Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gornik92

Drukarki laserowe z funkcją duplex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuję zrobić zestawienie drukarek do pracy ponieważ będziemy kupować nową do małego biura. Czy moglibyście polecić parę modeli? Jeżeli chodzi o parametry nie musi być to urządzenie wielofunkcyjne, wystarczy sama drukarka która będzie w miarę szybko drukowała (głównie druk czarno-biały) koniecznie laserowa z funkcją duplex do której nie będą strasznie drogie tonery. Gównie drukarka ma być używana do druku na kopertach. Proszę o jakieś propozycję. Wymóg mam jeszcze taki, że nie może być to urządzenie firmy BROTHER. Prosiłbym więc o podawanie różnych modeli różnych marek prócz tej o której wspominałem. Cenowo to tak 500 - 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielofunkcyjne laserowe kolor, Dwustronny, Podajnik ADF, Sieci Lan.

-Oki MC363DN

-Lexmark CX317DN

 

 

Wielofunkcyjne laserowe mono, Auto dwustronny i skaner dwustronny, Podajnik ADF, WiFi.

-Ricoh SP 325SFNw

-Oki MB472dnw

 

 

 

Wielofunkcyjne laserowe mono, Dwustronny, Sieci Lan

-Brother MFC-L2712DN (15000stron)

-Lexmark MX317DN (50000stron)

 

Sieci Lan kabel RJ45 przez (stały IP) Router WiFi lub AP WiFi.

 

 

Laser używam nie polecam bo martwi części np pasa transferowego (transfer belt) jest Chips licznik limit stron, a tez toner.

Lepiej za te pieniądze kupić nową laser spoko jest tania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się rozejrzał za po-leasingowym sprzętem,

Swego czasu, też do firmy kupiłem Konica Minolta Bizhub 211, z duplexem, dodatkowym podajnikiem na A3.

Wydruków dużo nie było bo średnio karton papieru miesięcznie (2500 stron), tonery śmiesznie tanie.

Sprzęt sprzedawała firma, z dodatkową roczną gwarancją, ale przez 3 lata od zakupu nic a nic się nie działo, czasem zaciął się skaner, ale wystarczyło zdemontować szybę i ustawić.

 

Jestem zdania że w przypadku kwot 1000 zł lepiej kupić używane urządzenie.

Dostaniesz sprzęt lepszej klasy, z łatwiejszym dostępem do wałków, nagrzewnic itp. łatwiej np taki bęben wyciągnąć i wytrzeć, po za tym im urządzenie starsze, bardziej popularne, tym więcej części zamiennych, tym tańsze tonery.

 

Osobiście w domu korzystam z HP P2055dn, kupiona za 4 stówki, sprzęt nie do zajechania, a jak się przyjrzysz to w każdym Tesco czy innym markecie przy kasie stoją do drukowania faktur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymóg mam jeszcze taki, że nie może być to urządzenie firmy BROTHER. Prosiłbym więc o podawanie różnych modeli różnych marek prócz tej o której wspominałem. Cenowo to tak 500 - 1000 zł.

Bardzo dziwny wymóg. Tym bardziej że w tej cenie dostaniesz urządzenie idealnie spełniające Twoje wymagania i bardzo tanie w eksploatacji, tj:

Brother HL-5000d

https://www.ceneo.pl/44674372

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gornik92 szybko drukowała (głównie druk czarno-biały)

Bierz Oki --> sklepoki.com.pl

Laserowe mono, laser LED, sieci lan --> Oki B432dn :thumbup: , B512dn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP M201DW - szczególnie dobra do kopert

CANON 6230DW - też niezła, ale pierwszą kopertę drukuje zawsze dwa razy, bo musi skalibrować sobie papier

 

Moim zdaniem do kopert tylko drukarki z otwartym podajnikiem, żeby nie trzeba ciągle manewrować szufladą na papier.

 

Zamienniki do obu za ok. 30-40zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SongokuH HP M201DW = CANON 6230DW (25stron minut).

 

Oki B432dn to laser LED (40stron minut) co 2x jest szybkość wydruku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na HP LaserJet Pro M402dne (nie mój wybór) i mam z nią taki problem, że za cholere nie wiem jak drukować nią na kopertach c6 a głównie do tego ma służyć. Próbowałem już wielu sposobów i nadal z tym walcze. W ustawieniach mogę ustawić C5. Może jest jakis sposób żeby ustawić podajnik aby ta drukarka prawidłowo drukowała? Ma być drukowane z programu Pro Virtus Księgowość. W ogóle jest możliwość, że po prostu drukarka nie obsługuje kopert formatu C6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na HP LaserJet Pro M402dne (nie mój wybór) i mam z nią taki problem, że za cholere nie wiem jak drukować nią na kopertach c6 a głównie do tego ma służyć. Próbowałem już wielu sposobów i nadal z tym walcze. W ustawieniach mogę ustawić C5. Może jest jakis sposób żeby ustawić podajnik aby ta drukarka prawidłowo drukowała? Ma być drukowane z programu Pro Virtus Księgowość. W ogóle jest możliwość, że po prostu drukarka nie obsługuje kopert formatu C6?

 

To kwestia sterownika. Masz najnowszy czy Windowsowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wydaje mi sie, że jest najnowszy bo instalowałem z płyty i tam chyba jakąś aktulizacje robiło. W ogóle mam problem żeby cokolwiek wydrukować w innym formacie niż a4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nie ma ale doszedłem jak to zrobić. Po prostu utworzyłem niestandardowy format koperty w programie i teraz drukuję jak należy :D Ale trochę się nad tym nameczyłem a w sumie rozwiązanie proste :)

 

Ale pytanie jeszcze takie. Jak najprościej udostepnić drukarkę ale w sieci i nadać jej wlasne IP czy cos takiego. Bo na razie udostępniam z własnego komputera a takim sposobem mój komp musi być zawsze włączony żeby inni drukowali. Wiem, że trzeba utworzyć jakiś port IP. Czy mógłby mi ktos powiedzieć jak najprosciej to zrobić bo coś mi nie wychodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję połączenie przewodem sieciowym z routerem/switchem. Ustaw drukarce IP przez DHCP na routerze, żeby zawsze dostawała ten sam adres. Zależnie od systemu możesz dodawać drukarkę ręcznie tworząc lub posiłkować się wyszukiwaniem w sieci. Nowsze Windy pewnie same pobiorą sterownik, ale warto mieć przygotowane stery dla starszych systemów, jeśli jeszcze takie macie.

 

Generalnie w Panelu Sterowania w Urządzeniach i drukarkach ścieżka wygląda tak: Dodaj drukarkę > Dodaj drukarkę lokalną > Utwórz nowy port TCP/IP > Podajesz IP drukarki > Ewentualny wybór sterownika > KONIEC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowe sterowniki W10 mogą nie obsługiwać funkcji dodatkowych jak duplex np. trzeba zassać te ze strony i instalować na każdym komputerze. Najważniejsze to przypisać drukarce stały adres IP. M402 to dobry sprzęt, następca popularnej p2055. Niestety jak to w nowych modelach HP dobrej jakości zamiennik to minimum 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...