair vs550w ma tylko 8 pin eps. Moje pytanie brzmi : Czy jak podłączę tylko te 8 pin, to to zadziała, czy nie? Jeśli nie, to jak mogę rozwiązać swój problem bez wymiany zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od płyty. Kiedyś też był taki "przełom" z 4 pinów na 8 pinów. Wszystkie płyty jakie znam, nawet te ultra OC rdy (np. X48), ruszają pod 4ma pinami (nawet zaślepki kiedyś dodawali). Obstawiam, że tutaj sytuacja będzie identyczna, bo inaczej za duży bajzel by się zrobił, a ludzie bez 12 pinów pod CPU by bali się kupić mobasa. Ewentualnie dorzucą przejściówki z molexa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruszyc ruszy , ale jak pogonic trzeba bedzie ryza to beda cieplejsze przewody ;), dlatego przy wysokich poborach jest 8+4 lub 8+8 adekwatniejsze , przy normalnym uzytkowaniu nie powinno byc problemu ale przy OC więcej złącz = lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruszyc ruszy , ale jak pogonic trzeba bedzie ryza to beda cieplejsze przewody ;), dlatego przy wysokich poborach jest 8+4 lub 8+8 adekwatniejsze , przy normalnym uzytkowaniu nie powinno byc problemu ale przy OC więcej złącz = lepiej

 

8+8 to gruba przesad tak nawiasem mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Msi B450 Gaming Pro Carbon. Tam jest złącze 8+4 Pin do CPU. Mam zasilacz (530 Watt Bronze) z jedynie 8 pinami. Czy będzie wszystko działać czy mogę mieć obawy co do tego? Nie wiem czy wymieniać na słabszą płytę z 8 pinami pod CPU. Procesor to Ryzen 2600 ale w przyszłości wymienię na Ryzena 7 lub 9 jeśli będzie taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie bedziesz kręcił w opor to nie ma to znaczenia

 

ja na 8pinach krecilem 5960x (core) @ 4,4ghz (zestaw brał jakies 300W)

 

i dawalo rade bez problemu

 

 

zawsze mozna pociągnac z pci-e na przejsciowce

 

img_8122oyc04.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dobrze, że jest alternatywa z przejściówką, bo zasilacza nie mam ochoty wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz żadnej przejściówki, 2 wtyczka ma znaczenie opcjonalne. Chyba, że umiesz sprawić, aby 2600 lub nawet powiedzmy po wymianie na 2700x, procesor ciągnął więcej niż 240W- tyle jest w stanie dostarczyć wtyczka 8 pin, 2700x ma tdp na poziomie 105, w związku z tym wtyczka 4 pin ma znaczenie tylko marketingowe, na tej platformie, no chyba, że wydadzą za jakiś czas Ryzeny ja wiem? 16 rdzeniowe, mocno taktowane, w co wątpię. Tylko, że wtedy byś szukał płyty ze znacznie lepszym VRM niż ta :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięekuję za obszerne wyjaśnienie. Szukałem takich informacji ale niczego nie mogłem znaleźć. W tym sklepie wiele rzeczy akurat sprzedawcy wiedzieli (ja tam zawsze i tak sprawdzam informacje w internecie) ale o tym nie mieli pojęcia czy będzie wszystko działać jak należy czy nie. Swoją drogą z reguły płyty dla przeciętnego klienta mają tylko 8 pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego MSI chce aby nabywca płyty czuł się nieprzeciętnie :lol2:

Płyta jest ok, ale ta dodatkowe wtyczka zabiera na niej w praktyce tylko miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...