Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Refejlu

AB350M podkrecanie 2400G

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta ma niechłodzoną sekcję zasilania dla SOC i maciupci radiatorek dla vcore, na lekkie OC do np.1300mhz dla Vegi myślę, że pozwoli przy nawiewie od boxowego coolera i dla CPU też starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wymienie cooler na jakiegos bequaieta lub silentiuma w granicach 150zl? Poprawi mozliwosci oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gówna bata nie ukrecisz, będzie jeszcze gorzej bo przy boxie jako taki nawiew na sekcje jest, w tej cenie jest przyzwoity msi pc mate, nie rozumiem kupowania takich protez jak ten gigabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wymienie cooler na jakiegos bequaieta lub silentiuma w granicach 150zl? Poprawi mozliwosci oc?

Jak wymienisz cooler to stracisz nawiew na sekcję dla SOC, musiałbyś przykleić tam customowy radiator/nawiew. Sama wymiana chłodzenia dałaby Ci większy margines temperaturowy dla Ryzena, ale też bez szału, bo APU jest na glucie. Lub wymienić płytę na MSI b350 pcmate.

A jaki w ogóle RAM planujesz kupić, bo domniemywam, że stoisz kiepsko z budżetem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to przy coolerze wieżowym jest lepsze chłodzenie VRM niż przy stockowym. Choćby fortis przy swoim smigle chłodzi nie tylko radiator od cpu ale i przy okazji dobrze chłodzi tez sekcje zasilania

 

A jeśli chodzi o płytę to tak jak kolega powyżej radzi. Bierz msi pcmate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, przy wieżach większość powietrza przepływa nad VRM, a przy box na boki chłodząc VRM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze coolery horyzontalne - ale czy jest sens? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak na płycie msi pcmate sekcja po oc ryzena nie będzie ci się mocno grzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram jaki wybralem to G skill Ripjaws 8gb 3200mhz 16cl.

 

Tak budzet mam ograniczony przez zone... Chcialem Msi Mate ale musialbym na czyms ciac koszta. OC nie jest tak wazne ale wiadome im wiecej mocy tym lepiej.

 

Czyli zadne drozsze chlodzonko nie da mi lepszych rezultatow? Nawet za 180-200zeta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram jaki wybralem to G skill Ripjaws 8gb 3200mhz 16cl.

 

Tak budzet mam ograniczony przez zone... Chcialem Msi Mate ale musialbym na czyms ciac koszta. OC nie jest tak wazne ale wiadome im wiecej mocy tym lepiej.

 

Czyli zadne drozsze chlodzonko nie da mi lepszych rezultatow? Nawet za 180-200zeta?

 

Powiem co tak. Poprzednio miałem płytę ASROCK AB350M-HDV która nie posiada żadnego radiatora na sekcji. I podkrecalem swojego ryzena 1500x który też ma 4 rdzenie I 8 wątków. I kręciłem go 4.0 ghz. Po oc sprawdzałem pirometrem sekcje z przodu i z tyłu. I tak sprzodu było bodajże 70 stopni a z tyło chyba 80 jak dobrze pamiętam. Wiec tragedii nie było.

 

A jeśli chodzi o coller to zawsze jest lepszy niż boxowy. Napewno fortis 3 jest fajny. W miarę tani wydajny i cichy. Napewno zbije ci trochę temperature cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Jak zonka udostepni mi jakis budzet to kupie tego Fortiska. Zapewne tez zyskam na ogolnej kulturze pracy prawda? Znaczy ze ciszej niz na boxie bedzie.

 

Toz zaszalal z tym kreceniem na 4ghz xD Chociaz stabilnie bylo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rozumiem 1 kość 8gb? Jeśli tak to zacznij od wymiany RAM... to najwięcej zyskasz zarówno na GPU i jak i na CPU zmieniając RAM na 2 kości, by mieć dual channel- podstawowa sprawa. Jest ogromna różnica między single a dual channel na APU, przy czym sam Ryzen jeszcze na tym zyska. Niżej taktowane moduły np. 2400mhz spokojnie podkręcisz do 3000, moze 3200mhz.

Dla Ryzena 4ghz to luz OC przy nie boxowym chłodzeniu (fortris jest optymalny), sprawa się tylko trochę komplikuje przy APU, ze względu na glut pod IHS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Jak zonka udostepni mi jakis budzet to kupie tego Fortiska. Zapewne tez zyskam na ogolnej kulturze pracy prawda? Znaczy ze ciszej niz na boxie bedzie.

 

Toz zaszalal z tym kreceniem na 4ghz xD Chociaz stabilnie bylo?

 

Tak procesor działał stabilnie lecz na wysokim vcore bo 1.4350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qwertypp10

 

Tak mam w dualu. Po prostu bedac w pracy i piszac na szybko zapominam o pewnych istotnych detalach hehe

 

@roman85

 

Az tak chyba nie bd podkrecal. Poki co interesuje mnie bardziej APU. Do konca roku nie bd mial grafiki, no chyba ze grzany w piekarniku hd7850 2gb jakins cudem pociagnie. Kazdy mhz na APU na wage zlota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...