Skocz do zawartości
ASK

Zenfone 5, Zenfone 5Z i inne Asusy

Rekomendowane odpowiedzi

Dorwałem S8+ więc postanowiłem zrobić porównanie aparatów. Ku mojemu zaskoczeniu w większości warunków 5Z zrobił lepsze zdjęcia. Przy dobrym świetle porównywalne, w pomieszczeniach - z reguły lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem S8+ więc postanowiłem zrobić porównanie aparatów. Ku mojemu zaskoczeniu w większości warunków 5Z zrobił lepsze zdjęcia. Przy dobrym świetle porównywalne, w pomieszczeniach - z reguły lepsze.

 

Ciekawe , daj proszę fotki porównawcze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia full res:

https://drive.google...SHdoLV98ILbvSiJ

 

Zdjęcia z 5Z to stockowa apka, na GCam może być tylko lepiej + jest jeszcze Night Sight.

 

Z tych fotek zdecydowanie 5Z mi się bardziej podoba . Chyba jednak coś poprawili z update kolejnymi bo wydają mi sie lepsze te fotki . Chyba zmienię zdanie o Zenfone 5Z pod względem aparatu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zwróćcie uwagę na jedną kwestię. Były przecież na forum fotki z zenka 5 w porównaniu do choćby P20 ;) tu mamy 5z z s8. I tu jest, ośmielę się powiedzieć, że wow, a tam odbiór był zupełnie inny. Chodzi o faktyczną różnice w jakości zdjęć zależna od procesora czy telefony użyte do porównania oraz świadomość ich możliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły Zenek 5 wydaje mi sie że robil gorsze fotki . Może jednak coś ten procek daje że to szybciej jest przetwarzane. Nawet rozpiętość tonalna lepszą , brak przepalen za oknem o co ciężko bez gcam z HDR plus . Sporo jednak by wyjaśniło jeszcze w trakcie testu na zewnątrz w ładną pogodę jakies widoczki , coś z makro i trybu portretowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo, nawet bardzo. Matryca 1/4" i kiepska optyka = bardzo marna ilość szczegółów, kieska ostrość i mydło. Do tego już od ISO 200 szumy są straszne dlatego zdjęcia tylko na zewnątrz można robić. No i tylko 8 Mpix (przy 16:9 zaledwie 6 Mpix). Na mordoksiążke takie pstryki się nadają ale już na ekranie 4K wygląda to suuuabo. Aa i do tego bardzo duże zniekształcenia beczkowate zupełnie niekorygowane.

 

Przykładowe foto

https://i.imgur.com/SdJZ94B.jpg

 

ISO 97, 1/33s

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niby plus że Zenfone 5Z ma szeroki kąt ale automatycznie minus bo jest totalnie do bani . Pod tym względem jest znacznie lepiej chociażby w Mi 9 SE czy A50 .

 

Natomiast główny aparat jest ok w tym budżecie , jeden z najlepszych .

 

Jak dajesz tryb portretowy to nie zamula Ci aparat ? Na zwykłym Zenfone 5 strasznie muliło przy portretach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o Stockowej apce? Gdzie tam jest tryb portretowy? Chyba, że chodzi o to rozmywanie tła - to nie, działa ok. Chociaż efekty są tak mierne że użyłem tego może z dwa razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o Stockowej apce? Gdzie tam jest tryb portretowy? Chyba, że chodzi o to rozmywanie tła - to nie, działa ok. Chociaż efekty są tak mierne że użyłem tego może z dwa razy.

Tak o rozmywanie tła , tzw. bokeh. To niestety też kuleje w tym zenku myślę że powodem jest też słaby szeroki kąt który to wspomaga. W porównaniu do Mi 9 SE czy Huawei P20 Zenek w portretach mocno odstaje . Dlatego ja testuje aparaty w różnych warunkach . Na pocieszenie na gcam portrety z Zenfone są już znacznie lepsze , nie zawsze dobrze wszystko odcięcie ale znacznie atrakcyjniej to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GCam w ogóle nie korzysta z drugiego obiektywu także robisz to czysto software'owo. Skoro efekty są lepsze to brawa dla Asusa :E Chociaż czy stockowa apka korzysta z drugiego obiektywu to nie wiem, dwa obiektywy o różnych ogniskowych do tego szeroki kąt bez AF, nie wiem czy w ogóle jest możliwe aby taki obiektyw wspomagał rozpoznawanie głębi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GCam w ogóle nie korzysta z drugiego obiektywu także robisz to czysto software'owo. Skoro efekty są lepsze to brawa dla Asusa :E Chociaż czy stockowa apka korzysta z drugiego obiektywu to nie wiem, dwa obiektywy o różnych ogniskowych do tego szeroki kąt bez AF, nie wiem czy w ogóle jest możliwe aby taki obiektyw wspomagał rozpoznawanie głębi.

 

to sproboj zrobic stock apka portret i przysłoń w trakcie szeroki obiektyw , wtedy bedzie wiadomo. jezeli tu i tu software tylko odcina to zdecydowanie gcam robi to lepiej , mam kilka portretow z zenfone 5 ale glupio wrzucac zdjecia rodzinki , sa jednak bardzo fajne jakościowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfone 6 dostał 104 pkt w dxomark. Można powiedzieć że niewiele marek go wyprzedziło. Wynik ogólny na poziomie iPhone XS max, Galaxy note 9 czy HTC u12+

Edytowane przez ASK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego składa się wynik ogólny? Wyciągnięty jest z gwiazd? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to jednak jakiś OIS by się przydał, bo cenowy konkurent - Honor 20 Pro ma nie dość, że ma dodatkowo tele 3x to jeszcze z OIS tak jak i główny. Generalnie przez brak OIS to fotki nocne potrafią być gorsze niż z 5Z. Fajny telefon ale aparatem to on nie błyszczy, tańszy Mi 9T Pro ma AMOLED-a i tele 2x i aparat na tym samym poziomie. Chyba ta bateria pochłonęła za dużo budżetu ;)

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaktualizowałem androida do 10 i pojawiła mi się nowa ikonka w prawym rogu. Cos jakby ikona megafonu. Szukałem na google ale nie mam pojęcia co to jest. Zmieniałem ustawienia i nadal nic. Ma ktoś pojęcie co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tryb dźwięków - normalny/ wibracja/ cichy/ dnd. W tym przypadku normalny albo nawet głośny.

 

Można pewnie wyłączyć ikonę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba tryb "na zewnątrz". Dźwięk jest glosniejszy ale gorszej jakości. Ew głośnomówiący. Ew pokazuje Ci aktualnie zastosowany tryb zgodnie z tym co unknown_solider wskazał. Zmień tryb i zobacz, czy ikonka się zmieniła

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wczoraj. To ten tryb "na zewnątrz". Byłem na 100% pewien, ze sprawdzałem wszystkie opcje z dzwiękiem i nadal nie znikało. :o Dziwne, ze włączyło się po aktualizacji, skoro wczesniej nie miałem włączonego :hmm:

Edytowane przez ASK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeszcze nie aktualizował do 10 to niech da sobie spokój. Bateria trzyma mi gdzieś 50% krócej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ostrzegam przed androidem 10 na zenfone 5z. Jestem na siebie zły że zmieniłem. Z 1.5- 2dni średniego użytkowania zmieniło się na 1 dobę. Tragedia. Gdzieś czytałem, że to Google zawalił z androidem 10 i na innych telefonach też tak jest. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...